Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 13:46:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А какво ще кажете за жартиерите? - 2 част  (Прочетена 161728 пъти)
 
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: юни 25, 2009, 13:03:18 »

Дани, а защо не смениш бялата панделка с лилава? Мисля че ще стане мн красив . blum
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: юни 25, 2009, 13:11:38 »

И ние още не сме го решили дали ще се вади жартиера  girl_wink,ама аз за всеки случай си направих два ,че да ми остане единият като спомен.Защо не пробвате да си ушиете момичета стават много хубави моделчета и ще бъдат оригинални и дизайнерски  girl_wink
Ето и моето жартиерче  chee


* myphoto(4).jpeg (56.73 KB, 491x368 - видяно 188 пъти.)
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: юни 25, 2009, 17:12:17 »

Ето го и моя жартиер,взех най-вече заради пеперудката с камъчета,а пък и доста трудно намерих в шампанско.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: юли 13, 2009, 09:40:41 »

 Bravo жартиера е много готин, много харесвам камъчетата. Аз си купих син от Малък Цум,защото не можах да реша какво да си сложа в синьо, обаче като го сложих и не можах да издържа повече от 5 мин,реших да не го нося цял ден,но сега се замислям да си взема друг,който е с лепенка и да не се сваля по целия крак. Да сте виждали такива? pleasantry
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: юли 13, 2009, 17:56:36 »

petrova83, моят е такъв. С лепенка. Те повечето вече са такива. Ама то зависи и в кой магазин си избираш. Иначе вече ги има навсякъде.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: юли 16, 2009, 11:30:49 »

Bravo жартиера е много готин, много харесвам камъчетата. Аз си купих син от Малък Цум,защото не можах да реша какво да си сложа в синьо, обаче като го сложих и не можах да издържа повече от 5 мин,реших да не го нося цял ден,но сега се замислям да си взема друг,който е с лепенка и да не се сваля по целия крак. Да сте виждали такива? pleasantry
Защо просто не дадеш на една шивачка да го направи с лепенка за 5 мин работа е ! Ще си спестиш пак ходене по магазините !  good
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: юли 16, 2009, 12:07:39 »

Защо просто не дадеш на една шивачка да го направи с лепенка за 5 мин работа е ! Ще си спестиш пак ходене по магазините !  good
Мерси за идейката nasi,но с милото ходихме пак до Малкия Цум да докупим късмети за хвърляне пред църквата и си взех друг,тъкмо първия ще ми остане за спомен yahoo
Активен
diva_79
Новак
*
Публикации: 18



« Отговор #262 -: юли 21, 2009, 15:49:41 »

а пък аз взех жартиера от една приятелка и така стана  нещо старо, нещо на заем и нещо синьо..с един изтрел три заека blush
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: юли 21, 2009, 21:47:51 »

а пък аз взех жартиера от една приятелка и така стана  нещо старо, нещо на заем и нещо синьо..с един изтрел три заека blush
браво, но няма ли да го хвърля младоженеца
младежът, който го хване, може би няма да го върне доброволно на приятелката ти  girl_wink
аз така си взех два жартиера, един за хвърляне и един за мен да си ми остане като скъп спомен  give_rose
ето моят за хвърляне


* 3.JPG (21.79 KB, 448x336 - видяно 217 пъти.)
« Последна редакция: юли 21, 2009, 22:04:16 от anbibian » Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: юли 21, 2009, 22:03:07 »

И този, който си купих да си ми остане за спомен  give_rose


* 2.JPG (47.07 KB, 314x235 - видяно 1946 пъти.)
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #265 -: юли 21, 2009, 22:21:04 »

Ние с моя мъж не харесваме този ритуал с жартиерите и няма да го правим. Но така хвърлянето на букета остава без "мъжки аналог" и не знам какво да измислим вместо него. Те и двата ритуала не са български, но все пак - чували ли сте или присъствали ли сте на друга сватба, където са измислили нещо за мъжете вместо хвърлянето на жартиера?
Активен
pepina83
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 489


на мама пчеличката


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: юли 22, 2009, 09:06:54 »

Вместо жартиер, може младоженеца да си хвърли вратовръзката - също е интересно  good good good
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #267 -: юли 22, 2009, 12:22:57 »

Може също да хвърли нещо символ на ергенския му живот, по-точно на края му. Примерно тениска или нещо друго. Или точно обратното - нещо, което символизира започването на брачния живот. Ако искате да наблегнете на шегата може да измислите нещо...хмммм нещо подсказващо терора на жената над мъжа и или пък монотонното ежедневие на женения мъж. Сега ми идва на ум за точилка, което не намирам за много подходящо де и пантофи. Може да не ги хвърля, може да ги подари ритуално на някой.
Може със завързани очи и с точилката примерно да върви към момчетата, а те даса в редица и да я връчи на някого.  Wink  good

Ако не ти харесат идеите, то поне може да са ти някаква насока за мислене.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: юли 22, 2009, 15:01:23 »

била съм на няколко сватби, включително моята на които не се хвърляше жартиер, не е задължително, а още по-малко трябва да се притесняваш за аналог на хвърлянето на букета. то най- малкото допреди няколко години в българия и двата ритуала не се правеха, така че какво ти е притеснението, просто не го правите и толкова ;0
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #269 -: юли 22, 2009, 20:40:07 »

Amelia, много добри идеи! Наистина ще измисля нещо оригинално от това, което ми подсказваш. Точилката, точилката... това е истинският символ на семейния живот... какви са тия жартиери и измишльотини, мигар наште баби по жартиери са ходели!  sarcastic

Руми, много неща "изхвърляме" от традициите на една сватба - нови и стари и накрая нищо няма да остане, затова търся и измислям разни интересни неща, за да не остане съвсем "гола" сватбата. Не само някакви игри, но и някакви символични неща, разбира се.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines