Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 14:25:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИ РОКЛИ - 28 ЧАСТ  (Прочетена 145024 пъти)
 
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: февруари 21, 2015, 21:55:46 »

Някаква идея кога е очаквала новите рокли? Ти кога ходи?
Активен
winter_sun
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #406 -: февруари 22, 2015, 08:49:09 »

Роклите, които каза, че очаква бяха 2. Аз ходих миналата седмица. Там има хубави официални рокли, може ако харесаш модел, да ти ушият булчинска.
Активен
milady
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 232


"The most happy"


« Отговор #407 -: февруари 22, 2015, 12:04:27 »

Пак не мога да публикувам нищо с дни, идея нямям какво става, мисля модераторите вече да вземат мерки
На Солунска мислех и аз да ходя в Холидей, че ми се видяха хубавки моделите, но май няма да ида, щом казвате, че няма нищо. smile Другата седмица ще пообиколим с мама в Софя, макар, че изобщо не знам има ли смисъл да търся тук рокля.
Иначе момичета много се радвам, че харесахте роклята, която ви показах, тя е уникално нежна и прекресен цвят. Джоси и аз не знам какво толкова й се чудя....
Ние решихме, че априлската ваканция отиваме на Асеновград, защото майка ми и свекито могат тогава. Мисля да се обадя на Радичев да разпитам. Но като знам, че ще ми каже да дойда след баловете....не знам, май директо ще си ида.
Дано да ни обърнат внимание. Все пак има и пролетни булки и вярвам, че роклите ще си ги има и ще има избор.  smile blum ако не харесам нищо там, директно поръчвам роклята от Търговище без грам да му мисля вече и без това си се представям в нея, а в друга засега не мога да си се представя.... pardon
« Последна редакция: февруари 22, 2015, 12:14:11 от milady » Активен
winter_sun
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #408 -: февруари 22, 2015, 22:01:54 »

Аз бях общо взето във всички магазини в София. Няма място, на което да са ми отказали нещо, или да са се държали зле. Като места с богат избор и разнообразие, мога да посоча Арети, Princess и Aegean Fashion Group. В Princess обаче ми се стори леко скъпо, имайки предвид, че подобни модели се намират и на другите места, но за значително по-малко пари. Аз искам да изкажа възхищението си от Деница от Aegean. Ходих 3 пъти и с ръка на сърцето мога да кажа, че останаха само около десетина рокли, които не пробвах. Тя ме облече във всичко. Ей така, за да се видя, защото с никоя рокля не се почувствах по-специална, а тя каза, че е важно да почувствам роклята и че няма да ми продаде рокля просто колкото да имам някаква. И трите пъти нямах записан час, но и трите пъти ме посрещна с голямата си усмивка и след около два часа пак така ме изпращаше. И въпреки, че не си купих рокля, отношението й остана непроменено! Препоръчвам горещо магазина и защото на мен роклите като цена/качество ми допаднаха много.
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: февруари 23, 2015, 14:34:09 »

Еййй, не мога да повярвам, вече мога да пиша в темата за роклите. От около 10 дни все ми даваше някакъв проблем и не можех да публикувам...
Исках да питам за църквата какво "наметало" ще си взимате, за да си ви покрити раменете... Болеро? Шал? Някакви идейки?
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: февруари 23, 2015, 14:42:03 »

opice аз мисля с воала да си закрия раменете.
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: февруари 23, 2015, 14:43:43 »

Ако воалът е само от тюл се чудя дали ще е достатъчно...
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: февруари 23, 2015, 14:48:55 »

Според мен ще е достатъчно. Нека кажат булките минали по този път дали е имало проблем.
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: февруари 23, 2015, 15:01:26 »

Аз предполагам, че няма да ме изгонят от църквата дори да не съм си покрила раменете, но все пак, може би, е въпрос на лично усещане дали такова облекло е подходящо за храм или не. Аз мисля, че раменете трябва да са добре прикрити, може би с ръкави (болеро) или пък с плътен шал, но досега не съм виждала (не съм и търсила специално) нещо подходящо.
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: февруари 23, 2015, 15:10:00 »

За сватбата на една приятелка бяхме приготвили един шал от бял шифон, с който да се наметне в храма на Клисурския манастир. Доколкото си спомням, беше задължително да си покрие раменете. Дори на шаферките ни раздадоха по една престилка, с която да се наметнем. Най-добре е да попитате в църквата. Дори и да няма проблеми с откритите рамене, ако вас ви притеснява просто си вземете един шал. Болерото също е вариант, но само заради църквата не си заслужава инвестицията (поне според мен).
Активен
milady
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 232


"The most happy"


« Отговор #415 -: февруари 23, 2015, 17:35:28 »

Цитат
Еййй, не мога да повярвам, вече мога да пиша в темата за роклите. От около 10 дни все ми даваше някакъв проблем и не можех да публикувам...
Исках да питам за църквата какво "наметало" ще си взимате, за да си ви покрити раменете... Болеро? Шал? Някакви идейки?

И при мен беше така, но вече уж няма проблем. Ще видим докога.
Аз няма да си закривам с нищо раменете, още повече пък август месец, булото ми ще е доста дълго и вероятно с него може.Няма да нося друго, не вярвам и да е проблем, много снимки съм виждала и навсякъде булките са си с голи рамене, че има дори и по-разголени и проблем не им правят.
Да, попринцип е хубаво да се спази това, но аз няма да се закривам с нищо.
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: февруари 23, 2015, 18:08:11 »

Ние питахме в църквата като се записвахме и казаха, че няма нужда от нищо. А аз даже няма да имам и воал. Мисля, че никой няма да ви върне, защото сте с открити рамене.
Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: февруари 23, 2015, 18:21:15 »

Според мен няма да има никакви проблеми. Аз когато попитах в църквата в която се жиних , те ми казаха ,че ми позволяват да съм с открити  ръмена. Дори може да не се носи воал. Тъй като  при мен беше замислено да съм с воал (класически катедрален стил - 15 см по дълъг от роклята) просто си имах воала.
Има някои из църквите и манастирите не позволяват да се влезе без да се наметнеш - Обаче полемиката идва от там: 1Кор. 11:15.
Но, ако жена си оставя коса, то е чест за нея, понеже косата й е дадена вместо покривало.

Ако жената е с къса коса може да си слага наметало. Но тя ако е с дълга просто няма смисъл!!!

Така ,че повечето свещенници просто изпълняват това което им е било казано как да го правят. Ако някоя от вас е обедена че трябва да е с воал - нека бъде . Ако не иска да е с воал - нека да не бъде smile
Активен
milady
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 232


"The most happy"


« Отговор #418 -: февруари 23, 2015, 19:54:13 »

vartab ще споделиш ли да този воал, катедралния, че и аз искам такъв, откъде го взе, опиши го моля те
не пиша в темата за воали, защото не мога да пиша там, има проблем.
Иначе и аз ще имам воал със сигурност, но само за църквата и по-официалната част.
Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: февруари 23, 2015, 23:31:32 »

Катедралният воал принципно е от органза и е 15 сантиметра по дълъг от роклята - ако има катедрален воал , то  това задължава роклята да е с шлейф. Моят воал беше с обща дължина 3,15 метра.
Воалът трябва да е без никакви орнаменти. Без  обримчване - без ширити - без нищо. Това е касическия . Ако искаш може да добавиш  дантела като ширит - стига  роклята ти да го позволява и да не става претрупано smile
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines