Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 13:16:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 12  (Прочетена 180941 пъти)
 
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: юни 27, 2011, 19:48:44 »

Плами мерси много, само да питам още няколко неща.
1. Самия пудинг ли ще стане достатъчно твърд, за да задържи ягодките(и за колко време)?
2. Може ли основата с блат от бисквитено тесто, че иначе няма да мога да покрия дъното плътно?
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юни 27, 2011, 20:55:04 »

Плами мерси много, само да питам още няколко неща.
1. Самия пудинг ли ще стане достатъчно твърд, за да задържи ягодките(и за колко време)?
2. Може ли основата с блат от бисквитено тесто, че иначе няма да мога да покрия дъното плътно?

да той става твърд и няма проблем като се изкара от формата, ако искаш да си по сигурна сложи 1 с.л. нишесте за всеки случай.
ами с бисквитено тесто става да сложиш като основа и по стените да нарежеш плодове и залееш с пудинг , печеш във фурната оставяш да престои ,нареждаш плодове и мажеш с желатин.Хубаво е тортите от този тип да се правят от единият ден за другият,престоявайки в хладилник.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: юни 28, 2011, 11:59:00 »

Най-накрая пак мога да си пиша във форума yahoo
При нас днес за обяд-палачинки с гъбки,лук и пармезан.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: юни 29, 2011, 14:21:01 »

Mайче, много вкусничко изглежда smile

Моята свеки си идва от Чехия в понеделник и ще ни е на гости smile Дайте идея за някакво мързеливо, но ефектно ястие, моля smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юни 29, 2011, 15:09:08 »

Ето това е сравнително бързо предястие,което може да направиш и с топено сирене http://thepioneerwoman.com/cooking/2010/05/fried-mozzarella-sticks-oh-dear/ ,може да ги поднесеш в по-голяма кошничка от кашкавал или пармезан/че се правят по лесно и бързо/ и сладко от боровинки.
Бързо и много вкусно особено с хлебчета с билки е и това http://pep-4o.blogspot.com/2011/06/blog-post_24.html ,отнема точно 15мин,с приготвянето и сервирането.
Идея за основно,ако се задържи лошото време,е ето това ефектно ястие http://pep-4o.blogspot.com/2011/04/blog-post.html ,питката може да си я купиш готова,а месата да не са няколко вида а само пилешко и свинско и карамелизиран лук ,а може и примерно само пилешко с някакъв сос-примерно от сирена. Което ме подсеща,че ако питките са малки може да ги напълниш с крем супа,подобно на супата която предлагат в 'Дивака'  Wink
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: юли 03, 2011, 18:47:53 »

Аз наминавам да ви почерпя с бутер баничките които правих вчера.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: юли 03, 2011, 19:06:38 »

Наде, аз лесни рецепти исках, ти направо с тази питка. Много вкусно изглежда, но нали се сещаш че един цял ден на котлона не ми мърда  tease В крайна сметка реших да е нещо съвсем елементарно:
1. Шопска салата
2. Пилешки пържоли със сирене Ементал и гарнитура млечна салата(домашно производство)
3. Десерт- пъпеш

Ох, Плам, как обичам такива банички. С какъв пълнеж си ги направила?

Аз понякога ги правя с парченца шоколад вътре, за разлика от течния шоколад не излиза от вътре и стават супер smile

Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: юли 03, 2011, 23:32:06 »

Капризче вчера ги правих със сирене и колбас иначе съм правила и със спанак и сирене , с шоколад не съм пробвала за да не ми излезе , но може и това да направя.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юли 04, 2011, 10:28:01 »

Наде, аз лесни рецепти исках, ти направо с тази питка. Много вкусно изглежда, но нали се сещаш че един цял ден на котлона не ми мърда  tease


Ами аз затова казах
 
,питката може да си я купиш готова
  Wink
Ние тези дни сме на панирани топени сиренца с боровинки и салата от зеле,днес само ще заменя сиренцата с пилешки пържоли.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: юли 05, 2011, 17:25:58 »

Minalina,съжалявам за глупавия  въпрос,но 3 яйца,3 жълтъка,имаш предвид от3 те яйца само жълтъците или 3 цели и после 3 жълтъка?Искам да пробвам ,изглежда супер,но яйцата нещо не рабрах колко да са.
Мерси предварително give_rose
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: юли 05, 2011, 17:47:26 »

matsinka, общо 6 яйца трябва да жертваш - 3 жълтъка + 3 цели яйца.
Един съвет, не слагай печката на вентилатор, а само на грил. Поне при мен така по-добре се получава.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: юли 05, 2011, 23:46:33 »

minalina,  Flower Flower Flower Flower
супер много ти благодаря!!!За бързия отговор и най-вече за рецептата,мале каква вкусотия станаааа!!!! give_rose give_rose give_rose
Аз ги сложих във формички за мъфини и ми излязоха около 10 .Сега изпекох 2 оттях.Едното стана супер,другото не му беше много течно сърчицето,макар че и двете едно до друго самички в печката ги сложих,странна работа,но идвете ги хапнах blum !Много вкусно !
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #117 -: юли 08, 2011, 11:35:29 »

Момичета дайте идеи за храни, богати на желязо. Хемоглобинът ми е малко нисък (116) и съм решила вече и месо да ям повече. Ще сготвя леща или боб, пилешкото, което продават не ми вдъхва много доверие, свинско дали е удачно за сезона  crazy
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: юли 09, 2011, 11:18:26 »

Юлия, храни богати на желязо са спанак, коприва и всички зелении, дроб черен свински, червените меса.Това е общо взето.Боба и лещата няма да ти помогнат ако имаш недостиг на желязо.
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: юли 09, 2011, 20:58:30 »

Здравейте,
отдавна не съм се мяркала из тази темичка затова минавам да ви почерпя с тортата, която направих днес! Добър апетит!


* torta1.jpg (58.03 KB, 1067x794 - видяно 211 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines