Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 20:10:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 159712 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #45 -: юли 08, 2014, 12:17:57 »

определено след снощната случка във ВТ болница,отивам в Плевен ще се стискам до там,ама не успяха да ме спечелят тук във ВТ.Вместо да ме успокоят те ме докараха до нервен срив и после се сърдят,че жените ходят в Плевен
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юли 10, 2014, 07:45:24 »

определено след снощната случка във ВТ болница,отивам в Плевен ще се стискам до там,ама не успяха да ме спечелят тук във ВТ.Вместо да ме успокоят те ме докараха до нервен срив и после се сърдят,че жените ходят в Плевен

Jasmine а кой ти е наблюдаващ лекар във ВТ?Ти защо не отиде първо при него?Аз раждах в тази болница по спешност ,много големи грубияни са там.Разбрах ,че доктор Паньова се е върнала.Тя е много добър лекар.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #47 -: юли 10, 2014, 08:03:50 »

Защото беше вечерта ,а моя доктор е в Плевен аз ходя там и съм много доволна.Просто бях се уплашила и звънах на личния лекар да попитам къде мога да отида да ми чуят тоновете и тя ми каза,че в този час само там мога да ида .Дано не ми се налага повече да ходя там
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юли 10, 2014, 08:41:08 »

Защото беше вечерта ,а моя доктор е в Плевен аз ходя там и съм много доволна.Просто бях се уплашила и звънах на личния лекар да попитам къде мога да отида да ми чуят тоновете и тя ми каза,че в този час само там мога да ида .Дано не ми се налага повече да ходя там
Щом си ходиш в Плевен най-добре си продължавай там .Важното е вие да сте добре с бебето .
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #49 -: юли 10, 2014, 13:08:21 »

Да следващата или по следващата седмица ще ходя на преглед,тъкмо да видим беба дали се е обърнала ,че си беше поседнала така хубаво ,а аз и говоря време е да започваш да се обръщаш smile Да ви се похваля днес си поръчахме легло и вече постепенно започвам да пазарувам smile Другите мами как сте?Не сте много активни?
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юли 11, 2014, 15:15:55 »

Здравейте от мен.

Скоро не съм писала, ама то и няма новости. На преглед съм чак края на месеца. Иначе скоро правихме късния БХС - всичко е ОК, нисък риск. Не успяхме да видим пола тогава и сега се надявам на ФМ да се види. Не че бързам, ама всеки почва да ме пита и на мен самата ми е интересно какво ще е бебчето. Аз залагам на момченце, такова чувство имам smile

Иначе откъм настроения съм ту в едната крайност, ту в другата. Или съм с приповдигнато настроение и се смея по цял ден, или (като днес примерно) ми е неспокойно, притеснявам се дали всичко е наред с бебчо. Незнам дали усещам бебето, на моменти си викам - ето то е, ама после почвам да се колебая. Абе луда работа smile

jasminne  Bravo че всичко е ОК smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юли 11, 2014, 16:26:42 »

И аз съм ок засега smile По-активна съм в бебешкия форум, ще ме извинявате blush
Другата седмица на 17-ти съм на преглед за измерване на шийката на матката и вратлето на бебето. Тогава стискам палци да се види окончателно полът вече, че ми се ходи на пазар DANCE На 05.08. съм на ФМ, в 21 г.с. ще съм.
Мога да се похваля, че усетих бебешки ритници, ама силни,чак ми надигнаха ръката yahoo В сряда беше, цял ден бях насам натам пеша, по едно време седя и чакам на една спирка следобед и си говоря с едно момиче и ме заболя нещо отляво и надолу от пъпа. Реших че са редовните болчици от разтягания и започнах с лек натиск да се разтривам. Но неее. И както си говоря и се разтривам на мястото, усещам буквално как ми се надига ръката от натиск отвътре  heart Така се стреснах, че замалко да подскоча. След това, като слизах от метрото, (съответно през цялото време не отлепих ръката от мястото) усетих доста силни няколко ритника, поне 5-6. Умрях от кеф  heart Не знам защо, но съм убедена че бяха ритници, а не юмруци например. На последния преглед в понеделник ми показаха къде и как е позиционирано бебето на корема ми, така че мисля, че бяха ритници. До вечерта престана и не можах да покажа на таткото.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #52 -: юли 11, 2014, 16:45:47 »

Браво за ритничетата,и на мен ми е голям кеф когато ме рита ли рита,но някой път като се заинати и се укроти почвам да се притеснявам.Мисля че е най-хубавото чувство до този момент д а усетиш бебо.
Стаси ти във кой форум си ?
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юли 15, 2014, 15:16:23 »

jasminne, сигурно си имала впредвид Ади, но ще ти отговоря и аз smile
С Ади сме с един термин и се намерихме първоначално в bg-mamma в темата за Мами Декемврийки, после направихме и тема в ФБ и като цяло там е по-голямата ми активност на мен лично (във ФБ).

Иначе аз имам усещането от няколко дни, че нещо ми се стяга в корема. Странно е. Онзи ден си барабаних по корема с пръсти и си пеех и изведнъж под пръстите ми в корема нещо се стегна (или усещането беше, че нещо стана като топче и някакви като иглички почувствах) и след 5-7 секунди спря. След няколко минути пак. И пак спря после. Абе странна работа. Дали беше бебчето незнам smile. Иначе за ритничета се съмнявам, че на 1-2 пъти усетих, ама Тома Неверни незнам дали беше бебето smile. Чакам си онова мърдане и ритане, което неможеш да го объркаш smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юли 15, 2014, 15:35:34 »

jasmine, в bg-mamma съм активна, във ФБ групите също (една на Стаси, една на Декемврийките 2014 г.). Но Стаси, аз първо тук те засякох, после в бгмама и накрая зацепих, че си същата Стаси blush
Според мен си усетила контракции. Стягането на корема и отпускането е типична контракция. На мен ми бяха така, и на топка ставаше на едно място. Аз си усещам бебока по друг начин, различава се.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #55 -: юли 15, 2014, 15:53:37 »

Аз откакто не ходя на работа,по цял ден съм на компютъра,но в бг мама не съм в темите ,във фейсбук имаме тема на ВТ мамите smile Вече започнахме лека полека да пазаруваме,поръчахме си легло,купихме първо шапчица,вчера и едно гащеризонче.Сега съм в дилема на какво да се топлим зимата дали радиатор или климатик ?
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: юли 15, 2014, 16:29:37 »

Здравейте мами и ъз не съм мн активна , повече съм бг мама ,защото ми е на начална страница ххахах. И аз вече не работя. Гледам да си почивам ,разходки. За пазаренето ся до края на тая седмица ще капарираме креватчето и количката. И септември живот и здраве ще ги вземем. За дрешки не бързам защото имам около 2 чувала ,))) от етърва ми и леля ми. И сега ще правим малко ремонтче- ще слагаме радиатори бяха откачени и така бяхме зимата ама мисля че ще е студано за бебче. Така че жасминче мисля че ако сте към топлофикация е по добре да се възползваш от радиатори. По малко разход е и е по топло и то навсякъде не само в едната стая. Wink а относно ЖК вчера бях всичко е ок.в 28 г.с. съм бебка беше седнала -не беше се обърнала ама докито каза че може просто сега да е седнала, до колкото помня предните беше надолу. Каза да не се травожа. Нямам и оплаквания....освен че съм качила..... До момента съм +13 кг...... На корем мой е повече ама като съм свикнала да съм слаба направо адски се депресирам и като гледам някой  мами които са качили малко и ни са трътлести в краката направо.....
 Това е .малко лична загуба имахме в началото на месеца и бях мн зле но не се отрази на бебка...свекър ми почина и така гледаме да не мислим за това,а за човечето което чакаме и ще гушкаме.
Хубав ден Wink)))сори за дългия пост
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #57 -: юли 15, 2014, 16:43:22 »

Яна аз ако не се лъжа май и ти беше за октомври началото.Ние също сме си поседнали и всеки ден и говоря ,че трябва да се обърне :)Но както и да се наложи да раждам ,ще го преживея само и само да няма проблем с бебето.Аз вече не се тегля,че изпадам в депресии,майка ми каза то не може да сте две и да сте слаби biggrin А иначе имаме нагласени тръби и радиатори но нямаме централно парно,аз на дърва неискам защото първо ,че сме в две стаи,второ че не мога да си представя новия апартамент да го опушим ,мислехме вариант на пилети,но още не знаем дали,ще може да сложим котела в мазата та ще видим .Мъжа ми е много зиморничав и има отсякъде изолации,а аз съм обратното ,не вирея в топлото и ще е мн интересно как ще достигнем до консенсус за бебето  nea
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #58 -: юли 15, 2014, 16:45:15 »

jasminne, ние сме на климатик и малко се притеснявах, че всички мрънкат как не било хубаво за бебе. Е, ние не сме усетили проблем. Настроихме го да си духа на по-слаба степен и в друга посока (да не е срещу леглото). Супер удобно си беше, когато идваше време за къпане. Увеличиш го, вдигнат се градусите, изкъпеш си бебето в стаята и междувременно си намалил климатика, за да не е жега. Бебета не трябва да са на жега, че лесно се претоплят, а и на топло не спят хубаво. Цяла зима вкъщи беше около 21-22 градуса. Зависи и какъв радиатор имаш предвид. Сухият въздух си е също проблемен.
Още не сме пускали климатик на студено, но и това ще стане. Едва ли на едно бебе ще му е хубаво лятото на 30-35 градуса.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #59 -: юли 15, 2014, 19:50:29 »

Ами аз попринцип съм много за климатиците,удобно, чисто .Обаче при нас случая ако го сложим ще е срещу леглото няма къде другаде,тва новото строителство е ужасна работа.А съм чувала че климатика изсушава въздуха,макар че в кухнята спахме зимата на климатик не съм усетила да ми пресъхва устата.Имам предвид за маслен радиатор.Спомням си даже като бях малка мама слагаше канче с вода отгоре .Но май наистин си е най-удобен климатика
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines