Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 21:52:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко трябва да са гостите на една сватба?  (Гласуването приключено: август 14, 2006, 19:32:20 )
5-50 - 2 (10%)
51-100 - 14 (70%)
101-150 - 4 (20%)
Циганска сватба - 0 (0%)
Без гости. (за тайни сватби) - 0 (0%)
Общ брой гласове: 20

Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - голяма или малка?  (Прочетена 206775 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #300 -: януари 25, 2012, 12:01:37 »

Не знам до колко е уместно тук да споделя нещо което съм чувал по отношение на християнските традиции. На големи празници като Бъдни вечер, Рождество, Великден и др. е хубаво да има на трапезата един или повече свободни прибори за неканени гости или някой беден. Не е хубаво когато черпим за здраве да споделяме трапезата само с най-близките и приятели. Проява на егоизъм и липса на Християнски добродетели. Мисля, че това важи и за сватбите също и за рожден, имен ден и т.н. Какво ще кажете ако след сватбата занесете остатъците от храната на бедните или в някой дом. - детски, старчески и т.н. вместо и без това дебелите готвачи/ки да набиват цяла седмица сандвичи с филе Елена и Луканка? Мисля, че една такава проява от страна на младоженците би усилила тяхната любов и добрина не само към хората но и между тях самите. give_rose give_rose give_rose
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: януари 25, 2012, 12:14:16 »

Ние ще сме около 60 човека. Близки роднини и приятели + DJ. Мисля, че е добре, не сме канили приятелките на приятелите ни, които сме виждали по 1-2 пъти и приятели на родителите (поне засега).
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: януари 25, 2012, 12:18:49 »

Нашата сватба беше около 80 души. Това мисля, че се води средно-малка сватба, не знам и аз. И ако сега можехме да се върнем назад пак бихме поканили толкова хора, ни повече, ни по-малко. Беше повече от чудесно! Успяхме да обърнем внимание на всички гости и да видим всички лично, което за мен беше много важно.

След нашата сватба бях на сватба с 400 души в чужбина. Искам да кажа, че такова нещо на никого не пожелавам...  angry Ние така и не видяхме младоженците лично, те дори не разбраха, че сме били там. И да бяхме и да не бяхме, все тая! За храната - понеже хората бяха толкова много, трябваше да ходят на групички да си сервират от многото блюда, които младоженците бяха избрали. Понеже ние бяхме една от последните групи трябваше да чакаме допълнително с часове буквално, другите вече се бяха накранили и когато ние отидохме имаше само остатъци.  shok Просто такъв панаир никой не може да ме убеди, че е уважение към гостите, които са дошли специално за вашия ден.

Много ми харесва идеята на AIVEN за благотворителността. Аз си признавам, че на нас тази идея дори и през ум не ни дойде, причини много около сватбата, но сега ми се иска да я бяхме осъществили. Но човек ако иска винаги може да го направи, със или без сватба.  smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #303 -: януари 25, 2012, 12:52:34 »

 Транспортирането на храни в неподходящи съдове, автомобили и здравнонепроверени хора е забранено и опасно за здравето. Нито един директор и управител на заведение няма да се съгласи да приеме така храната. За детско заведение изобщо не говоря. Да не забравяме, че сватбите са основно през топлите месеци. Има норми, закони, правилници....идеите са нещо друго-понякога не се сбъдват и осъществяват.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: януари 25, 2012, 16:24:28 »

Малко  Offtopic , но съм съгласна с Pachoran. Никой няма да приеме храната за институция без документи за произход и транспортиране и е разбираемо, особено за деца. Но след предложението на AIVEN се замислих и смятам да отделим сума от подаръците и да направим дарение..

А по темата, също като Ariel, смятам че на сватбата е добре да може да се обърне внимание на всички гости и съветвам, бъдещите младоженци да се замислят по въпроса. Аз също преди няколко месеца бях на сватба с 280 гости и...видях младоженците само като минаха за подаръците. С приятелите се чувствахме не на място  pardon
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #305 -: януари 25, 2012, 21:22:39 »

Честно да Ви кажа очаквах повече хора да ме "нахокат" но след това което прочетох съм обнадежден за добрината и Християнските ценности у Българския Народ. good Радвам се, че все още се намират добри хора с милосърдни сърца. Току виж тази идея се превърне в нещо модерно за обществото на "богатите". Между другото искам да спомена, че едно "Удостоверение за качество" и "Сертификат за съответствие" се пишат на ръка. Трябва само подпис на управителя и тази храна може да бъде доставена на всякъде в съответния срок на годност. Всяка Неделя пред храмовете чакат безброй бедни, бездомни и просещи хора очакващи поредния "курбан" дарение от църквата, за да се нахранят. Повярвайте ми че тези хора биха се молили за Вас, и тяхната молитва ще се чуе повече от тази на богатия. Биха Ви споменавали с добро много повече от 195-тия официален гост на Вашето тържество. Добрите дела са нещо което трябва да си позволяваме по-често. Всеки повод за празненство може да бъде един акт на милосърдие към тези които нямат това което имаме ние. Когато обсъждаме - малка или голяма сватба, реших че може да засегна и тази тема. Защото много често сме склонни да дарим повече на готвачите и сервитьорите, (даже и бакшиш) които още преди да е приключила сватбата вече мислят за следващите, (не искам да омаловажа техния труд, и те заслужават своето), но нека помислим и  за онези които истински ще са благодарни дори и на троха хляб. give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: януари 25, 2012, 21:37:52 от AIVEN » Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: януари 27, 2012, 12:06:31 »

На нашата сватба ще поканим около 130 души. Надявам се, че 90% от поканените ще успеят да дойдат.
Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #307 -: юли 14, 2013, 17:00:18 »

Забравих да добавя, че сватбата ни е в Русе, в Рига. Като цяло в Русе е малко по-евтино от Бургас (от където съм и сравнявам с цени, които са ми казали приятелки). Като пример- прически, грим, от опертаор+ фотограф спестяваме, ползваме комбинацията на Цанев. DJ Данчо е сравнително добре като цена, ако не ни извърти номер  Girl_hide
 Лошото, е че няма евтини хотели, ама карай. Един път се жени човек, поне в близкото бъдеще  crazy
Активен
angelova_29
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #308 -: юли 15, 2013, 10:00:18 »

Bride - сватбата ще е за сега около 80 души, но всички ми казват, че първоначалната бройка се увеличава в последствие, а до колкото чета в крайна сметка гостите остават по-малко, даже без да съобщят, че няма да дойдат.
Активен
Axenia
Професор
****
Публикации: 307


31.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: юли 15, 2013, 16:46:56 »

ангелова -увеличават се, моите в началото бяха 70, сега са поканени 150, от които очаквам да дойдат 120 глави smile
Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #310 -: юли 16, 2013, 07:01:29 »

На мен за сега ми намаляха, та ще добавим още хоря, поне да  станем 95-96.
Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #311 -: юли 16, 2013, 07:02:16 »

Аксения, ти ме уби, двойно е излязла бройката  Girl_hide
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #312 -: юли 16, 2013, 07:51:16 »

и при нас беше така почнахме с 80 ударихме 135, и в крайна сметка 120 Wink но при всеки е различно, при някои намаляват от 120 на 60  angry
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: юли 16, 2013, 09:00:01 »

Ние започнахме със 100, после станаха около 110, накрая се оказахме 85 Wink
Всички "силни-вилни", статистиката е, че накрая се отказват.
Активен
Vanity89
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: юли 16, 2013, 10:57:18 »

Аз си ги смятах 60-70 души, когато нещата влязоха в ръцете на свекитата списъка стана 110 , а ден преди сватбата дадох бройка 70 (заедно с нас, фото, видео, водещ ) и пак имаше 1-2 празни места smile
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines