Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 06, 2024, 10:54:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Клуб на БЕБЕправещите - 21 "  (Прочетена 177424 пъти)
 
zlatomira__
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 457


Обичаме те малко Мишленце


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: ноември 16, 2011, 19:09:03 »

пръс-пръс бацилчета от мене.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: ноември 16, 2011, 21:17:43 »

Кала, Люси ти е обяснила точно за какво става на въпрос.На мен ми прекъснаха едната тръба, заради множество вътрешни сраствания.

Галатея в различните клиники е различна цената.Аз съм правила в клиника Малинов/Надежда и цената е 120лв без упойка.За болка всичко е индивидуално.Мен лично ме боля много, но това беше заради срастванията в дясната тръба.Има момичета който казват, че усещането е като при по-болезнен цикъл и толкова.
Активен
Галатея
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17


мечтателка


« Отговор #167 -: ноември 16, 2011, 22:12:18 »

Кала, Люси ти е обяснила точно за какво става на въпрос.На мен ми прекъснаха едната тръба, заради множество вътрешни сраствания.

Галатея в различните клиники е различна цената.Аз съм правила в клиника Малинов/Надежда и цената е 120лв без упойка.За болка всичко е индивидуално.Мен лично ме боля много, но това беше заради срастванията в дясната тръба.Има момичета който казват, че усещането е като при по-болезнен цикъл и толкова.
Благодаря ти good
Другия месец съм на лекар, ще си занеса изследванията да видим какво ще ми кажат и кога ще ми направят цветната снимка. Дано само времето да е на моя страна че доктора който си избрах е на около 160 км от моя град. Но си заслужава ходенето.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: ноември 16, 2011, 22:14:22 »

моята цветна снимка я правих в Варна при д-р Александров.220 лв ми струваш евсичко прегледа ,снимката,контраста и частична упойка.Неприятно е усещането ,но не е болк за умиране.Всичко е индивидуално според мен и зависи от състоянието на тръбите.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: ноември 16, 2011, 22:19:25 »

моята цветна снимка я правих в Варна при д-р Александров.220 лв ми струваш евсичко прегледа ,снимката,контраста и частична упойка.Неприятно е усещането ,но не е болк за умиране.Всичко е индивидуално според мен и зависи от състоянието на тръбите.
И при мен така.Но доколкото съм чувала ,ако имаш някакво зпушване на тръбите боли повече ,но при мен също се ограничи всичко с неприятно усещане .Ако обаче те е страх поискай упойка ,Всичко е въпрос на това какъв ти е прага на болка.Аз например издържам на болка и не мисля,че е нужна упойка !
Активен
Галатея
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17


мечтателка


« Отговор #170 -: ноември 17, 2011, 07:34:12 »

За съжаление никак не издържам на болка. най добре да си поискам упойка, дето лекаря ще се мъчи с мен. За мен дори и най обикновен АГ преглед е болезнен, пък камо ли това, добре че кюретажите ми ги правиха с пълна упойка инъче да съм откачила.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #171 -: ноември 17, 2011, 08:07:17 »

С хидротубацията се проверява и проходимостта на маточните тръби – това е безболезнена процедура под ултразвуков контрол, след която често пъти може спонтанно да настъпи бременност поради реканализация на малки сраствания Това е проста процедура, спосoбна да се прилага под ултразвуков контрол. Тя не изисква прилагането на успокоителни или болкоуспокояващи лекарства и е от полза преди хистероскопия и преди процедури, които изискват дилатация и кюртиране.
А какво мислите за този метод на изследване? Аз май съм се насочила към него , до колкото разбирам не е нужна никаква упойка и пак се проследяват маточните тръби. Освен това може да се направи в гинекологичния кабинет на нашия лекар. Аз мисля да отида при моята гинеколожка за консултация от тук нататък какво ще предприемаме. Тя ми каза да отида след 6 месеца след като ми свърши утрогестана , но вече за 4 месец ще го слагам , а бебе няма , а на пръв поглед причината беше в прогестерона и ТСХ , но уж вече всичко трябва да е ок. Както и да е де, аз искам тя да ме насочи какво да правим от тук нататък понеже много я уважавам и искам нейното мнение. Знам , че трябва да се отиде в клиника по репродуктивно здраве , най - вероятно и тя ще ме прати в такава , но честно казано при единственото ми ходене до сега при Александров не останах с кой знае какви впечатления. Хвана ме яд , че даже не ме прегледа и каза - нищо ти няма.
П.С. Да ви питам възможно ли е утрогестана да ми подтиска по някакъв начин овулацията , понеже ендокриноложката ми твърди , че това били противозачатъчни?
« Последна редакция: ноември 17, 2011, 08:08:59 от red_roses » Активен
luce
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #172 -: ноември 17, 2011, 08:47:02 »

За болката при цветна снимка, както и другите са споменали, всичко е индивидуално. Аз например, мислех, че ще умра от болка защото диагнозата от лапароскопия беше двустранно запушени тръби, но не усетих абсолютно нищо. Дори бях много учудена когато ми казаха - ако се чувстваш добре, можеш да ставаш, ние приключихме. От снимката излезе, че тръбите са проходими. Бях си сложила свещичка профенид, която действа обезболяващо. Същото правех и на пункциите на ЕЦ без упойка и докторите все се чудеха как дори и не трепвам.

Но имайте предвид, че на някой свещичките действат и по друг начин  girl_wink Отново зависи от самия човек.

Успех на всички  good
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: ноември 17, 2011, 08:48:24 »

Аз също в началото на декември съм на ЦС. Според доки боли като при менструация и каза че никой до сега не е викал от болка.
 Иначе прегледа и спермограмата на мъжа ми и каза че препоръчва да направим инсе на естествен цикъл, понеже морфологията му е 14% по крюгер (граничната стойност), което според нея е много ниско. Освен това каза, че вече е време да се прехвърлим към инвитро клиниката, понеже сме приключили със стандартните аг процедури. Аз лично се радвам че тя е специалист и по репродуктивно здраве и ще продължи тя да ме следи. Според мъжа ми  (и това което е изчел из нета за спермограмата) не е необходимо инсе, това си е много добър резултат  и докторите гледат да ни вземат пари за излишни процедури .  pardon
Какво мислите вие?
п.п. все пак януари решихме че ще пробваме с инсе. blush
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: ноември 17, 2011, 09:17:17 »

kala , завиждам ти за 14% по Крюгер! Ние сме едва с 4%. Првим инсеминации все пак, но засега без резултат!!!
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: ноември 17, 2011, 09:27:36 »

Vanessssa, миличка желая ви успех, все пак и по един сперматозоид ни е достатъчен нали  Wink

Иначе с моята доки гледаме да не протакаме нещата понеже аз съм с един яйчник след операция на киста, когато бях на 17г (вече съм на 28г) и оттогава само единият ми работи на пълни обороти т.е. всеки месец и си изхабява потенциала pardon
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: ноември 17, 2011, 13:09:43 »

С хидротубацията се проверява и проходимостта на маточните тръби – това е безболезнена процедура под ултразвуков контрол, след която често пъти може спонтанно да настъпи бременност поради реканализация на малки сраствания Това е проста процедура, спосoбна да се прилага под ултразвуков контрол. Тя не изисква прилагането на успокоителни или болкоуспокояващи лекарства и е от полза преди хистероскопия и преди процедури, които изискват дилатация и кюртиране.
А какво мислите за този метод на изследване? Аз май съм се насочила към него , до колкото разбирам не е нужна никаква упойка и пак се проследяват маточните тръби. Освен това може да се направи в гинекологичния кабинет на нашия лекар. Аз мисля да отида при моята гинеколожка за консултация от тук нататък какво ще предприемаме. Тя ми каза да отида след 6 месеца след като ми свърши утрогестана , но вече за 4 месец ще го слагам , а бебе няма , а на пръв поглед причината беше в прогестерона и ТСХ , но уж вече всичко трябва да е ок. Както и да е де, аз искам тя да ме насочи какво да правим от тук нататък понеже много я уважавам и искам нейното мнение. Знам , че трябва да се отиде в клиника по репродуктивно здраве , най - вероятно и тя ще ме прати в такава , но честно казано при единственото ми ходене до сега при Александров не останах с кой знае какви впечатления. Хвана ме яд , че даже не ме прегледа и каза - нищо ти няма.
П.С. Да ви питам възможно ли е утрогестана да ми подтиска по някакъв начин овулацията , понеже ендокриноложката ми твърди , че това били противозачатъчни?
Относно хидротубацията мисля че не е най- надежния метод за определяне на състояните на тръбите.И по добре направи Цветна снимка.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: ноември 17, 2011, 17:30:34 »

red_roses на мен първо ми правиха хидротубация, резултат две проходими тръби, после в друга клиника ЦС, резултат дясна трудно пропускаща, накрая лапароскопия и ми прекъснаха дясната тръба, поради множество вътрешни сраствания.Сега съжалявам, че не направих директно ЦС, а минах и през хидротубацията ама на късмет.

Ванеса, вие подадохте ли документи по фонда с тази морфология сте директно за фонда.

Галатея и аз пътувам до клиниката Плевен-София вече го нямам за нищо пътя smile

Кала, успех,  браво на докторката, че ви е казала да се насочите към клиника, много малко го правят това.Принципно морфологията е идеалн, аз такава спермограма рядко съм виждала.

Съвет към всички като правите ЦС по-добре си намерете шофьор.При всеки е различно де, но според мен е най-добре да имате и такъв вариянт, че ако ви е зле или замаяно да сте спокойни, че има кой да ви кара.
Активен
Галатея
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17


мечтателка


« Отговор #178 -: ноември 17, 2011, 17:46:24 »

Днес говорих с докторами и  каза че цветната снимка ще ми я правят със пълна упойка, за цена не съм питала. Мъжът ми трябва да си прави спермограма, можели малко да ми разесните, какви са цените, как да разбера дали е лош резултата преди да отида още при лекаря? АГ каза да не прави спермограмата в обикновенна лаборатория а при специалис биолог, в моя град имало само един такъв, дано всичко е точно.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: ноември 17, 2011, 19:43:34 »

Спермограмата се прави в клиника по стерилитет ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.може дори във вашия град да няма, това значи път за съжаление.Сега ще обясня защо, обикновенните микробиолози не разбират нищо от сперматозоиди и когато направите спермограма в такава лаборатория тя не е коректна, така в момента в който се насочите към клиника по стерилитет и им покажет тази спермограма те ще ви поискат нова в лицензирана клиника.

Спермограмата е добре да се направи с Морфология по Крюгер.Цената в зависимост от мястото на което се пуска е от 80-100лв, също така трябва мъжът да има въздържание от 3 до 5 дни.Записвате час предварително, отива на място, влиза в една тъмна страничка и дава материал.Или още същия ден или на другия резултата е готов.За лош или добър резултат всичко зависи от референтните стойности, но морфологията трябва да е около 14%, а подвижността 55%.Това е много общо казано.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines