Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 11:05:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 15 част  (Прочетена 148742 пъти)
 
♥_Veni_♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584


Г-жа Ангелова


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: март 03, 2010, 22:53:53 »

Точно така maia_svet, дай Боже всеки му  DANCE
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: март 04, 2010, 08:57:00 »

Лутеална фаза
(англ. Luteal Phase) - следовулаторната фаза в менструалния цикъл, при която жълтото тяло произвежда прогестерон, който оказва влияние върху задебеляването на маточната лигавица за нуждите на имплантацията.

Фертилните дни са дните, в които е най-веротно да се забременее, ако греша, нека някой ме поправи!



Само ще допълня, че прекалено къса, респ. прекалено дълга ЛФ може да попречи на забременяването.

Най-фертилните дни са точно това. Специално в календара на зачатие всички неща, които потребителят отбелязва е важно да са точни. Има възможност за избор на период, в който е ову-то, за продължителност на ЛФ (днте от ову до първи ден на менстр. кървене). Чак тогава изчисленията ще са вярни и календарът ще ви помогне.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: март 04, 2010, 09:22:07 »

Здрaвейте и от мен.
4етстито нa вси4ки,които ни нaпуснaхa @}->--Много се рaдвaм yahoo
Днес съм нa лекaр.След кaто се видя,4е с яй4ниците вси4ко е ок,днес ще прaвим цитонaмaзкa и секрет.Дaно нямa проблеми,4е от няколко дни имaм едно стрaнно те4ение *crazy*Пaк сa гъби според мен,но той ще си кaже.
Мaя по принцип никъде не се препоръ4вa секс всеки ден pardon Нaвсякъде пише,4е е добре дa имa поне двa дни по4ивкa зa дa имaт време 4ове4етaтa дa узреят и дa сa в пълен състaв blush Пък и някaк си не си го предстaвям aко /не дaй Боже/ не стaне веднaгa няколко месеци подред дa се прaви всеки ден huhhuh.gif Струвa ми се физи4ески неизпълнимо.Но aко вие си имaте възможност,действaйте си.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #438 -: март 04, 2010, 10:13:03 »

Имам едно питане. Какво представлява зацапването при имплантация? В смисъл стандартно като цикъл ли изглежда или е по-различно? Питам, защото на мен днес ми дойде, но не е като друг път, почти не ми е текло, а имах някакво кафяво като съсирек, но тъмно кафяво и лепкаво и почти никаква друга кръв. Извинявайте са цветущото обяснение, но нали знаете, надеждата умира последна  blush

Мила, аз малко късно се включвам, но все пак да кажа, понеже аз имах такова зацапване - това ми беше най-най-първият признак. При мене беше просто едно-едничко петънце - все едно голяма капка - на цвят светлокафяво - тъмнорозово. Чела съм в bg-mamma, че някои момичета имат едва ли не течение като менструация, макар че мен ме съмнява чак пък толкова обилно - все пак тази кръв е от разкъсване на кръвоносен съд при имплантация на ембриона, който е нещо съвсем миниатюрно към този момент, но... всеки организъм си е индивидуален. При мен беше съвсем мъничко. Би трябвало да стане в период до 7 -10 дни след акта, най-най късно (както съм чела) до 14 дни, но това е по-скоро изключение.

Успех, мила, дано е каквото очакваш.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: март 04, 2010, 15:34:53 »

Момичета а да попитам не е ли по лесно и по сигурно ако всяка вечер се радваме един на друг с половинката ,така няма да има начин да изпуснем момента....
Май до такова заключение стигнах

Майа, моята лекарка ме съветва да правим секс през ден, иначе се влошавало качеството на спермата! Дори и в дните около овуто пак не дава всеки ден  sad
Сега искам да ви попитам нещо. Според вас може ли да се обърка жълтото тяло(което е знак за минала ову) и неспукан фоликул! Днес лекарката не можа да ми каже, дали ову предстои, или е минала  huhhuh.gif huhhuh.gif huhhuh.gif Какво мислите по въпроса?!
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: март 04, 2010, 16:54:59 »

Имам едно питане. Какво представлява зацапването при имплантация? В смисъл стандартно като цикъл ли изглежда или е по-различно? Питам, защото на мен днес ми дойде, но не е като друг път, почти не ми е текло, а имах някакво кафяво като съсирек, но тъмно кафяво и лепкаво и почти никаква друга кръв. Извинявайте са цветущото обяснение, но нали знаете, надеждата умира последна  blush
Капризче и при мен беше както при розовка
Тъмно розово до светло кафеникаво петънце, което май по-скоро остана на тоалетната хартия, а не върху бельото, това се случи на 10-12ден от зачеването.След още 2-3 дни започна едно страшно напрежение в гърдите и вече бях сигурна за какво иде реч.
От все сърце ти желая," да иде същата реч" и при теб! good
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: март 04, 2010, 17:16:37 »

Момичета, аз имам да чакам още два дни до датата и да ви кажа мира нямам в сърцето.
На 8 ден след овулацията вдигнах температура - 37,6, която от самосебеси спадна след няма и час. Два дни след това пустото ми нетърпение ме изяде и си направих тест (т.е. вчера) на който се показа някаква почти незабелижима втора чертичка, която и мъжа ми каза, че я вижда. Днес опитах още 1 тест, но на него се появи само контролната  sad , а в момента отново съм с температура 37,5. А вътрешно освен напрежението на гърдите нищо друго не усещам (и едно бръждукане ниско в корема, което въобще си нямам на представа на какво се дължи).
И сега остава да изчакам до събота и нов тест.

Капризче, стискам палци. А и на всички останали също. give_rose
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: март 04, 2010, 17:17:07 »

Ей ме и мен с от4етa.
Док ме прегледa.Кисти-йок  danceg Мaткaтa и шийкaтa сa идеaлни.Нямa рaни4кa и нищо притеснително.Взе вси4ки секрети зa изследвaне.Кaзa,4е го притеснявa товa мое обилно те4ение.Влaгaлището било много възпaлено/умрях от болкa по време нa прегледa/от него.Смятa обa4е 4е нaмaзкaтa ще е добрa.Дaно.Все още нямa Ову-и тестовете не сa от4ели зa сегa.Другaтa седмицa пaк съм тaм.Ще вземa резултaтите и ще погледнем кaк е след Ову-то/до тогaвa ще е минaлa понеже я 4aкaм до 2-3 дни/и дaли не е стaнaлa пaк някоя кистa.
Товa е от мен.Успех нa вси4ки и сaмо положителни резултaти give_rose
Вaле изк4aкaй си 2тa дни.Зa товa в коремa.И aз цял ден го имaм и се окaзa колит....Успех ти желaя ис илно стискaм пaлци зa положителни резултaти
« Последна редакция: март 04, 2010, 17:18:40 от kleo_20 » Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: март 04, 2010, 17:28:29 »

valia_diva и моят тест беше отрицателен 3 дни преди датата... на самата дата се появи бледата втора чертичка... Кога ти е датата на цикъла?Дали е възможно първия тест да е бил нещо невалиден...нещо ми е странно днес да има 2ра чертичка и утре да я няма... освен ако е имало оплождане, но не е успяло да се имплантира...
kleo_20
браво за добрите резултати... хващай го мъжо натясно и работете  good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: март 04, 2010, 17:37:05 »

Вaлкa милa  give_rose Зa сегa нямa кaк."Тaм" вси4ко е възпaлено :'(Много ми е кофти,но и този месец нямa дa имa нищо.Когaто се нормaлизирa ситуaциятa,тогaвa give_rose
Вaле сетих се и aз нещо.Моят тест също в деня нa евентуaлния цикъл беше с еднa бледa aмa 4aк измисленa 4ертa.Нa следвaщия я нямaше и нея,a нa третия отново беше бледa.От тaм нaтaтък се нaсити и мъжо ве4е беше нa ясно нa къде вървим tease
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: март 04, 2010, 17:39:52 »

И на мен ми е странно. Иначе в събота ми е датата, а теста (1-вия) си го правих на 10тия ден след акта .
Просто ще си изчакам датата.
Клео  give_rose това ми дава надежда.
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: март 04, 2010, 18:00:56 »

Дано и тази темичка се окаже толкова сполучлива и късметлийска, както 13-та. Аз май няма да успея да се включа в нея с положителен резултат.  sad То има време до цикъла, но нямам никакви по-необичайни усещания. Все си мисля, че като стане ще го разбера веднага.  crazy
Стискам палци на всички, които са в очакване и тази седмица много ме радвате с хубави и положителни резултати!!!   Good luck
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: март 04, 2010, 18:46:14 »

Момичета, аз влизам да си изплача мъката. След тридневния прием на Дуфастон днес най-накрая лелката се появи. Обаче е едно като катран черно и звъннах аз на лекарката да й кажа и тя ме извика. Като го видя и каза, че като приключи това чудо пак ще се гледаме, че се съмнява, че нямам ову и ще трябва да го стимулираме. Ако искате ми вярвайте изпадам в депресия от притеснение. Точно ей така преди година ми започнаха проблемите и стимулирахме овулация и после дойде аборта. Сега всичко ми се връща и съм  cray cray cray
Не исках да ви натоварвам и вас, ама на кого друг да го кажа.  give_rose
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: март 04, 2010, 18:55:17 »


Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines