Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 21:32:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 4 "  (Прочетена 158745 пъти)
 
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: февруари 03, 2012, 10:49:37 »

Нашият режим за хранене е като на krasart с малки разлики:
7.30 АМ 150мл
9.30 закуска (зърнена с мляко).Около 50-60 гр макс
12.00 обяд местно или постно (изяжда от 2 лъжички до 200гр, зависи колко ѝ харесва обяда)
15.30-16.00 АМ 100-150
18.00-18.30 Вечеря (количествата са като обяда). Нещо постно.
21.00 АМ 180мл

Доста от правилата от горният пост са валидни и в нашата къща. И при нас яденето продължава 30-40мин, ама и аз зор не давам. Изабел отказа да яде пюрирана храна може би към 7 месец. Просто и давам да се храни сама с каквото става за самостоятелно ядене (супа очевидно няма как) и така количествата се увеличиха малко. Ама тя Изи добре си върви от към килца и общо взето не се притеснявам колко яде. Може би и аз щях да се шашкам ако беше по-слабичка. Надявам се този период бързо да ви отмине. 
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: февруари 03, 2012, 13:51:33 »

Дани,принципно си права за нощните кърмения!
Но давайки АМ,ти виждаш,че Ели изпива 230мл.Аз се съмнявам дълбоко,че Дара изсуква подобни количества...

Разбирам притесненията ти относно това,дали получава достатъчно калории,витамини и микроелементи и бих ти предложила принципа на кърменето-ако предлагаш достатъчно често,детето ще вземе,колкото му е необходимо. good
Активен
Lina81
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #422 -: февруари 05, 2012, 23:11:29 »

Здравейте!От края на 5 месец се захранваме с моето момче.Вече минаха 2 седмици и съм захранила с основните - картофморков,тиква,тиквички,карфиол,спанак.Сега на обед давам едно пюре 125 и дохранвам с 60 мл АМ.
От утре трябва да почвам каши и плодови пюрета.Въпроса ми е следния: давам си 150мл АМ и половин плодово пюре? или общо АМ и плодовото да са ми 150.Омотах се вече с тези захранвания.И съответно кашата да ми е 150 и да добавя към нея половин плодово,или общо да правят 150?
Благодаря ви:)
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: февруари 05, 2012, 23:35:32 »

Благодаря на включилите се мами по нашия въпрос give_rose Забелязвам и още нещо - на столчето си за хранене е в пъти по-разсеяна и се храни много по-бавно, отколкото ако е на дивана, например crazy Вярно, че като по-малка там я слагах, когато давах още символични количества и когато минахме на АМ, но пък да го свързва с яденето и там да й се отваря апетит shok
Ще си подбера нещата от вашите постове, които ми се струват подходящи и при нас, и ще видим как е! Между другото, днес я теглихме - наддала е около 200 г за почти месец (тежи цееели blum 8750 г!!! ), тоест си хапва нормално Yes

Лина81, в захранването няма "трябва". Нищо не е задължително. Като за 2 седмици сте големи бързаци вие shok - 6 въведени зеленчука си е доста. Няма да е зле да правиш паузи между различните зеленчуци, все пак сте съвсем в началото.
А що се отнася до количеството - според мен трябва да се има предвид общо 150 г. Все пак това е съобразено с вместимостта на бебешкото стомахче. Имам предвид формулата 1+месец+0 дава информация за това колко може да поеме то като цяло.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: февруари 06, 2012, 09:03:13 »

И при нас на столчето храненето е доста по-бавно,отколкото ако е на спалнята примерно.За това и там я храня.Не знам на какво се дължи това разсейване-няма играчки отпред,само таблата за хранене,но седне ли в него,започва да се върти,да си играе с колана и изобщо с всичко по него. pardon
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: февруари 06, 2012, 19:59:56 »

Момичета, бих искала да Ви попитам какво е мнението Ви относно следните въпроси:
  • зная, че всяко дете е уникално и се преминава през различни периоди, но някой имал ли е проблем, когато детето му не е искало да седи на столчето за хранене, а да стои? Леа като цяло не желае дори да пробва да седи, винаги от легнала позиция се изпъва на струна да стане. Отначало в столчето за хранене й беше приятно и ядеше, но от няколко дни иска да стои в него, съответно пищи и се кара, че седи. Въобще до хранене не стигаме...
  • за мамите, които са по Рапли - нали фаза едно е предлагане на храна във формата на тънки и дълги парчета, а след като се усвои тази моторика се предлагат малки кръгли храни тип тези:


  • Какво мислите за съдържанието на горните пъфс?

    Ясно ми е, че децата не ядят само хубави неща като плодове, зеленчуци, месо, но тези пъфс са като хапни нещо, глътни нищо, напъхани с витамини. Греша ли?
  • Ако се използват за подобряване на моториката на детето, не е ли по-добре да се предлагат зеленчуци с малка форма като грах и тн?
  • Скоро гледах съдържанието на сол и захар в тукашните пюрета. Това е съдържанието на етикет на органично пюре:
    Nutrition Facts
    Serving Size: 1 jar (71g)
    Servings Per Container: 1
    Amount Per Serving
    Calories 35
    Amount
    Total Fat    0g
    Sodium    15mg
    Total Carb.    11g
    Dietary Fiber    1g
    Sugars    6g
    Protein    0g
    % Daily Value
    Protein    0%
    Vitamin A    0%
    Vitamin C    45%
    Calcium    0%
    Iron    4%
    Според Вас много ли е количеството на сол/захар? Или е нормално?
« Последна редакция: февруари 06, 2012, 20:16:03 от Anichka » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: февруари 08, 2012, 09:03:45 »

Тези пъфс не съм ги виждала тук, но не съм се интересувала все още, но в Америка много ги използват, доколкото си спомням ти си там, предполагам, че няма проблем за по-голямо бебече. Имам едно познато бебе , то май след 10-11м започна да ги яде.
Аз да попитам - досега съм й давала винаги био храни, но вече освен картофи и тиква друго не мога да намеря от човек, бебе е на почти 8м. и мисля да започна да й давам от храната по магазините, кажете ми обаче пресни ли да купувам зеленчуци или замразени, май пресните са по-добре, но от друга страна знам, че замразените ги пакетират сезонно, т.е. не се отглеждат насилствено или бъркам?
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #427 -: февруари 08, 2012, 09:44:20 »

Аз купувам от магазина,пресни. Всичко кисна няколко минути в оцет,заради нитратите. Купувала съм няколко пъти от замразените на Бондюел, но като цяло избягвам. Знам ли как са мити,гнуслива съм малко. А ако държиш навсякъде има БИО щандове, и гледам че постоянно има пресни и български.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: февруари 08, 2012, 10:56:19 »

И аз от около месец давам пресни. Само дето не ги кисна в оцет, но ще се позамисля и за това. Които се белят, ги беля по-дебело. После всичко минава през решетката за варене на пара.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: февруари 08, 2012, 10:58:40 »

А оцета не унищожава ли витамините?
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #430 -: февруари 08, 2012, 11:04:32 »

Оцета-лим.сок  не позволява на нитратите да се превърнат в нитрити и нитрозамини. Няма писания да унищожава витамините,но всеки си решава. Винаги така мия, зелени салати мия с оцет,абе всичко.
Но не ги кисна само в оцет, ами в купата с вода слагам лъжичка ябълков оцет, 5 минутки и готово.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: февруари 08, 2012, 11:47:04 »

Аз си помислих,че ги киснеш изцяло в оцет. tease Ябълковия е по-полезен и не е толкова агресивен,както винения.Може и аз да пробвам по твоя начин. Wink  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #432 -: февруари 08, 2012, 11:54:10 »


  • за мамите, които са по Рапли - нали фаза едно е предлагане на храна във формата на тънки и дълги парчета, а след като се усвои тази моторика се предлагат малки кръгли храни тип тези:



    Ясно ми е, че децата не ядят само хубави неща като плодове, зеленчуци, месо, но тези пъфс са като хапни нещо, глътни нищо, напъхани с витамини. Греша ли?
  • Ако се използват за подобряване на моториката на детето, не е ли по-добре да се предлагат зеленчуци с малка форма като грах и тн?
[/b]

Точно.
Ти защо питаш за тези пьфс? Аз никога не сьм давала нещо от сорта. Нито сьм чула някой да дава (от Рапли мамите по форумите де). Бьлгарските Рапли бебета точно с грах си усьвьршенстват фината моторика, защото тя трябва да е достатьчно развита вече, за да се предложат дребните храни. Т.е трябва да работи пинсетния захват.

Пюретата не знам колко от тези захари и содиум са естествено сьдьржащи се в храните, аз гледам да пише, че няма добавени сол и захар. Но сьм купувала рядко.

За оцета и аз мия всичко с оцет. Свекьрва ми прави така по принцип като готви и ми се видя хубав навик, та още отпреди Марта сьм го взела  good
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: февруари 08, 2012, 14:40:06 »

 
 Благодаря ви момичета. Май ще си купувам пресни, така поне знам в какво състояние ги взимам. Днес й дадох спанак и морков и картоф на пюре, все купени.
Относно пуфс аз не знам дали бих дала. Много майки тук дават на 8м. бебета царевични пръчици, не ме обвинявайте, но никога не бих го дала, макар и да пише без оцветители. Как може да се дават, то в това няма нищо полезно. Ако трябва тя няма да яде пред детето и готово, то няма да знае от бебенце, че има такова нещо, което може да му се предложи за ядене.
Ани, пробвай да даваш боровинки, те са много вкусни, бели ги само и ги режи, бебето ще ги хваща. В Америка поне са достъпни и може да си го позволиш за разлика от тук.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: февруари 08, 2012, 14:46:41 »

Честно казано за пръв път чувам някой да дава зрънчо на толкова малко бебе.Поне не съм виждала.Все са по-големи дечица-над годинката със сигурност. smile
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines