Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 17:08:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ 3"  (Прочетена 117694 пъти)
 
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: април 20, 2010, 10:06:27 »

Добро утро момичета, то май е ден вече give_rose
Зори, не се тревожи, всичко ще е наред мила.
Данитка, да се отчетеш как сте с малкото човече след прегледа.
Аз да ви се оплача по-цял ден ми е лошо, нон стоп, направо ще се побъркам, но не  bad
а от лекарствата на док. няма никакъв ефект, само за 1 час имам подобрение. И нестига,че не помагат, но и само по 1 таблета на ден мога да пия. А обясненето на доки е че при едни има ефект, при други не. Вие как се справяте с този проблем?
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: април 20, 2010, 10:13:12 »

Данитка, т.к. не можах да открия мнението за БХС моля, те да ми го пратиш на лични. И аз започнах да се убеждавам, че колкото повече изследвания си правиш и четеш в интернет толкова повече се шашкаш и става по-лошо. Успех на прегледа и да ни информираш после как минал blum
Боги и аз се чувствах зле в началото, но добре че не  bad, но не вземах никакви хапчета и след като влезнах в 11г.с. започнах да се чувствам доста по-добре и сега смея да твърдя, че не ми става лошо и си хапвам храните, от които преди това ми се гадеше. Мисля, че при повечето жени проблема с гаденето преминава към 3-я месец. Дано и при теб скоро да отшуми, че е доста неприятно good
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: април 20, 2010, 10:13:48 »

Ох Боги .....още доста вода трябва да изтече за да мине гаденето,ако реши да минава.Трябва да станеш поне 13г.с. на мен тогава ми изчезна,но не изцяло.Няма го гаденето по цял ден,а само от време на време.Миналата бременност до към 12г.с. даже спря и то окончателно,а сега sad не ......Все се появява...тъмън не ми  е лошо няколко дни и си викам ето свърши се,но не .....но и при мен няма  bad
Дано при теб бързо мине....аз хапчета не съм пила

Оппп Зори smile значи в един друг форум съм го писала....Така за мен това изследване е само теория-вероятност,то всъщност е такова нищо повече,дава ти само някакви вероятности и проценти.БХС с нисък риск жени са раждали увредени деца,БХС с висок риск жени са раждали здрави деца.Ако е висок риска следва амниоцентеза и т.н.....о не благодаря ...излишни нерви,пари и т.н.Дори и да съм с висок риск и да има голяма вероятност да родя нездраво дете,аз никога не бих го махнала....(но много малко жени и семейства биха постъпили така)щом Господ е отредил това за мен,значи така трябва.Малко може би консервативно мислене,но ....това е . Не смятам за нужно това изследване...първия път го правих от незнание....не бях чела по въпроса.Дано съм помогнала  good
« Последна редакция: април 20, 2010, 10:28:38 от Данитка » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: април 20, 2010, 10:44:02 »

Данитка, аз те подкрепям за БХС-то, само с едно не съм съгласна -
щом Господ е отредил това за мен
Детето също ще страда и то цял живот, а не половин!!!

Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #319 -: април 20, 2010, 11:12:06 »

Боги, аз не съм повръщала през бременността, но ми се гадеше доста често и док ми беше изписал хомеопатични капки Вомитосхил, които приемах в момент на гедене и ми отшумяваше бързо. Можеш да опиташ, не са скъпи, под 10 лв, но не помня вече точно колко.

За БХС мисля, че всеки може да прецени за себе си на база информацията, която има по въпроса. Голди беше писала в темата за един случай с нейна приятелка, а и съм чувала за други при познати хора, които могат да те накарат да се замислиш. Верно, че е статистика, но тази статискита е извлечена от реалния живот на много бременни жени.   
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: април 20, 2010, 11:37:47 »

Данитка, аз те подкрепям за БХС-то, само с едно не съм съгласна - Детето също ще страда и то цял живот, а не половин!!!


По-добре е да се махне плода ли ....не мисля....а защо трябва задължително да страда...ще бъде обградено с много любов,която ако го няма на този свят...как ще му бъде дадена...но пак казвам,мое мнение!
100% ако пуснем 1 анкета ....максимум 2-3 ще мислят,като мен.
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: април 20, 2010, 13:56:31 »

Боги, аз никак не успях да се справя. Все още ми се случва да повръщам. Почти всеки ден ми се гади....омръзна ми вече...и силно се надявам скоро да има край. Просто търпение и всичко ще мине.


Забравих да кажа, че днес ходих до Майчин дом. Направиха ми снимка, взеха ми кръв за БХС и сега ще чакам резултатите след 4 работни дни. Само за инфо цената на УЗ е 30лв, ана БХС е 42лв.
« Последна редакция: април 20, 2010, 13:59:08 от mimozka » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #322 -: април 20, 2010, 14:34:43 »

По-добре е да се махне плода ли ....не мисля....а защо трябва задължително да страда...ще бъде обградено с много любов,която ако го няма на този свят...как ще му бъде дадена...но пак казвам,мое мнение!
100% ако пуснем 1 анкета ....максимум 2-3 ще мислят,като мен.

 goodpost
И аз мислех, че ако има някакъв проблем бих махнала детето си, но това беше преди да стана майка. От сегашната ми гледна точка, би било мнооооого трудно решение. Само се моля никога да не ми се налага да го взимам.

Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: април 20, 2010, 15:12:05 »

За капак се оказа, че и единият от хормоните на щитовидната жлеза TSH ми е завишен, а аз си мислех, че след като ми е в референтните стойности няма проблем, но се оказа, че въпреки това трябва да е с по-ниска стойност при бременност. Днес ще видя дали ще ми изпишат някакво лечение или не.
Зори , не се притеснявай за ТСХ-то. Но задължително се консултирай със специалист , за да ти назначи правилно лечение . Аз съм с тиреоидит на Хашимото и съм забременяла със много високи стойности на ТСХ. Бяха ми нужни 4 месеца да го овладея, и сега уж е в нормите за бременност (1,5-2) , но пак ми варира .
Не отлагай среща със ендокринолог и започни лечение , докато е време още  good

И преди съм казвала мнението си за БХС, даже малко бях "нападната"  pardon
Данитка и аз мисля като теб  good
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: април 20, 2010, 15:32:52 »

Момичета, благодаря ви за подкрепата give_rose
Лени днес докторката ми трябва да ми звънне и да каже какво ще правим, но аз мисля допълнително да се консултирам с ендокринолог. Моето е 3.7, а референтните ст-сти са 0.27-4.2. Само се надявам да не е късно, че съм вече 12г.с. Ти от коя седмица провеждаш лечение?
Данитка така е, но дано на никога не ни се налага да правим такъв избор.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: април 20, 2010, 15:43:36 »

Зори, аз се лекувам от 15 години . След като забременях дозата на лекарствата ми я увеличиха много, защото до 20 г.с бебчо няма собствена жлеза и си тегли хормони от твоята. Аз съм забременяла с ТСХ над 7 (реф 0,27-4,20) , в 7 г.с вече беше 4,15 , от тогава ми варира между 2-3 , като предния месец вече беше 1,86 , което може да се каже че е добре .
Съветвам те да отидеш при специалист  good
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: април 20, 2010, 17:40:09 »

Момичета  give_rose


Да дам отчет след днешния преглед,ами всичко е наред,но пола не видяхме...така беше стиснало крачета,чеее.....10мин чакахме с док само това да видим,ноо накрая се отказахме ....Нищо другия път.Иначе си отговаря на седмиците 5 дни напред и сме били около 190гр.  smile
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: април 20, 2010, 18:58:52 »

Иначе си отговаря на седмиците 5 дни напред и сме били около 190гр.  smile
Ой , мушица малка  Bravo , че и срамежлива  Girl_hide
Важното е, че всичко е наред  good
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #328 -: април 21, 2010, 10:45:59 »

Привет и от мен  smile
Току ще си записах час за кусна фетална морфология при д-р Марков, но беше голям зор  huhhuh.gif
Вече часовете за началото на Юни са заети!!!
Но успях да се вредя за 04.06.  Yes

Данитка срамежливо е вашето бебоче!
Ти усети ли го вече?
Аз все съм нащрек  pleasantry

Надявам се нашето в петък да не се срамува и да мога да го видя момиче или момче ще е.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: април 21, 2010, 13:42:23 »

grahovaprincesa  не съм още smile
Аз се записах за ФМ на 17 май във Феминаа
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines