Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 11:32:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Април 2015. Честит 1 април!  (Прочетена 240622 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #555 -: април 14, 2015, 13:41:27 »

аз затуй хич и не давах отчет в унито, кое как и какви оценки, на нашите.Нито живеех при тях, нито имат право да се бъркат. Пък и съм на принципа, че колкото допуснеш, толкова ще ти се катерят по главата. Не са ми плащали издръжка, че да имат право на глас. pardon

Али, може да й ги пратиш обратно по куриер използваните, ама ги напълни преди това с великденски шоколадови яйца, като намек biggrin

А за намеците за деца, вече ги прерязвам изключително грубо, защото това са някакви остарели порядки, да се бъркат така. То пък аман от разбирачи. Кой е казал кога и дали всяка семейна двойка, трябва да има наследници? beating
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #556 -: април 14, 2015, 13:45:42 »

Е, кога пропуснах рождения ден на Свекърва??? Нали уж всичко четох, дори докато бях в Силистра, просто не пишех  blush Без да ти пожелавам здраве на патерици, което си е егати парадокса  funnytooth Ще ти кажа, да продължаваш да бъдеш себе си, защото дори без да те познавам, те харесвам безкрайно  Girl_hide
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #557 -: април 14, 2015, 13:49:14 »

Ами, какво да ви кажа хората са супер нетактични и на моменти си мисля, че го правят за да се правят на интересни. На погребението на дядото на мм, миналата година, бабата /съпругата на починалия/ ме викна пред някви нейни приятели специално, за да ме пита няма ли вече да имаме деца. Като й отговорих, че има време и имаме други по-належащи неща в момента, се обърна към тях и им каза "Ето, виждате ли за какво говоря! Не ги интересува ние какво искаме."  crazy
А това пък щом някой се зажени и веднага да си правят сметка, че значи булката е бременна ме изнервя адски много! Тя сватбата може да е след година, те питат бременна ли е булката  diablo
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #558 -: април 14, 2015, 13:57:44 »

Хахаха, да, да да! Рататуй, мен ме зсилват все към бременните!Ама как не се усетиха, че трябваше да се е родило тава бебе вече?! Ние за сватба говорим от повече от година, те "бремнна ли си?"Да, бебето ще е шаферка! Аман от простотии. tease
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #559 -: април 14, 2015, 14:06:16 »

Без да ти пожелавам здраве на патерици, което си е егати парадокса

Егати здравето! Отидох да си измия косата, че беше маскирана, и 10 минути скимтях и цвилих в банята от смях ROFL
Вие не сте добре! Не знам след половин година как ще ви чета. Ще е страшно за работния ми процес pardon
Абе момичета, вие като слониците - по две години сигурно ги носите тия бебета Wink Пазите ги за сватбата.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #560 -: април 14, 2015, 14:11:21 »

Да, ние като се сгодихме всички ме поглеждаха доста странно.. Но не питаха, като казахме че ще има сватба вече, ама да няма бебе.. Затова решихме да определим датата и да я съобщаваме още преди да имаме покани, защото средноинтелигентния човек трябва да се сети, че щом от януари организираме сватба през септември, не съм бременна.. В началото, като кажехме - Имаме да ви кажем нещо и всички "Оооо супер, ще си имате бебе", но това беше понеже нямаше какво да очакват, на всички бяхме заявили, че ние няма да се женим.. Просто да има елемент на изненада  yahoo Такава изненада, че като се обадих на майка ми от Рим, да й кажа за пръстена и невероятното предложение, тя ми вика "Ще умра, ама не от радост, а от стрес"  shok Просто не го е очаквала, въпреки че сме заедно почти 5 години, ние все повтаряхме не, няма да се женим, сватба няма да има  crazy

ЕДИТ: Али, може би оксиморон е по-точно да се каже за това "здраве на патерици"  DANCE
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #561 -: април 14, 2015, 14:34:52 »

Абе много неадекватни реакции има, факт.
На мен сестра ми ми се разсърди! (забележете!), че не съм бременна.  crazy Какво ли й разбира малката глава и на нея....
Али, у нас ММ носи слончето. Даже му се вижда хоботчето.  funnytooth
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #562 -: април 14, 2015, 14:35:13 »

Тони, при нас всички гости знаят за сватбата още преди да им раздадем поканите. Това не пречи да питат за бременност. Аз за това казвам, че има много несъобразителни хора, ама айде. Явно не са толкова досетливи, колкото на нас ни се иска.  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #563 -: април 14, 2015, 14:36:36 »


ЕДИТ: Али, може би оксиморон е по-точно да се каже за това "здраве на патерици"  DANCE

какво е оксиморон? Иначе "здраве на патерици" направо и мен ме разплака от смях funnytooth
Благодаря ви за пожеланията, няма значение, че са по- късно направени, пак са ми скъпи good.
Някой по- напред беше питал за весели случки около Великден, та се сетих, че преди две години колежката беше забравила да свари част от яйцата, само ги беше боядисала. Аз имах удоволствието да съм първата добре залята при чукането. Да видите после какво въртене на 50 яйца направих за да разберем кои са сурови, кои варени.
Тази година подарих на племенника огромно дървено яйце с музикален механизъм /свири част от пролетта на 4-те годишни времена/. струваше доста пари, ама си викам, че сигурно е заради материала. Момъкът обаче го разглоби и вътре намери шоколадови зайци, яйца и бонбони и ги изяде тайно половината. Не му позволяват да яде шоколад и аз направо се почувствах виновна blush
Али, та няма зян да стават толкова скъпи памперси Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #564 -: април 14, 2015, 14:42:02 »

Свекърва, оксиморон е, когато в едно изречение се включват думи, които са противоположни и се взаимоизключват - умен глупак, някакви такива, та и здраве на патерици ме навежда към това  pardon
Това за само боядисаните яйца е супер смешно. На бъдещото свеки, една приятелка се занимава с декупаж и онзи ден подари по едно яйце на по-младите присъстващи и свекъря вика, сигурно са сурови, щом не са дървени. Тя е голям заплес, сигурно не се е сетила да ги свари, по-добре не се чукайте с тях  funnytooth

Иначе, това за музикалното яйце.. Ох, звучи страхотно, аз търсех нещо подобно за моето зайче - Рататуй, но нямах време много да обикалям и не успях да намеря sad  blush

Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #565 -: април 14, 2015, 14:44:51 »

Свекърва, оксиморон е  стилистична фигура, съчетание на привидно несъчетаеми, противоположни понятия (антитези), което създава контрастна изразителност на тяхната образност, например "сладка мъка", "висок дол", "жив умрял", "обществена тайна" и т.н. Разновидност е на метафората.

Едит: аз докато мисля за примери, Тони е написала. Ама си го публикувам,че иначе съм писала напразно.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #566 -: април 14, 2015, 14:46:00 »

Хахаха твоето е доста по-добре написано, аз по-простичка и реших да го напиша просто хахахахах kiss2
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #567 -: април 14, 2015, 14:53:16 »

Панда, я кажи, ти защо реши да правиш докторат? После в академията ли смяташ да останеш?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #568 -: април 14, 2015, 14:54:57 »

Хахаха твоето е доста по-добре написано, аз по-простичка и реших да го напиша просто хахахахах kiss2
Да живее уикипедия! Само го опростих малко и измислих някои примери,бе!
Панде, и на мен ми е любопитно защо реши да запишеш и докторантура?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #569 -: април 14, 2015, 15:04:07 »

Тони, подарък ти и така е страхотен. Останаха ми още 1 яйце и 1-2 малки зайче и пате и ги пазя, ама и аз не знам за какво, но скоро и техният ред идва.
Леле, как ми се спи. Тая котка  beating beating beating сега аз се опитвам да я държа будна, че да има мира през нощта.
Активен
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines