Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 06, 2024, 02:06:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 21 "  (Прочетена 177410 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: февруари 17, 2012, 13:51:07 »

Съотношение то е ЛХ/ФСХ трябва да е около 1.При теб е много добре изследването,както и хормоните.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: февруари 17, 2012, 14:06:21 »

много ти благодаря Гучи, в понеделник като ми излезе другото ще се обадя на лекаря, но е много добре да знам че всчико е ок
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: февруари 19, 2012, 12:03:03 »

Момичета, аз така се бях заканила да купувам тестове за овулация и да действам по въпроса, но ето, че така и не ми дойде, направих си тест PREGQ  и преди два дни докторката каза "Честито"!! yahoo danceg yahoo Явно наистина точно, когато най-малко очакваш, точно тогава се случват най-хубавите неща! Искам да пожелая на всички тук в най-скоро време темата да опустее и всички да се записвате по тримесечните теми! Good luck Good luck Good luck
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: февруари 20, 2012, 11:26:09 »

Явно не става с предупреждения.Честитките които не са на място се трият.
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #319 -: февруари 20, 2012, 23:53:25 »

не знам дали ми е за тук питането, ама ще пробвам - трябва да правя прогестерон на 19ден от цикъла - обаче имам едно 'проблемче' - не знам кое да смятам за 1ви ден от цикъла - зацапа ми петък вечерта (не съвсем леко) и не знам дали да смятам петък или събота за 1ви ден. Освен това в списъка на мед.лаборатория има 17 ОН Прогестерон и само прогестерон (а ходих при гинеколожката еххееее преди време). Та питането ми - утре се пада 19 ден, ако считам петъка за 1ви ден, и сряда ако считам съботата - кога да направя изследването?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: февруари 21, 2012, 08:46:52 »

karamelche_ прогестерона с пуска 7 дни след доказана овулация/чрез фоликуметрия/.Ти сама ли реши да си го пускаш.Иначе за цикъл броиш от зацапването-поне аз така знам от моята гинеколожка.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: февруари 21, 2012, 09:00:08 »

Първи ден от цикъла е деня в който ви зацапа, но ако се е случило пред 14 часа, след този час се брои от следващия ден.

Гери е права за прогестерона на 7-ми ден след доказана овулация.
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #322 -: февруари 21, 2012, 10:42:50 »

няма как да стане с доказана овулация, защото лекарката е във варна, аз бургас - пускаме го за да проследим има ли изменение от предните изследвания, т.е чисто информативно, благодаря все пак smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: февруари 21, 2012, 10:46:54 »

Прогестерона е хормон който показва настъпила ли е овулацията в смисъл дали като се е пукнал фоликула е имало яйцеклетка, дали няма наличие на ПКЯ и т.н. и така пускането му без точна дата на овулацията е малко хаотично.А и на теб нищо не ти пречи да отидеш на фоликуметрия в Бургас, да проследите цикъла и така.Щото по гореописания от теб начин аз лично не знам какво ще видите?Хормона не е стабилен а зависи в кой момент от цикъла е пуснат.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: февруари 21, 2012, 11:18:10 »

Ако има задържан фоликул представата ще е страшно изкривена.
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #325 -: февруари 21, 2012, 13:16:27 »

ясно ми е, че нещата не са толкова прости, ама на .. тъй каза лекаря : ) и хм резултата е налице - 0.475 при реф ст-т 0.2-1.5 фоликулярна фаза, 0.8-3.0 овулаторен пик и 1.7-27 лутеална ..
пусти му нередовен цикъл, не може да го хванем какво му е ..
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: февруари 21, 2012, 14:33:05 »

karamelche_ при нередовен цикъл се прави следното
-проверка на полови хормони-ЛХ,ФСХ,Пролактин,Етрадиол,Тестостерон на 3-5 де нот цикъла
-проверка на щитовидни хормони-ТСХ,ФТ3,ФТ 4 ,ТАТ,МАТ
-проверка на инсулин и кръвна захар
-гинекологичен преглед-за наличие на кисти и ПКЯ
-фоликуметрия-наличие на овулация и проверка на Прогестерон на 7 ден след доказана с УЗИ овулация.При наличие на висок/нисък Прогестерон допълнително следене поне три цикъла за установяване на прогестерона.Но пак след доказано ову ,липса на кисти и други проблеми.
Не е нужно да е в тази последователност.Но няма смисъл да пускаш някакви частични и нерегулярни изследвания.Само се хабят нерви и пари.
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #327 -: февруари 21, 2012, 14:36:17 »

от изброеното не съм правила само инсулин и кръвна захар, както и фоликуметрия, понеже от първата лекарка не бях хич доволна втората назначи само прогестерона на 19 ден, т.е днес. останалите ми изследвания са в норма, както и цитонамазка, няма полипи, кисти, всичко изглежда ок, затова се чудим защо имах доста време извънменструално течение .. бях 2 месец на ок, сега да чукна на дърво още не ми е запацало (извънменструалното) ама то още се ичиствам от хормоните де, абе объркана работа ..
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: февруари 21, 2012, 15:15:14 »

karamelche_ един месец може аданяма киста другия да имаш.Прогестерона като не са те гледали на Узи как са го засекли незнам.Ама ти си знаеш.Инсулина има отношение към цикъла ако искаш пусни-високия инсулин възпрепятства цикъла.
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #329 -: февруари 21, 2012, 15:22:58 »

не, че нещо ама много ми се изправя косата като го чуя това 'ти си знаеш' - да не съм лекар, че да знам как и кога точно трябва да се правят изследванията? хубаво, разбрах сега, че нещо не е в час и че си има определена процедура, ама не съм си ги назначила сама тези хормони нито пък на своя глава съм решила да си ги правя ..
ето сега например ще имам за какво да говоря с нея, след като знам, че нещо не е ок в начина на 'лекуване' ама недейте така да тръгвате даобвинявате хората, че правят нещо неправилно след като не го правят на своя глава..
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines