Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 05, 2024, 11:26:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за халките-2 част  (Прочетена 154546 пъти)
 
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: май 17, 2008, 19:59:35 »

Ние си поръчачме хълките при един златар до нас от платина.Каза ни че прави по две проби преди да ги завърши.Вчера бяхме на първата.Хълката на Матиас е станала доста тежка и започвам да се притеснявам че ако я изгуби защото прустите му са малко странни-не както на повечето чора еднаква дебелин аотгоре до долу ами като конуспо дебели отгоре и се смаляват надолу и тази хълка като нищо ще се изплъзне ама да видим.Дебела е 5мм и теши 13гр ужас направо.Моите са две малки хълкички по 2мм които ще слагам от двете страни на годежния пръстен и така ще има по завършен вид.Ще направя снимки като ги взема.А най интересното е че прочеточ в Интернет че в Швеция било традиция преди да се дават две хълки на сватбата- една която симболизира брака и една майчинството.Така че без да искам май ще я спазя тази традиция. Златаря е руснак така че ще може да гравира моето име на кирилица.
Абе много пари се оказаха тези хълки ама карай.
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #391 -: май 17, 2008, 21:23:15 »

Аз мисля да си нося само халката и нищо друго. И без това не обичам да нося бижута, затова и не държах на годежен пръстен smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #392 -: май 17, 2008, 21:31:59 »

Гери това, че могат да ти ги гравират на кирилица е супер. Ама твоето име ще е на неговата халка, нали ? И ние искахме така - моето на неговата на кирилица и неговото на моята на латиница, но се спрях на модел, който е полуобъл отвътре (много е удобно на пръста), така че гравирането отпадна. Но намирам идеята за много оригинална.
А иначе нашите са от бяло злато 18к без покритие (малко жълтее, защото е 18, но не исках родий). Излязоха по-малко от 10г двете. Прави ми ги бившия ми шеф в София (бях бижутер преди) и съм много доволна. Много добре работи човека (арменец е).
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: май 18, 2008, 20:28:35 »

Месечинка мерси за инфото  give_rose 

Днес поръчахме нашите халки, ама се оказа че ги нямат в интернет каталога си и нямам как да ги покажа  pardon Много ни хареса модела, ама едно ме притеснява и това е точно това полуобло отвътре сечение. Аз досега съм имала само обикновени плоски пръстени и много се притесних дали ще ми е удобно (като мерих в магазина имаха само големия номер халка и не можах да преценя).  Сега като видях inaxastra какво е писала ми олекна  Blush Дано да става дума за едно и също нещо, нашето е като на снимката.

Иначе ние ще си гравираме само датата


* sechenie.jpg (12.1 KB, 300x269 - видяно 2687 пъти.)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #394 -: май 18, 2008, 20:50:48 »

Дааа, точно същите ! Хиляда пъти са по-удобни от обикновените. Най-вече за някой, който не е свикнал да носи пръстени (като бъдещия ми). Но как ще ви ги гравират ? Не съм убедена, че ще стане добре...




Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: май 18, 2008, 22:45:09 »

момичета сега явно навлиза в България тази мода, казаха ми го в един магазин, като са заоблни така халките е много по-удобно, казаха ми че със всеки модел можбе да се направи и аз мисля да искам да са така.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: май 18, 2008, 22:49:21 »

Искренно се надявам да навлиза модата на Comfort fit пръстените. Много са удобни и предимно на хора, които не са свикнали да носят каквито и да било пръстени.Просто не драска пръста и така леко се плъзга около пръста.
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #397 -: май 18, 2008, 23:12:35 »

Еййй, ми то на нас такива пръстени ни трябват, ама ние искаме и гравирано да има от вътрешната страна  pardon
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: май 18, 2008, 23:30:19 »

Ами супер! Какъв е проблема да се гравират дори и да са заоблени отвътре? На всякъде дори и в интернет ако си ги вземете например от USA дори и да са заоблени пак могат да се гравират. Те хората не откриват сега топлата вода.Да не би в цял свят двойките, които са с такива пръстени да не могат да си ги гравират.Мисля си всеки златар може да ги гравира. Нашите са такива и златаря ще ги гравира на ръка.Аз не се притеснявам дали ще е супер перфектно или не.Все пак и Матиас и аз си знаем какво е написано там и едва ли едно име от 7-8 букви може да се окепази толкова та да не може да се чете.След седмица като ги вземем ще дам по прясна информация.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #399 -: май 18, 2008, 23:43:28 »

На мен майстора се колебаеше дали ще стане добре, точно защото гравира ръчно по принцип. Това е фина работа и формата на повърхността има значение. Като видях, че не е убеден реших да се откажа от гравирането. Той е много добър майстор - от поколения е наследствен златар, но е ясно, че ако няма опит с тази точно техника, може да не се справи перфектно.
Може твоят майстор да е по-опитен. Свиркай за инфо как се е получило  Wink
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: май 19, 2008, 00:31:45 »

Напълно покрепям мнението на Gery79. Нашите халки са comfort fit и нямаше проблем с гравирането. По-точно моята халка не можеше да бъде гравирана заради камъните по нея, затова гравираха пръстена ми. Вътрешната страна не е изпъкнала навън, а си е плоска, затова не виждам как може да има проблем с гравирането. Просто халките нямат остри ръбове, а отвсякъде са заоблени.
За тези, които са заоблени отвътре, също могат да се гравират, знам, че няма ограничение и опцията съществува (дори всеки един уеб сайт, който продава такива халки го предлага).
« Последна редакция: май 19, 2008, 00:40:36 от ellie_bellie » Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: май 19, 2008, 22:07:34 »

Eто я и моята красива, изчистена халкица  yahoo
Моята излезе 7.30 грама, а на Димитър - 9.50.
И аз толкова много и се радвам, че днес чак я "разносвам"  insane

Страхотна халка - честито didda! Как мислиш дали така добре ще изглежда и от бяло злато?
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: май 20, 2008, 09:27:19 »

Страхотна халка - честито didda! Как мислиш дали така добре ще изглежда и от бяло злато?

Мисля, че и от бяло злато ще стои чудесно, дори може и да е по-добре  good.
 Но ние твърдо си искахме от жълто злато!
Само не знам как ще стои с другите ми наи-разнообразни като материал бижута. Понеже аз нося много камъни и бял метал ... Тук Димитър е по-лесен, той има да съчетава халката само с един часовник, но не и аз ...  Girl_hide
Активен
Diavolitsa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 373



« Отговор #403 -: май 20, 2008, 10:33:08 »

Момичета я да ви питам не мислите ли, че тези съвсем гладки халки могат лесно да се издраскат. Знам, че зависи и от пробата на златото но... Аз също искам такива и се притеснявам от това. Просто мисля, че ако е с нещо грапаво отгоре поне нямя да си личи много. Все пак това е пръстен за постоянно носене. Ако мове и момичетата със "стаж" в носенето на халка да споделят.

Dorina 79 виж това в бяло злато:
Активен
didda
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 749


Щастлива мама на бебе Макс - сладурана!


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: май 20, 2008, 10:44:33 »

Момичета я да ви питам не мислите ли, че тези съвсем гладки халки могат лесно да се издраскат. Знам, че зависи и от пробата на златото но... Аз също искам такива и се притеснявам от това. Просто мисля, че ако е с нещо грапаво отгоре поне нямя да си личи много. Все пак това е пръстен за постоянно носене. Ако мове и момичетата със "стаж" в носенето на халка да споделят.

Dorina 79 виж това в бяло злато:


Ауууу, много е хубава тази! Класика! Браво!  Bravo Колко мм е широчината й, знаеш ли?
Аз не мисля, че ще се надраска чак толкова. Вярно ще се поотърка, но с годините няма начин да не стане това. Нима матираните не се търкат, или камънъните не падат? Всичко с времето се износва... pardon
Освен това от време на време може да бъде носена на златар за "освежаване".
« Последна редакция: май 20, 2008, 10:46:40 от didda » Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines