Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 09:50:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А какво ще кажете за жартиерите? - 2 част  (Прочетена 161724 пъти)
 
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #450 -: март 08, 2012, 20:01:25 »

Малко се учудих, когато Deliysky каза, че не е на никоя, т.е. не е българска традиция. .....

Имам впредвид, че не идва от никоя област и не е свързано по никакъв начин с жартиера. Някой решил да го използва като алтернатива. Това съвсем не значи че няма такава символика или подобни ритуали в БГ. Напротив, има много.
  :offtopic:За колегата Айвън - Родината на розата е Средна Азия и Северен Афганистан. Българите са я донесли от там преди няколко хиляди години със себе си. Защото са били изключително развита и интелигентна нация, отглеждали са много цветя(покрай това че са били едни от най-добрите земеделци) не само рози. Сега истинска маслодайна роза има само у нас, в Авганистан отглеждат друго.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: март 09, 2012, 02:26:42 »

в Авганистан отглеждат друго.
funnytooth Така е!

По въпроса с хвърлянето на цвете вместо жартиер - просто като идея е красиво, защото цветето винаги внася красота, каквато и да му е ролята. Но и аз мисля, че не е уместно да се бърка тук обичая тип "аз й откраднах китката", защото няма нищо общо това младоженецът да хвърли нещо на ергените, което да им донесе късмета (или не  Wink ) да се оженят, с това момата да си даде цветето на момъка в знак на любов. Идеята на двете е коренно различна.
Все пак ако не искате категорично да хвърляте жартиер - цветето е наистина добра идея, според мен.  smile Аз лично държах на жартиера!
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #452 -: март 23, 2012, 11:08:44 »

Аз мисля да помоля фризьорката ми да вплете една бяла роза в косата ми и към края на сватбата младоженецът да я свали и хвърли...Ще го питам дали иска той да избере на кого,или да не знае (да е с гръб)

Аз наистина не разбирам ритуала с жартиера, но не искам спорове и който както си реши. Че е весело- весело е, но то е весело да има и кючекиня за кума (както беше на една сватба),но на мен ми е много неприятно...Въпреки че точно нашият кум страшно би се зарадвал на това,но точно на нашата сватба няма да се получи lol

А дали е американска традиция не знам- не съм виждала по изисканите американски сватби по филмите да се бърка под полата на булката, ама може и да го има...
Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: март 30, 2012, 12:25:34 »

на мен това с жартиера ми харесва , ще падне шоу ... а и вече го правят почти на всякъде , в един по - късен момент от вечерта  хахахахах  good good blum heart
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: март 30, 2012, 14:12:16 »

Момичета не мога да си намеря жартиер,помагайте...искам да е бял с съня лента или панделка и да е с лепка и да не е скъп...  blum
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: март 30, 2012, 14:20:25 »

И аз искам със синьо да е, за да имам "нещо синьо". Харесала съм си оттук:
http://www.svatba-bg.info/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=18&Itemid=7
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #456 -: март 30, 2012, 14:21:49 »

Моят е от там, с лепка и синя панделка точно smile
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #457 -: март 30, 2012, 14:22:23 »

Момичета не мога да си намеря жартиер,помагайте...искам да е бял с съня лента или панделка и да е с лепка и да не е скъп...  blum
Виж този модел http://www.weddingburg.com/wedding/index.php?offers=51&product=bulchinski-jartier-J003
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: март 30, 2012, 14:33:06 »

Vivid и аз съм харесала този,но мисля че не е с лепка...другия също май не е с лепка...
kiwi кой е твоя?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: март 30, 2012, 14:42:54 »

Защо ви е тази лепка? Моят си се захваща много добре и без лепка.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #460 -: март 30, 2012, 15:02:12 »

Аз не знаех,  че ще е с лепка, ами има ластик и лепка. Предполагам за по-лесно сваляне така е конструиран- да може да се откъсне със зъби smile, ако някой има такива мераци.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: март 30, 2012, 15:07:59 »

Имаш предвид, че е цяло парче и се залепя с лепка за да придобие формата на крака ли? Ама как го обясних...
Аз разбрах, че има такива силиконови лепенки като тия силиконовите чорапи.
Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #462 -: март 30, 2012, 15:23:08 »

Аз не съм сигурна какво разбрах LAUGHTER , но май идеята е, че се залепват двата края. Може да се разкъса и да стане като лентичка. Леле, ако е така е много яко. Мен за жартиера само ме притесняваше момента, в който трябва да съм на един крак, за да го измуши младоженецът. Така може да съм си стабилно стъпила. И имам още един въпрос- на стол ли ще сте стъпили или на земята?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #463 -: март 30, 2012, 15:26:15 »

Аз възнамерявам да съм седнала и малко да си покажа крачето, защото роклята ми нагоре е тясна и не позволява да се вдигне smile Това в случай, че не реша да запазя свалянето само за нас двамата.
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: март 30, 2012, 15:27:10 »

Точно заради това търся с лепка,за да му е по-лесно на младоженеца smile А свалянето е както вие си прецените,аз искам да сам на стол но милото и водещата казаха че било унизително,по-добре било той да стои на стола а аз да му подам крак....не мога много да си го представя  crazy Честно казано не ми се ще така да е...но ще мисля smile
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines