Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 03:55:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клюкарник  (Прочетена 135299 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: януари 30, 2008, 17:46:45 »

аз не заставам зад никой,защото не знам примерно като Тони,която е видяла на 'живо' както се казва какви присъди дават,но по НК-присъдата е добра,на мен само това с книжката не ми хареса,но не знам закона какви граници поставя,а и промилите му май не са толкова много<не,че са малко,но май над 1.2 са по сурови наказанията,а той май имаше 1.18 nea ако не се лъжа>
а за родителите-за мен е грозно да кажеш-пожелавам му да има дете и един Максим да ви го отнеме shok shok shok за мен това е грозно,особено майка да го каже shok shok а и какво да направи Максим-да не е писал той закона,има си вратички и се възползва и защо не,всеки го прави-стига да има адвокат който да  ги знае-системата е скапана,а не съдиите diablo

Внимание - 3 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.
как така не е виновен,няма такова нещо-карал е камион ,на който му е имало нещо,вярно скапани са ни законите,ама не чак толкова pardon
Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: януари 30, 2008, 17:48:03 »

Извинявай Маслинка......но ако питаш мен едва ли всеки причинил катастрофа( със жертви) трябва да лежи в затвор.....Това най-малкото е абурдно...така мисля аз....Та има жертва..., но това не умишлено убийство( дори от съда да се смята за такова).....Но както и да е..Мнения много по-въпроса.....
да не е умишлено,но да караш пиян с превишена скорост какво е angry
ти знаеш ли какво е джип да лети срещу теб с 200км в час и да се спасиш в последния момент,не ти пожелавам да го изживяваш,според мен в случая на максим смекчаващи вината обстоятелства няма,доколкото прочетох аз
 Чл. 122. (1) Който причини другиму смърт по непредпазливост, се наказва с лишаване от свобода до три години.
то закона си го е предвидил(но аз не съм компетентна)
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: януари 30, 2008, 17:51:10 »

ей сега ще ви разкажа нещичко!
нали всички знаем че за шофиране в нетрезво състояние се ОТНЕМА КНИЖКАТА!е да ама НЕ!това е само повод да изкарват пари корумпираните катаджии!!!и вече им е дигната тарифата!
4ч сутринта спират шофьор във видимо нетрезво състояние(след 500мл водка изпита преди това)на виден столичен булевард!при което се казва "знаеш че трябва да ти вземем книжката нали" "хлъц знааааммм ама няма ето ви 200лв да се почерпите" "мерси и внимавай другия път че може да не попаднеш на толкова благосклонни като нас може повече да се изръсиш"  Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... 200м по надолу същия се удря в дърво!какво би станало питам аз ако дървото беше минуваш или дръга кола и се бе случило непоправимото?????ето как се спазват в България законите всеки нов е иоще една причина да се прави гуша пеликан от органите на властта!!нямам думи ние няма да се оправим!човека е мой близък приятел никога повече няма да кара пил но и до ден днешен е благодарен че е оцелял и не е имало потърпевши!а какво ли правят куките с тези пари НАПИВАТ СЕ и те мили мои аз съм виждала с очите си пиян до кръв полицай и то посред бял ден и то на близо до столично районно управление!не е луд този който яде баницата а онзи койо му я дава
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: януари 30, 2008, 17:56:09 »

Клео имам роднина полицай и мога да ти кажа,че никога не би направил такова нещо blush не ,че го защитавам,но го познавам и знам ,че си има принципи и такива неща не допуска-мога да ти кажа,че възпитанието ми и това на брат ми-го дължа на него,не слагай всички под общ знаменател pardon
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: януари 30, 2008, 17:57:46 »


как така не е виновен,няма такова нещо-карал е камион ,на който му е имало нещо,вярно скапани са ни законите,ама не чак толкова pardon

Да , карал е камион , но никъде никой не каза , че на пътя от която е излизал автобуса е имало знак STOP , и шофъора на автобуса е бил ДЛЪЖЕН ДА СПРЕ , но не го е направил nea
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: януари 30, 2008, 17:58:34 »

еее не искам да убидя никой не го разбирай така!!!не слагам всички а само тези за които знам със сигурност че са такива както и за които съм чула  give_rose
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: януари 30, 2008, 18:03:56 »

леле мацки чухтели какво е станало днес  с делото на Максим  Ставински ужасссс   .Незнам какво е вашето мнение ,но аз против тоя Максим нямам нищо ,но все пак е убил едно момче и другото момиче е в кома  трябва да имаме справедлив съд незнам мен това ме шокира много  .



Май тук е мястото на поста ми   smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: януари 30, 2008, 18:05:36 »


как така не е виновен,няма такова нещо-карал е камион ,на който му е имало нещо,вярно скапани са ни законите,ама не чак толкова pardon

Да , карал е камион , но никъде никой не каза , че на пътя от която е излизал автобуса е имало знак STOP , и шофъора на автобуса е бил ДЛЪЖЕН ДА СПРЕ , но не го е направил nea
о,мила не е точно така-гледат се много неща,едно е какво виждаш ти,аз и т.н.,а друго как го е видял дознателя,следователя и т.н. не винаги бялото е бяло и черното е черно-може да си невинен и пак да има нещо което да те направи виновен....  blush
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: януари 30, 2008, 18:11:42 »

maslinka  правилно си се ориентирала за непредпазливостта,но това престъпление си влиза в друга глава.....чл.122 е общ,а този по който е осъден Максим е специален и влиза в главата "Престъпления по транспорта и съобщенията" , но незнам по кой член точно..може би по чл.343,ал.1,буква "в",а смегчаващите обстоятелства са визирани в следващия член 343а. и гласи"Ако деецът след деянието по предходния член е направил всчико зависещо от него за оказване помощ на пострадалия/те,наказанието е..."Тези членове са предвидени именно за да се поущрят такива действия,защото съгласете се,че има нужда от това.Можеше както много други известни хора в държавата да си избяга и да си покрие следите и да си отиде в Русия...За мен това,което е направил е ужасно и непростимо!Не го оправдавам,но наказанието в неговия случай си е справедливо.Сигурна съм,че няма да повтори фаталната си грешка(ако изобщо някога се качи да кара пак),както и че няма да се върне живота на жертвата каквото и да си говорим тук...
Само ще ви кажа,че мой приятел загина докато си стоеше в колата и то неподвижно,защото едно пияно хлапе без книжка връхлетя върху него и сега е на свобода и далеч не бе наказано и превъзпитано по този начин...Нито пък родителите му,които го бяха оставили без контрол!
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: януари 30, 2008, 18:16:12 »

благодаря тони good наистина много(или май всички  angry) остават ненаказани и това е много тъжно sad,но не мисля че това че другите са се отървали трябва и той да се отърве
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: януари 30, 2008, 18:21:40 »

Ами според мен пък не се е отървал....от кое се отървал?От съвестта си ли,от кошмарите,от гледката пред очите му,от укорителните погледи...Мисля,че условната присъда и липсата на книжка са най-малкото му наказание...Освен това аз следвам една мисъл,в която съм се убедила:"Не съди,за да не бъдеш съден!"Не съм Господ нито съдия(все още...Wink така че поставяйки се на негово място нито го оправдавам,нито го съдя..Смятам,че спорът е вечен и няма верен отговор...За жалост!Надявам се само всички да са си взели поука,защото ние тук си обсъждаме,а навън в това време отново падат жертви по пътищата...sad((
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: януари 30, 2008, 18:32:59 »

Мен най-много ме издразни поведението на Максим и Албена angry, направиха се на големи жертви  shok. По всички медии се оплакват колко им е трудно ала-бала. В една реклама за някакво ново предаване по БТВ, Албена казва "Ние нямаме бъдещ" crazy,е алооо  а мъртвите имат а. Жертвите от тази катастрофа излезнаха Максим и Албена  Oh my .... Да си мълчат а не да се правят на жалките ANGRY.
А законите са смешни  diablo
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: януари 30, 2008, 19:47:43 »

мацки,ако гледате новините Максим пасти да яде-той поне ще даде някакви пари,а убийците на децата от Индиго-400лв. обещетение и толкова sarcastic sarcastic :sarcastic:е кажете да се смеем ли или да плачем-7 деца-400лв.---май и тях трябваше някоя вип личност да ги убие колкото и грозно да звучи,за да си получат заслуженото поне по закон...Митьо Оите пък там е не пародия,а не знам какво-обаче Бургас се бият в гърдите,а наркомани с една доза-изтърпяват по-големи присъди.....  tuktuk tuktuk tuktuk tuktuk tuktuk
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: януари 30, 2008, 20:00:49 »

Прочетох всички коментари за присъдата на Максим и понеже преди три месеца загинаха две момичета на 18 и 20 г. на наши приятелски семейства, само мога да кажа пази боже. Нито затвор, нито пари, нищо няма да върне загиналите. Пак казвам както и Тонита, не съдете, защото утре и вие или ваш близък може да блъсне някой и тогава ще сте от другата страна. Максим ще живее до края на живота си с това бреме, което хич не е леко. Аз вече избягвам да шофирам, защото от една проста ситуация може да излезе фатален край. И няма застраховани срещу войната по пътищата
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: януари 30, 2008, 20:05:57 »

я да развеселим темичката:
гледахте ли 'Великолепната шесторка' и там намекнаха,че Мариана Попова май е бременна...някой да знае нещо по клюката blush
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines