Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 15:19:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 43 44 [45] 46 47   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете....- 2 част  (Прочетена 273284 пъти)
 
rosi09
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147



Моят сватбен албум

« Отговор #660 -: май 26, 2009, 17:39:16 »

А при нас - Стара Загора - даже няма и питка под пилето. Само торта за кумата и пиле за кума...
Богата България!!!  Wink
Активен
vania_ps
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 48



Моят сватбен албум

« Отговор #661 -: май 26, 2009, 18:20:12 »

При нас в Пловдив също се играе за торта и пиле. Кумата играе с шафера за тортата, а кума с шаферката за пилето.
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #662 -: май 31, 2009, 22:15:53 »

 Здравейте,да се разпиша и аз тука.Относно даровете мисля че всеки си решава как и какво да бъде в който и град да се намира.Аз във Варна като съм била на сватби  все по различен начин е било-или само с питка или с пиле и пита за кръстника,а за кумата торта.Но по принцип тука гледаме кумовете да поиграят за даровете а младоженците да им се радват отстрани  blum.Ние обаче още не сме си избрали кумове,че тези които помолихме няма да са в страната и сега пак наново мислим.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #663 -: юни 01, 2009, 07:23:32 »

Момичета, как стои въпросът с официалното канене на кумовете, при положение че са моя приятелка и негов приятел. В смисъл, като носим пита, пиле и алкохол, не върви в заведение, а те не са двойка, та се чудя къде да се съберем... crazy Те се познават, събирали сме се 2 пъти (опитахме се да ги направим двойка, ама не стана Xixixi). Та, варианта май е да говорим предварително с тях за събирането? У нас ли, у момчето ли, къде...? Имате ли предложения как да постъпим? Време имаме още много, просто тия дни се замислих по този уж незначителен въпрос, а се оказа че си иска мислене и той tease
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #664 -: юни 01, 2009, 08:24:27 »

 Velvet и ние имаме същият проблем.Нефов приятел за кум и моя приятелка за кума-и няма как да са дваойка защото всеки си има приятел/ка.Поканихме само него ,защото тя не е в страната,но после се оказа че и той заминава и сега пак има да мислим много.Иначе мислехме по отделно да ги каним на всеки в къщата.
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #665 -: юни 01, 2009, 09:45:11 »

Момичета, как стои въпросът с официалното канене на кумовете, при положение че са моя приятелка и негов приятел. В смисъл, като носим пита, пиле и алкохол, не върви в заведение, а те не са двойка, та се чудя къде да се съберем... crazy Те се познават, събирали сме се 2 пъти (опитахме се да ги направим двойка, ама не стана Xixixi). Та, варианта май е да говорим предварително с тях за събирането? У нас ли, у момчето ли, къде...? Имате ли предложения как да постъпим? Време имаме още много, просто тия дни се замислих по този уж незначителен въпрос, а се оказа че си иска мислене и той tease

Според мен най- добре ги поканете у вас.Така или иначе е ясно защо ги каните. Съберете се почерпете се и се забавлявайте, като така ще е и много по-удобно да обсъдите и какво трябва да прави всеки, какви подаръци ще си разменяте и т.н.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #666 -: юни 01, 2009, 10:10:45 »

velvet,ние ги поканихме на заведение.Нямахме торта,пиле и такива неща...
И двамата бяха поканени неофициално предварително и потвърдиха,че ще ни кумуват.
Отидохме четиримата на ресторант,запознахме ги един с друг и им връчихме официалните покани.

Първоначално мислех да ги поканя в дома ни,но нещата се развиха така,че нямаше как да се осъществи тази идея.
Активен
mojebi
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #667 -: юни 07, 2009, 17:46:06 »

a nqkoi da znae dali na drugiq den sled svatbata se hodi na gosti na kumovete i se podarqva ne6to?az ve4e ot nqkolko mesta go 4uvam tova i sega neznam kakvo da pravq.da tursq li podaruci za kumovete ni...? pardon
i ako e taka kakvo se podarqva? girl_impossible
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #668 -: юни 07, 2009, 18:56:41 »

На другия ден(след сватбата) се ходи на гости на кумовете,а на трапезата се слагат даровете от сватбата-пиле,торта,погача-кой каквото е имал.
За подарък-мисля че не се носи.
Активен
rosi09
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147



Моят сватбен албум

« Отговор #669 -: юни 07, 2009, 19:33:33 »

И ние сме в същото положение за кумовете и ето какво направихме:
Кумът ни много държи на традициите и затова трябваше да го поканим по реда си. Той работи на един язовир до нашия град и ние една вечер просто отидохме там. Ама през деня той ни беше поканил, а ние му казахме че заминаваме за София и няма никакъв шанс да се видим, така че той хич не ни очакваше... През деня правих баница (първата в живота ми, но стана перфектна), купихме пиле, водка (кума не пие ракия), торта, бонбони, букет и още един  куп неща. Като паркирахме колата Кумчо щеше да припадне - беше много щастлив и изненадан... той от много време си знаеше че ще ни е кум и все ни викаше "айде поканете ме дее" и много страдаше че не го правим, но ето че стана...
Кумата обаче не познава никакви традиции, въобще не знаеше че трябва да я каним, но в случая ние искахме да се доближим поне малко до традицията и да я поканим с пиле и торта и т.н. Ние двете с нея си имаме един ритуал - винаги като се видим отиваме в някое KFC - и двете го обожаваме и умираме за крилцата... Затова един ден и казах че трябва спешно да се видим в KFC. Тя се нави на секундата естествено, тогава ние с милото тръгнахме по-рано, преди срещата. Взехме и Бейлис (тя само това  пие), понички от Дънкин Донатс (вместо торта) и цял Бъкет с пилешки крилца (вместо пиле). Тя също беше много щастлива и доволна.
Та така направихме ние. Кой е казал че кумовете трябвна да са заедно като ги каним?! Не е ли по-добре поканването да е наистина лично (като за нашата кума) и запомнящо се (като за кума ни)?!
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #670 -: юни 07, 2009, 23:48:54 »

Браво бе Роси.Много готино сте го направили. Bravo
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #671 -: юни 09, 2009, 15:34:05 »

нашите кумове също не бяха двойка и решихме , че е най-уместно да ги поканим поотделно, даже понеже кумът си заминаваше за чужбина го поканихме доста преди кумата.
 Тъй като не само не държим на традициите , но и даже съвсем не ни кефят нямаше такива неща като пиле, ракия и т.н. И двата пъти бяхме на ресторант и платихме сметката.всеки постъпва според вижданията си и разбира се тези на кумовете.
Ние нямахме и на самата сватба игра с торта и пиле, пак поради същите причини, така че съвсем не е задължително да се правят такива неща
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #672 -: юни 18, 2009, 12:38:58 »

Една молба към тези които скоро кумуваха  smile аз помня, че говорихте за изненади към младоженците, но не искахте да споделите преди това .....може ли вече да разкажете нещичко   blush
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #673 -: юни 19, 2009, 20:50:21 »

Благодаря ви, момичета, за съветите smile Ние сигурно ще спазим основните традиции, и може би ще ги поканим вкъщи (и двамата, макар да не са двойка, се познават и са идвали тук), ще им подарим подаръците и ще им връчим поканите, а пък не пречи след час примерно, да идем на заведение. Както дойде Wink
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #674 -: юни 21, 2009, 20:55:20 »

Относно кумовете исках да попитам дали младоженците подготвят на сватбата някаква изненада, игра или нещо от сорта за тях. Въсщност доколкото разбирам освен речта на кума и евентуално някакъв техен танц, те нямат други задължения или се бъркам?
Активен
Страници: 1 ... 43 44 [45] 46 47   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines