Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 21, 2024, 00:30:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майсторийки всякакви от ръчички сръчни!!! част 4  (Прочетена 197275 пъти)
 
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: август 31, 2010, 12:49:47 »

Танче,то има ли нужда да ти казва човек-пак си се справила страхотно и  Bravo за идеите!
Пламак,терличките са толкова сладки ,а гоблена майка ми също го има този в рамка и зная,че на живо изглежда още по-кубаво!
Инче,а за теб имам предложение да направиш едно хуууубаво клипче как плетеш тези терлички и да ни го пуснеш  blum Така ми се прииска и аз да мога така да плета...

Те са много лесни ,ако искаш ще ти обясня сигорна съм че и без клипче ще се справиш ако можеш да плетеш на 2 куки smile.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #16 -: август 31, 2010, 12:51:42 »

Ми да и аз искам, ама на мен не ми предлагаш да ми покажеш, а ?!  beating
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: август 31, 2010, 13:11:00 »

 blush ами аз такова...едни розички ги плетох стъпка по стъпка от един клип blush Та мисълта ми е,че съм малко на Вие с плетивото!Преди мама ми показваше как става и аз така ми е най-лесно,но като няма кой да ми покаже и е просто ужас tease
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 31, 2010, 13:20:26 »

 Bravo Bravo Bravo на плетачките - всичко e се е получило супер. Впечатлиха ме и двата вида терлички, и ако може да питам за някаква схема или упътване за тези на plamak_  blush
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: август 31, 2010, 13:23:35 »

Ми да и аз искам, ама на мен не ми предлагаш да ми покажеш, а ?!  beating

И на теб ще ти обясня ,няма проблем  smile
Започват се с бримки колкото да са достатъчно за обхващането на половиното стъпало и до горе като се включва и обръщането.Мисля че тези бяха с 42 бримки ,но пак зависи от преждата.Плете се само опаци ,прави се толкова дълго колкото да обхване крака отстрани и отзаде .После се свършват около 10 бримки и останалите почват да се редуват цветовете.Плете се малко по голямо от нужното за да може после с конец да се набере.Незнам дали обясних достатъчно разбираемо ,ако има нещо питайте.
Това е почети същия модел.


А това е пак същия модел ,но с друга прежда , бях ги правила за детенцето на кумата ни но определено с другата прежда се получи по добър обем ,защото е по мекичка.
« Последна редакция: август 31, 2010, 13:26:18 от plamak_ » Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: август 31, 2010, 13:27:58 »

Днес от толкова приказки за плетиво ,вземах че се запалих да си довърша едно гащиризонце на племеницата ,което бях започнала като е готово ще ви го покажа и него да видите какво се е получило smile
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: август 31, 2010, 13:42:19 »

Незнам дали обясних достатъчно разбираемо ,ако има нещо питайте.
Искрено мерси за снимковия материал и обяснението  give_rose - поне за мен е достатъчно ясно и са супер лесни  good
Непременно да се похвалиш с гащеризончето.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: август 31, 2010, 14:05:34 »

Вижте още някой моделчета терлички , с които за жалост не мога да се справя.



« Последна редакция: август 31, 2010, 14:28:51 от plamak_ » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 31, 2010, 14:17:35 »

Чак да ви завиди човек, че можете да плетете Bravo
Активен
elanida
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 31, 2010, 22:27:53 »

И аз благородно завиждам на майсторките, които плетат така добре. Аз се пробвам само на много елементарни неща като например... тортички. Снимката е в галерията ми. Там може да видите и една Тилда, която завърших днес, както и още петифури и мъфини за кукленско парти.
Много ми харесва темата и с удоволствие ви чета, разглеждам творенията и черпя идеи.


* IMG_4035.jpg (27.67 KB, 533x400 - видяно 1191 пъти.)
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: септември 01, 2010, 00:51:57 »

Момичета страхотен талант имате за платене! Страшни сте!
Аз се пробвах веднъж с една плетка,ама нещо не ми се получи,само се изнервих и зарязах този занаяд smile
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: септември 01, 2010, 06:46:06 »

Всеки е добър повече в едно от колкото в друго elanida , така че като гледам ти достатъчно добре компенсираш със сладкарството  Bravo и продължавай все така да твориш и да ни показваш.

Miravarna едно нещо ,когато го правиш трябва да ти носи удоволствие ,а изнервя ли те просто няма смисъл да се насилваш , ще намериш друго в което резултата ще е положителен.

Благодаря много за положителните отзиви ,никога не съм смятъла че съм толкова добра ,защото човек винаги има какво още да учи ,но съм приятно изненадана от мнението на всички ви. Днес и аз ще правя еклери и шоколадови топки ,че половинката утре е рожденик и да черпи на работа ,а в петък ще подготвям всичко, че ще го празнуваме в събота.Стискайте палци да се получи всичко добре. smile
« Последна редакция: септември 01, 2010, 06:50:20 от plamak_ » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #27 -: септември 01, 2010, 09:49:17 »

Еланида, Тилдата е страхотна  girl_in_love girl_in_love girl_in_love

Имаш ли схема ?  blush blush blush

Аз имам три заека Тилда, ако те интересуват ще ти ги пратя на мейла.
Активен
elanida
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: септември 01, 2010, 10:31:48 »

inaxastra, радвам се че ти харесва. И е много лесна за изработване в сравнение с валдорфските кукли, които до сега съм шила. Имам две от книгите и схемата е от там. Мога да ти я изпратя ако искаш. 
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #29 -: септември 03, 2010, 14:16:29 »

Ето набьрзо няколко творения, които откога се каня да снимам...


* DSC00928.jpeg (45.59 KB, 600x450 - видяно 1060 пъти.)
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines