Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 08:55:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Текст за поканите и печатане на поканите!  (Прочетена 220742 пъти)
 
gingerina
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« -: февруари 13, 2008, 11:04:33 »

Здравейте отново. Благодаря на всички за идеите и мненията, които предложиха за моите покани с лалета Wink. Ето какво се получи като резултат:
http://gallery.svatbata.bg/users//main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=38971&g2_serialNumber=4&g2_GALLERYSID=9aed37ff84e0bf59980c5ef6929459ea
Текстът е отпечатан на картонче, картинката е на паус отгоре и са вързани с панделка. В крайна сметка съм недоволна отпечатания текст, шрифта стои повече на точки, но като се гледа покрито с пауса не е толкова лошо.
Реших да надписвам ръчно имената отгоре като обръщение и много се чудех дали текста да е в ед.число когато поканата е за един човек. Оставих го в крайна сметка в множествено и не ми звучи много добре. Но не ми се занимава да поръчвам наново текстовете.
Активен
Milichka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #1 -: февруари 18, 2008, 09:39:13 »

Искам да попитам.Текста за поканата на родителите трябва ли да е различен от текста за поканата на гостите?! И ако да може ли да дадете някои примерни текстове?!
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 18, 2008, 10:11:43 »

Milichka, не е задължително, макар че в много случаи текста на поканите за гости не е подходящ за родителите.

Разгледай тази и старата тема - има доволно много текстове, може и да си харесаш нещо.  good
« Последна редакция: февруари 18, 2008, 10:39:31 от Alucinado » Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 18, 2008, 11:41:05 »

Ние няма да имаме отделен текст - всички ще са с един и същ, но във форума наистина има много варианти за такъв.
Активен
ronilaz
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #4 -: февруари 18, 2008, 13:28:05 »

Здравейте,

моге ли да ми помогнете с няколко оригинални текста за поканите  smile...може и със стихче

благодаря предварително
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 18, 2008, 13:33:25 »

Идейки може да почерпиш от тук  girl_wink
http://www.pokani.com/svatbeni_tekstove.htm
и тук  blum
http://www.svatba.bg/tekstove-za-svatbeni-pokani
Някои се повтарят, но може да ги използваш като основа и да си измислиш нещо твое  Wink
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 18, 2008, 13:40:11 »

това е текста върху снимката на нашите

Поглеждаш със топли очи
погалваш със нежни ръце
прегръщаш със свойто сърце
за да кажеш че някой обичаш! heart
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 19, 2008, 11:24:01 »

Някой може ли да даде идея за покани на английски, някакви забавни, защото имаме приятели в чужбина, чиито половинки за чужденки и ми се иска и за тях да има нещо специално.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 19, 2008, 13:36:52 »

Някой може ли да даде идея за покани на английски, някакви забавни, защото имаме приятели в чужбина, чиито половинки за чужденки и ми се иска и за тях да има нещо специално.


Ето малко идеи


* funny_wedding_invitation_bumblebees.gif (31.79 KB, 506x362 - видяно 4181 пъти.)
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 19, 2008, 13:53:10 »

Благодаря ти много, не че мога напълно да си ги преведа де, ама ще се опитам, за да не стане така да изпращам нещо без да знам точно какво пише blush
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 19, 2008, 13:56:57 »

Е как няма да успееш сигурна съм че имаш поне една приятелка с добър английски. Ако имам време днес ще ги преведа.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 19, 2008, 18:39:21 »

Значи за превода

Първата е с доста думи с двоино знаене в английския и едвали ще прозвучи по същият начин както и на български. В общи линии:

Покана1: Какво е това жужене.Фобрите новини се разпостраняват- на 14 Юли ще има сватба и имената на младоженците и къде ще бъде сватбата

Покана2: Какво кара истинската любов да изригне(избълва) е мистерия стара като всяко друго чудо на света и имената на младоженците и къде ще бъде сватбата

Покана3: Много жабо са необходими за да откриеш своя принц или  принцеса, но тяхната любов от пръв поглед расте със всеки изминал ден.Тяхните дни заедно са пълни със смях, така че присуединете се към имената на младоженците и къде е сватбата

Пак повтарям че текста звучи много по добре на английски.Тексат е съобразен със картинките на поканата.



Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 20, 2008, 18:42:39 »

Днес бях в такрида и техните покани много ми харесаха. Вероятно в събота ще изберем и като ги надпишат ще снимам да ви ги покажа. smile
Каква е нормалната цена за надписване? На нас ще ни вземат 70 ст. за черно или 90 ст. за цветно, защото ни бил нестандартен текста. А не е по-дълъг от т. нар. стандартни. Малко ме издразни това, но сама да се занимавам ще ми отнеме много време.
И още нещо искам да попитам колко резервни покани поръчахте. Аз по сегашният списък гости ги изкарвам 47, разбира се искаме да си запазим една за нас, значи 48 и мислех да взема 55 бр., за да съм сигурна, че ще стигнат. Какво мислите?
Активен
kalnamalina
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 28, 2008, 10:33:33 »

Здравейте аз съм нова тук.Много ми хареса форума и се регистрирах!
Искам да попитам на девера и етървата какъв текст да напишем на поканата???
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #14 -: февруари 28, 2008, 10:51:51 »

http://www.svatba.bg/tekstove-za-svatbeni-pokani
http://www.pokani.com/svatbeni_tekstove.htm
Тук може да ти допадне нещо  good
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines