Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 19:50:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 171399 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: август 05, 2013, 08:49:59 »

Няма смисъл да се насилвате.В момента в който спре гаденето започва яденето smile Аз два дни вече сутрин чувствам зверски глад и закусвам, а по принцип хапвам чак към 12 часа, така че всичко се наваксва.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: август 05, 2013, 11:19:38 »

Hope4Everton, добре дошла и на теб! Леко и успешно бременеене!  give_rose

Явно аз съм единствената тук, която пълнее. Вече съм +2 кг (при нормално към слабо телосложение), но това си е нищо в сравнение с предната ми бременност. Тогава качих 22 кг, но всички си ги свалих 7 месеца след раждането. То и бебчето доста едро се роди. Сега пак така вървим. Да видим. Определено не ме вълнуват килограмите. Важно е бебчето да е здраво. След малко тръгвам за преглед, направо нямам търпение.  blush

Хубав ден на всички!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: август 05, 2013, 13:00:04 »

[Определено не ме вълнуват килограмите. Важно е бебчето да е здраво.


Ей това е истината!
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: август 05, 2013, 16:02:37 »

И мен не ме вълнуват дотолкова, доколкото знам, как лесно се свалят. При мен това се случи на 6-тия месец от раждането.
Но определено сега ми тежат и ги мразя.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: август 05, 2013, 19:03:58 »

Здравейте и от мен, да се намърдам и аз в темичката smile
Честито на всичко прекрасни бъдещи майки, голямо удоволствие и чест е за мен да споделяме една тема, дано сме си от полза smile Лека бременност на всички!
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: август 05, 2013, 19:33:24 »

Е, аз пък не свалям лесно килограми. След като родих, бях 61. Доскоро бях 68. Т.е. след раждането вместо да сваля натрупаните килограми, аз качих още. А ходих пеша всеки ден по минимум половин-един час и не ядях особено много. Но здраве да е. Сега само се надявам като мине третия месец да ми минат неразположенията, че днес направо не мога да се вдигна от леглото.  huhhuh.gif
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: август 05, 2013, 20:28:01 »

мила flyin, радвам се за вас - честито ви бъдещо бебче  give_rose give_rose
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: август 05, 2013, 22:34:10 »

мила flyin, радвам се за вас - честито ви бъдещо бебче  give_rose give_rose
Благодаря ти, мила, когато поискате и вие бебче, дано стане лесно и бързо и да е едно много щастливо преживяване!

Аз също нямам идея за килограмите, даже не съм се мерила. За гаденето, при мен много бавно и постепенно взе да отминава, но не смея да казвам голяма дума, защото си имам моментите все още. Чувала съм, че маслините и ядките помагат, на мен най-много ми помага добрата почивка.
Дано това помогне на някоя мама smile
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: август 06, 2013, 08:34:16 »

Добре дошла на новата мама! Да бременее леко и да има пухкав резултат на финала.  give_rose

Аз да си кажа резултатите след вчерашния преглед - бебчето е наред, пак върви две седмици, че и малко отгоре напред. Явно пак голямо и високо бебе ще се ражда, няма на кой да се метне де.  good. Тежим 137 гр., което е удвояване на теглото от преди три седмици. Обаче не можахме да видим пола. Дечко си беше седнал на дупето и кръстосал по турски отпред крачетата, а палецът на едната ръка беше заврян в устата.  blum Явно този път ще се крием. С миналата бременност още в 12-та седмица на феталната ми казаха пола. Сега ще си полюбопитствам още три седмици поне. Здраве да е, това са сладки вълнения.  heart

Мами, вие с какво мажете коремчетата? Аз съм с олиото на Веледа. Предната бременност мазах с него и не получих нито една стрия. Ама сега ми се струва, че малко са му поразвалили състава, защото си ме посърбява кожата, а това е ясен признак, че се задава някоя стрия.

Хубав ден на всички!
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: август 06, 2013, 19:09:15 »

Благодаря, Scarlett! Да ти се връщат пожеланията smile

Аз си взех крем на Palmer's, за което чух много добри неща. За сега съм доволна, но и коремчето още е малко, така че истинско мнение - след 5 месеца smile


Сега се сетих за нещо:
Обаче не можахме да видим пола. Дечко си беше седнал на дупето и кръстосал по турски отпред крачетата, а палецът на едната ръка беше заврян в устата.  blum
Scarlett, това било мъжка поза, било почти сигурен знак за момче smile Моя приятелка ми го каза, след като е била на ФМ.
« Последна редакция: август 06, 2013, 19:39:52 от flyin » Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: август 07, 2013, 08:47:08 »

Flyin, добре дошла в темичката, лека бременност и много щастливи моменти smile

Scarlett, много вълнуващи моменти от прегледа..завиждам благородно  blum Аз съм чааак на 20.08 на преглед, но още сме много мънички и честно казано не знам какво точно ще се види, но нямам търпение.

Иначе от вчера насам ми се гади значително по-малко и мога да хапвам, гладът вече ме беше изтощил бая.
И аз започвам да се оглеждам за крем против стрии, честно казано, не тая никакви надежди, че ще ми помогне, защото кожата ми е много предразположена към стрии. Още в пубертета, целите ми бедра отзад се нацепиха..ако мога така да се изразя и затова винаги съм знаела, че някой ден като забременея, това ще се случи и с кожата на корема. Все пак ще пробвам с мазане, дали ще се облекчи положението, но важното е аз и бебо да сме здрави...другото не ме вълнува.
Вие как се чувствате момичета? Четете ли някоя книга за бременността, да ми препоръчате като заглавие?
Хубав ден на всички  give_rose

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #101 -: август 07, 2013, 09:06:12 »

Според мен е добре да направите нещо против поява на стрии, пък ако все пак се получат - здраве да е! Аз също имам някоя и друга стрия от пубертета, когато растях със страшни темпове. Лошото беше, че нямаше кой да ми каже, да се мажа с каквото и да било. Отне ми доста време да заличавам последствията angry Още от началото на бременността си ползвах по-мазни кремове за тяло (не е задължително да са точно за бременни). Сега ползвам душ-гел на Dove, а като кремове - на Кокона козметикс масажен крем и на Виктория бюти ето този http://victoriabeauty.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=31&Itemid=75&lang=bg Ползвала съм също на Афродита маслото за тяло - то е доста мазно и добре овлажнява.
Относно книгите за бременност и майчинство - не съм от най-четящата. По-скоро чета списанията "Моето дете" и "Кенгуру", но пак не може да се каже, че съм редовна. По-скоро съм на принципа, ако ми попадне нещо  pardon
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: август 07, 2013, 09:53:00 »

Alichka, Seagirl, сложете си отдолу по една линийка, за да ви следим по-лесно как напредвате с бременността. Да се ориентираме кой докъде е.  Wink

Flyin, откъде го купи маслото на Палмърс? И аз съм чувала добри отзиви за него, та исках да го пробвам.

Не се отказвайте от мазане, момичета. Аз също съм предразположена към стрии, имам много суха кожа и през пубертета доста се нацепих. Обаче с предната бременност, въпреки оооогромния корем, който стърчеше директно напред и ходеше 5 минути преди мен, не получих нито една. Но мажех нерекъснато с Веледата - корема, дупето, бедрата и гърдите. Обаче олиото беше едно карамелено на цвят, а сега е по-скоро зеленикаво, което ми говори, че са го променили.

За книжките, какво да ви кажа - с първата бременност четях много, сега понякога ги поотварям, за да видя за коя седмица какво беше. По-скоро си припомням някои специфики при храненето, евентуални неразположения и горе-долу размерите на бебето за съответната седмица. Обаче от опит ви казвам - бременността минава и заминава, после е трудното. Така че по-скоро се съсредоточете върху книжки/материали за отглеждане на бебето, за кърмене, ваксини, захранване, масажи, гимнастика за бебето и т.н. Защото после не остава никакво време за четене, а понякога си е доста нужно.

Хайде да ви е лек деня и по-малко гадене и неразположения!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #103 -: август 07, 2013, 09:58:54 »

Scarlett, аз съм нелегално във вашата тема  tease
Терминът ми е някъде около 24 октомври и съм си официално вписана в есенно-зимната тема. Простете за любопитството, че така нахълтвам тук  blush
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: август 07, 2013, 10:05:29 »

Alichka, нищо нелегално няма. Това е форум и всеки е добре дошъл да напише където и каквото го вълнува. Колкото сме повече, толкова по-весело, нали така? Тъкмо ще даваш акъл, щом си по-напред с материала.  good
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines