Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 04:52:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 202999 пъти)
 
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: април 19, 2013, 10:25:42 »

Аз нося от бременност до сега сутиен, не е специален кърмачески, но е с много широки и тънки чашки и ми е много удобен, не ми натиска зърната или да сплесква гърдите и лесно кърмя от него когато сме навън. Моделът е бабешки, но в крайна сметка не това е важното в момента.  smile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: април 19, 2013, 20:22:08 »

inaxastra, и моите са меки, понякога в късния следобед усещам как млякото слиза.
katerinaatan, имала съм само веднъж запушено каналче и то в началото.
Princess_of_the_Dawn, не е важен моделът, само да ми ги оформи/повдигне малко, че приличам на бабичка така.
Благодаря ви, беше ми полезно да знам какво правят другите, че на мен ми беше X как се процедира.
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: май 30, 2013, 23:13:56 »

Някой да ми даде идеи-хитринки за успокояване на малък дявол, който на година и почти 3 месеца не спира да суче поне по 3 пъти на нощ (ако никне зъб и по цяла нощ почти  crazy). При нея не действат нито песнички, нито гушкане, а пък ако я взема на ръце да я разнасям и люшкам се ядосва три пъти повече....
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юни 03, 2013, 11:47:39 »

Понеже никой не ти отговаря, а имам същия проблем, ще ти кажа какво възнамерявам да правя-значи неизпробвано. Първо мислих около годинката, а сега смятам че ще е твърде малка , затова го отлагам за година и 4-5 месеца да я откажа, ама грубо. Слагам баща и да спи от нейната страна, когато се събуди той я гушка, той я успокоява, най-вероятно тя ще се скъса да реве и ще се разбуди. Ще търпим така колкото може, не виждам друг вариант за отказване, освен изчакване, което може да продължи до след 2 години.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #64 -: юни 03, 2013, 12:11:54 »

Аз нощното го спрях изведньж, а тя цокаше по много пьти на нощ (на всеки час). Казах й край, за мляко ще чакаш сутринта. Беше много по-лесно отколкото си мислех. Само пьрвата нощ беше малко по-трудно, после още 2 нощи хленчи по малко, но общо взето бьрзо приемаше и се вразумяваше.
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #65 -: юни 03, 2013, 12:18:49 »

При нас също от раз спряхме нощното. Аз бях съпер изтощена и реших,че края на нощното е дошъл. Първите две нощи беше истерично реване и разнасяне из стаята,но постепенно намаля и за 1седмица го премахнахме.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юни 03, 2013, 12:54:36 »

А на каква възраст спряхте нощното кърмене inaxastra и prety? Ние сме с едно нощно кърмене към 3-4 часа сутринта все още, но от две седмици насам взе да го прескача някои нощи и да се буди към 6-7, което вече си се води за сутрешно. Надявам се сама да се откаже...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #67 -: юни 03, 2013, 13:59:25 »

Аз месец преди 2те й години и то заради проблема сьс зьбите се реших.

Ако се откаже сама е идеално просто  good
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #68 -: юни 03, 2013, 16:33:07 »

При нас беше около 1.3год или 1.5год  нв помня точно crazy
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #69 -: юни 03, 2013, 20:04:19 »

Краси, аз спрях нощното 1 месец преди да го отбия. Бях сигурна, че ще е страшно тежко, защото до този момент само да опитам и се почваше истеричен рев, който по друг начин освен със цокане не можех да успокоя. Всичко беше една нощ за около 2 часа. Татко му го разнася и накрая му даде айран. На следващата вечер пробвахме с вода. Той явно реши, че не си струва да се буди нито за айран, още по-малко за вода. Децата са учудващо адаптивни, до този момент винаги щом се реша на нещо, което съм отлагала си давам сметка, че аз не съм била готова, аз съм се страхувала и най-вече съм подценявала малкия. Пример: нощното хранене, отпиването, първото спане при баба си и дядо си. Сега следващата ни крачка, за която пак аз не съм готова е махането на биберона. Дано отново ме изненада.
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юни 03, 2013, 21:03:45 »

Аз по принцип не искам да насилвам нещата и все се надявам Елена сама да намали нощните кърмения, но ще видим колко още ще почакам. Понякога суче само по 2 пъти, което е добре, но понякога се буди по 5-6 пъти и всеки път иска да суче и нищо друго не я успокоява. Тя спи до мен на леглото, така че аз реално не ставам, за да я кърмя, но пак се събуждам, местя я от едната, от другата страна и понякога само 5-10 минути след като е сукала пак се пробужда и пак търси...
Още е мъничка да и обяснявам, че трябва да чака до сутринта, като порасне още, за да знам, че ще ме разбере, вероятно тогава ще започна с опитите, ще видим  pardon
Ангелче май си права, може да пробваме от есента да започне баща и да я приспива, да видим дали ще има някакъв ефект.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: юни 05, 2013, 08:07:32 »

Аз за статистиката,споделям че още се кърмим нощем.
Обичайно се буди 2 пъти-около 2,30ч и 5,30ч,понякога си иска и като стане.
Но има нощи,като предната,в която цяла нощ се кърмим.
През деня кърмя рядко,а все по-често заспива и без мляко.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юни 07, 2013, 10:28:19 »

Албенчик, аз също съм противник на насилствените промени. Какво да ти кажа, и това ще мине, набери се с търпение. Помисли си дали не приема много пикантна храна за вечеря (мазна, солена) и затова да е жадна. Другото е да те ползва за успокоение, докато преминава през различните фази на съня. Това вече е малко по-неприятно. Опитай максимално да отложиш даването на гърдата, погали по гръбче, кажи малко "шшшш", хвани ръчичката, ако не става, чак тогава давай. Така постепенно ще спре. Иван сам се отказа от нощните, но някъде към 18 месечна възраст, не помня точно. Е, инцидентно се е случвало да се буди понякога за мляко, но здраве да е.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юни 09, 2013, 19:39:11 »

Здравейте, исках да попитам следното: предстои ми операция с пълна упойка и се чудя как да процедирам с кърменето. Лекарят ми каза да говоря с анестезиолога в самия ден, но тук като ги знам най-вероятно ще ми кажат да не кърмя 24 часа, но доста статии прочетох където пише, че може да се кърми след упойка и че минимално количество се отделяло в кърмата. Вие какво мислите? А раждалите жени с упойка, не кърмят ли веднага след това? По принцип аз ще я накърмя сутринта преди операцията, следващото ни кърмене по принцип е късен следобед или вечер, но ако прескоча него за всеки случай. Поне за нощно няма ли да е вече добре? И ако не я кърмя 24 часа какво мляко да й дам според вас - въвела съм прясно и кисело.
« Последна редакция: юни 09, 2013, 19:46:57 от Princess_of_the_Dawn » Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: юни 10, 2013, 14:09:15 »

Принцеске - кажи каква е точно упойката. Има доста видове. Веднъж като напишеш упойката - има списъци с кои лекарства можеш да кърмиш и кои колко се чака.

Аз например съм кърмила след огромно количество лидокаин (вадене на мъдреци) и е ОК.

Иначе помоли таткото да й даде прясно мляко вечерта, ако не те притеснява, че няма да суче. И се изцеди. Рони ще заспи с малко носене след млякото. Ще видиш.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines