Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 09:56:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - III-та част  (Прочетена 159233 пъти)
 
Leyla
Любопитен
*
Публикации: 39


« Отговор #180 -: август 24, 2011, 18:37:25 »

sunset, предполагам, че отговора ти беше насочен към питането на uliaulia, но всъщност беше полезно и за мен.  Благодаря! give_rose
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: август 25, 2011, 08:09:08 »

sunset, предполагам, че отговора ти беше насочен към питането на uliaulia, но всъщност беше полезно и за мен.  Благодаря! give_rose

Така е, много се извинявам за объркването. Прочетох само поста, без да видя кой го е написал и не знам защо реших, че е Leyla. Радвам се, че съм била полезна. Извинявам се пак и на двете. give_rose
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #182 -: август 25, 2011, 18:47:48 »

Видях аз, че е по моя въпрос, мерси за инфото sunset  smile
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: ноември 16, 2011, 22:11:25 »

Аз исках да си го оставя, защото си го харесвам, но все пак ще взема фамилията на бъдещия си съпруг.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: ноември 17, 2011, 12:44:36 »

И аз като съформничката много искам детето ми да носи моята фамилия, но нито бъдещия ми съпруг нито пък баща ми подкрепят това мое желание.
Абсурдно е да го карам да вземе моята фамилия, пък и той държи аз да нося наговата. За това стигнах до вариянта да добявя неговата фамилия с уговорката да се остане в паспорта и никога да не ме назовава с нея.
Активен
Leyla
Любопитен
*
Публикации: 39


« Отговор #185 -: ноември 21, 2011, 21:55:49 »

Интересно ми е, не е ли малко депресиращо, че дори егоистично някой да настоява каква да е моята фамилия? Ако някой започне да настоява за такова нещо направо съм склонна да не му проговоря със седмици. Все едно аз съм малоумна и не мога да реша какво искам за себе си. А ако аз се заинатя и кажа, че той иска да носи моята фамилия, тогава как да се реагира?
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #186 -: декември 05, 2011, 18:24:11 »

леле, срещнах тази тема и започнах и аз да се чудя. Досега винаги съмказвала, че искам да взема фамилията на мъж ми, просто да сме си наистина семейство с едно име заедно с децата.
Обачее.Наистина не се замислях за трудностите с документите. За абсолютно всичко ли трябва да ходя да сменям документи?? Например ако имам апартамент на мое име, банкови сметки, всичко ли се сменя лично, или автоматично?

И най-важното: в какъв срок съм задължена да сменя документите и фамилията си? Планираме сватбено пътешествие за 2 седмици в чужбина и самолетните билети са със старата ми фамилия. Ще ги плащам тия дни.Нали няма да стане проблем- да се окаже, че не са валидни примерно? Т.е. реално никой няма да знае първите 2 седмици за смяната? Дано разбрахте какво искам да кажа...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: декември 05, 2011, 20:40:56 »

До месец след сватбата трябва да си смениш личните документи.За пътуването не мога да помогна.И всичко трябва да се смени, в банката, в работа, навсякъде всичко.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: декември 05, 2011, 22:17:05 »

Анна, мисля че се вади документ за идентичност на имената,когато има нот.актове на твое име, иначе -да ,всички документи се сменят. Но може да го направиш след сватбата,подаваш документи преди да заминеш и като се върнете ще си ги вземеш,така няма да платиш глоба,че си пропуснала срока.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: декември 06, 2011, 00:10:54 »

леле, срещнах тази тема и започнах и аз да се чудя. Досега винаги съмказвала, че искам да взема фамилията на мъж ми, просто да сме си наистина семейство с едно име заедно с децата.
Обачее.Наистина не се замислях за трудностите с документите. За абсолютно всичко ли трябва да ходя да сменям документи?? Например ако имам апартамент на мое име, банкови сметки, всичко ли се сменя лично, или автоматично?

И най-важното: в какъв срок съм задължена да сменя документите и фамилията си? Планираме сватбено пътешествие за 2 седмици в чужбина и самолетните билети са със старата ми фамилия. Ще ги плащам тия дни.Нали няма да стане проблем- да се окаже, че не са валидни примерно? Т.е. реално никой няма да знае първите 2 седмици за смяната? Дано разбрахте какво искам да кажа...

Наистина до месец е срока.Но ние бяхме закъснели с около 3-4 месеца и ни казаха,че имаме 2 варианта.Единият да ни съставят акт,ако искам веднага смяна на личната карта,другият ако мине повече от година,нчмало нужда да ми съставят акт.И аз изчаках да мине 1 година.Но съветвам да си изкарате навреме все пак.
За самолетните билети на мен ми се е случвало за една буква да ми правят проблем.Може бикато се върнете е по-удачно да си смениш документите.

Аз взех фамилията на мъжът ми точно поради тази причина да сме едно семейство.Имах идея да си запазя моята фамилия и да ми стане 2рото име (на мястото на бащиното) и децата да са с моята фамилия и на мъжът ми.Т.е синът ми да не е Виктор Велинов(бащиното му) Стоев.А да е Славов(моята фамилия) Стоев.Така и двете фамилни имена щяха да се запазят.Но мъжът ми не се съгласи  pardon
Аз тук имам проблем с това ,че фамилията ми завършва както всички на -а. И винаги ми викат г-жа Стоев .Дори се двоумих дали в новите документи да не си напиша така фамилията.Но все още умувам   smile
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: декември 06, 2011, 12:57:35 »

Наистина до месец е срока.Но ние бяхме закъснели с около 3-4 месеца и ни казаха,че имаме 2 варианта.Единият да ни съставят акт,ако искам веднага смяна на личната карта,другият ако мине повече от година,нчмало нужда да ми съставят акт.И аз изчаках да мине 1 година.Но съветвам да си изкарате навреме все пак.
Това важи само и единствено за ЗП, за ЛК няма срок на давност!
Активен
maianiki
Сватбар
***
Публикации: 199



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: декември 06, 2011, 13:20:01 »

Аз ще си запазя фамилията,защото работя и се осигурявам във Чужбина и всички документи са ми със моята си фамилия,и ако трябва да взема на мъжа ми фамилията трябва да си сменя всички документи и тук и там,и въобще ще е ходене по мъките.Също така седмица след сватбата заминаваме. и няма да имам никакво време за да изкарвам ЗП и ЛК.Единствено ще трябва да преведа документа от гражданството  ,че сме вече семейство за да пускаме една данъчна декларация.
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: декември 07, 2011, 23:11:02 »

Аз ще си запазя моето. Не че нося някаква супер уникална фамилия, но просто си е моята, а и в професионалната сфера от години ме знаят с нея и би било объркващо с нова. Обмислям и варианта с тиренце. Освен това 2 пъти на собствен гръб съм изпитала неудобството от смяна на фамилията. Първо след като се омъжих първия път, после след развода. Затова сега няма да си сменям фамилното име. Любимият не ме заставя да му взимам фамилията само защото "така е редно" и ме остави да си преценя сама как ще ми е по-удобно, за което съм му благодарна.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: декември 08, 2011, 10:29:00 »

Ще взема неговата фамилия, нямам претенции относно моята досегашна, не е и нищо особено  tease
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: януари 08, 2012, 13:35:33 »

Засега ще съм с моята. Тъкмо си направих лична карта миналото лято, а и ми предстои дипломиране, държавни изпити и други неща, та хич няма да ми е до смяна на документите. След като ми изтече личната карта след 9 години - ще взема неговата фамилия. Ако ни се роди дете през това време, то ще вземе неговата фамилия естествено.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines