Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 19:24:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Голямото пазаруване-кое колко ви струваше?  (Прочетена 264429 пъти)
 
junglegirl^84
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 246


обичай врага си,това ще го влуди!!!!


« Отговор #465 -: май 04, 2007, 14:52:44 »

и аз съм бясна точно затова }:->Ние ще имаме голяма сватба - 200 човека и ни казаха че трябва да платим на  18 човека кувертите :girl_cray2:Това си е направо изнудване beating
Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: май 04, 2007, 14:53:10 »

накрая ще направим един коктейл и ще излезе най- евтино, няма да се наяждат за 3 дни я laugh
Да ви кажа не си мислете,че коктейла или шведската маса ще излизи по-евтино- разликатат да е 100-200лв.,да и това не са малко пари,но ако искаш да ти е всичко наред - намери си ресторант,който да е по-евтин,да си внесете пиенето и готово.Не е нужно да слагаш разни скъпи нещица и готово

От чисто статистическа гледна точка - когато има коктейл (шведска маса), за да стигне трябва да остане.
Основно правило е, да се поръчва повече, за да има за всички. И реално разликата е доста голяма и се получава, че коктейла излиза с до 50% по-скъп от нормалното сервиране.
В това се убедих след разговорите си с хора, ангажирани в организациата на подобни събития.
Сверих си часовника от няколко места за всеки случай, но отговора беше все този.
И ние бяхме планирали коктейл, но в крайна сметка след дълго обмисляне се отказахме от идеята.

Според мен ще е неприятно да се свършат основни неща или по-отнесените гости да останат гладни. Аз лично не мога да си позволя подобно нещо.
Основния плюс щеше да е, че това ще помогне да се разчупи обстановката, но надявам се да се справим с тази задача  Wink
Затова имайте и този момент предвид, когато преценяват плюсовете и минусите.  smile

« Последна редакция: май 04, 2007, 17:01:18 от abel » Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #467 -: май 04, 2007, 15:02:48 »

много благодаря и за нашето сверяване на часовниците give_rose
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: май 04, 2007, 20:09:55 »

Това за плащане на куверти за персонала го чувам за първи път!! Разбира се ние ще платим куверт и за фото и видео оператора и DJ-я, но за сервитьорите, извинете ме, но ми се струва нелогично и неправилно! Когато отиваш на ресторант не им плащаш яденето, а те работят на смени, дали ще работят 5 часа на сватбата или 5 часа ще обслужват обикновени клиенти с различни ястия, и мисля че даже на сватбата ще имат по малко работа! Лично мнение
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: май 04, 2007, 20:17:31 »

 good good good то нали това им е работата
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #470 -: май 05, 2007, 00:34:59 »

Това за плащане на куверти за персонала го чувам за първи път!! Разбира се ние ще платим куверт и за фото и видео оператора и DJ-я, но за сервитьорите, извинете ме, но ми се струва нелогично и неправилно! Когато отиваш на ресторант не им плащаш яденето, а те работят на смени, дали ще работят 5 часа на сватбата или 5 часа ще обслужват обикновени клиенти с различни ястия, и мисля че даже на сватбата ще имат по малко работа! Лично мнение

Много вярно, по тази логика, всеки път при вечеря в ресторант трябва да искат д плащаме и храна за сервитьора... това е чиста лудост.  Mad girl
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: май 05, 2007, 07:47:40 »

А се опитват да ни го пробутат като нещо почти задължително beating beating beating
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: май 05, 2007, 09:48:23 »

За съжаление така стоят нещата в "Операта"  pardon Ние търсихме ресторант за около 60 души в самия център на София, за да е близо до ритуалната зала (на Витошка). Другият, който ставаше, беше "Винарната", но просто интериорът на "Операта" е много по-красив. Затова и се съгласихме с условията, въпреки че във Винарната щеше да излезе  по-евтино  Girl_sing
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: май 05, 2007, 09:51:46 »

За съжаление така стоят нещата в "Операта"  pardon Ние търсихме ресторант за около 60 души в самия център на София, за да е близо до ритуалната зала (на Витошка). Другият, който ставаше, беше "Винарната", но просто интериорът на "Операта" е много по-красив. Затова и се съгласихме с условията, въпреки че във Винарната щеше да излезе  по-евтино  Girl_sing
Да!Нали Булечка писа че и те са плащали куверти в "Операта"
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: май 05, 2007, 19:35:37 »

Пък и във Винарната май не е много подходяща обстановката...като за сватба... *crazy*Ние ходим да обядваме там, за сватба...някак си не ми се връзва.... Girl_sing
Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #475 -: май 05, 2007, 20:22:20 »

това е отвратително, ама на, хората се виждат че им се плаща и си искат beating
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #476 -: май 14, 2007, 07:32:23 »

250лв за видеозаснемане и 50лв/час за диджей нормални цени ли са, защото нямам представя как вървят тези услуги
а фотото още не знам колко ще ни бъде  sad
Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #477 -: май 14, 2007, 07:39:55 »

котето много обича да се пазари, като влезем някъде първо пита колко струва, после почва, ами те там предложиха това, това и това и има някои дето на половина смъкват от цените pleasantry
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: май 14, 2007, 09:54:22 »

250лв за видеозаснемане и 50лв/час за диджей нормални цени ли са, защото нямам представя как вървят тези услуги
а фотото още не знам колко ще ни бъде  sad
Nicky,нашият оператор струва 230лв,става въпрос за цялата сватба-от-до.Предполагам,че и при теб е за същото време,нали?Мисля,че цената е нормална.Но за диджея не мога да преценя crazy Нашия струва 180лв,купона в ресторанта започва в 19.30ч и тази цена е до към 12.30ч,т.е. около 5 часа,после се доплаща на час,мисля,че беше нещо от рода на 30 или 40лв crazy За твоя ми се струва малко скъпичко,но всъщност от много неща зависи,нека и другите момичета кажат...
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: май 14, 2007, 10:05:53 »

250лв за видеозаснемане и 50лв/час за диджей нормални цени ли са, защото нямам представя как вървят тези услуги
а фотото още не знам колко ще ни бъде  sad

На нас камерата ни беше под 200 лв. за цялото време, от нас до купона в ресторанта, DJ-я ни беше платен до 00.00ч. мисля, а след това беше по 20 лв. на час, но това но това с ацени за сптември миналата година, не знам сега как е, а и си зависи много ото мястото! Успех! good
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines