Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 16:26:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майсторийки всякакви от ръчички сръчни!!! част 4  (Прочетена 197122 пъти)
 
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: януари 08, 2011, 15:19:57 »

Всичко съм разподарила. Миналогодишните кученца, тазгодишните (бяха повече от 10) и куклите също ще си отидат по предназначение. Един колега вече си заплю една tease
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: януари 18, 2011, 20:49:39 »

Ох каня се да пиша тука отдавна и немога да се добера
krasunkata , ти тея неща защо не ги покажа преди празниците?  beating
Мислех да не спамя пак темата че нали са от минали години и съм ги показвала, ама после като се загледах в снимката от спалнята то нищо не си личеше какво има накичено та ги изтипосах пак  blush

Ей ги на и новите творения

 Това с приятелите е отдавна ама сега се наканих да го снимам и още не съм му измислила място, та краси гардероба ни smile


Правих сега тия цветя и гривната за подарък на една 3-годишна кокона, като допълнение към няколко рокли съгласувани с майка й  smile


Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: януари 18, 2011, 20:56:20 »

Kрасунка, както винаги прекрасни творения! Girl_hide Girl_hide Girl_hide
Картинките по метода със салфетките ли е правен?
А накитите от филц ли са? Сама ли си го правиш?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: януари 19, 2011, 10:33:42 »

Красунке ако можеш да обясниш как са правени бижутата,че искам да направя такива за моята племенница,която е на 4 години и е голяма кипра.Много са красиви нещата.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: януари 19, 2011, 17:12:57 »

Kрасунка, както винаги прекрасни творения! Girl_hide Girl_hide Girl_hide
Картинките по метода със салфетките ли е правен?
А накитите от филц ли са? Сама ли си го правиш?
give_rose да картинките са от салфетка и талашит боядисан в бяло.
Лилавото цвете и гривната са от филц който е като плат- продаваше се във формат А4 като лист- разцветки всякакви. Бялото е от едно парче плат подобен на тюл, който ми остана от булото smile и шивачката ми го подари
Красунке ако можеш да обясниш как са правени бижутата...
Гери китките ги правих по подобен на този начин http://www.coolmummy.co.uk/bigandlittleartist/?p=69 като филцовото цвете правих като изрязах 2 цвята кръгчета едното по малко от другото, нарязах ги на 4 като "Х" да се получи ей това , наложих 2-та цвята листенце един върху друг да си съвпаднат по дъгообразната линия и ших. Гривната стана супер лесно- изрязах 2 еднакви лентички филц но различен цвят, като розовата при мен е по къса с около 1 см от лилавата, наложих ги една върху друга и завих на рулце smile и така много пъти smile и нанизах ролцата на едно като корда. Имах купени закопчалки от магазин за мъниста и добавих. Гривната ми е дълга 12 см за 3 годишна мома smile
Забравих да кажа че такова шарено рулце ползвах за средата на филцовото цвете че стана по голяма дупка и нямаше как да сложа копче smile
Иначе преди това на същата тая мома направих 5 комплекта герданчета с гривнички от шарени мъниста нанизани на едно тънко ластиче (продават в магазин за мъниста) и тя им се кефи страшно много, пък на майка й й стана лошо понеже иска да ходи накичена със всичките синджири и гривни  накуп като подвижна сергия  funnytooth Тях не успях да снимам

Сега минавам на вълна мартеници и картички за баба Марта, та да имам време и да ги пратя и да пристигнат после smile давайте идеи . Аз се изкефих на ей това цвете
ама ме няма много в плетенето  sad пък и пособия нямам Ако някой му харесва ето тука може да види как се прави
http://greetingarts.typepad.com/greetingarts/2008/07/crocheted-flower-tutorial.html
« Последна редакция: януари 19, 2011, 17:18:21 от krasunkata » Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: януари 19, 2011, 17:24:48 »

Ох пак съм аз  blush видях и това готино цвете и викам чакай и него да покажа за можещите пък аз оплакна окото

Как се плете тука:
http://www.docstoc.com/docs/23498563/Microsoft-PowerPoint---mollie-flowers
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: януари 20, 2011, 11:00:05 »

krasunkata, това цвете никак не е трудно за изпълнение!!! good
Мерси, че спподели give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #247 -: януари 20, 2011, 19:15:04 »

Момичета, доживяхте да видите най-сетне бьлгарската ми кукла. Грозновата е, ама и тя си е моя чедо, пьк и с бьлгарски дух


Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: януари 20, 2011, 23:06:05 »

 Bravo Bravo може да е грозновата, но е симпатична Wink. А детайлите са впечатляващи.

А джуджурийките за малката кипра направо ми обраха точките smile
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: януари 20, 2011, 23:15:00 »

Страхотно е направена , не може да се нарече грозна ,защото я да опита всеки дали ще успее да я направи дори и на половината на тази,няма да успее аз съм сигорна.Много сладки са тези малки розички ,как си ги направила. smile
Активен
elanida
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: януари 20, 2011, 23:47:24 »

krasunkata, много са хубави гривничката и цветенцата! Мисля си, че ако гривната се направи от бял и червен филц би се получила интересна мартеница. Поне аз с удоволствие бих носила такава.
inaxastra, куклата наистина носи български дух. Накара ме да се усмихна - кошничката с розите много и отива.
pebbles, плетената кукла е страхотна! Bravo
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: януари 21, 2011, 08:29:56 »

Инче куклата е много сладуреста и няма нищо грозно в нея.Много ми харесва.Една такава дундеста само за гушкане е тази кукла.
krasunkata мен с плетенето ме няма ама ще направя гривничката и цветето.Имам един въпрос дали може да снимаш отдолу да цветето да видя как е закрепена шнолката.Последния път като ми беше идвала на гости племенницата бях правила брошки за големи и тя си хареса едната и ми вика лельо ще ми я дадеш ли.И аз много и се зарадвах и сега искам да направя разни комплекти за нея.Приемам и други идеи.Преди време си спомням че krasunkata едни шноли беше правила и показвала пак такива детски ама нещо не ги намирам.А за гривнички с маниста тя не им се кефи толкова-иска нещо дето било като за малка дама а не за бебе.Абе голям образ е моята племенница и голяма кипра.Леле надявам се да имам един ден момиче че да му правя разни такива нещица.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: януари 21, 2011, 10:45:17 »

Минавам набързо smile

Инче тя красотата е относителна- всеки и има критерии и за един едно хубаво за друг друго. Екстра е станала за такъв тип шити кукли. Само на мен ми липсва устата и нослето и ми изглежда някак незавършена заради това, но ако си я правила с цел така, значи така трябва да си е  Wink

˙·٠Butterfly™٠·˙  ако ми стигне куража може да се пробвам с подръчни материали- нямам нито прежда нито игли smile ама все нещо ще мога да измисля как да ги заместя smile

elanida  злато си  give_rose  - ще се разтърся за червен филц, да пробвам

gucci  за тоя линк мисля говориш http://www.prudentbaby.com/2009/11/diy-sweet-easy-baby-hair-clip.html
Довечера или утре ще снимам фибичката отдолу- тя моята стана мултифункционална- мога да я сложа на фибичка или на диадема или със секретна игла на някоя дреха. Иначе ето една идея как може да стане прикрепянето
Ако попадна на някоя друга идея за накити ще пусна
Хайде изчезвам.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: януари 21, 2011, 12:29:03 »

Ина, куклата си е много хубава дори. Само не разбрах защо си я оставила без уста?! pardon Да не изръси някой нашенски бисер ли?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: януари 21, 2011, 12:34:28 »

krasunkata златна си.точно за тези фибички се интересувах как стават.
Утре ще творя и ще пусна снимки какво съм направила.Дано се получат хубави.
Смятам да и направя цял комплект-гривна,герданче,шнолка и такава брошка.
Ще се радвам да снимаш как закрепяш от тези черните тънки шнолки-че ми е малко хикс как да я закрепя.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines