Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 23:42:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Трябва ли да се пази булчинската рокля  (Прочетена 160896 пъти)
 
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: юни 14, 2007, 09:41:26 »

и мойта беше много измачкана,чак я гледах  bad и ми беше гадно все едно не е моята рокля,казаха че там ще ми я изглядат,но тя в плика пак ще се измачка,явно ще се мъчим и ние вкъщи
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юни 14, 2007, 10:48:31 »

Моята рокля също беше от американски сатен, но не беше измачкана като я взех от магазина! Сложиха ми я в плик, сгъната по някакъв начин, заедно с обръчите и аз гледах така  Oh my ... crazy Oh my ... crazy, но момичетата ме успокоиха, че няма да се омачка и като я сложа да виси на закачалката някъде няма да има проблем  girl_wink Така и стана - не се беше измачкала докато се прибера и я сложих в гардероба на закачалка  good
 :offtopic:Явно си знаят хората как да сгъват и прибират роклите в пликове, защото когато аз трябваше да го направя, за да я занеса в апартамента, от който щяха да ме вземат, направо се побърках  crazy Въобще не можех да я сгъна по някакъв начин и обръчите постоянно изкачаха  angry laugh Накрая я напъхах някакси, реших че и да се намачка вече не ми пука, толкова бях изнервена, но почти не се беше намачкала  pardon
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юни 14, 2007, 10:56:36 »

На мен в магазина ми казаха, ако се измачка, да опитам да я изгладя с много слаба ютия или да я сложа малко в банята, там от влагата и парата щяла да се опъне... crazy
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: юни 14, 2007, 11:03:37 »

На мен в магазина ми казаха, ако се измачка, да опитам да я изгладя с много слаба ютия или да я сложа малко в банята, там от влагата и парата щяла да се опъне... crazy
Да, така е и аз го знам това - след като се е къпал някой, ако се сложи в банята на закачалка, от тежината и влагата се изпъва  good
Активен
TonitaBonita
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



« Отговор #109 -: юли 29, 2007, 21:11:45 »

Аз моята рокля ще я продам или подаря. Вече пазя една рокля от бала си, булчински тип в продължение на 6 години и за нищо не мога да я ползвам, защото вече не ми става, а и моделът е остарял, за да я носи някой друг. Аватбената рокля много място ще заема и само прах ще събира. Иначе роклята ми винаги ще има свое място в сърцето и в спомените ми  girl_in_love.
Активен
Hiha
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #110 -: юли 29, 2007, 23:16:10 »

Момичета това за мен си е чисто безумие да не си поглеждаш роклята една година. Една вечер според мен изобщо не е достатъна, за да и се нарадваш и ако аз бях в тази ситуация (ще съм само кума и шаферка тая година) мисля, че щях да си я вадя да и се радвам често често. В края на краищата те тия суеверия нямат край, а в тази рокля са вложени толкова много хубави емоции, че не си струва да я скрива човек. Дори предлагах на моите младоженки след години да си правим партита по булчински рокли, че да има поне повод да им се порадваме пак  DANCE
Активен
Hiha
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #111 -: юли 29, 2007, 23:22:59 »

А да и по темата аз мисля, че бих я запазила. Много обичам да меря роклята на мама и да пробвам дали ще ми стане:) Та мисля, е това е един много хубав спомен, а парите по нея така или иначе ще са прежалени вече.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #112 -: юли 30, 2007, 03:30:08 »

Преди сватбата много пъти се замислях дали да не си почистя и запечатам роклята веднага след сватбения ден или да я прибера обратно в калъфа и оставя в гардероба до първата ни годишнина. По принцип не съм суеверна, но реших в полза на втория вариант. Според мен не е толкова трудно да не поглеждаш роклята си една година, особено ако е прибрана в дъното на гардероба. Догодина ще я извадя с хубавите спомени от сватбата, а след това ще я занеса на специално запазване във вакум, и оттам нататък ще я пазя за да я покажа на децата си един ден.

Активен
lilsan/Лили
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 439


Любовта е поезията и слънцето на живота!


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юли 30, 2007, 12:29:30 »

Тъкмо разглеждах темата и с изненада прочетох, че една година не трябва да си виждаш роклята. Може ли да ми дадете малко повече информация. kiss2
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: август 04, 2007, 16:20:04 »

Преди сватбата много пъти се замислях дали да не си почистя и запечатам роклята веднага след сватбения ден или да я прибера обратно в калъфа и оставя в гардероба до първата ни годишнина. По принцип не съм суеверна, но реших в полза на втория вариант. Според мен не е толкова трудно да не поглеждаш роклята си една година, особено ако е прибрана в дъното на гардероба. Догодина ще я извадя с хубавите спомени от сватбата, а след това ще я занеса на специално запазване във вакум, и оттам нататък ще я пазя за да я покажа на децата си един ден.

И аз така направих прибрах я и спазих традицията!!! А и много скоро ще си видя пак роклята, (след малко повече от месец ще отпразнуваме първата си годишнина CHEERS) ще я занеса да я почистят и ще я прибера много грижливо в специална кутия и ще продължа да си я пазя girl_in_love

Тъкмо разглеждах темата и с изненада прочетох, че една година не трябва да си виждаш роклята. Може ли да ми дадете малко повече информация. kiss2

За съжаление не знам защо точно се прави това!!! pardon
Активен
muhichka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 385



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: август 04, 2007, 21:24:55 »

Преди сватбата много пъти се замислях дали да не си почистя и запечатам роклята веднага след сватбения ден или да я прибера обратно в калъфа и оставя в гардероба до първата ни годишнина. По принцип не съм суеверна, но реших в полза на втория вариант. Според мен не е толкова трудно да не поглеждаш роклята си една година, особено ако е прибрана в дъното на гардероба. Догодина ще я извадя с хубавите спомени от сватбата, а след това ще я занеса на специално запазване във вакум, и оттам нататък ще я пазя за да я покажа на децата си един ден.

И аз така направих прибрах я и спазих традицията!!! А и много скоро ще си видя пак роклята, (след малко повече от месец ще отпразнуваме първата си годишнина CHEERS) ще я занеса да я почистят и ще я прибера много грижливо в специална кутия и ще продължа да си я пазя girl_in_love

Тъкмо разглеждах темата и с изненада прочетох, че една година не трябва да си виждаш роклята. Може ли да ми дадете малко повече информация. kiss2

За съжаление не знам защо точно се прави това!!! pardon

И аз съм решила да направя като Bulechka_TS , но и аз незнам това защо е?Ако някой знае да ни каже моля!
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: август 05, 2007, 09:26:53 »

И моята рокля стои при мама,ще я пазя,това си е голям спомен. girl_in_love
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: август 14, 2007, 09:14:20 »

вече като я имам, ще я пазя до като дишам, тя е една сбъдната мечта какво каза мама girl_in_love girl_in_love
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #118 -: август 15, 2007, 12:11:40 »

Разбира се, иначе по-добре да си вземеш под наем!
Активен
mehandjijska
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 564


Вече 2 v 1


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: август 16, 2007, 13:02:01 »

Момичета, да Ви се похваля, успях да си изгладя полата на роклята, която е от американски сатен. Просто обърнах полата от опаковата страна и с полуслаба ютия я изгладих, без да слагам нищо върху нея. Един ден преди сватбата пак ще я изгладя  DANCE danceg DANCE
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines