Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 16:04:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да включим и чантата  (Прочетена 132851 пъти)
 
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: април 26, 2008, 05:26:10 »

Аз също клоня към безчантова сватба и ще ми е по-спокойно. Най-важните неща като пудра и гланц за устни ще ги дам на кумата в нейната чанта.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: април 29, 2008, 07:58:21 »

Момичета, преди около 2 седмици гледах една много сладурска бяла чантичка - беше тип сърчице с дръжка (къса, не помня дали имаше и дълга), но сърчицето беше срязано отдолу, така че да може да стои изправена. (малко шантаво го обясних, ама карай...  girl_wink) Струваше 29лв, но още се чудя за нея... Там имаше и други цветове, но бяха все ярки...
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: април 29, 2008, 08:41:07 »

Здравейте момичета smile
Аз толкова го умувах с тая чанта crazy и тъкмо се реших да нямам,казвам на майка ми а тя вика че пудрата можело да си взема-червилце....и така ме разубеди че и аз май ще купувам blush
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #303 -: април 29, 2008, 18:19:37 »

По принцип булката не трябва да има чанта, а само букет. Не знам защо в България булките всички са с чанти... Пък и на снимките изглежда все едно чантата само се пречка и се чудиш как да я хванеш с букета заедно. Лично ще я избегна. Всичко нужно - при приятелките.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: април 29, 2008, 18:50:48 »

Според мен "трябва" и "не трябва" нямат място когато става дума за сватба - всеки може да прави каквото си иска. Аз лично не си представям, че като отида да си оправя грима ще нося в шепи пудра, червило и каквото друго преценя. Ще имам чанта, която ще носи шаферката и ще остави до мястото ми в ресторанта, така че да мога да я ползвам ако реша. За снимките и аз ще я избегна.
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: април 30, 2008, 08:08:03 »

Според мен "трябва" и "не трябва" нямат място когато става дума за сватба - всеки може да прави каквото си иска. Аз лично не си представям, че като отида да си оправя грима ще нося в шепи пудра, червило и каквото друго преценя. Ще имам чанта, която ще носи шаферката и ще остави до мястото ми в ресторанта, така че да мога да я ползвам ако реша. За снимките и аз ще я избегна.
Напълно те подкрепям мила и аз мисля така Bravo good непбходимите неща като козметика,ще сложа и игла с конец,лак за коса и др.всичко което може да ми потрябва в чантичка и ще я поверя на шаферката  girl_wink,всеки сам преценява за себе си дали иска да е с чанта или не аз също няма да съм с чанта и никой не успя да ме разубеди :girlhide:Най интересното беше че като кажа няма да имам чанта тъпият пвъпрос съответно - "АААА Амикъде ще си прибираш пличкетата с парите" Oh my ... Oh my ... чесно ви казвам извираше ми кръвта и обяснявах че дори да имам чанта тя ще е супер малка и даже едно огледало неможе да се сложи вътре,а за парите ще си има специална украсена кутия girl_wink Аз май доста се отпленсах съжалявам ако съм ви отегчила give_rose give_rose
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: април 30, 2008, 11:44:00 »

Аз много си харесвам чантичката - тип бонбон е с плата като роклята, но да ви кажа честно аз дори не се бях замисляла, че мога да съм без таква - не се бях сетила Girl_hide
Сега, обаче, ако трябваше да избирам, може би нямаше да имам  pardon Не че ми пречеше, но не ми и вършеше никаква работа, защото кумата ми я донесе в деня на сватбата и така или иначе всички неща, които ми бяха необходими, ги бях разпределила в чантите на другите и само ми служеше за украса!  pardon
Но пък щом сте решили, че искате да имате, няма лошо, защото си е един аксесоар, който донякъде допълва цялостния облик на тоалета, но все пак я съобразете и с вида на букета!  good
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #307 -: април 30, 2008, 14:56:26 »

По принцип булката не трябва да има чанта, а само букет. Не знам защо в България булките всички са с чанти... Пък и на снимките изглежда все едно чантата само се пречка и се чудиш как да я хванеш с букета заедно. Лично ще я избегна. Всичко нужно - при приятелките.
good Изцяло подкрепям.....аз постъпих по същия начин.  А и не само изглежда, че се пречка, ами и  естетически стои по-добре без чантичка tease
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #308 -: май 01, 2008, 22:37:40 »

Е, какво ви пречи да имате чантичка, с която да се нагласите за снимките и после да я оставите на съхранение при мама, кака, шаферка, кума?  girl_wink За мен чантичката просто си допълва тоалета.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #309 -: май 02, 2008, 13:17:06 »

От всички сватби, на които съм била в Италия, не съм виждала никога булка с чанта. За Англия не съм в течение. Във Франция идеята булката да има чанта е нещо толкова странно, че в булченските магазини се продават всякакви ръкавици, шапки, воалетки и ветрила, но не и чанти. Може би проблемът е в мен, че прекалено съм свикнала с това мислене  crazy пък за България чантата да си е нещо задължително...
Не знам. Но както многократно установихме всеки прави избора за себе си, според своите разбирания и своя вкус. С чанта или без чанта, лоша булка няма !  Wink
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: май 02, 2008, 18:02:27 »

inaxastra, моята рокля е от фирма, която внася американски рокли, обувки и т.н. и във витрината им има чанти, които не си представям, че може да са произведени за друго, защото са много булчински. Но пък и може конкретно тях да не ги внася от там. Иначе по сайтове и списания също булките са без чанти, но това важи и за българските, не само за чуждите.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #311 -: май 02, 2008, 20:06:50 »

Арлина съвсем възможно е. Не съм имала досег до щатски булки  smile Даже след като поствах се мъчех да се сетя по американските филми как беше, ма нещо нямам спомен... Я който е гледал "Четири сватби и пр." да казва имаха ли булките чанти или не?! Но за френските бутици гаранция-тук си избирах роклята и го знам със сигурност.
Пък новата българска сватба е селекция от всякакви обичаи, които допадат на младоженците-нито жартиера, нито букета, нито синьото, новото и старото, нито тортата, въобще много от нещата, които се правят не са българска традиция (освен закичването с кръпчета, за което не съм чула скоро някой да говори  pardon
И какво по хубаво от това да имаш много възможности и да избереш тази, която най-много ти допада и съответства... Така си съчетаваш сватба собствена и по мярка, точно както си си я представял, вместо да си длъжен да се вписваш в рамки някакви...
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: май 03, 2008, 12:25:00 »

Аз също предпочетох да съм без чанта. Поръчах си букет тип чантичка и така си имах 2 в 1. Идва ми малко претрупано чанта, букет, свещи и какво ли не. Предпочетох да имам непринуден и естествен вид с лекота на движенията. От необходимите вещи бях дала един гланц в приятелка, а лакът за коса си го забравих след последното напръскване когато се обличах smile. И през цялото време бях толкова развълнувана че изобщо не се сетих дали имам нужда да си оправя гримът smile.
Активен
milenium80
Сватбар
***
Публикации: 293


Buongiorno Principessa!


« Отговор #313 -: май 03, 2008, 13:39:02 »

Аз мисля че чантичката е един от задължителните аксесоари на една жена, особено като става въпрос за сватба. придава един завършен вид на тоалета. Определено много ще пречи по време на ритуалите, но нали затова има шаферка - поема чантичката, букета и готово. С едно движение не мисля че толкова много ще се затрудня, а и не смятам че е по-удобно да си разпръсна из  други чанти гримовете, телефоните и другите принадлежности. Ще си имам чантичка, ако ще и после да съжалявам, но сега изобщо не съм на мнение да пропусна този важен аксесоар, поне за мене girl_wink
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: май 04, 2008, 10:58:48 »

Аз също съм за чантичката *THUMBS*Все пак,като жени трябва да имаме нещо в себе си за разкрасяване,нали? :PМоята беше тип бонбон и ми свърши полезна работа.Е от време на време я предавах на някой,но това са подробности blum
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines