Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 03, 2024, 20:44:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Секцио или нормално раждане-как избрахте да раждате!  (Прочетена 100566 пъти)
 
kelly7
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #105 -: юни 21, 2012, 10:59:25 »

Изказването ти е малко крайно, сякаш искаш да натриеш носа на някой, който е твърдял че няма нищо по-естествено от естественото. Разбира се, че ако имаш проблем трябва да се премине към друг вариант, никой не е казвал досега че трябва да се мъчиш. Хубаво е че пазиш само хубави спомени и си доволна от избора си, благодарим за споделеното, но за първи път чувам майка да твърди, че деня на раждането на детето и е най-кошмарния в живота и. Просто малко крайно звучи всичко.

Напълно те подкрепям!
За да подкрепя и мнението си ще дам пример с приятелката ми, която роди скоро. Младо момиче, на 20г., слабичко - около 45кг., дребна костна структура, по описание на лекарите 'дребна и отдолу', но пък роди за 30 мин първо дете без никакви разкъсвания и никакви оплаквания, даже гък не е казала smile
Аз бих родила естествено, защото не ми допада идеята да разрежат тялото ми и да извадят бебето на сила някак. Не че го отричам напълно, но само по медицински показания.

Аз също като lawyer се бях наплашила, но то не знание. И в един миг започнах да чета и да попитам всяка информация... сега когато знам какво е и как протича до най - малката подробност не се плаша толкова, а дори го очаквам с нетърпение. А със секциото бих пропуснала всяка секунда от първите мигове на бебчето на този свят.
Но колкото и да си говоря - аз не съм раждала и засега нямам супер утвърдено мнение по въпроса... защото не знам какво е...

Аз също се притеснявам, че съм доста тясна и дребна отдолу, като отида на гинеколог дори спекулума не може да ми разтвори, според вас това добра причина ли е да избера секциото? Никой нищо не казва обаче за болките, какво е чувството и наистина ли егадно? Разкрийте повече моля ви...
« Последна редакция: юни 21, 2012, 11:07:45 от kelly7 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #106 -: юни 21, 2012, 11:58:56 »

За кои болки? При естественото раждане ли?
Активен
kelly7
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #107 -: юни 21, 2012, 12:18:07 »

Ами, бих се радвала да разбера и за двата вида. Ще съм много благодарна, ако някой разкаже, защото досега не съм срещала описание на нещата и все си мисля, че хората крият за да не откажат жените от раждането  crazy
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: юни 21, 2012, 12:34:09 »

А със секциото бих пропуснала всяка секунда от първите мигове на бебчето на този свят.
Аз не разбрах, защо ако родиш със секцио ще пропуснеш първите мигове от живота на бебето?
Родих секцио и гушнах сина си минути по-късно, след като го премериха, няма такава радост просто. Чуваш го как проплаква, казват ти колко е висок и тежък и часа на раждането, това не се забравя никога smile
Активен
kelly7
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #109 -: юни 21, 2012, 12:39:59 »

Защото ако е с пълна упойка ще се събудя доста по - късно и няма да съм будна в момента, в който точно го изкарват и проплаква за първи път.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #110 -: юни 21, 2012, 12:45:43 »

Доколкото знам, секциото се прави с епидурална.
Иначе вьв форума има тема "Как премина раждането ми" и там можеш да прочетеш всички подробности за всяка една, както и по личните теми на момичетата  good
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: юни 21, 2012, 12:48:24 »

Според организма секцио се прави и с пълна упойка. Аз бях така и не е чак такава болка за умиране, че не съм чула как проплаква малката и не съм я гушнала веднага. Сега не спира да бърбори и гласът й е най-хубавото нещо.
Активен
kelly7
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #112 -: юни 21, 2012, 13:00:41 »

Да са ви живи и здрави дечицата! Ще прочета останалите теми, но аз вече съм прочела абсолютно всяка една лична тема на мамите тук, от около две години ги следя всичките. Благодаря ви!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юни 21, 2012, 13:03:31 »

Кели, то си боли, едва ли някой би казал, че е песен самото раждане Wink Но повечето забравяме болката след като видиш бебчетата си.
Болката при излизане на бебето ли те тревожи, или контракциите. Контракциите болят повече, защото когато бебето вече излиза си попретръпнала и адреналина си казва тежката дума - просто искаш да се свършва и да гушкаш малкото heart Точно адреналинът е и нещото, което те кара да се чувстваш все едно имаш сили за още едно раждане, когато напъваш. Въпреки че преди това си се чувствала като парцал, примерно.
По преценка на лекаря, може да родиш и секцио - но по-скоро ако бебето е едро. Ако не, така или иначе разкритието при жената е 9-10 см, когато ражда и това е точно необходимото, за да излезе най-голямата част от телцето - главата.
Пък и, едно време (сега да не ме почват мамите, които ще кажат, че едно време си е за едно време blum ) тесни или широки жените все са раждали по естествен път. Че и бебетата не са знаели колко едри са.

Хайде, бъдещите мами с въпроси по раждането, нека пишат в съответната тема, за да не спамим тук и занапред give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: юни 21, 2012, 13:04:20 »

Отклонявате се от темата.Има достатъчно други теми в които да опишете и да попитате всичко.
Следващия път трия без да предупреждавам.
Научете се да пишете по темите.
Ясно пише Как избрахте да раждане,а не как премина раждането,имахте ли болки
« Последна редакция: юни 21, 2012, 13:05:59 от gucci » Активен
iuliq83
Любопитен
*
Публикации: 36


« Отговор #115 -: септември 01, 2012, 21:08:53 »

Аз раждах нормално, защото нямах противопоказания, а и ме беше страх от секциото. Мисля че избрах по - добрият вариант и съм доволна от начина по който момиченцето ми се появи smile
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: септември 02, 2012, 18:05:29 »

На мен тепърва ми предстои да реша дали нормално да родя или секцио, имам още доста време, но да ви кажа честно страх ме е и от двете по равно. Знам, че е хубаво първото раждане да бъде нормално, но да ви кажа имам сестра, която има две дечица първото роди нормално и беше няма такъв ад възстановяването, второто роди секцио защото беше седалищно бебето и се възстанови много по-бързо от нормалното. Но това не означава, че накланям везните към секциото, аз съм много страхлива натура, имам панически страх от игли и тем подобни и нямам представа, кое ще е по страшното за мен болката или упойката...
Активен
iuliq83
Любопитен
*
Публикации: 36


« Отговор #117 -: септември 03, 2012, 09:34:11 »

Емето, когато наближи да раждаш ще се успокоиш... Хормоните ще си кажат думата. Ще избереш кой вариант ти допада, но не случай чужди истории, защото две еднакви раждания няма. Успех!
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: септември 04, 2012, 20:50:11 »

Наистина възстановяването е индивидуално. Имам познати родили нормално, които се възстановиха бързо и такива, които родиха секцио и пак се възстановиха бързо. Според мен обаче , освен ако по медицински причини не се налага секцио, е най-добре да родиш нормално. Селциото , каквото и да си говорим, все пак си е операция и никога не знаеш какви последствия може да донесе. Аз раждах нормално и се възстанових бързо.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #119 -: септември 06, 2012, 14:17:01 »

Както каза Miri секциото е операция и крие рискове, матката е богато кръвоснабдена, само късмет е да не срежат някой капиляр както стана при мен.
Радвам се че при мен няма избор на раждане, така няма да има нужда да решавам.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines