Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 02, 2024, 16:43:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отдушник!  (Прочетена 131323 пъти)
 
Ralibali
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 123



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: юни 11, 2009, 13:52:36 »

Ох, момичета, не мога да разбера защо винаги трябва да е толкова трудно, като нещата са толкова простички. Имаме близо 4 месеца до сватбата, но отсега са почнали да ме нервят. Майка ми с лафовете - "Сигурна ли си, че искаш това, редно ли е, какво ще си помислят хората, трябва ли да си с такава рокля, да не речат нещо хората (щото в началото исках рокля с елементи бордо), ся ще каните ли външни хора (сиреч приятели на родителите, дето не сме ги виждали от 20 години)". Бъдещото свеке пък не смее още да каже нищо, само като й казваме идеите ни реагира едно такова ... "Няма да си с бяла рокля....хмммм.... ми както си решите", "Няма да спазвате обичайните традиции?....х,ммммм, ми както си решите". Ей така.

Ся големия ужас е кой ще реши да пътува, че да се запознаят родителите ни, че моите са от София, а неговите чак от Добрич.

И аз си знам, че това е просто началото и почвам да се плаша.

Но хубавото е, че през годините съм си създала име и репутация на tough girl и ся го играя лошото ченге и режа наред. Просто защото най-важните сме си ние двамката и колкото и да уважавам и обичам родителите ни, нямат право да се месят. Това е нашия ден! А недоволни все ще има. Сега ако успея и да не се ядосвам при разните там коментарчета и добронамерени критики и съвети, ще съм постигнала максимална хармония!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: юни 13, 2009, 07:35:29 »

Но хубавото е, че през годините съм си създала име и репутация на tough girl и ся го играя лошото ченге и режа наред. Просто защото най-важните сме си ние двамката и колкото и да уважавам и обичам родителите ни, нямат право да се месят. Това е нашия ден! А недоволни все ще има. Сега ако успея и да не се ядосвам при разните там коментарчета и добронамерени критики и съвети, ще съм постигнала максимална хармония!

Браво за това, че си създала такава репутация.Аз също съм зъбла, така да се каже особенно за наште и на майка си и казвах нещата едно към едно.Хубавото беше, че свекървата каза(закоето съм и благодарна хиляди пъти) това е вашата сватба направете я както искате.Евала и на жената.

Колкото до коментарите и да ти кажа да не се връзваш, смисъл няма, знам от опит, че ще те е яд.Аз най-се ядосвах на коментарите от познатите.Но аз понеже съм си леко злобичка като ме настъпиш по-силно така им отговарях, че ги беше страх втори път да питат.

Рали това е вашия живот и в частност вашата сватба.Всеки си мечтае за сватбата, детайлите всичко и е в правото си да го направи както са неговите виждания.

Гери, не си го слагай на сърцето мила.След като и бъдещия ти мъж я отсвирва(това е добре) значи нещата са все пак добре.Просто не и обръщайте внимание и това е.Да трудно е.Ти си добра душа и сигурно ти е много трудно и гадно с тези фасони и измислици, но повярвай ми по-добре да се правиш на непукист, така след време тя като види че не се интересувате съвсем от нея ще ви остави на мира.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: юни 22, 2009, 21:52:52 »

Момичета,
да ви кажа днес казах на майка ми,че ще имаме бебе и тя реагира сякаш сме си купили нови пердета-ааа браво.Нищо повече,няма ама кога,как,прегръдки,целувки,радост-няма такива работи.То аз го очаквах защото в последно време нещо не се разбираме,че егоизмът и нещо с годините взе да се засилва,ама все пак за внуче става въпрос.Цял ден се държах и си повтарях-аз го очаквах и може да е парвоначален шок,но сега ми се плаче,то и хормоните ми сигурно ми помагат за това.На мъжа ми не мога да кажа защото не искам да ги настройвам един срещу друг,само на приятелки мога.Е поне приятелките ми са толкова щастливи.Те бяха с мен докато минах през всички мъки/майка ми нищо не знае за това/ и лекари и сега са толкова щастливи.Добре,че ги имам тях.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: юни 22, 2009, 21:57:40 »

Ами какво да ти кажа той и баща ми малко така реагира, ама аз си го познавам и знам че вътрешно му идеше да се пръсне от кеф. Даже после казвал на майка ми "гледай какъв съм, защо не умея да показвам как се чувствах, толкова се зарадвах а незнаех как да го покажа"  cray Та ми стана едно мило  cray

А сигурна съм че и майка ти се радва, просто все още е малко шокирана  good Ще видиш че когато поосъзнае новината всичко ще се нареди и първа ще започне да пазарува за дребен  pleasantry Дай й малко време  Wink
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: юни 22, 2009, 22:02:27 »

Да да ще пазарува.Тя планира дългосрочно пътуване,и по първоначален план трябваше да се върне на 06.02.2010.Тя за това не се радва,че и обркавам плановете.Като и казах,че трябва да се върне месец по-рано,тя каза ама защо нали термина ти е на 12.02,а аз се връщам на 06.02.После като и казах,че няма да си слагам тапа до 06.02 тя се намръщи и повече дума не обели.Смята,че нарочно съм забременяла за да и разваля плановете.
Оооох дълга и широка е и не бяха така нещата помежду ни преди,но уви.А боли доста от майка.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #260 -: юни 22, 2009, 22:04:22 »

Кали и аз те разбирам. Дори чета една книга за бременността и в нея пише, че близките реагират по всякакви неочаквани начини и често попарват радостта на бременната жена като със студен душ, да се има предвид това нешо. Щом са намерили за нужно да го пишат като предупреждение в книга за бременни (и то френска) значи е общовалидно и се случва много често. Хич не си го слагай на сърце !!
Аз като казах на майка, че ще се женим, тя ми се развика, че нямало какво да се женя, за мен на моята възраст (!!!) (31г) имало само един приоритет - моментално да родя дете (все едно тя ше ми го направи).

Така, че неадекватните реакции са чести и изненадващи.

Сигурно ти е много кофти  Friend
Важното е, че има хора, които са истински щастливи за теб. Фокусирай се върху тях, а на всички останали-майната им !!  Wink

 give_rose give_rose give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #261 -: юни 22, 2009, 22:07:13 »

Смята,че нарочно съм забременяла за да и разваля плановете.

Не е в ред  crazy Игнорирай я!

ПП. Мисля, че майките често "изперкват" с възрастта. Дай Боже ние да сме по-добре!
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: юни 22, 2009, 22:09:02 »

Ами аз цял ден това си повтарям-то това е от шока,но когато и казах за какта преди 8 години много се зарадва,глезеше ме,а днес нищо не каза.Ние работим двете заедно бюро срещу бюро и цял ден дума не си обелихме.През деня не ми беше гадно,но сега ми е гадно защото не мога да кажа на милото.Аз на него всичко му казвам и винаги ме подкрепя,но сега мисля че не бива и това ми тежи.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: юни 22, 2009, 22:11:44 »

 funnytooth Ами да,днес като казах на моята приятелка,която ми се обади специално да пита как е реагирала майка,каза "и ние ще изкукуригаме" като станеме дърти и децата ще викат какви беха готини какви кукундрели станаха.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: юни 24, 2009, 00:14:07 »

kali_gali наистина по някога родителите не знаят как да реагират така че да не те засегнат...
веднага ти давам пример...
при нас всичко беше ок всички чакаха да кажем кога ще се женим уж беше време и не знам си какво и когато най накрая казахме че сме го решили и ще правим сватба на милото майката като врякна...били потресени с баща му как щяли сме да я правим тая сватба нямали пари лелите му били потресени и те и те нямали пари ...едва ли не всички вкарахме в ега ти преразхода покрай тая наща сватба....ми от никой пари не сме и9скали бе хора какво ви пука на вас как щяла да се прави сватбата...ние си знаем как ще си я направим...предвидили сме с милото дори и дрехите на родителите си да купим сааамо и само да не ги натоварваме и пак недоволни...понеже ще имаме гости от Испания и хааааайде още по потресени...и се цупи свекито и се дурли по телефона ама си нямаш идея...ужас...не мога да я разбера...и милото им е така ядосан...викам му виж какво...нямам намерение да чакам всеки от родата до девето коляно да забогатее че да си правя сватбата...ние сме си сурнали дупетата по асвалта дето се вика за да си направим сватбата те сега хукнали и то да се потрисат...какво има за потрисане нещо гадно лие това че чак да се потрисат...
и хем си викам тя си преувеличава и няма как да не се радват за сватбата на сина си и всичко което може да ми дойде като някакво успокоение и се дразня защото малко са ни тука проблемите зачукани на 7000 км от роднини и приятели та като се чуем по телефона да ни пълнят главите с глупости и то най вече на милото ...аз като се обадя и са мазни мед им капе...

така че не се впрягай много...макар че ти казваш че и от преди много много не си говорите...да не би да сте имали някакви недуразомения за да са ви такива взаимоотношенията...спречкване или нещо ...

а що се отнася до това за половинката ти ...можеш да намериш начин да му споделиш без да ги настройваш... колкото да може да си излееш мъката понеже така като си го таиш в себе си още повече те притеснява... няма по голяма утеха от тази на човека който е до теб и който те обича...дори да си поплачеш до него после всичко минава...така че помисли си и виж какможе да я измислиш...ти си го познаваш най добре...

успех и не се притеснявай много за да не притесняваш и бебчо  Momy  give_rose
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: юни 24, 2009, 07:39:51 »

Абе аз мисла,че просто първоначалния шок е причината за това и държание.Преди веме майка ми ми беше най-добрия приятел,от известно време обаче нещата не са така,промени се.Сега най-добрия ми приятел е мъжа ми и аз всичко му казвам,но това ще му дойде малко в повече,а и не искам да помрачавам радоста му.Толкова съм му ревала заради моите шантави роднини,че не можеш да си представиш.Но аз все пак се надявам,че нещата ще се променят.А и вече имаме напредък,вчера си е изтеглила връщането с един месец т.е. ще се върне няколко дни преди да вляза в девети.Но аз и обясник как са нещата при мен да спре да си мисли,че съм го направила нарочно защото е абсурдно.Благодаря за подкрпата
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: юли 08, 2009, 14:41:06 »

Момичета, я да ви се пооплача малко, че дано ми олекне! Бяхме си поръчали кухненско /онова което ви показвах/ май месец. Капарирахме, направиха ни клинетска заявка и там записано какво искаме. Дойдоха от място си взеха размерите и уж всичко точно. Идват да я монтират след около месец и повече и какво излиза...почти нищо от това, което искахме го няма. Няма ми я витрината, чието стъкло и амортисьори съм си платила, няма ги около 40см. от кухнята /тук може и при нас да е грешката/ и единия плот е 60 см., вместо желаните от нас 40см.  diablo Монтирали я те, как да е. Като я гледам свиквам с нея, не е лоша, но все пак.......... Остана да се дослагат едни декоративни лайсни....чакаме повече от седмица. Сложиха лайсните, ами те се отлепиха  diablo Били самозалепващи се, добре. Ама едната е между котлоните /отделни са - ел. и газ/ и като рязали плота за тях вместо две отделни дупки, те изрязали една цяла  crazy. После ги чакаме още незнам си колко време да дойдат да го довършат това. И когато мъжът ми ги извика да видят какви л***а са направили ги пита, защо така го направихте? къде ми е това, това и това? Те мълчат като ****** под нова риза. Бил забравил за витрината, размерите били други и представете си...те видели, че има място и затова плота ми е 60см., а не желаните от мен 40см. И сега преди малко ми се обажда, че отивали да довършват, а мъжът ми си го донаправи каквото трябваше. Разбрали се по телефона, че каквото било, било. Не им дадохме всичките пари разбира се, но две 2/3 сума сме им дали. И сега си вкарвам филма, да не ми направят нещо на апартамента заради едни 270лв. дето тр да им додадем, а не си ги заслужават. И нервите ми вече не издържат и съм ревнала тука на работа, колегите се чудят какво става.
Пфууууууу, че дълго стана, ама не издържам вече.  cray cray cray
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: юли 08, 2009, 16:12:46 »

Пламик успокой се мила, то аман от пишман майстори.Амаха  beating Не знам какво да ти кажа и как да те успокоя, но и  ние минахме през нещо подобно, ако тове ще те успокой, обаче с един майстор ВиК, който тотално ми осра банята и ако го видя и сега някъде ще му счупя ръчичките.Аз си начертах всичко кое къде как.И понеже помещението е малко и е баня и тоалетна, а нямаше и една тръба вътре всичко си казах как искам да стане.Тоя трътльо така го направи, че над тръбата за канала трябваше да леем бето, беше ми вдигнал сифона с една педя.Тръбите вървяха на 5-10 см от стената.Не стига че помещението малко ми той съвсем му разказа играта.И тъй като нас с мъжо ни нямаше бяхме Софията, бащата бачка в Русе и майка сама, тоя тъпанар я шантажираше за пари.Та бащата го намери тоя тъпанар и му даде само половината пари и не знам какво са си казали, но онзи не се е появявал от тогава.

Не знам какво да ти кажа освен да си отствояваш правата и не им давайте парите, нека се научат да работят.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: юли 09, 2009, 11:50:29 »

Мерси Маги, аз се поуспокоих вече. Сменихме патрона на апартамента и съм по-добре. Но вчера бая се бях психясала.  blush
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #269 -: юли 09, 2009, 11:58:51 »

Пламник ,не се ядосвай ,аз те разбирам много добре защото същото се беше получил с нашите бани ,вече писах в някоя от темите ние обаче си платихме всичко и чакахме 3 месеца да ни доставят плочките оказа се ,че са друг цвят ,смесителите са други ,пробутали ни второ качество фриз малко по дълъг ,та майстора много си играл докато ни го оправи,и огледалото леко отчупено и на всичко отгоре декоративната плочка която поръчах не я бяха доставили.Как съм се разправяла не е истина просто .Но така е за съжеление,знам колко е гадно .
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines