Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 05, 2024, 19:54:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИ РОКЛИ - 28 ЧАСТ  (Прочетена 145080 пъти)
 
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #30 -: декември 29, 2014, 17:40:47 »

flutte, аз съм от София в салона където ми шият роклята имаше, къса рокля много сладка за една булка. По начало в салона шият по модели, който искаш ти. Но не знам дали ще ти е удобно да идваш на проби до София
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: декември 29, 2014, 20:22:27 »

karanesheva, хрумна ми да питам съвсем ориентировъчно - колко излиза да ти ушият рокля? Да кажем по-семпъл модел, без много декорации, камъни или изобилие от дантела? 500 лева или повече или по-малко?  help
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #32 -: декември 30, 2014, 08:49:19 »

Мойта е пола с корсет, защото съм пълна. Ще има дантела на ръкава и деколтето и струва 350 лв. Семплите рокли са между 200 и 400 лв. В момента имат промоция на ушити модели 30%.
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: януари 06, 2015, 15:29:39 »

karanesheva, много благодаря за отговора. Би ли ми казала за кой салон по-точно става дума? Ще ида да разгледам какво имат Wink
Активен
milady
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 232


"The most happy"


« Отговор #34 -: януари 06, 2015, 16:11:32 »

Привет в най,вълнуващата тема за роклите!Нова съм тук,съвсем прясна кандидатка за бракуване  Bravo / melita, чудна рокля си си избрала.Аз искам тип принцеса да има тюл и сърцевидно деколте,може с малки дантелени ръкави,изчистена,без бродерии,цветя,перли и подобни,че никак не харесвам такива неща.Може да има лека дантела от гърдите до кръста,но долната част искам да е максимално  изчистена. До сватбта има осем месеца,смятам по-рано от май да не търся сериозно.И все пак поне в София може да пообиколя да поразгледам ориентировъчно и ако ми хареса нещо да меря.Който е ходил до ,,меката на роклите,,-Асеновград-да каже заслужава ли си?Макар,че е много относително кой какво харесва,аз до там ще ходя задължително.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: януари 07, 2015, 12:50:15 »

Добре дошла, milady! Поздравления за голямата крачка.  give_rose
Имай предвид, че 8 месеца минават като миг. Не отлагай много роклята, тъй като всеки салон ги шие за различно време според доставките на материали. А някой ги поръчват готови от чужбина и тук само се преправят, за да паснат точно smile
Успех в търсенето и организацията. Питай смело, всички помагат от сърце smile
Активен
milady
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 232


"The most happy"


« Отговор #36 -: януари 07, 2015, 20:58:18 »

Благодаря много! Ами аз ще пообиколя другата седмица, макар че още ного рано ми се вижда.
Всички кавата има време, има време, ама аз си знам.обичам си от по-рано, така ще ми е и по-спокойно, защото много мразя да върша нещата прибързано и в последния момент.
По интеренет има уникални модели, но не бих поръчала от там. Просто не мога да рискувам.
И искам да меря.
За София кои магазини препоръчвате? Колко горе-долу като цена излиза една хубава рокля? Знам, че е индивидуално, но все пак. Ами ако си я харесам готова и не се налага да я шият, или задължително се шия, защото това ще е само мостра?
Тъп въпрос вероятно, но не съм наясно съвсем.
Ех, много въпроси ще ми изникнат с времето.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #37 -: януари 08, 2015, 09:51:35 »

Има много магазини в София - зависи какъв ти е бюджета. Моята рокля беше 1280лв от Be Queen. Много съм доволна от магазина и отношението. От там си взех и воала, направиха ми чанта, имат и аксесоари и обувки. Потърси ги в нета - веднага излизат. Лично моята препоръка е за там smile good

"Романтика" са си класа, но там са по-скъпи - рядко има под 1000 лв рокля, повечето са над 1500лв , "Bridal Fashion" имат много модели, но меренето на рокля над 3000лв става с 50 лв капаро , което не ти връщат... Има много , ако търсиш по-нормални цени - по Пиротска има доста магазини - чисто за пробите на модели стават. За мен нормалните цени са 1000 -1200лв за рокля ако искаш все пак да бъде качествена. По мои наблюдения няма значение дали е мостра или не - цената си е цена, тя и мострата е изработена от същия плат и в нея са вложени същия труд и старание... Освен ако няма дефекти, не би трябвало да се намаля цената, заради това че е мостра.

Моята беше така - мостра, чисто нова, никой не я беше пробвал - взех я и ми направиха корекциите по нея, но не сме променили цената , защото мостра или не  - тя пак е толкова хубава и качествена... Пак казвам , ако има дефект  (някъде е скъсана, или е зацапана, или и липсва копче, или дантелата е разшита и тн и тн) може и да ти смъкнат от цената с преговори, но мисля че всеки добър магазин и търговец, който си държи на реномето, не би следвало дори да ти предложи такава рокля

Поне при мен стана така, че се бях насочила към модели които не ми отиваха и в крайна сметка избягах тотално от пъроначалната си идея... Снимки на роклята има в темата ми smile

Успех и да кажеш как е минало, но наистина имай предвид, че особено големите магазини имат нужда от поне 4 месеца по-рано да поръчаш и поне 1 месец за корекции (примерно в "Романтика") , тъй като роклите им се шият в други държави и отнема доста време да ги направят, доставят и тн... smile
« Последна редакция: януари 08, 2015, 09:59:59 от milenkata » Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 08, 2015, 10:00:28 »

Здравейте! Вчера ходих до шивачката на сестра ми ( по -назад в темата бях писала за нея ). Каза , че няма да има проблем да ми ушие роклята ,която искам, толкова съм щастлива !!  danceg danceg danceg yahoo yahoo yahoo  Ще ми излезе около 250-300 лв. с труда.  Bravo yahoo А ето и модела , на който съм се спряла smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #39 -: януари 08, 2015, 10:02:12 »

vstambolska браво! Много е ефирна роклята. Ти пробвала ли си я досега, да видиш как ти стои или ще се изненадваш? give_rose
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 08, 2015, 14:23:31 »

milady, сватбата ви през август ли е? Ако е така, моят съвет е да потърсиш рокля преди май smile Сама ще се изненадаш от това, колко различно стои всяка рокля и как първоначалната идея е една, а в последствие може да стане съвсем различна. Моята рокля я шиха близо три месеца /не е нещо кой знае колко трудно за изпълнение според мен/, и бях щастлива, че започнах с тази част от подготовката от по-рано Wink
vstambolska , радвам се, че си успяла да познаеш "своята" рокля smile
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: януари 08, 2015, 18:40:04 »

Пробвала съм модел подобен на този !  good
Активен
milady
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 232


"The most happy"


« Отговор #42 -: януари 08, 2015, 20:05:59 »

Цитат
milady, сватбата ви през август ли е?

да, към момента това е датата, освен ако не решим нещо друго или като се обадим да питаме-не е заета.
Аз имам съвсем ясна идея какво искам, но лошото е, че харесвам само доста скъпи рокли ...хахахха
не искам нещо сособено-тип принцеса, изчистена, с тюл и може би малко дантела, не съвсем торта, но обемна. Харесах много в бутик Одета-Асеновград, но не знам какви са цените там. Иначе се влюбих в няколко рокли. Ще обикалям преди май, че покрай баловете си е страшно.
Дайте идея за София-поне докато съм тук да пообиколя.
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #43 -: януари 09, 2015, 09:13:59 »

milady- Одета има и в София на попа, моя съвет също е да почнеш от сега да търсиш и оглеждаш за рокля. В един момент тези 2 месеца, може да не ти стигнат за изработката. Мойта сватба е през  юли, а започнах да търся и оглеждам от Август 2014 год.
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 09, 2015, 09:25:12 »

Да, покрай баловете е страшно!
За София... сватбения център в Младост предлага подобни модели, на това, което описваш /цени от около 700-1200 лв./ по моите спомени. Моята рокля ми я шиха в "Лита" и е близка до това, което описваш - изчистена, тип принцеса, но с по-ниска талия, има обем, който се получава от тюла и обръчите и е със сърцевидно деколте, излезе ми доста под цените в сватбения център за близки модели.
Магазините по ул. "Пиротска" също са вариант. Аз там не можах да открия "моята рокля", а моделите, които ми допадаха, надхвърляха много бюджета ми. Така че, много зависи какъв бюджет си си определила и какво точно търсиш smile
Ще ми е интересно да споделиш своите впечатления, след като посетиш някои от магазитине и съветът ми е, пробвай, пробвай дори това, което на пръв поглед не ти харесва, истината е в пробването good
« Последна редакция: януари 09, 2015, 09:27:18 от Feli » Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines