Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 03:30:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А какво ще кажете за жартиерите? - 2 част  (Прочетена 161717 пъти)
 
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: януари 03, 2011, 23:06:35 »

Жартиерите са нещо много хубаво!  MANICURE
Но ...годеника ми не смята така.  mda Т.е., харесва ги, но не иска да попадат в нечии други ръце... и ще е забавно на сватбата ни, защото се шегува, че ще сложи бележка в жартиера със закана, че ще се случи нещо страшно ако не го върне или че изобщо няма да го хвърля. Това е в кръга на шегата, разбира се, но е сладък. И ми е наистина много забавен.  Sunshine Естествено и двамата знаем, че това няма да се случи. Подхилква се тука до мен...  resent Tc disappear Cow-boy kezz
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: януари 09, 2011, 16:12:00 »

Аз съм против жартиера и ми се струва вулгарно мъжът ми да се навира под полите ми пред погледите на 100-ина човека bad. Какво можем да хвърлим вместо него?
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #332 -: януари 09, 2011, 16:52:10 »

posum, вулгарно - силно казано, то си е за забава по-скоро. Но щом не искаш да ти се навира под полите, ми хрумва, че може да носиш някаква гривна отдолу на глезена, която да хвърля, ако не искаш ритуала да се премахва изцяло.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #333 -: януари 09, 2011, 19:24:43 »

Аз също не мисля, че е вулгарно. Много сериозно и драматично гледате на този обичай. То е по-скоро забавно, смешно. Разбира се, ако не ви допада, няма да го правите, още повече че това изобщо не е българска традиция, но чак пък вулгарно...
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #334 -: януари 09, 2011, 20:20:08 »

     Какво точно му е вулгарното? Симпатична заигравка, добре се радват гостите. Обикновено това се случва след основното ястие и хората вече са подпийнали. Не знам кой го е срам от това да му се наврат под полата, все едно това не се случва в нормалния ви живот? А освен това, все пак живеем в 21 век не в 19. girl_wink girl_wink :girl_wink:А иначе има много варианти, ако не ви харесва този обичай.Тъй като младоженеца трябва нещо да хвърли, може да си хвърли вратовръзката, може да хвърли едно розово тефтерче.Играта с тефтерчето ще е забавна ако в него уж има телефоните на свободните мацки от миналото му.
« Последна редакция: януари 09, 2011, 20:25:56 от Deliysky » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: януари 09, 2011, 20:20:22 »

И аз не мисля, че е вулгарно! Това трябва да се приема с чувства за хумор. А и може да се направи не като целият младоженец се завре под полата, а като се вдигне над коляното роклята и се вижда той какво прави. Все пак сме в 21 век.  pardon
На мен ми харесва тази традиция! Макар, че не е наша! На последната сватба хвърлиха първо едни бабешки гащи без да знаят ергените! Голям смях падна!  laugh
Иначе аз ще си правя сама моя жартиер! Искам да е много красив, а такъв какъвто съм си избрала не намирам никъде.
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #336 -: януари 09, 2011, 20:44:22 »

posum, на мен също никак не ми допада тази работа с жартиера. Не мога да си представя как ще ми се навира под полата пред всички гости. Дори младоженеца много лесно се съгласи да няма жартиер. За сега сме го измислили както предлага Deliysky, да използваме тефтерче с разни измислени телефонни номера, на уж бивши приятелки Wink
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: януари 09, 2011, 20:48:23 »

Не знам кой го е срам от това да му се наврат под полата, все едно това не се случва в нормалния ви живот?
Ооо, повярвай, в моя не се случва. А и да се случваше, не бих го направила пред 100 човека.
Обаче, идеята с тефтерчето ми харесва. good
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #338 -: януари 10, 2011, 17:37:35 »

Аз ще си купя жартиер, но няма да има хвърляне и сваляне със зъби smile Може да е малко консервативно, но не мога да си представя как мъжът ми ще се навре под полата ми пред очите на 86 - годишния ми дядо pardon
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: януари 17, 2011, 12:31:02 »

Жартиер - абсурд! Не стига че ще съм с къса рокля, ами тя ще е и стеснена от бедрата да долу! И двамата не го харесваме това ''изпълнение'' и няма да го има. И е ще е технически невъзможно  good
Активен
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: януари 19, 2011, 21:29:47 »

Аз ще си купя жартиер, но няма да има хвърляне и сваляне със зъби smile Може да е малко консервативно, но не мога да си представя как мъжът ми ще се навре под полата ми пред очите на 86 - годишния ми дядо pardon


 understand и аз смятам така, но ще сложа и жартиер и секси чорапи с дантела smile
Активен
AnitaP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #341 -: януари 26, 2011, 11:09:19 »

В никакъв случай няма да има унизителния ритуал с жартиер. Първо не е Български, второ е много долнопробен и унизителен и трето такава интимна игра не е в никакъв случай за пред очите на родителите ни или който и да било човек. Ако искаме у дома си можем и всичкото бельо да си разкъсаме със зъби и да лазим и да ръмжим , като вълци, но пред хората такава излагация  NO
И като кажете "все пак сме в 21 век"... sad , ми че то в 22 може вече групово да правят някои неща по сватбите, то и в Содом и Гомор са били такива традициите, ама ние ще правим Православен брак, изключени са каквито и да било бесовски изпълнения...
Това е мое мнение, нека никой не се засяга, не съдя никого, просто Българинът трябва да е малко по-внимателен, когато чуждипоклоннически влияния навлизат в бита му.

Жартиерът си е бельо, никоя дама не излага на показ която и да било част от бельото си, нито го назовава по име пред хората (е тук е форум girl_wink), та по въпроса за него: хубаво е,че има всякакви закачливи  жартиерчета по магазините: сигурна съм съпрузите ви ще се зарадват много на гледката, но добре е да остане част от вашата любовна игра, не обществено достояние...
« Последна редакция: януари 26, 2011, 11:15:57 от AnitaP » Активен
LadyB
Любопитен
*
Публикации: 38



« Отговор #342 -: януари 27, 2011, 16:12:25 »

И аз не смятам да добавям унизителния момент с жартиера в сватбеното си тържество. Не знам коя себеуважаваща се дама ще се чувства добре годеника и да лази трескаво в крачката и междукрачието и за да вземе със зъби един жартиер... Първо - изглежда малко посташки, второ - бельото ми е само за годеника ми и за никой друг, нито пък бих искала да го хвърли на сватбата и да попадне у друг мъж или дори да ме гледат по роклята... Хвърлянето на букета е напълно достатъчно, а и не бих си оголила "сексапилния" баджак през по - възрастните гости, защото ще е неуважение...  smile Girl_sing
« Последна редакция: януари 27, 2011, 16:14:46 от PrincessJasmine » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: януари 28, 2011, 08:54:50 »

Момичета нека всеки го направи както е решил.Недейте да се нападате едни други.Всеки има право на мнение дали да включи сваляне на жартиера на своята сватба.
Ние нямахме сваляне на жартиера,но имахме жартиер и тъй като аз ен исках да има сваляне на жартиера-не защото ми се струва вулгарно или абсурдно ,а защото аз така бях решила.При нас ДЖ обясни че пробвайки се да сваля жартиера предната нощ младоженеца се е сецнал в кръста и тази вечер няма да може да го свали ,за да се пази за първата брачна нощ и жартиера все пак е свален и е в джоба му и ще го хвърли.И така без да има сваляне на жартиера,все пак имаш хвърляне на жартиер.
Няма нужда от крайни постове как никоя дама нямало да го напарви или разни такива, че чак и за Содом и Гомор да говорим при свалянето на един жартиер.
Надявам се да няма нужда да се трие повече и ще запазите добрия тон в темата.
Активен
iinaxastra
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #344 -: февруари 01, 2011, 19:34:25 »

Първоначално исках, но не осъзнавах че ще бъда унизена публично, ако го направя, затова се отказах... Преобладават доста просташки сватби, аз ще опитам да избегна бели денс танцьорките, ритуала с жартиера, и такива други глупости.... smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines