Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 24, 2024, 04:31:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 6  (Прочетена 183349 пъти)
 
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #60 -: декември 04, 2011, 11:00:21 »

Искам да попитам каква залагалка-биберона ползвате и сте ползвали, искам вече да я сменям нашата тя е от комплекта на AVENT 0-3м. Колебая се между AVENT и NUK силиконови и не мога да реша... А гледах и Canpol но нещо не ми вдъхват доверие. Вие какво мислите? Чували ли сте отзиви?
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: декември 04, 2011, 11:05:55 »

Иве,ние ползваме на Бертони залъгалката с пчеличка.Много съм доволна.Вече купуваме 3-та такава. good
Може да се поставя в различни позиции,а не само от едната страна,което ми е трудно понякога в тъмното.Има изрязано и от двете страни за нослето и не оставя големи отпечатъци по бузките. smile
Имаме и 2 други залъгалки(не знам на коя фирма са),но формата им е такава,че имат определена позиция на поставяне(имат само една изрязана страна за нослето),а и по-лесно се изплъзват от устата. nea
Ето я и нашата любима залъгалка.
« Последна редакция: декември 04, 2011, 11:07:37 от carlyangel » Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: декември 04, 2011, 11:14:52 »

До сега не знам някоя жена да е махнала изцяло обеците,защото не й харесва този аксесоар.

И аз съм от хората, които НЕ харесват този аксесоар NO майка ми е настояла да ми пробият ушите като малка, имам дупки, но не ми харесват обиците не нося, за последно съм носила на сватбата преди 2.5 г, смятам че детето като порасне - стане жена сама ще реши дали да носи обеци или не...лично мнение smile

Иве
, ние ползваме на Авент биби първо 0-3 м сега 6-18 м , пробвали сме и на нук, но на Цецко си му харесват повече Авент. Все пак си зависи от детето, едно детенце от парка ни харесваше само на Авент, др не признава pardon др деца харесват каучукови - така че от Краси зависи каква биба ще ползвате smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #63 -: декември 04, 2011, 11:32:09 »

Моята кукла признаваше само и единствено Авент!Аз бях накупила всичко на Нук,от шишетата до бибите залъгалки.Прибираме се ие пт болницата,ами тя нито можеше да ия от шишето.Хем имаше кърма в него и пак 1 час тя не може да изпие 40гр.Така 2 дни и на мен ми хрумна че може да е от шишето и една приятелка ми каза,че са имали същия проблем.Купихме ние и гледай какво става,млякото се изпиваше от 5 до 15 мин.И бибите не искаше плюеше ги,а тези на Авент-аси ги засмука веднага.Аз мисля,че има общо ако детето е яло от шише в болницата.з там още нямах кърма и там я хранеха със шишета на Авент.Това ми  е любима марка и на мен вече,от всичко съм доволна.А бибата за мен е важно да има и от двата края вдлъбнато за нослето.Защото детето понягока завърта с ръчичка бибата и ако тя от единия край няма вдлъбнато става неудобно и й се опира в нослето.
Ние още сме с биба,само при заспиване.Знаете ли дали има биба на авент за след 18 месец?Аз много се тревожих дали е опасно да смуче още,ама след като прочетох 2 книга и бях чувала впредаване в Утилисима,че бибата трябва да се махне между 2 и 3 години.Тогава вече се изкривявали зъбките.Аз си признавам,че не мога без нея защото не зъби,а зъбища вадим ние,а да не казвам че първото излезе на година и месец и изкара вече 14 за 6 месеца!Разсипаха я милата!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: декември 04, 2011, 11:38:07 »

Руби,моята биба са я махнали на 2год и някой месец,а имам перфектни зъби.Не мисля,че има такава опасност. Wink
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #65 -: декември 04, 2011, 11:43:22 »

Много ви благодаря момичета, ние също всичко имаме на Авент.

Имаме шише на Чико с каучуков биберон, залагалка имаме каучукова на Чико но не я харесва нея...
А сега и комплекта за хранене съм харесала пак е Авент и залагалката ще си му взема Авент-решено е girl_wink
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: декември 04, 2011, 11:59:07 »

Ние пък ползваме на Канпол, т. нар. черешка, каучукова, много я харесва, вече два пъти й взимам такава, те са от 0-6 и от 6-18 месеца. Но знаеш ли, че на около два месеца трябва да се сменят бибите, както и тези на шишетата също.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #67 -: декември 04, 2011, 14:39:53 »

Аз мисля,че изкривяването на зъбите си е вупрос и до ген малко.По принцип коса,кожа и зъи са наследствени и не можеш да избягаш от това.Няма спор,че и бибата ще допринесе за това,ама и аз мисля,че към 2 годинки ще я махнем.А и нека ни излязат оставащите 2 кучешки и 4 задкътника и ще действаме.
Моля ви мацки,ако знаете или видите да има биба за след 18 месец пишете ми.И друго,което знам от ортодонт е,че трябва за съответните месеци а детето да се взима биба за тези месеци.А не като някои майки,детето на 1 година,а си цока още тази от 0-3 месеца.Това било вредно,защото дебелината на бибата била съобразена с разстоянието.И другото което е,че по добре биба,отколкото разни предметои да дъвче или ПРЪСТ!Биба се маха,ама пръста е ужас.Още ми е пред очите едно 5 годишно момиченце с пръста в устата и смуче като кърмаче!
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: декември 04, 2011, 15:31:41 »

Рубин при нас положението със залъгалките е същото - за приспиване и върху тях си изкарва яда от никнещите зъби. Не знам вече колко изгризани сме изхвърлили, но продължавам да купувам, защото си мисля, че иначе драмата със зъбите (която у нас е направо огромна) ще бъде още по-страшна. И аз се притеснявам, че вече трябва да се маха, но ще изчакам да видя какво ще стане с останалите задни кътници и тогава. Четох, че до към 3 години не е толкова страшно. А за размерите аз знам, че не трябва да се взима по-голяма от съответната възраст, защото тогава е неподходящо за зъбите, а ако е по-малка не е проблем. Мисля, че няма за над 18 месеца, защото се предполага, че тогава вече няма да се ползва. Според мен не е проблем да ползваш такава - тя е добър размер. И ние сме на Авент и мисля, че зависи с какво е свикнало детето от началото и после не иска други.
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: декември 04, 2011, 20:11:59 »

Аз мисля, че на всяко детенце щу му хареса различна залъгалка, без значение какво харесва ни харесва на нас или какво си мислим, че е най-подходящо. Голямо значение има и с какво са свикнали също.
Ние ползваме тези и друго едва ли ще мога да и пробутам - слагат се само в едната посока, но лично за мен това не е проблем, а от 7мия месец още малката и сама може да си ги завърта  pardon
http://www.nuby-uk.com/shop/index.php?route=product/product&product_id=301

Лично аз се надявам до година и половина да сме се отказали от залъгалка, но ще видим, шефът не съм аз  blum
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: декември 04, 2011, 23:01:47 »

Ние ползваме тези и друго едва ли ще мога да и пробутам - слагат се само в едната посока, но лично за мен това не е проблем, а от 7мия месец още малката и сама може да си ги завърта  pardon

И Ели вече сама си я върти, накъдето трябва. Просто се усеща, че нещо не е наред и я завърта, докато стане удобна blum

Лично аз се надявам до година и половина да сме се отказали от залъгалка, но ще видим, шефът не съм аз  blum

И аз така смятам, но ще видим "какви ще ги надробим". Сега сме в пика на зъбоникнене и няма да успея, ако се опитам. Но пък забелязвам, че все по-често я плюе или гризе като играчка преди заспиване, не е така пристрастена сякаш smile
Казаха ми, че не е такъв проблем, ако залъгалката е по-малък за възрастта размер. Аз и без това не успях да й пробутам същата, но за 6+ месеца. Търси си тази за новородено, най-мъничката. Та, си караме и сега с най-малкия размер и май така ще си продължим.

Нашият биберон залъгалка е на НУК (на нас всичко ни е на НУК - шишета, биберони, залъгалки и Елица няма оплаквания blum ) - ортодонтска, не тип "капка". До преди месец бяхме с каучукови, защото са по-меки, което е добър вариант за първите месеци. Наскоро взех силиконова, на същата марка. Другото, което ми харесва при НУК е, че имат светещи, което за през нощта е идеално, когато я е изпуснала и се налага да я търся в тъмното smile Но не е нещо толкова важно, де! И без този тип сме карали.
Че е до ген, до ген е, но не съвсем. Хубаво е да се вземе нещо подходящо, пък оттам нататък - каквото стане.
« Последна редакция: декември 04, 2011, 23:04:24 от sunray » Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: декември 05, 2011, 00:22:57 »

И другото което е,че по добре биба,отколкото разни предметои да дъвче или ПРЪСТ!Биба се маха,ама пръста е ужас.Още ми е пред очите едно 5 годишно момиченце с пръста в устата и смуче като кърмаче!

Каза кой?! Не целя заяждане, всяка майка има право да реши какво и как да прави с детето си и това че не разбираме другата гледна точка не означава, че трябва да я наричаме "ужас". Аз предлагам биберон от може би 3та седмица живот на малката, НО биберон така и не се научи да смуче. В началото си смучеше ръцете, а към 3месец си намери и палеца  blum та така представена пред избора биберон топнат с мед/сладко или палец предпочетох палеца. След това съм правила и други опити да я "прекарам" със залъгалка, но тц (това е да си имаш овне pardon ). Сега вече не виждам смисъл пък и ми се стува, че времето на палеца отминава така или иначе. Колкото до това че пръст не се маха, продават в аптеките специални лепенки, които отказват от гризане на нокти и смукане на палци(препоръчват се за използване след годинката)  Wink На Авент мисля са до 18 месеца бибероните, смята се че до тогава това със смукането трябва да е израснато...Но това понякога е съвсем различно от това, което става в действителност (май).
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: декември 05, 2011, 01:28:00 »

Aprilka, казват го лекарите. Вярно е това за пръста, и наистина е по-опасно и трудно за отказване. Когато Ели започна да си смуче целенасочено само палеца, педиатърката ни каза да взимаме мерки и да й даваме биберона. До тогава изчаквахме, защото си лапаше ръчичките и пръстите, но безразборно. Та, лекарката също ни даде много примери от нейната практика за доста поотраснали деца, че и вече не деца, които си смучат палеца. Стига се и до деформации. Да, вероятно може да се откаже и от това едно дете, но със сигурност е по-трудно и носи повече кофти последици.
Вашата ситуация е сложна наистина, щом не иска и биберон. Тя и Ели го прие с неохота чак в 6-тия месец...Но никога не съм и помисляла да го потапям в мед NO

Така е, в крайна сметка всеки прави, каквото реши, но не пречи да дискутираме тук give_rose
Нека не започва сега спор, освен ако не е градивен smile
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #73 -: декември 05, 2011, 10:04:26 »

Ами нека да не е спор - помогнете ми smile
Синът ми е на 1 и 5м. и периодично съм му предлагала залъгалка-биберон (различни видове и марки) (от раждането до 1 г. всеки месец) - не ще и е ще. А пръста (ужасния) го иска. Изваждам му го, занимавам го с нещо за да го забрави, поскарвам му се леко, но той пак си го помни и лапа.
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: декември 05, 2011, 12:15:36 »

всяка майка има право да реши какво и как да прави с детето си

good

Та, лекарката също ни даде много примери от нейната практика за доста поотраснали деца, че и вече не деца, които си смучат палеца.
за жалост не само деца, но и големи хора. Една майка от парка го прави, а сега и нейната 8 месечна дъщеря върви по нейните стъпки, а жената се е видяла в чудо. Беше решила да и намаже пръста с нещо люто, но за мен това е много краен вариант NO

Да ви питам, вие кога започнахте да слагане децата да спят на възглавница? Цецко е на 1 г вече и още не съм го слагала. Като излезнахме от болницата му бяхме сложили, но педи каза да я махнем и още сме си така pardon
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines