Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 01:16:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булчински рокли - 18  (Прочетена 228706 пъти)
 
sweet_miminka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: септември 11, 2011, 22:56:28 »

Роклята дето съм си я харесала е именно от там. Цените са в голям диапазон от 1000лв до 16000 лева smile
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: септември 12, 2011, 12:04:38 »

На сайта на Pronovias като цъкнеш на колекции2012 и ако само сложиш мишката върху прозорчето на колекцията ти показва повече информация и има диапазона на цените (чудно го обясних ама дано си ме разбрала blush)
Активен
Medeia
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



« Отговор #47 -: септември 14, 2011, 06:56:32 »

sweet_miminka, благодаря за информацията - диапазонът наистина е доста голям, но все пак има и рокли, които да са под 2500, което е идеално smile Сега остава и някоя от тези, които съм харесала, да е под тази сума Wink
госпожица, не можах да намеря това, за което писа. Показва ми само допълнително информация за самата колекция, но не намирам диапазон с цени sad
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #48 -: септември 15, 2011, 13:53:59 »

в едно интервю в списание SHOP Sofia дизайнерката Поля Миланова (модна къща Mon Amour) развива една доста интересна теория: "Организацията на сватбата трябва да започне от роклята на булката. От цвета и модела на роклята зависи цялата тема на сватбата. Защото главното действащо лице на сватбата е булката. Гостите ще запомнят нейното излъчване и в каква рокля е била облечена, а не какво са яли  и пили на празника. затова най-важната и най-голяма инвестиция трябва да бъде булчинската рокля. Ако модела е класически, романтичен или в друг стил, ако по роклята има цветни акценти, в злато или камъни сваровски - то и украсата на цялото събитие трябва да се съобразява с това."
ако ви е станало интересно тук може да прочетете цялото интервю: http://bgfashionguide.com/ избирате списание SHOP Sofia, на 22 страница.  girl_wink
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #49 -: септември 15, 2011, 14:14:53 »

Абсолютно не съм съгласна с тази теория, която дизайнерката е ясно защо развива. Роклята е важна и е красиво, когато е съчетана с костюма на младоженеца, за да са хармонична двойка на сватбата, но да се подчини цялата сватба на булката и роклята е хем егоизъм, хем скучно.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #50 -: септември 15, 2011, 15:47:04 »

Абсолютно не съм съгласна с тази теория, която дизайнерката е ясно защо развива. Роклята е важна и е красиво, когато е съчетана с костюма на младоженеца, за да са хармонична двойка на сватбата, но да се подчини цялата сватба на булката и роклята е хем егоизъм, хем скучно.
Е, Поля Миланова все пак е моден дизайнер  smile напълно естествено е да са и такива приоритетите  smile
На мен ми се стори интересна теория.. И реших да я споделя с вас smile
Да, целия "стайлинг" на булката (рокля, прическа, грим, бижута и тн) трябва да е съчетан с костюма на младоженеца. Егоизъм - не знам, факт е, че булката е в центъра на събитието. То и повечето мъже правят сватбата заради нас - да се радваме и да си го изживеем, нали цял живот сме си мечтали  smile на тях обикновено им е доста...скучно или просто нямат нужда от тази суета и внимание. Та нормално е да сме център.
На мен не ми се струва скучно всичко да е в един стил (рокля, декорация, интериора на ресторанта и тн), но това е въпрос на вкус и верен отговор няма. Хубаво е все пак на младоженците да се обърне внимание на това, защото понякога се получават едни недомислици... Едни безумни съчетания..   Oh my ... crazy
Активен
SamVimes
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 12



« Отговор #51 -: септември 15, 2011, 15:47:57 »

...

Мдам, поредните професионалисти, в лицето на световноизвестната Поля Миланова в многотиражното списание Sh*t-on-a-stick ни наляха ум и разум. Прави сте, бе, хора, как да не сте: сватба = булка! Винаги е така. Ами да! Младоженците - кучета ги яли, те трябва да дават парите и да фигурират в част от снимките. После, ако могат, и едно дете да направят, по възможност и да бъде от тях, ама ако не е от тях, да се съобразят с това, че така е решила булката, в крайна сметка. Това му е майката на една сватба, нали така?!

Сега, простете ми, моля Ви с поклон доземи, че ще Ви опонирам, но някак си с една Поля почти зачеркна желанието ми да си купя смокинг, което тая от известно време насам, пък да си го допълня с една риза, с един пояс, с един bowtie. Защото смокингът може да не отива на булята. Също така, ако тя, като "главно действащо лице", реши, че ще е с бяла рокля на бледожълти шестоъгълни петох*йници, които няма да отиват на зелена морава, трябва да си направим сватбата или в розова градина през Август, или в закрит ресторант през Ноември, заради особените отблясъци на залязващото в 17:00 ч. слънце точно тогава. Ами да! А гостите? А, яденето и пиенето изобщо не са важни: важно е, че всички ще запомнят булката. Е, позволих си да попитам приятелите си мъже, които също са ходили на сватба, помнят ли тоалета на ЕДНА от булките. Ами, не, не го помнят. Помнят, какво са яли и пили. Ама, прави сте, мъжете-гости също не а важни. Важно е, с какво ще запомнят сватбата жените. Това е сексизъм, драги мои.

Извинете иронията, но с ето такива претенциозни изцепки и с такъв вопиющ фемисексисъм не трябва да Ви е чудно, че все по-малко мъже (освен Жеко от ЕдаиЖеко) са склонни да прибягват до услуугите на профи-тата. Причината е, че профи-тата постоянно се мъчат да им набият в главите, че на сватбата най-силното им качество е да плащат и да не се забелязват много-много, за да може да изпъкне булката. И, честно казано, колкото по-бързо се стъпи на земята, толкова по-красиво ще бъде всичко в една сватба. Иначе, от дърветата, не се вижда гората, която се надявам да е в подходящ за сватбата цвят, наистина.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: септември 15, 2011, 16:17:48 »

SamVimes искрено ме разсмя!  funnytooth В хубавия смисъл, разбира се.
Аз до известна степен подкрепям теорията. В такъв смисъл, че е хубаво цялата сватба да е в една концепция и тематика, включително украсата, облеклото на двамата, цветовете, вида събитие и т.н., всички го знаем. Но въпросът е, че не на всяка булка й отива всяка рокля.  pardon Рокли има просто много повече видове, отколкото костюми например. Младоженците просто са малко по-гъвкави от нас. А за една булка, дори най-дребния, погрешно избран детайл (например деколте), може да й развали стайлинга.  pardon Иначе съм съгласна, че сватбата не е една рокля и не е много справедливо и правилно цялата сватба да се влияе от роклята, но според мен, волю-неволю, понякога се налага.  pardon
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #53 -: септември 15, 2011, 17:11:13 »

Не им е толкова лесно и на младоженците.
Моят мъж си избираше дрехите със същото внимание, с което и аз.
Не на всеки младоженец му отива всеки костюм. Един мъж в лошо скроен костюм изглежда не на място, не е естетично. Може кройката на сакото да не подхожда, панталона да е къс, обувките му да не пасват, или вратовръзката, или ризата.

За моята сватба мога да твърдя, че не е била направена само да ми се угоди на мен. Младоженецът я чувстваше и като свой празник  Wink. Участваше във взимането на всички решения (освен за роклята), включително украса, цветя, декорация, храна, напитки, моите бижута, халки, направа на покани и измисляне на дизайн. Всичко. Реално неговите идеи не бяха свързани с роклята, защото той не я знаеше.

Слава богу не ми се е налагало да го дърпам, защото това тържество беше на двама ни и заедно го подготвихме. Не всичко се върти около булката, още по-малко около нейната рокля.

Реално най-важният момент е когато двама си обещават да са заедно във всичко.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: септември 16, 2011, 09:27:56 »

Тука е станало яко blum макар и  Offtopic
Затова да се изкажа, пък след това така или иначе ще ме изтрият smile
Някакси не ми е ясно как на официален мъжки костюм (не white tie и не летен ленен костюм за яхтата), който е в неутрални цветове по правило, може да не отива бяла рокля. Сигурно може, сигурно ако бялата рокля е на споменатите по-горе фигури, но в някой особено цепещ мрака цвят, пък ризата и вратовръзката са в също толкова значим, но друг цвят или някое подобно постижение, може и да прави впечатление на снимките. Но едва ли някой ще забележи комбинацията, просто ще са зашеметени от индивидите Wink.
 Мен, лично, винаги ме е дразнело като видя двойка, в която мъжът е с вратовръзка в цвета на роклята на жената. Еми, те не си отиват, не си подхождат, те просто "съвпадат". Малко непреводимост от английски, това което имам предвид е, подборът по еднакъв цвят не прави тоалета добър (за справка  What not to wear)
И да смекча отношението на SamVimes - едно прозрение на моята кума, която не си беше измислила прическа и просто отиде при моята фризьорка, която не беше виждала преди това: "Няма какво да се притеснявам, то и без това на сватбата са важни булката и кръстника, младоженеца и кръстницата никой не ги гледа". Животът е несправедлив pardon
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: септември 16, 2011, 11:24:30 »

Мдам, поредните професионалисти, в лицето на световноизвестната Поля Миланова в многотиражното списание Sh*t-on-a-stick ни наляха ум и разум. Прави сте, бе, хора, как да не сте: сватба = булка! Винаги е така. Ами да! Младоженците - кучета ги яли, те трябва да дават парите и да фигурират в част от снимките. После, ако могат, и едно дете да направят, по възможност и да бъде от тях, ама ако не е от тях, да се съобразят с това, че така е решила булката, в крайна сметка. Това му е майката на една сватба, нали така?!

много рядко си позволявам да коментирам нечий пост, но това направо ме разби....и макар да разбирам (надявам), че е казано с много ирония, описано по този начин просто е ГАДНО....надявам се да няма хора, които да виждат нещата по този начин.... girl_impossible
Активен
ros4e
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: септември 16, 2011, 11:30:01 »

Ох, не знам. Аз не мога да си представя една жена да реши да се жени и да не започне да гледа рокли! Просто не мога да си го представя!  Girl_hide Та, то е супер естествено. Аз гледам рокли в интернет откакто се помня!  blush ...
хехе... и аз тааака blush
Аз съм харесала рокля на La Sposa, но е мн стар модел, което малко ме смущава и притеснява huhhuh.gif , но пък си я харесах мн отдавна, когато още не знаех, че де факто тържеството ни ще бъде след толкова мн време  huhhuh.gif
Оттогава друга рокля не ме е грабнала така...предполагам, че ще бъде ТЯ
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: септември 16, 2011, 14:55:54 »

pebbles, аз също не мисля, че еднаквите цветове задължително говорят, че нещата си отиват. Всеки човек с поне малко усещане относно визия знае, че не там е ключът. pardon Но все пак не говорим само за цвят, а и за самия стил, нали? А и извинявам се, но розова рокля, със зелена риза и златна украса на ресторанта...??? huhhuh.gif Или етно стил на роклята, плюс фрак, плюс градинско парти с украса в съвременен стил....???? huhhuh.gif Е, всеки си знае сам за себе си, но все пак...
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #58 -: септември 17, 2011, 09:22:13 »


Поля Миланова може и да не е световноизвестна, но е една от малкото добри български дизайнери ( от всичките 6-7, с които разполага скромната ни България), която твори активно вече 10 години. Списанието не го коментирам, в него просто беше публикувано интервюто, което споделих..
отново държа да отбележа, че споделих с вас тази теория, защото ми се стори по-различна, по-интересна. Не я натрапвам на никого - всеки си има мнение. Аз дори не я споделям -
Е, Поля Миланова все пак е моден дизайнер  smile напълно естествено е да са и такива приоритетите  smile
На мен ми се стори интересна теория.. И реших да я споделя с вас smile
Да, целия "стайлинг" на булката (рокля, прическа, грим, бижута и тн) трябва да е съчетан с костюма на младоженеца. Егоизъм - не знам, факт е, че булката е в центъра на събитието. То и повечето мъже правят сватбата заради нас - да се радваме и да си го изживеем, нали цял живот сме си мечтали  smile на тях обикновено им е доста...скучно или просто нямат нужда от тази суета и внимание. Та нормално е да сме център.
На мен не ми се струва скучно всичко да е в един стил (рокля, декорация, интериора на ресторанта и тн), но това е въпрос на вкус и верен отговор няма. Хубаво е все пак на младоженците да се обърне внимание на това, защото понякога се получават едни недомислици... Едни безумни съчетания..   Oh my ... crazy
Не виждам защо толкова се обиждаш? Първо никой не е казал, че младоженците само трябва да плащат, без да взимат участие. Ако си останал с такова впечатление не ми е ясно от къде... Моето мнение е, че на вас мъжете като цяло са ви скучни "женските" неща, които ние правим с кеф. Наприер обикалянето по магазините - на моя мъж са му интересни първите 2, след това умира от скука  pardon без значение дали търсим нещо за него или за мен.Аз пък с някоя прятелка мога да се шматкам цял ден danceg
Ако на младоженеца иска да взема участие в подготовката - супер. Аз лично всичко обсъждах и съгласувах с мъжа ми - все пак е наш празник и трябва да ни харесва и на двамата. Факт е, че на него му е интересно само в началото - след като се задълбая в детайли на него му писва и ме оставя аз да избера. И е напълно нормално.  pardon На кой мъж ще му е супер важно дали тези панделки за поканите са с оттенък нежно екрю, шампанско или златисто? crazy На мен ми е важно, а на всеки мъж му е все тая - той е над тези неща  pardon като го питам той посочва един вариант, и ако започна да разсъждавам: "но това май няма да се върже с еди кое си..." той казва "еми избери другото", а аз "ама то е подходящо за не-знам-си-какво" отговора е "избирай нещо там и да си ходим вече!"...  pardon Затова пък на него му беше супер приятно да организира сватбеното пътешествие.  danceg
И ми е много интересно, как очакваш който и да е от мъжете на сватбата да ти каже как точно е била облечена булката  crazy ще им направи впечатление само ако: а) е облечена лошо; б) е с голяма деколте или къса пола. Питай някоя жена и ще ти разкаже с подробности Wink
Не съм съгласна с мнението ти за професионалистите. Но въпреки това - ти си клиента и ти избираш. Ако някой не ти харесва търси си друг (сватбен агент, магазин, дизайнер). В България ми е направило впечатление, че почти всеки си натрапва мнението, в който и магазин да влезеш все ти пробутват каквото им харесва на тях или каквото им е удобно. Аз не мога да си позволя такова поведение - най-малкото защото на мен самата не ми харесва така да ме обслужват, не го правя и аз към другите  Wink затова навсякъде първо започвам с "това е моето мнение". И смятам, че всеки има право на такова. Верни отговори няма - всеки е прав за себе си.  pardon
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #59 -: септември 17, 2011, 09:24:49 »


Аз до известна степен подкрепям теорията. В такъв смисъл, че е хубаво цялата сватба да е в една концепция и тематика, включително украсата, облеклото на двамата, цветовете, вида събитие и т.н., всички го знаем. Но въпросът е, че не на всяка булка й отива всяка рокля.  pardon Рокли има просто много повече видове, отколкото костюми например. Младоженците просто са малко по-гъвкави от нас. А за една булка, дори най-дребния, погрешно избран детайл (например деколте), може да й развали стайлинга.  pardon Иначе съм съгласна, че сватбата не е една рокля и не е много справедливо и правилно цялата сватба да се влияе от роклята, но според мен, волю-неволю, понякога се налага.  pardon
съгласна съм - много добре казано. good
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines