Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 04:48:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 4 "  (Прочетена 158666 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 02, 2011, 01:12:16 »

Аз захранвам смесено. Давам някои плодови пюрета, зеленчуците ги варя и режа и го оставям сам да се храни като от време на време му помагам. Повечето храни сме въвели. От млечните -само масло. След годинка смятам да давам и мляко, но козе, защото е по-леко. Риба все още не съм въвела, защото ме е страх от алергии. Свинско месо още не съм давала и не ми се иска (малко съм предубедена, защото аз не ям свинско). Но повечето меса като пилешко, пуешко, телешко си ги похапва с най-голямо удоволствие. Все още нямаме заместено хранене и след твърдата храна веднага си иска млякото. Аз най-вече се водя по детето. На 6 месеца още не беше готов, колкото и да се пробвах и в един момент реших да не насилствам нещата. И така към края на 7 месец , започна сам да проявява интерес към това, което ние ядем.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: ноември 02, 2011, 01:23:55 »

Диде, аз си мисля, че е защото сварени се пюрират по-лесно ( но може да съм в тотална заблуда  blush ) Иначе и аз давам сурови плодове, без да ги пюрирам-на пърченца да си гризка или смуче. Когато ги пюрирам ги готвя за малко, защото си мислех че така става по-лесно пюрето. Как стават пюрираните сурови ябълки- на ренде или в кухненският робот (не съм много сигурна че моят робот е толкова добър)?!

Не знам по вторият въпрос какво да ти кажа, но тук нещата са доста "облекчени"... та така Изабел опита палачинка в неделя. Общо взето забрани няма (сол, захар, мед и т.н. стандартните). Всичко достатачно здравословно за теб става и за детето, ако няма някаква фамилна обремененост.

И аз не правя паузи(не увеличавам и количеството- колкото иска толкова). Въвеждам 2-3 дена една храна, но по съвет на здравните работници първо винаги се започва с млякото, за да не се замести прекалено бързо млякото  pardon (АМ или кърма) Макар че не винаги така правя  blush .

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

И ние сме така, където мога давам нарязано, където не мога мачкам...Месо още не съм давала и предполагам, че на следващата консултация ще бъда смъмрена. На 7 месеца ми казаха, че може и от нашата манджа да яде, стига да е здравословна  crazy

Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #17 -: ноември 02, 2011, 10:39:00 »

Капризче, разбира се, че трябва да имаш някакъв план. Тук просто обсъждаме. Планът ти е добър, може би предвидените периоди са малко дълги. Съгласна съм с dodo23, че толкова дълги изчаквания са препоръчителни за деца с фамилна обремененост от алергии. Не се притеснявай за връщането на работа, дори в началото на захранването да има проблеми и да не върви много бързо, докъм 10 месеца основните неща на практика са въведени като продукти.

Съгласна съм с titikaka относно бейби лед метода на захранване  good. Интересно е, ноо всъщност не виждам огромни предимства. Пюрираната храна е по-лесна за възприемане през периода 6 до 10-12 месеца от растежа на детето. Пък и не всяка храна е подходяща за хващане с ръка, за децата са полезни супи, каши - така или иначе ще трябва да ги дадеш с лъжичка. Колкото до приучването на детето да посяга само към храната, ами то рано или късно ще се случи, просто не виждам голямо предимство в това да посяга към храната на шест месеца, най-много да се омаже. Това са си моите съображения де, да няма сега войни относно методите на захранване  blum.
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #18 -: ноември 02, 2011, 15:21:30 »

Аз реших вече, че ще започна със сокчета от 3-тия месец и така ще си дойде на време и самото захранване с пюренца, тъкмо и детенце ще започне да се заглежда какво ние хапваме...няма да го насилвам разбира се ако не иска girl_wink
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: ноември 02, 2011, 15:43:25 »

Да кажа,че и аз не правя дълги паузи при въвеждането-от една страна,защото нямаме алергични и от двете страни,от друга,че бебка е много лакома и е невъзможно да я залъжа само с 2-3 лъжички и така да карам 1 седмица.На 3-тия ден си яде цялата доза и тогава има рахат.  tease До сега сме нямали проблеми,пу-пу.Днес въведох жълтък,по 1/4 2 пъти седмично,а след седмица започвам въвеждането на месо.  smile
Нов зеленчук давам с картофеното пюре,тъй като картофа бе първия въведен.Така дадох тиква,морков и пащърнак.Чисти не се приемат,ама хич.Изобщо не се учудвам-моркова го дават за сладък,ама за мен си е безвкусен,тиквата по същия начин. pardon Та,смесвам с картофче и се изяждат,а и разнообразие има.  Wink
Плодовете бланширам,освен банана.Но тя не си пада много по плодовите пюрета.Предпочита каша и зеленчукови такива. Wink
Дотук имаме 2 заместени хранения-обедното с картофено пюре,комбинирано с някакъв друг вид зеленчук и вечерното с каша.С кашичката спим по цяла нощ от 8ч. до 6ч.,засища я добре,после има едно хапване и откарва до 9-10ч.  danceg
« Последна редакция: ноември 02, 2011, 15:46:08 от carlyangel » Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #20 -: ноември 02, 2011, 15:57:39 »

carlyangel  а от кога започна да даваш морков, ябълка и т.н. и от кога започна да захранваш Лори girl_wink
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 02, 2011, 18:08:14 »

От 4-ти навършен месец,тоест точно преди 1 месец.Иначе сок съм й давала преди това,но ми омръзна да цедя,а и няма кога да го давам. pardon Първо дадох пюре от банан,не го хареса и пробвах с пюре от картоф.И него не хареса,изчаках 1-2 седмици и пак й дадох и воала-прояде го веднага и с апетит.Морков след около седмица към картофа добавих,после след 2-3 дена тиква и така.  smile Паузи правя от 3 дни,не повече. good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #22 -: ноември 02, 2011, 20:12:32 »

Miri, месата под каква форма ги даваш?
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: ноември 02, 2011, 23:12:22 »

Относно пресните плодове - аз също давам само такива. Започнах в началото с готови пюрета, когато Сиана ядеше само по няколко лъжички, но след това, откакто увеличи количеството, и давам само пресни плодове. Ябълката и крушата, когато е по-твърда - пасирани /с най-обикновен пасатор на мен ми се получава добре/, а всичко останало или намачкано, ако го добавям към нещо, или на парчета, ако и давам само плод. Когато я оставям да яде сама, стоя до нея и от време на време и слагам парченца в устата, защото иначе тя само си играе с тях и размазва всичко наоколо, вместо да си го пъха в устата. Когато искам да стане по-бързо директно и давам парченца в устата, без да я оставям да плеска сама. Досега вече съм и давала всякакви плодове и тя ги обича всичките, включително лимон, грейпфрут, дренки и всякакви други такива по-необичайни за бебета /лимоните на кръгчета и ги давам и тя ги смуче с удоволствие  pardon/

Диде и аз като теб, не знам защо трябва да се варят плодовете /освен, както Павличка е казала, за да стават по-лесно на пюре/? crazy Още една причина може да бъде това, че като са сурови са по-трудно смилаеми, но ако бебето няма проблем с това, аз лично смятам, че е много по-полезно да му се дават пресни плодове!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: ноември 02, 2011, 23:34:04 »

Мисля, че е добре да минават някаква термична обработка и ако не сме сигурни в източника. Аз, например, като купувам, купувам от пазара и не знам какво ям всъщност. Може би и затова още давам пюрета на Ели. Ако имах сигурен източник, или направо градина, бих ги давала сурови и аз.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: ноември 03, 2011, 01:30:39 »

Ина, пилешко давам когато пека пиле и накъсвам на парченца бялото месо. Телешкото (от телешко печено) по същия начин. Давам и телешка кайма под формата на руло Стефани, но без яйцето и краставичката като пълнеж. Пуешкото, под формата на кюфтенца (но без яйца, само малко подправки като риган, рендосан морков и ситно нарязан лук), начупени на парченца.
Изчаквам с въвеждането на яйца, защото като дете до към 15-16 год. възраст се изприщвах от тях, риба, ягоди и шоколад. От плодовете давам под формата на пюре ябълки, ябълки с боровинки. Сурови плодове: киви, круши, банан, ананас, авокадо. Интересното е ,че много обича лимон, но рядко му давам да смуче, защото ме е страх да не се раздразни коремчето. Вода единствено иска да пие от чаша и направо полудява като види чашата. Каша въобще не обича, пробвах два пъти с голям интервал и на двата пъти направи физиономия на погнуса и я изплю. Не се притеснявам ,че не яде каши, защото си похапва от моя хляб, който е от кълнове и без брашно.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 03, 2011, 13:11:05 »

Leni_beni_ , аз бих искала материал за Baby led-weaning.

В момента съм на етап четене относно захранването. Не мисля да започна преди 6 навършени месеца.

Мерси предварително smile
И Мири е дала линк преди това , сигурно  не си видяла  smile Ето : http://zabliznacite.wordpress.com/2010/09/27/vavezhdane-na-tvardi-hrani-1/
От всичко изчетено за захранването , за себе и за Моето дете  реших, че този метод е най-подходящ за нас . Вярно е, че в началото количествата изядена храна са символични, но аз така или иначе не целях заместване на хранене, а само запознаване с нови храни/вкусове. Вярно е, че има малко цапаница в началото, но сега се справя сам с виличката , а вече и с лъжичката доста добре. На мен ми доставяше удоволствие да го гледам как изучава храната и сам решава дали да я опита. Не мисля, че пюрираната храна е по-полезна . Убедих се и , че самото дете преценя кое е подходящо за него, след като ми отказа лапад. Реших да го "надхитря" , щото видиш ли е полезен много, и му дадох няколко хапки хляб с лапад вътре. Еми голямо повръщане беше после. Та така.....каквото иска яде, каквото не иска- не.

Капризче, аз също се върнах на работа, когато Никола беше на 1г и 1 месец  smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #27 -: ноември 03, 2011, 14:25:36 »

leni_beni_, аз изобщо не съм казвала, че е по-полезно пюрето, а само че като консистенция е по-подходящо за бебе  give_rose - което продължава да е мнението ми. Изобщо не съм против бейби лед захранването - просто не е подходящо за всяка майка и бебе. Даже на мен ми се струва по-трудно от традиционното захранване, тъй като не можеш твърдо да кажеш докъде си стигнал с въведените количества; от тази гледна точка се възхищавам на майките, които са захранили успешно по този начин.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: ноември 03, 2011, 14:57:17 »

rozovka , аз затова казах - аз и Моето бебе . Всяка майка си преценя  good
leni_beni_, аз изобщо не съм казвала, че е по-полезно пюрето, а само че като консистенция е по-подходящо за бебе  give_rose - което продължава да е мнението ми.
Аз съм на обратното мнение  Wink
В днешно време информация много, системи различни.....четем, преценяме, съчетаваме и действаме както решим  good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: ноември 03, 2011, 16:31:10 »

За мен бейби лед също е по-лесно, защото не се налага да готвя отделно, а и той предпочита сам да се храни. Когато му давам пюре не отнема много време и започва да посяга към лъжицата, да се мръщи и да не иска да се храни. Наистина количесествата, които изяжда са малки и част от храната отива на пода, но моят син все още си търси млякото като основна храна.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines