Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 18, 2024, 13:43:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 182684 пъти)
 
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #180 -: януари 20, 2012, 08:47:39 »

Много ми е притеснено дали са бъбреците. Утре ще я измия със топла вода и ще й взема урина, дано няма проблем. Някоя от вас има ли е такива бактерии при бебе?
Дано да е само замърсяване това.
tweety bird стискам палци повторното изследване да е чисто

Аз искам да питам на бебета преди 1год от къде им взимат кръв за пълна кръвна картина?!!?  crazy Kазаха че ако изследването е по-детайлно и има нужда от повече кръв ще взимат от вената?!?!?  angry

Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: януари 20, 2012, 09:35:47 »

Ако е рутинното, което се прави, например на 6 месеца, се взима от пръстчето.
Ако са необходими повече данни или има по-специфична причина за изследване - тогава се взима от вената наистина.
На Ели й взимаха точно от вената, когато беше на около 5 месеца sad Имахме проблеми със стомахчето и слуз/ малко кървави нишки в акито. Гастроентероложката искаше да изключи вероятността за алергия към белтъка на млякото, както и други алергии. Правихме изследване и на кръвта, и на аки. Не е никак приятно да взимат кръв от вената на бебенце, дано не ви се налага наистина good
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #182 -: януари 20, 2012, 09:51:00 »

Мерси Sunray за отговора ти  give_rose.
Тука рутинно не се правят кръвни изследвания, никакви даже не се правя, само ако има съмнениа за нещо. На мен ми се иска да й пусна кръв и урина рутинно,но ако ще е от вената май ще пропусна. Аз мислех, че до 1год не се взима от вена. Ще говоря с Док евентуално само желязо да й пусне за изследване и урина*crazy*
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: януари 20, 2012, 10:48:55 »

Взима се, взима, ама при проблем и нужда. Поне тук, де....
Ако ще е рутинно - пръстчето, споко Wink
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: януари 20, 2012, 12:30:06 »

Благодаря, Prety.
Откарах урината, оказа се, че сега има по-малко бактерии от вчера, но утре ще направят друго изследване с урината, която става на другия ден, за да са сигурни, че не е от бъбреците, дано не е. Иначе няма Т, супер щастлива е, жизнена. Само , че от няколко дни през нощта явно сънува нещо и все плаче на сън за малко .
И сутринта забелязах, че си свива коремчето, дано не е свързано с бъбреците .
Обаче сега се оказа, че аз имам ацетон в урината... явно защото съм ограничила въглехидратите, мазнини и захари не консумирам. Четох, че трябва да пия шипков чай и сега го правя.
Може би ще пиша в темата за прегледите, че да не спамя тук.
 Целувки за всички.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #185 -: януари 20, 2012, 13:32:28 »

Искам да ви питам колко е нормално да наддава детето? Дъщеря ми първия месец наддаде 600 грама, сега ок.500 за втория.Има майки покрай мен, на които качват по 1 кг или повече, на мен ми се вижда много. Ако качва по кило на месец, на годинка не ми се мисли колко ще е. От притеснения направих глупостта да си взема кантар и да я следя (сега вече дори и не се сещам да я претегля). Щом детето е спокойно и не изглежда недохранено, значи и стига. Първият месец пък педиатърката я изкара, че и на см не е наддала  nea Никак не ми се иска да върви с наднормено тегло, защото най-често пухкавите бебета стават едри възрастни, но от друга страна искам и да се развива нормално.

Друго, което ме притеснява, е съня, който е на фази, спи спокойно половин час и в другото време е на люшкане и подрусване или на ръце. Това е причина и да спим отделно, за да мога да поспя нощно време, тъй като съня й трябва да се поддържа и да има буден човек до нея.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: януари 20, 2012, 14:21:44 »

uliaulia, теглото на бебето през половин годишнината си  трябва да се удвои, а през първата си, да утрои. Не се притеснявай, това е нормално. И тя първия месец наддаде нормално, после почна по по-малко.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: януари 20, 2012, 14:53:33 »

Юле,не го мисли наддаването.Лора първите месеци наддаваше доста,а сега наддаваме с по 200-300гр. Wink
Хич не се връзвай и не я сравнявай с другите бебенца. smile Щом е здрава и жизнена,значи си хапва достатъчно. Wink
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: януари 20, 2012, 16:17:53 »

Никак не ми се иска да върви с наднормено тегло, защото най-често пухкавите бебета стават едри възрастни
С това никак не съм съгласна. Аз примерно съм била доста пухкаво бебе, а сега съм почти 160 см и нямам 50 кила  pardon
Никола първите 2 месеца наддаваше по 1,5 кг после по по-малко. Не е изглеждал дебел . Сега на 1 год и 7 месеца е точно 12 килограма  smile
За гърнето - започнах да слагам Никола като стана на 7 месеца. От много месеци вече няма ако в памперса, и за пишото почна да си носи гърнето. От известно време се мъчи и да чурка прав ..... много е смешен - имаме 3 попадение вече  blum
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: януари 20, 2012, 17:21:13 »

Оле, и ние сме на 7, трябва да ходя да купувам гърненце тогава.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: януари 20, 2012, 17:47:11 »

Ние взехме и я слагам от време на време.Още не се сеща какво да прави,но за това си трябва постоянство. blum
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: януари 21, 2012, 01:20:34 »

Родители крили пола на детето си до неговата пет- годишнина, дори от самото него, така да се каже!  shok http://shine.yahoo.com/parenting/couple-finally-reveals-childs-gender-five-years-birth-180300388.html Статия от Yahoo!-то, но е на английски. Не мога да реша, аз лично, кое е в повече - ползите или вредата.  scratch one-s head По-скоро съм против май, ако трябва да избирам и като имам предвид само и единствено ползите за детето, разбира се.  smile Вие какво мислите? Техният довод е да се избяга от статуквото и да не се "слага в кутия" и ограничава детето им.
Относно гърнето, аз макар че нямам опит, ще се съобразя с моите "фройдистки" пристрастия и смятам до късно да не го уча на гърне бебо. Ще видим какво ще се получи в последствие.  smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: януари 21, 2012, 01:36:47 »

Юлия, Елица също никога не е наддавала по килограм. Никога. Най-много качи 900 г един месец, и толкоз. ИНаче все 600-700, около тези грамове. Сега по 200-300г. На 11 месеца тежи 8400-8500 (но пък е длъжка - 77см) smile Факт е, че и аз се притеснявах да не би да не се храни добре, защото бяхме на изключително кърмене 6 месеца, а до 8-ия включително - на смесено хранене. Та, незнаех дали й стига кърмата. Но пък винаги е била спокойно, усмихнато и много жизнено и игриво бебче. Дори и сега, когато пак не е особено едра, е страшно жилава. Важно е да се поддържа тенденцията за плавно качване, и най-вече да "дърпа" на сантиметри. Последният показател е по-важен от наддаването.
Също така е вярно и това за удвояването на теглото на 6 месеца, и утрояването му - на годинка good
И ние купихме ел везна, за което обаче не съжалявам въобще. Така се успокоих, че всичко е ок и че Ели поема пре предостатъчно кърма. Сега също я ползваме, веднъж месечно - за контролното тегло, че в кабинетите не им хващам вяра много blum

За гърнето - смятам, че на 7-8-9 месеца едно бебе доста трудно, може би невъзможно, ще се научи да ползва гърне. Е, да се слага с педагогическа насоченост е разбираемо, но пък да се очаква да разбере, да асоциира гърнето с физиологичните си нужди...Малко вероятно е поне. Според мен след годинката е много по-възможно детето да привикне към гърнето, до към година и половина, максимум две. Тогава могат да общуват по-пълноценно с възрастните, тоест и да си казват/ показват дали има пиш/ аки.
Завършвам с това, че изразявам личната си гледна точка и преценка, на база на това, че са единици бебетата, научени на гърне преди годинка, например. Обикновено успехът идва между първата и втората.
« Последна редакция: януари 21, 2012, 01:39:20 от sunray » Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #193 -: януари 21, 2012, 08:35:48 »

uliaulia,относно наддаването смятам, че всяко бебе наддава различно на месец 500-600гр ми се струват нормално.При нас първите 2-3 месеца по-малко наддаваше,после 4-6мес по около 800-900гр,до към 6мес беше само на кърма.Сега тежи 9.300кг и е 74см.Щом е спокойно детенцето,според мен добре си хапва.

най-често пухкавите бебета стават едри възрастни...
С това не съм съгласна.Не мисля че има някаква връзка между двете.

Юлия
За гърнето - смятам, че на 7-8-9 месеца едно бебе доста трудно, може би невъзможно, ще се научи да ползва гърне. Е, да се слага с педагогическа насоченост е разбираемо, но пък да се очаква да разбере, да асоциира гърнето с физиологичните си нужди...Малко вероятно е поне. Според мен след годинката е много по-възможно детето да привикне към гърнето, до към година и половина, максимум две. Тогава могат да общуват по-пълноценно с възрастните, тоест и да си казват/ показват дали има пиш/ аки.
Завършвам с това, че изразявам личната си гледна точка и преценка, на база на това, че са единици бебетата, научени на гърне преди годинка, например. Обикновено успехът идва между първата и втората.

напълно подкрепям написаното от Sunray*THUMBS*
Бих искала да добавя само че, детето също така трябва да може да седи стабилно седнало само, при нас това беше към средата на 8мес. Другото, което съм чела е, че преди 18мес бебета обикновенно не могат съзнателно да задържат физиологичните си нужди.
Аз в момента съм в търсене на гърне,но всичко, което намирам е с много голиам отвор и тя едва ли не пропада цялата вътре,също на самото гърне пише препоръчителна възраст 18мес. Ha мен също ми се иска, колкото се може по-скоро да махаме памперса, но не зависи от мен.  pardon
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: януари 21, 2012, 12:07:55 »

Юлия, бебенцата винаги наддават повече първите месеци, а към годинката дори може да има и месец без грам да са наддали, особено ако проходят рано и са много активни. Така че, ако едно дете качва по килограм и повече първите месеци, това не означава, че ще продължи да наддава по този начин до годинката.

За гърнето, аз не съм съгласна, че у едно дете не могат да се създадат навици преди годинката. Това си е лично мое мнение. Съгласна съм, че не могат да задържат и да си казват и тн и тн, но навик според мен определено може да се създаде. Всяка сутрин след сън слагам дребка на гърнето и тя си върши и пиш и ако там вече 5 месеца. След това обикновено сме на много дълга разходка през деня, така че пишкането няма как да не е в памперса, но следобед отново е  на гърнето и ако и се прави нещо, пак там си го прави. Не вярвам тя да е някакво изключение, просто не знам защо майките си решават, че бебетата не знаят за какво става въпрос и започват супер късно да слагат малчовците на гърне, което според мен е грешка, ама все пак всеки сам си решава дали иска да сменя миризливи памперси до 3 години  pardon
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines