Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 20, 2024, 23:36:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 16 част  (Прочетена 161191 пъти)
 
Lina81
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #435 -: май 27, 2010, 08:43:30 »

BeRa  и ние този месец сме по този план за бебеправене.Започнали сме от 10-ия ден някъде-през ден.Цикъла ми е през 32 дни,и в интернет тестовете ми се падна някаква дата-бебеправихме два дни,миналия ден ми отчете и ову теста( доста по-късно,от другия),пак два дни бебеправене,вчера малко почивка и продължаваме през ден.Дано да е успешно,ще ти кажа след 10 дни:)))))).
Бебеправим от 8 месеца някъде( не по този план де:)),и аз съм решила ако не стане и този път ще го пращам мъжа ми на спермограми и полсе и аз каквото трябва.Но не искам да мисля,че ще стигне до там,така че.....КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ good
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: май 27, 2010, 09:39:55 »

Капризче, мила, утрогестанът се пие също и за задържане, а ниското ниво на прогестерон не е безобидно, не е страшно, но си иска разбиращ лекар да се заеме със случая. До колкото си спомням и цикълът ти беше много дълъг (може би нередовен). Смятам, че сина прав път, избирайки специалист в областта.
Щерев мисля вече не поема случаи, в смисъл, преглрежда май по изключение (но не съм 100% сигурна). Погледни кои доктори работят там, прочети мнения за тях в интернет и ще се ориентираш.

Да, цикъла ми е дълъг, а понякога и липсва. Тази година с различни лекарства за сега горе долу е нормални граници. Решила съм със сигурност да отида в Щерев. Даже вече съм ориентирана към лекар там. Ще видим какво ще стане...
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: май 27, 2010, 09:40:31 »

Ей, сладурке, хич няма да се отчайваш, че такъв бой те чака  crazy (това в кръга на шегата, разбира се).
Оххх, Миме, като ти прочетох поста и нещо много рязко ме сряза в стомаха. Нали знаеш, че ние двете вървим заедно и....ми стана едно такова ****, че не съм предприела никакви мерки все още, ами само се залъгвам и отлагам всичко незнайно за кога. Искам да знаеш, че силно те подкрепям и стискам палци скоро да се похвалиш с добри новини от доктора. И задължително ме дръж в течение (било то и на лс) какво се случва blush. И хич не се извинявай за поста ти - всички имаме такива и съм сигурна, че няма да е последния.

Аз момичета (нали пак съм в процес на оправдаване) да ви питам - нали този период на бебеправене се смята само когато в самия месец е имало възможност нещо да стане (леле, как го обясних само...). В смисъл, примерно, ние сме спрели да се пазим от година и нещо (вече хич нищо не броя), но реално в това време само 4 месеца съм имала съмнения. В другото време просто нищо не се е случвало в необходимите дни. И сега как се води - че сме бебеправили 4 месеца, или година и нещо? Защото (незнам защо) все още хич не искам да минавам на изследвания, като обаче много добре си знам, че ако има нещо то го има и сега и няма смисъл да се чака. Така че съм много раздвоена. Хем от една страна ми се иска, хем от друга си викам - айде да минат поне още няколко месеца, да не се обременявам излишно със изследвания и стрес. Оффф, лоша работа. Положението ама хич не е розово  cray cray cray
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: май 27, 2010, 09:49:28 »

Момичета ще си позволя да ви дам един съвет, като вече минала по пътя.Най-трудната част беше за мен пред мен, пред себе си да призная че имаме проблем и да потърся помощ от лекар специалист.Много е трудно, но се успокоих в момента в който записах час за клиниката.След този ден аз лично не съм ревала нито веднъж като ми дойде, защото знех, че вече има кой да се грижи за мен и да ми кавза какъв е пътя.Трудно е да се осъзнае, трудно е да се признае, но трябва, а и я си представете, че е един хормон само за който се пият хапчета, или нещо друго по-лесно за оправяне ,а вие сте се бавили и чудили, защо е нужно да се тормозите.

Стаси, ние първите месеци в който опитвахме, нито съм мерила БТ, нито тестове съм правила.След това имам няколко месеца с тестове и след това пак без тестове.Така че ми се събира повече от година не пазене, но не знам дали сме оцелвали момента на 100%
Всичко си зависи от вас.

Късмет на всички ви smile
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #439 -: май 27, 2010, 09:53:54 »

Стаси , какъв е този паднал дух от теб.  diablo
Горе главата! Няма да позволяваш на мрачните мисли да те обземат.
Само една кратка история ще разкажа.
Моя позната и мъжът и опитваха близо 5 години да си имат бебе. Минаха през всички изследвания. Нямаше проблем. Накрая направиха инвитро. Родиха им се прекрасни близнаци. 10 месеца след раждането, тя забременя по естествен път!!!
Просто трябва да се отърсиш от притесненията и да спреш да броиш месеците и дните. Сигурна съм, че съвсем скоро опитите ще дадат успех. Разбира се колкото по- чести са те, толкова по добре.
Относно изследванията - ми няма нищо лошо пък лекар да ти потвърди кога си в овулация  girl_wink
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #440 -: май 27, 2010, 15:40:39 »

Капризче, моята приятелка пи Утрогестан заради нисък прогестерон. На втория или третия месец след приема му забременя. Но при тях това беше единствения проблем (ниският прогестерон). Утрогестан е аналогичен на Дуфастон, който аз пия в момента за регулиране на цикъл (моят МЦ е подобен на твоя). Само че на мен не ми се вярва моят МЦ да се регулира много-много след като спра дуфастона. Доколкото имам спомени от преди, действаше само за няколко месеца. Но това, разбира се, при всеки е индивидуално.
Мария, всички имаме тези състояния и според мен са напълно нормални. Даже забелязвам, че колкото повече такива моменти изживееш, накрая започваш да ставаш по-голям непукист  good
Стаси, ако/когато решиш да преминаваш към прегледи и изследвания, моля те сподели къде мсилиш да се насочиш  give_rose
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: май 27, 2010, 15:45:11 »

Привет и от мен.Този месец кaквото /не/било било.Дa видим зa следвaщия...мaлко зaпо4вaм дa се откaзвaм от идеятa зa дете.Все нямaме време един зa друг,много 4есто и желaние липсвa.Мони от ден нa ден щурее пове4е и не знaя кaк бих се спрaвилa...живи и здрaви дa сме
Кaприз4е желaя ти успех,милa
Стaси ли4но aз бих отишлa нa преглед good
Активен
krisipisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97


Любовта ще спаси света,обичайте се!


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: май 27, 2010, 16:52:12 »

StAsSi И аз много често си задавам въпроса който си задаваш и тиsmile Ний спряхме да се пазим от деня на първата брачна нощ т.е. на 15 август 2009! След това не съм правила нито тестове нито съм ходила на лекар! Април месец отидох на лекар и ми пуснаха хормонални изследвания който Слава Богу за безпроблемни,и ми правиха фоликулометрия и ову е на лице! Правила съм тестове за ову,но нещо там не се получава  едната чертичка е по-светла другия път са равни,абе незнам huhhuh.gif
Та мисълта ми е следната,че много много не съм засичала преди април месец кога ми е овуто,а и пак съм сигурна,че на 100%  не можем да оцелим точно деня! Незнам и аз какво да си мисля вече! Моята приятелка забременя след 2 год.опити и един път не е стъпила на изследвания! Разбира се при всеки е индивидулано! Както каза и Маги това е наистина трудно да се осъзнае човек  и,че  евентуално може да има някакъв проблем (надявам се да нямаме де)!  При нас е имало месеци през който сме правили секс когато ни падне и не съм следяла нищо!
Надявам се скоро на положителен резултат за всички нас! give_rose
« Последна редакция: май 27, 2010, 16:55:55 от krisipisi » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: май 27, 2010, 22:43:48 »

Крисиписи, ти хубаво си парвила всичко това, ами СГ на мъжа ти??? Това е само 1 изследване, което ще му отнеме 15 минутки, а резултат ще има след около 2 часа грубо. Но може да ти даде някои отговори, които съм сигурна, след фоликуметрия и тестване на хормони (с резултат ОК) се въртят в главичката ти.

Стаси, според мен не трябва да се отчайваш, а да се мобилизираш!!! Така само се луташ и започваш да симислиш едни такива неща, които не трябва да си мислиш!!! Възможностите са две: няма проблем, има проблем. И в двата случая има варианти много!!! Само малко позитивно мислене и вяра!!! А аз ти стискам палци да е първият вариант!!!!
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: май 27, 2010, 22:54:37 »

Капризче, моята приятелка пи Утрогестан заради нисък прогестерон. На втория или третия месец след приема му забременя. Но при тях това беше единствения проблем (ниският прогестерон). Утрогестан е аналогичен на Дуфастон, който аз пия в момента за регулиране на цикъл (моят МЦ е подобен на твоя). Само че на мен не ми се вярва моят МЦ да се регулира много-много след като спра дуфастона. Доколкото имам спомени от преди, действаше само за няколко месеца. Но това, разбира се, при всеки е индивидуално.
Мария, всички имаме тези състояния и според мен са напълно нормални. Даже забелязвам, че колкото повече такива моменти изживееш, накрая започваш да ставаш по-голям непукист  good
Стаси, ако/когато решиш да преминаваш към прегледи и изследвания, моля те сподели къде мсилиш да се насочиш  give_rose

A при нея след като го пи за първи път какъв беше резултат? В слисъм нормално ли и дойде? И по каква схема го пиеше? Ако ги знаеш тези неща де... Че аз само питам  blush
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #445 -: май 28, 2010, 09:23:50 »

Ами тя си имаше редовен цикъл и го приемаше само заради ниския прогестерон. Мисля, че го е приемала от 14 -ти ден в продължение на десет дни. Идва й до 3-4 дни след спиране на приема.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #446 -: май 28, 2010, 11:03:21 »

Хем от една страна ми се иска, хем от друга си викам - айде да минат поне още няколко месеца, да не се обременявам излишно със изследвания и стрес. Оффф, лоша работа. Положението ама хич не е розово  cray cray cray

Мила, може да ти се струва парадоскално, но според мен като тръгнеш на изследвания, това отпушва стреса от неслучващото се. Може би внушението и увереността, че правиш нещо добро за себе си ти дават вяра и всъщност си по-спокойна, отколкото ако седиш и чакаш. Освен това, ако док намери конкретен проблем, се съсредоточавате върху едно нещо и почвате да го борите, и ти се мобилизираш в борбата и те нещата си стават понякога и естествено, защото духът ти е позитивен. Иначе стоиш и гризеш нокти - пък дали е мъжки фактор, пък дали не са тръбите, пък дали не е това, дали не е онова... както каза едно от момичетата по-горе, може просто един хормон да не ти е в норма и с един - два месеца терапия всичко да се оправи - е струват ли си толкова месеци чакане? Кураж и направо звъни на лекар - но както е казала магито, само на специалист по репродуктивно здраве - не си губи времето да ходиш от гинеколог на гинеколог. Много от тях са добри специалисти, но за това си трябва отделен лекар - да ви пусне спермограма, проверка на тръбите, хормони и така по пътя към желаното от всяко семейство - един врещящ сладък бебок, който от сърце ти пожелавам по-скоро!
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: май 28, 2010, 21:25:06 »

Стаси   beating  не искам да те виждам така негативно мислеща мила...само седни и си прочети поста по горе и ще си дадеш отговор на някои въпроси сама  blum

Цитат
В смисъл, примерно, ние сме спрели да се пазим от година и нещо (вече хич нищо не броя), но реално в това време само 4 месеца съм имала съмнения. В другото време просто нищо не се е случвало в необходимите дни.

ако не сте имали контакти в дните около овуто няма как да стане бебче...а следващите 4 месеци може просто да не сте я нацелили...ние 5 месеца правихме докато да нацелим това ову без да меря нищо и да знам със сигурност на кой ден ми е всъщност...опитах с епреди с тестове да я хвана ама как да стане като аз си направя два теста на месец и дори и с тях не мога да я уцеля и да разбера минала ли е предстои ли...едва този месец дето сериозно правя тестове всеки ден и мисля че ще да имам някакъв напредък  pardon
силно вярвам че нямате никакъв проблем а просто не сте успяли да хванете на тясно пустото му ову  girl_wink


стискам ти много силни палчета скоро да се успокоиш и да се похвалиш с  PREGQ pqz

 give_rose give_rose give_rose
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: май 28, 2010, 21:55:25 »

Стаси, явно от сватбата сме си пресекли пътищата и сега изпадаме в еднакви състояния  blum Това в кръга на шегата. Както казаха и момичетата по-нагоре всеки имама такива моменти. Въпроса е да го преодолееш и да решиш какво да правиш. Най-вероятно просто не сте уцелили овуто, но ако ще се терзаеш и измъчваш следващите месеци, нищо не ти пречи да отидеш на лекар. Не съм аз май човека, който да те съветва, но  pardon
Слънце, на мен Дуфастона ми регулира цикъла за 4 месеца (в смисъл, че ми беше 32-35 дни), сега пак май ще е същото положение. Последния цикъл ми беше 42 дни. След спирането на противозачатъчните и приема на Духастона цикълът ми беше пълне хаос - по 20, по 35, по 50 дни, всеки път различно.  girl_impossible
Благодаря на всички момичета, които ми писаха на ЛС!!!  give_rose  give_rose  give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: май 28, 2010, 22:37:02 »

rozovkagoodpost

Знае ли се точният проблем, бебчо ще е въпрос на време!!! Преброено време!!!

Капризче, от тук нататък ще те дебнем да се похвалиш!!!

Само да припомня, че преди СГ, мъжът не трябва да е правил секс мин. 3 дни, макс. 5 дин., предната вечер да не е пил алкохол (може 1 малка бира). Не трябва скоро да е пил антибиотици (ако е пиремал някакви лекарства, като записвате час сподлете какви, ще ви обяснят).
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines