Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 02:59:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински рокли - 18  (Прочетена 228590 пъти)
 
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #60 -: септември 17, 2011, 10:12:03 »

Каквото и да каже Поля, независимо от таланта си на дизайнер, по-трезвомислещите хора ще се сетят, че това е все едно юрист да седне в компания с всякакви хора и да каже, че само правото е това, което е смислена работа, другите професии за почти незначими. Обективно ли е? Или производителят на стъкло да обясни, че без стъклени вази сватба не може да има. По същия начин фотографът казва, че без професионални снимки, сватба не е имало, защото само снимките остават след време или че без агенция сватбата е недоправена. Всеки си тегли чергата към него си, но понеже се говори за рокли и то в предимно "дамски" форум, жените го приемаме с повече чувствителност и обясняваме как наистина всичко около нас е важно, а младоженецът е лесен - един костюм и айде. Не е ли време като достатъчно модерни хора да оставим клишетата за лесното мъжко обличане (и минималната роля на мъжа в сватбата като цяло), както и определенията за Сизифовския труд при избор на рокля, пък просто да приемем, че и двата пола са еднакво важни на сватбата? Ама не само с красиви приказки, ами и на практика. Все пак не всички правим кралска сватба като на Кейт и Уилям, в която той е просто с униформа и поради това, че там няма какво да се коментира, светът зяпа като луд нейната рокля. blum Често мъжете са отегчени от сватбените приготовления, защото ги заливаме с дреболии, които са свръх-незначителни и никой освен булката дори не ги забелязва. Дали тогава вината е у тях или у нас, задето просто си създаваме красиви спомени и утвърждаваме клишетата на техен гръб? girl_wink

Когато кажеш на един мъж, че е адски НЕважен, дори след първото място на роклята в сватбата, няма как пък дори всички жени да се съгласят. И пак си мисля, че моят красив младоженец е не по-малко "звезда" в нашия ден, отколкото моята заслепяваща всички булченска рокля, за която едва ли все пак ще говорят всички гости...
« Последна редакция: септември 17, 2011, 10:15:54 от Деничка Звездичка » Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #61 -: септември 17, 2011, 10:27:08 »

напълно си права Деничка Звездичка. Никой не се чуди на позицията на Поля. Не твърдя и че е права.
В никакъв случай не омаловажавам младоженеца и неговото участие. Моите наблюдения са, че мъжете като цяло не обичат дреболиите а пък ние сме се вторачили в тях и те са ни МНОГО важни.  Girl_hide И да, често си тормозим мъжете като задълбаваме в детайли, и сме им странни... Просто казвам, че мъжете не са суетни - за разлика от нас! И сами те омаловажават избора на костюм примерно.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: септември 20, 2011, 21:04:53 »

Здравейте момичета. Има ли някоя от Вас, която да харесва рокля от дантела, за да ми даде съвет. Дантелите , които харесвам съответно са на испанската марка Сан Патрик, пробвах дантелена рокля на фирма "Аз и ти" - е не ми хареса, на всичкото отгоре и за десетте минути, с които бях с роклята почти се обринах, цялото тяло започна да ме сърби. Сега си търся ателие , в което предлагат рокли с красиви и качествени дантели на по-нормални цени от 3200 ( е роклята на Сан Патрик). Моля за съвет с дантелите  smile
Активен
Medeia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



« Отговор #63 -: септември 22, 2011, 10:09:33 »

Съвет с дантелите не мога да ти дам, защото аз лично търся рокля от друга материя. Наблюденията ми обаче са, че роклята от дантелата винаги е много по-скъпа от останалите. Самият плат е с доста по-висока цена...особено качественият. Така че няма да е лесно търсенето. Защо не пробваш нещо, което да е с много дантелени детайли, но не изцяло от дантела. Този тип рокли също стоят много красиво, но цената при тях е по-нормална.
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: септември 22, 2011, 18:24:59 »

Благодаря за съвета. Когато тръгна по магазините в София, тъй като съм от Русе и тук има само рокли от Асеновград, ще се оглеждам и за такава с по-малко дантели, дано да ми излезе късмета по-бързо. Жалко,че всички прелестни рокли са на огромни цени!
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: септември 24, 2011, 17:58:22 »

 Offtopic Поредната тема, в която нещата се преекспонират!  girl_impossible Кой, за Бога, е казал, че младоженецът и неговия костюм не са важни?!?! И защо пък да са незначителни дреболиите???? Или да са клишета? Това че вие не ги забелязвате, не означава, че другите не ги забелязват? Моите гости, включително и мъжете бяха възхитени от моите "незабележими" детайли. Наснимали са всичко! А и за костюм на младоженец сме обиколили доста, и то по моя инициатива, освен негова, а за моята рокля - въобще не сме! Но според мен, въпреки всичко роклята е една от основите на сватбата!  pardon
manuella, спряла си се на нещо много красиво, good но много трудно изпълнимо тук, поне за малко пари! Само помни, че ако се доверяваш на някого да ти я шие, искай предварително мостри от дантелата, за да не те изненадат с празни обещания и да те поставят пред свършен факт. Успех! smile
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: септември 24, 2011, 21:37:10 »

Мисля си, че 1000-1500 лв. са нито много, нито малко, а по-скоро достатъчни за рокля от качествена дантела, шита в България, без никаква дизайнерска и маркова стойност, но търсенето ми до тук показа, че или роклите са много евтини и прости или много скъпи и прекрасни.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #67 -: септември 25, 2011, 11:17:12 »

Да споделя и аз моя първи опит с булчинските рокли. В петък излизах с една приятелка да порагледаме за рокля и покани. За рокля влязохме в 4 магазина по Пиротска - Палома, малкия ЦУМ и и още 2-3. В Палома бях потресени как въобще не ни регистрираха,че сме влезли, а в същото време продавачката се държеше меко казано снисходително с друга клиентка. В малкия ЦУМ дори мерих рокля, която продавачката ме убеждаваше, че е моята, въпреки че според мен изглеждах покъртително равна и без талия  tease... В другите 2 магазинчета ми казаха, че не могаа меря, ако няма да купуваме (това в Минон) или пък да си дам мерките и те ще ми ушият роклята, в която дори не съм се виждала.  good
Най-накрая на тръгване влязохме в Оксана - на пръв погледа доста мини магазинче, но жената явно си разбира от работата. Отдели ни време да ни обясни кое ще ми отива, кое не и още куп неща.
Искаше ми се да пробвам и в Романтика, но там се записвал час за мерене, а аз нямах време преди това.
Та това засега с моята рокля, по-натам ще търся пак, поне до сватбата имаме време  smile Ако някоя от вас момже да ме насочи къде мога да си намеря много изчистена рокля в София, ще се радвам да сподели smile
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: септември 25, 2011, 12:50:52 »

Мисля си, че 1000-1500 лв. са нито много, нито малко, а по-скоро достатъчни за рокля от качествена дантела, шита в България, без никаква дизайнерска и маркова стойност, но търсенето ми до тук показа, че или роклите са много евтини и прости или много скъпи и прекрасни.

Аз също като теб харесах рокля с дантела.  smile Наистина са по-скъпи, а в моя случай беше и бродирана. В България съм разглеждала няколко магазина във Варна или в уебсайтове и не видях много модели, които са с дантела, ограничен ми се стори избора. Ако не намериш в магазин модел, който ще ти допадне, единият вариант е да дадеш да ти ушият като предварително искаш мостри на дантелата, и предполагам ще ти излезе по-евтино. Има вариант да си поръчаш дизайнерска рокля онлайн от чужбина от сайт, който е оторизиран от дизайнера, за да си сигурна на 100%, че дантелата ще е качествена и добре ушита. Но в този случай трябва да си сигурна, че моделът ще ти стои добре, без да си го пробвала. Това пак си има своите рискове. И третият вариант наистина търсиш по магазини в София, Асеновград, докато намериш такава рокля. Успех ти желая и дано скоро се похвалиш с нова рокля.  smile
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: септември 25, 2011, 13:35:29 »

Благодаря на всички за отговорите, много сте мили ! Princess_of_the_Dawn би ли споделила твоята рокля от къде я закупи.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: септември 25, 2011, 14:11:05 »

Благодаря на всички за отговорите, много сте мили ! Princess_of_the_Dawn би ли споделила твоята рокля от къде я закупи.

Моята е купена в чужбина, защото не живея в България.  И също ми излезе скъпо, заради бродираната дантела, на дизайнер е, а и я купих от магазин. По-евтини бяха моделите без толкова дантела, но като ми хареса този модел, просто си казах това ще е един път се женя все пак smile
Когато търсех рокля бях попаднала на страхотни модели, които се доближаваха до това, което исках аз, на италианската марка Миа Солано. Ето този модел е подобен на моята рокля, изцяло дантела и бродерия и с красивия шлейф отзад: http://www.miasolano.com/gallerydetails.asp?main_id=243&sname&cname=BRIDAL&cat_id=27&subcat_id=0#
Тази марка имат официален представител и в България: http://www.mtyler-boutique.com/dresses.html , пак не са много евтини, но ако искаш качествена дантела и и ако купуваш дизайнерски модел, от магазин, ще ти излезе по-скъпо винаги, освен ако не си поръчаш модела онлайн от сайт в чужбина, или да ти ушият подобен модел някъде другаде. Миа Солано между другото имат оторизирани онлайн сайтове. Аз ако имах повече време бих поръчала онлайн от оторизирания им сайт най-вероятно, но за ушиване и доставка на моя модел ми даваха 3 месеца, а аз нямах това време.
Надявам се, че ти бях полезна.  smile
« Последна редакция: септември 25, 2011, 14:23:52 от Princess_of_the_Dawn » Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: септември 25, 2011, 14:14:56 »

Не мога да разбера каква е идеята да си поръчам онлайн рокля. По-евтино ли трябва да ми излезе?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: септември 25, 2011, 14:18:34 »

Не мога да разбера каква е идеята да си поръчам онлайн рокля. По-евтино ли трябва да ми излезе?

Да, по-евтино излиза. Има два варианта: онлайн от оторизиран сайт на дизайнера, което е по-евтино, отколкото ако отидеш в магазина, или също е много популярно да се поръча рокля реплика /дупликат/ пак онлайн, където ти ушиват подобен на дизайнерския модел, което излиза в пъти по-евтино.
Активен
Biskwitkata
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #73 -: септември 26, 2011, 19:42:07 »

Момичета, изчетох сума ти страници от страх да не повторя въпрос, но не намерих това, което търся. Моля ви, кажете някой знае ли как са цените в M Tyler, специално ме интересува колекцията Casablanca и дали има значение от коя година е роклята спрямо цената?  http://www.casablancabridal.com/ Това е сайтът. Благодаря ви предварително!  Wink
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: септември 26, 2011, 20:42:09 »

Момичета, изчетох сума ти страници от страх да не повторя въпрос, но не намерих това, което търся. Моля ви, кажете някой знае ли как са цените в M Tyler, специално ме интересува колекцията Casablanca и дали има значение от коя година е роклята спрямо цената?  http://www.casablancabridal.com/ Това е сайтът. Благодаря ви предварително!  Wink

Защо не им се обадиш или им пиши на имейлa. Аз им бях писала относно цената на една рокля и ми бяха отговорили веднага.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines