Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 00:50:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 171344 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: ноември 09, 2013, 11:13:23 »

Ангелче, дано си ОК, ужасно произшествие.Това че момичето е Ок е супер, ама ти си преживяла огромен стрес.
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: ноември 09, 2013, 20:37:05 »

Здравейте момичета,

Отдавна не съм писала, но бях в отпуска, да си изхабя остатъка от годишния отпуск и вкъщи ни се наложи уж малък ремонт, който прерастна в по-голям и не ми остана време да се добера до компютъра.

Ангелче, разбирам те напълно, преди 3 години преживях същата ситуация, само дето детенцето беше на 4 години, майката на единия тротоар, а то на отсрещния. Просто се спусна към нея и се блъсна в предната част на колата. Нищо му нямаше, слава богу, но знам за какъв ужас става на въпрос в секундите докато слизаш от колата и си представяш какво ли не, особено пък и в това състояние. Важното е, че момичето е добре, не го мисли повече и се опитай да си спокойна. За съжаление колкото и внимателен да е човек, понякога ситуациите са извън нашия контрол.

И ние сме в период на затишие. До преди 4 дена имаше изблици на силни ритничета, а сега от време на време незначително побутване, даже се чудя не си ли въобразявам.  pardon Мисля да пробвам един номер, който ми сподели позната, която живее в щатите. Тя е доста страхлива и когато не усещаше бебето известно време, веднага бягаше при доктора си. Та човека явно да се опита да я успокои и да не бяга при него през няколко часа и казал ако не го усеща известно време, да изпие една чаша портокалов сок и кратко след това бебето ще се размърда. Не знам доколко е ефикасно, но тя каза, че действало и се беше кротнала малко.

Иначе другата сряда сме на ЖК да видим колко сме пораснали. С килограмите..тъкмо си върнах теглото от преди да забременея. Госпожицата ми изсмуква всичко, а и честно казано още не мога да ям като преди. Трябва да е малко количество на по-често. Иначе ми става адски тежко. Обаче пък аз се дразня, не съм свикнала да ям през 2 часа като кърмаче. Искам да закуся като хората и после чак на обяд, не да изям един сандвич и след час и половина пак да съм гладна.. Да видим като порасне още как ще се разбираме.

Почивайте си доколкото можета, бъдете спокойни и се пазете в това така променливо време.
Поздрави на всички и хубава неделя smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: ноември 10, 2013, 08:22:28 »

Seagirl на мен пък моята докторка ми беше казала, ако не мърда бебо да хапна нещо сладко и наистина имаше ефект.
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: ноември 11, 2013, 09:15:13 »

Angel4e, в третия месец и една седмица преди сватбата ни катастрофирахме, аз карах, не бяхме с нашата кола и колата е толкова зле, че в момента е на части и здравите се продават (не беше никак лека катастрофа и стреса беше много голям). После със счупено ребро бърсах прозорци и на сватбата си ме болеше ама мина. Още на следващия ден ходих да ми леят коршум и тая жена много добре ми подейства, отърсих се много бързо.
Ние с ритничетата нямаме промяна, усещам си я често, все още лекичко. Хубав ден на всички smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: ноември 13, 2013, 11:07:20 »

Как сте мами?Аз малко ще поработя от в къщи, ще полежа повечко и ще почивам smile При мен беба е много активна, но баща и като сложи ръка на корема и тя кротва, та го викам за звероукротител  Wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: ноември 13, 2013, 11:16:35 »

Как сте мами?Аз малко ще поработя от в къщи, ще полежа повечко и ще почивам smile При мен беба е много активна, но баща и като сложи ръка на корема и тя кротва, та го викам за звероукротител  Wink
Отсега е активна.Мисли му после smile.Лежи и се пази .
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: ноември 13, 2013, 16:52:44 »

Магито и аз съм така, но са прави момичетата като ти казват че следващите седмици ритниците са още по усезаеми. Аз примерно снощи не можах да заспя от нея до 2 часа. Какво беше това местене, ритане не знам.И аз като теб казвам на таткото да си сложи ръката за да се кротне и да заспя. Сутрин към 6.30-7 часа девойката напомня за себе си и мама става, пък и нали батко е на градина .Та часовник не ми трябва имам си такъв в коремчето. Да са ни живи и здрави пък изтърпява се всяко неудобство в името на бебето.

Гушкииии!
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: ноември 13, 2013, 19:45:43 »

Здравейте и от мен,
И нашият бебок е много активен, да ни е жив и здрав, даже беше така добър да се обърне днес и да спре да ми подритва пикочния мехур и да се фокусира на всякакви места над и около пъпа ми smile
Аз вчера малко се притесних, защото за всеки случай реших да видя какво ми се е полагало по ЗК и се оказа, че съм пропуснала едно изследване на кръв и урина в 5ти месец. Така изобщо не знам как съм с хемоглобина, въпреки че нямам никакви причини да се притеснявам. Ама в крайна сметка това трябва да се следи и сега ми е малко тъпо, че не съм си изискала изследването на време. То ясно, че лекарят, който следи ЖК, ме гледа само проформа, ама все пак  beating
Момичета, не правете моята грешка, информирайте се какво ви се полага и си го изисквайте на време.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: ноември 14, 2013, 09:35:59 »

F|lyin, и моята мома ми рита постоянно покичния мехур.Мъжът ми се бъзика, че сме влезли в преразход с тоалетната хартия smile За сега още сме ние обърнати с краката на долу, но има време да се завърти беборана, то да вземе да се качи и тая плацента нагоре и тя да се завърти и аз ще съм щастлива smile
За изследванията си права, за съжаление трябва ние да си следим, че лекарите си спестяват.На мен сега ми предстои и микробиология май да ми правят дано всичко е ОК.
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: ноември 14, 2013, 11:07:57 »

Здравейте и от нас smile

Вчера бяхме на месечната ЖК. Момата е много добре, развива се съразмерно, крачета и главичка отговарят на 22 г.с., микробиологията ми е чиста, цитонамазката е ок. Да чукна на дърво, засега всичко е нормално. Продължаваме да растем, бяхме в затишие досега, но от вчера, явно и тя се развълнува от прегледа, бая поритва и понякога дори ме стряска, защото не очаквам и подскачам от стола  pardon Колежките ми се смеят smile

Много искам вече да почнем да купуваме дрешки, чаршафчета, но все ми казват не бързай, не бързай. Аз не съм суеверен човек, но така като ми говорят, почвам да се притеснявам да не предизвикам нещо и ще чакам до след Нова година.  pardon
Моят мъж може да рисува много добре, но отдавна е оставил този свой талант и се развива в съвсем различна сфера. Досега колкото пъти съм го молила да нарисува нещо, винаги ми е отказвал. Най-неочаквано ми заяви, че ще се заеме със стенопис за бебето. Много се изненадах. Сега имам задача да избера тематика и другия месец почваме с това начинание...и аз много се вълнувам. Ще е нещо малко на стената до кошарката, но ще си е нещо от нас за нея  heart

Пожелавам ви на всички да сте здрави, пазете се и пишете по някой ред като имате възможност smile

Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: ноември 14, 2013, 11:20:57 »

Ето ни и нас. Чета ви, но нещо нямам настроение да пиша в последно време. Едно ми е уморено и тромаво. Ние с бебчо сме добре, вчера бяхме на преглед. По размери отговаряме на 31 г.с., вече е 1750 гр., с главично предлежание е. Взеха ми микробиология, в понеделник ще се обаждам за резултата. Изобщо - подготвяме се за големия ден. Сега следя с нетърпение календара, след точно един месец си оставам у дома 45 дни преди термина. Нямам търпение вече. Взе да ми понатежава и не ми е много до работа, но стискам зъби още малко. Нещо съм понамалила течностите в последно време и взе да ми пада доста кръвното, но ще си взема бележка.
Хубав ден на всички и галки на коремчетата.  give_rose
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: ноември 14, 2013, 11:37:53 »

Scarlett поздравления за мерките, голям бебоче ще е.И ние вървяхме така с около 2 седмици напред ще видим на следващата консултация как сме, тя е чак на 2-ри декември. Аз да ви се оплача тая нощ почти не съм спала, момата е толкова активна че събуди мама в 2.30 и това ми беше съня.Лошото е че дори и да легна на една страна почва едно ритане. Днеска съм като парцал, недоспала.Малкия тази сутрин като стана за детската и аз му казвам че не съм спала, че беба ме е ритала, той се наведе към коремчето и вика :" аз съм бати, недей да риташ мама че я боли".Толкова ми стана едно хубаво щях да ревна, пусти хормони, не искаше да тръгва за детската, да стои при мен иска.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: ноември 14, 2013, 12:03:30 »

sabeva_07, недей да спиш по гръб, момиче! Имаше някаква вена, не си спомням точното име, та като легнеш по гръб, намалява кислородопотока към бебето, затова и много ритат. Вена Кава май се казваше, не съм сигурна. Трябва да се спи на една страна. И аз предпочитам спането по гръб, но сега спя на една страна. Ако се претъркулваш несъзнателно, можеш да си подпреш гърба с една възглавница. Като цяло с напредването на бременността, спането ще става все по-голям мираж за съжаление, ама тъкмо да свикваме.  Wink Сякаш младежите за по-щадящи към мамите от към ритане през нощта, отколкото очакваните моми, така като ви чета.  smile
И моите хормони здраво ме тресат. Нашият батко и той само ми целува корема и говори на бебето, много е миличък. Обаче аз от глупости полудявам и само му се карам. Сутринта направи страхотна кочина с играчките и аз така му се накарах, че по целия път до градината мълча горкото дете. Сега ми е тъжно цял ден и нямам търпение да свърша работа, да си го взема и нагушкам. Нещо избухлива съм станала и съпружеското тяло също често го отнася.  crazy
« Последна редакция: ноември 14, 2013, 12:06:09 от Scarlett » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: ноември 14, 2013, 12:19:08 »

И аз като се завъртя по гръб, не е точно по-гръб ми се подпирам или на мъжът ми или на възглавница.Иначе се спи на една страна до изтръпване, това е положението.Колкото до хормоните, аз се сърдя за глупости, карам се с мъжът ми и рева като магаре.Той вече не ме и отразява човека, вика свикнах ти smile

Скарлет, голям бебок си имаш.Още малко и си оставаш в къщи, това е супер.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: ноември 14, 2013, 14:16:41 »

Хаха, Маги, много добре си го описала положението с хормоните. Позната картинка  blum
Даже детето взе да пита баща си "Мама защо пак се кара?". Не е добре тази работа, не е... beating
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines