Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 03, 2024, 00:43:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Медена седмичка в Гърция  (Прочетена 114582 пъти)
 
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 17, 2009, 18:52:25 »

Ralichka, с коя агенция ще ходите на Корфу и с какъв в транспорт, защото и нас живо ни интересува smile.
Май доста съфорумки сме избрали острова като дестинация - романтика, красота... Така се размечтах...
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 17, 2009, 21:45:49 »

втора поредна година отскачаме с милото на о-в Корфу; и двата пъти в х-л Марбела;

ние и двата пъти пътувахме с кола, първият път ни отне 12 часа; тази година, върнах се преди два дни, се оказа, че от Мецово до Игуменица са пуснали магистралата, та доста време, поне ок. час се спестява; даже повече; пътят беше 8 часа от София до Игуменица; тръгнахме 19.30 и хванахме ферибота в 4.00 сутринта; но бяхме там в 3.30ч; основно се забавихме в БГ, но шофьрът караше много бавно; зависи от начина на каране сновно;

на нас най-много ни хареса на Барбати бийч, не знам как да ви го обясня, но 6 евро плащаш за 2 шезлонга, чадър и масичка да си сложиш нещата; има таверна на плажа, казва се таверна ривиера, това е втората отбивка за кола за към барбати бийч, след Дасиа; морето беше топло, страхотно, приятно е да се плува; кафето беше 1.50 евро; фрапето 2.00 евро; кило ципура 24 евро, а кило коцимура (сестрата на ципурата) 34 евро; ... едно рибоче коцимура излиза към 10 евро грубо;

за ахилион входа, ако не сте група е 7 евро на човек, иначе май беше 4 евро; вътре е само 1 етаж, навън обаче е невероятна градина;
под него, по пътя надолу, от където се идва до двореца, има 1 ресторант - бела виста, от който има невероятна гледка и пак не е скъп; става за едно бързо кафе и страхотни снимки;

ходихме с корабче до о-в Поксос и о-в Антипаксос; билетът струваше 34 евро на човек, но ... явно всеки се бори за последния клиент и за да ни привлекат, ни дадоха втория билет на цената за дете; та ни излезна по 25 евро всъщност на човек; на ме н ми допадна доста; не съжалявам;

а, да, фериботът по инфо от интернет трябваше да е в 4.45 сутринта, а той всъщност беше в 4.00; тогава се оказа, че е първият; следващият е към 10.00, но не съм сигурна;

най-много ми хареса разходката до Палеокастрица, невероятна гледка, уникално за снимки; за плаж  обаче ... според мен не става; няма чадъри, шезлонги, нищо; морето там вече е Средиземно, не е в залив и водата беше студена; докато на барбати бийч, йонийското море в залива беше супер!!!

ами засега е това, че постът стана  мнооого дълъг;
ако някой иска повече инфо за пътя и някое и друго заведение - да пита;

весело изкарване на почиващите на Корфу, на мен наистина много ми хареса!!!!
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: май 18, 2009, 09:35:49 »

Ние също ще ходим с кола, без агенция. Избрали сме хотел Зефирос в Палеокастрица - http://www.hotel-zefiros.gr/
Уж четох, че там бил най - хубавият плаж, но ние ще обиколим всички smile Много ми харесва и на мен остропа според четеното и видяното по снимки.  Ще ходим за първи път. Нощувка със закуска за 10дни ни е 585Е. Тъй като сме с кученцето си, това беше най - важното ни условие в избора на хотел.
« Последна редакция: май 18, 2009, 09:42:41 от ralichka___ » Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: май 18, 2009, 10:04:03 »

Моето мнение е, че Корфу е много красив, истински екзотичен, цивилизован.. страшно ми харесва. Който е тръгнал за натам - да не се колебае!  good

Ама пък Тасос е много.. "гръцки", с криви маслинови дръвчета, страхотни плажове и.. много евтин, пълно с българи и българоговорящи. Там направо няма езикова бариера като отидеш. Много е близо, транспорта направо може да се пренебрегне като голям разход. Може и само един шофьор да кара, да сте си само двама в колата, да не делите с друг пътните.. абе супер си е и за по-малко парички според мен е идеално решение.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: май 19, 2009, 09:45:56 »

Ами аз да се похваля, че и ние се спряхме на Тасос последно за медената седмичка - подарък ни е от брата на милото за сватбата.
Избрахме хотел Ilio Mare. Надявам се тези дни да мога да говоря в работата си за отпуската и да капарираме. Ще си ходим с колата - то е достатъчно близко и ненатоварващо за шофиране, както и Бастет казва - до Кавала или до Керамоти и от там на ферибота.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: май 19, 2009, 19:11:35 »

bastet, много маслинови дръвчета има и на о-в Корфу;
не съм била на Тасос;

Корфу е далечен, на три морета; мога само за него да говоря;

а относно плажовете на Палеокастрица - може да има и организирани плажове, но просто ние да не сме ги открили;

в една таверна, под Морайтика, сервитьорът каза, че при тях, апартамент за 4 човека със закуска е 55 евро на вечер, това са 110 лв., разделено на 4 човека .... а, да, гледка към морето ....

има много и на сносни цени хотелчета, но ние имахме ваучер за доста парички, които трябваше да оползотворим чрез туроператор и затова избрахме тези скъпи нощувки....в този хотел именно....

където и да сте, важното е с кого сте...

сигурна съм, че всички ще си изкарате страхотна, независимо дали на Тасос, Халкидики или Корфу
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: май 19, 2009, 21:02:18 »

Момичета,
Благодря Ви за инфото!
Ние още не се решили, защото искаме да ходм с колата, но се оказа, че имаме проблем с нея и сега стои под въпрос медената седмичка в Корфу. А на мен много, ам ммного ми се ходи.

Ние сме се спряли инъче на този хотел: http://www.delfinoblu.gr/ в Agios Stefanos се намира.
До сега сме били само в Халкидики в Калитеа и тма общо взето ми се стори, че повечето плажове са каменисти и много се притеснявам дали е така и в Агиос Стефанос. Ако някой има повече инфо в кои куротчета плажовете са по-хубави нека да сподеи.

Пожелавам на всички незабравим меден месец!

Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: май 22, 2009, 11:59:43 »

mimozka стискам палци вашата медена седмичка да се осъществи. Хотела изглежда невероятно, и тайничко започвам да завиждам на всеки, който ще почива там.  blum
Аз бях харесала страхотен хотел на Тасос част от стаите имаха посредата огромно джакузи или собствен басейн на терасата, но цените бяха просто бомбастични - 500 евро на вечер  Oh my ... 
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: май 22, 2009, 20:13:25 »

мимозка,
ще сте близо до плажът на Рода, там бил много хубав; аз лично не стигнах д отам; далеч ни беше;

един съвет, ако ходите там, веднага си вземете карта на острова и пътувайте по главните пътища; иначе са много завоите;

стискам палци да решите проблема с колата и да изкарате един незабравим меден месец на о-в Корфу!!!!
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: май 25, 2009, 12:12:42 »

Момичета, толкова съм щастлива  yahoo
Изпратиха ми Last Minute offer от хотела, който си бяхме харесали за медения месец, с цени с около 20-30Е/вечер по-ниски от тези, които бяхме предвидили, за нашия период.
Тези дни ще направим резервацията направо от хотела, без агенции danceg
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 26, 2009, 14:45:33 »

Ехааааа, пожелавам на всеки Last Minute offer
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: май 30, 2009, 19:30:51 »

И аз да се намеся малко тука. Ние с малко закъснение ще имаме меден месец, ама така се стекоха нещата. Решили сме да ходим към Гърция през юли със собствен транспорт и се чудя между о.Корфу и Халкидики. Та въпросът ми е към тези, които вече са били там да дадат някакви отзиви. Намерих една агенция Solvex, която има добри оферти, но са само за Халкидики. Иначе не държа да ми е супер лукс, просто искам да си починем от натрупаното напрежение. И тези, които са ходили с кола, как е маршрута, в смисъл лесно ли е за оправяне с навигация, примерно. А някой може ли да ми каже каква е цената за кола за ферибота за о.Корфу, щото ми казаха, че било скъпо.
Приемам всякакви съвети и мнения.  thank you
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #57 -: май 30, 2009, 19:41:13 »

С две ръце-КОРФУ. Обаче да му е яко дупето на този,който кара,щом сте с кола:)
Пътувала съм със Солвекс,точно в Халкидики-не харесвам курорта-много масов, много комерсиализиран. Иначе агенцията беше ОК.
Корфу е доста далече, през Патра,но пък имаш възможност да поогледаш малко в повече камъни:)Аз обичам Корфу,има страхотни заливи,абе разкош е. За там трчбват повече парички.
Последно бяхме в Портес Палас, октомври месец, евтина оферта-директно с хотела там, намира се на Касандра, 5 звезден-нов,лукс. За около 300 евро изкарахме 7 дена, дори бананите на плажа не плащахме.Потърси в нета,но пак казвам ние бяхме извън сезона.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юни 01, 2009, 10:36:28 »

виленце,

за Корфу добри оферти съм виждала на географски свят; мин.год. бяхме с тях, ползвахме само резервация на хотел;
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: юни 01, 2009, 19:12:16 »

А със собствен транспорт ли бяхте дотам, че на мен май малко далечко ми се вижда. Иначе и аз съм повече за Корфу, отколкото за Халкидики, ама да видим. Вчера както се разхождахме и видях една реклама на туристическа агенция оферта за Корфу с 5 нощувки - 400 лв. Ама нищо по-подробно, да видим кога ще остане време да отидем да попитаме по-подробно. На мен ми се вижда много добре, направо супер, ама зависи какво се вкл. в тази цена.
А иначе за халкидики мислим (ако с крайна сметка остане за там) да ходим с кола и да си резервираме само хотел или вила. При моето ровене из нета открих нещо, което ми се вижда доста добро като цена http://www.haus-sakis.de/. И някъде бях гледала за Вурвуру също някакви такива вилички, което лично на мен повече ми допада от хотел. Я кажете това как ви се струва.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines