Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 12:18:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено меню - 3 част  (Прочетена 197174 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: юни 04, 2012, 12:04:16 »

Ние на нашите професионалисти си им платихме пълен куверт. Не съм се и замисляла за друг вариант.
Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #181 -: юни 04, 2012, 17:14:15 »

Като зачетох поста на  ivailogeorgiev, реших, че ще дава наистина полезни съвети и се зарадвах. Да, ама не!
Едва ли има булка, която да не знае, че техническият персонал си иска кувертите. Просто тя ще реши дали да ги плати.
Активен
ivailogeorgiev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 86



« Отговор #182 -: юни 04, 2012, 17:50:47 »

Извинявам се  но май съм останал не разбран ...
Описах най често случващите се  неща
Разбирайте го в насока да уточните на предварителна среща  с техническите лица  и да се предупреди ресторанта  дали и какво ще има на масата на техничесият персонал .
Защо предварително да се предупреди или поръча  така се спестява и време и нерви ...
Не се казва за 5 или 6 степенно меню  -вариантите са много само салата ядки ,безалкохолно и прочие
може с или без основно ястие .....
Иначе услужливите сервитьори изобщо не обръщат внимание на техническият персонал и често икономисват някои неща от така договореното какво трябва да се даде на технич.персонал.
Последен и най пресен пример  лично се поинтересува младоженеца какво ще пийнем -казахме по едно кафе и мин.вода лично предупреди сервитьора  след малко поръчката ни я носи другият сервитьор с нагласата тоест издаден бон да си платиме -хубаво платихме и после се е добавило и на сметката на младоженците    .....
Ние се бяхме разбрали само за по салата и едно безалкохолно и може по едно кафе и накрая си платихме и кафетата ...

Друг случай разбрали сме се ние сами да си поръчаве и платиме каквото желаеме ОК
Влезнахме в ресторанта заснехме влизането първият блус, хора и прочие и прочие седнахме за малко отворихме менюто избрахме нещо което не е толкова сложно за изпълнение на кухнята  и зачакахме

доиде време пак да снимаме и пак и пак и вече почти на края когато булката хвърля букет ,младоженеца сваля жартиер  и има планувана игра изненада от кумувете с моето периферно зрение долових че ни сервираха  така поръчаните преди 2 часа и половина неща -но кога да спреш снимките  и да отидеш да се подкрепиш ....

« Последна редакция: юни 04, 2012, 18:03:22 от ivailogeorgiev » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юни 04, 2012, 18:04:39 »

Според мен това което казваш е съвет...и аз така го разбирам. Мисля че повечето булки си поръчват куверти и за техническите лица, и са за сметка на младоженците. Даже не мога да разбера защо толкова изместихте темата, нали все пак е за менюто, не за техническите лица!
Активен
desirer
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 190


« Отговор #184 -: юни 21, 2012, 10:29:00 »

Да споделя нашето меню:
1. Овчарска салата
2. Зеленчуков щрудел с пиле
3. Медальони от свинско и пилешко месо със сос, картофи соте и зеленчуци.
4. Мезета - луканка, суджук, филе, кашкавал, 2 вида сирене
5. Хляб - малки различни питки по 3бр на човек
6.Торта
по 2бр мин.води и 2бр - безалкохолни.
Алкохол - уиски, бяло вино, ракия.
Бира също, който иска си я поръчва от ресторанта и ако иска още безалкохолно също от ресторанта.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: юни 21, 2012, 12:11:55 »

Да споделя нашето меню:
1. Овчарска салата
2. Зеленчуков щрудел с пиле
3. Медальони от свинско и пилешко месо със сос, картофи соте и зеленчуци.
4. Мезета - луканка, суджук, филе, кашкавал, 2 вида сирене
5. Хляб - малки различни питки по 3бр на човек
6.Торта
по 2бр мин.води и 2бр - безалкохолни.
Алкохол - уиски, бяло вино, ракия.
Бира също, който иска си я поръчва от ресторанта и ако иска още безалкохолно също от ресторанта.
Добре звучи-а ядки няма ли да имате.Хляба ми се струва доста.
Активен
desirer
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 190


« Отговор #186 -: юни 21, 2012, 12:35:56 »

Не ядки няма да имаме, аз организирам и фирмените партита тук в моята работа никога не поръчвам ядки  smile. До сега не са и търсили колегите, може и да не съм права, но ще минем и без тях за сватбата smile. За хляба, малко не съм се изразила правилно, като казвам 3-питки, трите заедно правят една и половина колкото в била тези кръглите малките. Една е точно две хапки малки са, но пък са различни, който иска бяло хлебче, който иска черно smile
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: ноември 11, 2012, 16:07:56 »

Момичета, възникна ми един въпрос huhhuh.gif На сватбите, но които съм била (2), при влизането на гостите в ресторанта всички маси са със сервирани салати и питиета. Обаче...смятам, че това тотално разваля първото впечатление от украсата, особено в моя случай, в който искам всичко да е почти само бяло, тип ''снежен дворец''. Снежен дворец ...с шопската салата (примерно) и бутилки фанта и кока-кола nea Допустимо ли е гостите да седнат на празни маси, с подредени прибори, чаши и тн, но без неща за консумация и след настаняването им, даже по-скоро, след като младоженците се настанят, да започне да се сервира.  Torte
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: ноември 11, 2012, 16:12:00 »

Не виждам защо да не е допустимо. Само че трябва да разговаряш с персонала в ресторанта за тази цел, по-скоро те биха създали проблем, защото трябва да се обслужат накуп доста хора, при това сравнително бързо. Иначе те разбирам много добре и опасенията ти са съвсем нормални. Успех! good
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: ноември 11, 2012, 16:20:49 »

Мдааа... и на мен ми дойде на ум, че може от ресторанта да са против, но управителката е младо момиче, разбрана изглежда, мисля, че ще се разберем girl_wink
Активен
desirer
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 190


« Отговор #190 -: ноември 12, 2012, 14:06:15 »

Нас ни попитаха, кога желаем да бъдат заредени салатите. За безалкохолното и алкохола, той се разнасяше от сервитьорите и пак нямаше по масите.
Трябва да се разберете с вашият ресторант.
Активен
steisy
Ентусиаст
**
Публикации: 51


« Отговор #191 -: ноември 12, 2012, 17:12:33 »

На последната сватба, която бях имаше сервирани подложни чинии и бяха декорирани с кърпите за хранене, в последствие след като се настаниха гостите донесоха салатите, това беше предварително уговорено с младоженците! smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #192 -: ноември 12, 2012, 17:43:00 »

Това явно много зависи от управителите, а и от броя на гостите. Ако сватбата е по-голяма, после ще отнеме доста време сервитьорите да заредят масите, да си сипят хората по нещо за пиене, да си овкусят салатите... може да се получи една дупка, в която 2-3 песни никой да не става, защото хората малко или много ще огладнеят и ожаднеят от обиколки  pardon
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: ноември 12, 2012, 19:19:02 »

Около 100 човека ще е. Не мисля, че ще отнеме толкова време. А и ще е подготвено леко хапване и при младоженеца и при булката. А що се отнася за жаждата, мисля да я утолят с едно уелкъм дринк, тъкмо ние ще имаме време за някоя друга снимка. Но се чудя въпросния уелкъм дринк какъв да е, дали да е един вид алкохол, примерно бяло вино, или пък няколко. Дали да е разлято по чашите и те само да си взимат или те сами да си наливат. Родителите ми тотално се изумиха на тая нова мода. Как така сме щели да баламосваме гостите, докато сме си се били щракали. Аз основно заради снимките искам тоя уелкъм дринк, защото иначе не виждам кога ще можем да се снимаме.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: ноември 13, 2012, 14:54:28 »

алкохол, шампанско или бяло вино (просто нещо лекичко), налято в чашите до половината и със захарен ръб примерно...и отделно нещо отстрани или плодове, или сладки за хапване. При нас беше така smile
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines