Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 22, 2024, 13:06:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта- част 3  (Прочетена 177172 пъти)
 
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: февруари 09, 2009, 16:38:20 »

Оригинално, но това ми се струва, че не е грах nea
Активен
echi
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #331 -: февруари 10, 2009, 23:36:29 »

здравейте, искам да попитам някой знае ли от къде може да се вземе хелий,за да се напълнят балони.Благодаря предварително. smile

Задавам същия въпрос!  scratch one-s head
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: февруари 10, 2009, 23:53:52 »

милото каза, че има близо до Сточна гара
ето карта :
http://bgmaps.com/map.aspx?sid=828ab4de75f6c2563b5e5e68f52eb08f&tip=1&initsearch=1

каза, че точно за хелии не е сигурен, но там пълнели всякакви газове така, че би трябвало да има и хелий Wink
Активен
lady_in_love
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 837


Blinded by love


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: февруари 11, 2009, 00:24:53 »

Мисля,че в 101 балона продават хелии.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: февруари 11, 2009, 08:30:55 »

Като стана дума за балони с хелий аз намерих на едно място 1,50лв за пастел и 1,30лв за металик(за 50бр) тази цена дали е добра, защото нямам никаква представа?
Активен
mila_vn
Регистриран

Публикации: 6



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: февруари 11, 2009, 08:37:28 »

 @}->--Здравейте момичета и аз умувам к :)аква да бъде украсата за ресторанта и незнам какво да правя
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: февруари 11, 2009, 09:33:09 »

според мен цена 1,50 си е скъпичко ама ако не ти се занимава е ок smile Въпроса е как си с времето и желанието да се разправяш. Иначе металик балоните са 0,20-0,40 лв на брой максимум не надути, а другите са 0,15-,030 лв в зависимост от големината
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: февруари 11, 2009, 09:38:42 »

аз искам готови с хелий направо да ми ги доставят в ресторанта
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: февруари 11, 2009, 09:50:31 »

според мен цена 1,50 си е скъпичко ама ако не ти се занимава е ок smile Въпроса е как си с времето и желанието да се разправяш. Иначе металик балоните са 0,20-0,40 лв на брой максимум не надути, а другите са 0,15-,030 лв в зависимост от големината

Да, tasty такива са цените горе-долу, но ти сама казваш - цените на ненадути балони.
Е, къде е логиката надути с хелий и ненадути такива да са на една цена?  crazy
Просто хелият не е безплатен като въздуха   Wink и тези цени от 1.50 не са никак скъпи, все пак трябва да се плати и хелия, нали така, а не само балона.
Не казвам, че е евтино, но не е и скъпо - цената си е съвсем нормална.
Защото принципно ценообразуването на балон с хелий е следното:
Цената на балона (в зависимост от това, дали е металик, пастел, някой "по-изчанчен", лъскав примерно и т.н.) + цена за напълване с хелий, което обикновено средно е около 1 лв.
Т.е. към този 1 лв. за пълнене добавяш цената на балона и се получава реалната цена за напълнен балон.

Момичета, не ви се бъркам, но ми се струва сложно това да си търсите сами хелий за балоните. В смисъл такъв, ако отидете някъде да ви ги напълнят, ок, но ако е да купувате бутилки или ако не купувате, то поне искат някакъв депозит за тях, ми се струва сложно и безмислено. Дори и да се научите да боравите сами с бутилката, какво ще я правите после?  crazy Да не говорим, че и тежи  nea  Е, има и по-малки, ако не се лъжа. Но със сигурност няма да ви излезе по-евтино, най-малкото, защото не ви трябва толкова много хелий.

Това е само мое мнение, никой не ангажирам, но според мен е най-лесно да отидете в някоя фирма за балонни украси - примерно "101 балона" или "Щурия балон" или някоя друга (не се сещам какви има в София), да питате за цените, дали нямат отстъпки за количества примерно.
Дали имат цена за поставяне на място - ако това оскъпява нещата, може в деня на сватбата да пратите някой ваш познат да купи 50 балона с хелий примерно и да ви ги сложи в ресторанта след предварителни инструкции от ваша страна за разположението, разбира се.
Варианти много, само трябва да потърсите къде са най-ниски цените, но ме съмнява да намерите балони с хелий под 1 лв.  good
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: февруари 11, 2009, 10:05:30 »

ми мой приятел каза, че там където по-нагоре темата съм дала карта една бутилка струвала около 20 лв пак казвам на който му се занимава и с нея могат да се напълнят доста повече от 100 балона
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: февруари 11, 2009, 10:14:39 »

tasty , 20 лв.  Oh my ... за бутилка, направо ме разби с тази цена. Сигурно ще могат да се напълнят поне 100, поне аз съм виждала такава малка бутилка, която пълни около 100, но цена от 20 лв. ми се струва невероятна.
Но сигурно е възможно, не споря, пък и София е друга България, както се казва  blum

Ами честно да си кажа, за тази цена от 20 лв. абсолютно си променям мнението и от раз бих тръгнала да се занимавам.  good Наистина си струва при това положение човек да потърси, а и малките бутилки не са толкова тежки и неудобни, а и 50 балона да напълниш - пак си е изгодно. Може да искат някакъв депозит за бутилката, който после ще си го вземете, естествено.  good

Така че за тези парички, направо ви съветвам да проверите, защото определено ще излезе много по-евтино!  good Единственото неудобство остава, че трябва да ангажирате някой да ви ги напълни в деня на сватбата и да ви ги аранжира. И то не много рано, за да не спаднат до края на тържеството.  Wink
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: февруари 11, 2009, 10:44:45 »

ето ме с информация, мой приятел той пълни от тях други газове сега провери до ТЕЦ София също има едни но те работят малко на едро трябва да се говори с тях дали може по-малки количества, но бутилка с хелий 50 литрова  струва 210 лв, като с нея могат да се напълнят около 1000 балони от тези малките стандартните  give_rose дано да съм била полезна, но на мястото на което дадох картата по-нагоре във форума пълнели малки бутилчици също, но не могат да ми намерят телефона
Активен
echi
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #342 -: февруари 11, 2009, 12:52:56 »

Благодаря ви за информацията. 20лв. за бутилка ми се струва нормално, а и 100 балона на мен биха ми свършили повече от чудесна работа. Къде да намеря магазините за балони, които споменавате? Ако някой има адрес, ще съм много благодарна.  girl_wink

И друго се сетих... не съм запозната, затова да попитам: балоните, които се пълнят с хелий различни ли са от нормалните балони? Затова ли е и тази разлика в цените, които някои от момичетата споменават по-нагоре?
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: февруари 11, 2009, 12:57:10 »

Намесвам се само да споделя балонения си опит. Имах 120 балона за дипломирането, отпечатани с мой дизайн, ала-бала, да не обяснявам сега 100 часа, ама ми бяха част от дипломната работа. И ги бях поръчала точно от "101 балона". Изрично ми казаха, че май месец им е пълен със сватби и балове и са много заети и не могат да ми надуят балоните с хелий - демек ми отказаха. С двама приятели надухме с помощта на дробовете си всичките балони за 10-тина минути и спасихме ситуацията, обаче после реших да си прибера балоните, за да ги дам на една приятелка - абитуриентка. И се оказа, че не можахме да съберем 120 балона дори в обема на купето на Опел Астра 1994 комби на моя колежка, която се притече на помощ. Затова не се хващайте да транспортирате вие надути балони, освен ако нямате ван, или ако бройката не е малка. Или да ги докарат от фирмата-пълнач, или да ги надуят на място, е моят съвет!

И само да добавя, че 100 балона звучат много, изглеждат много, когато ги товариш в кола, обаче в голямо помещение изобщо не са много и ако ресторанта е по-голям, според мен трябват дори повече.
« Последна редакция: февруари 11, 2009, 13:00:09 от BASTET » Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: февруари 11, 2009, 15:01:56 »

echi , няма никаква разлика между балоните с хелий и тези без хелий.
Просто стандартните балони се пълнят с хелий, а не с въздух, за да стоят нагоре, а не да висят надолу  Wink Разликата в цената е единствено заради хелия, с който се пълни балона - все пак той не е без пари като въздуха.

Иначе ненадутите балони имат разлика в цената заради вида си - пастелните обикновено са по-евтини от металиковите. Като добавиш цената на ненадут балон (между 30-50 ст.) към цената за пълнене на бройка балон с хелий (средно около 1 лв.), става ясно колко излиза един напълнен с хелий балон.

За координати, напиши имената в Гугъл, няма начин да не излязат.

Вариантът ти е 1-во да провериш откъде можеш да си вземеш бутилка с хелий, да видиш ще има ли кой да ти напълни балоните в сватбения ден (защото няма как да стане от предния), да ги транспортира до ресторанта (това, което казва BASTET е точно така и могат да се наложат няколко курса до рсторанта, освен, ако не се пълнят на място) и съответно да ти ги аранжира.

Ако си намерила бутилка и човек, който да свърши тези неща в сватбения ден, отиваш и просто си купуваш празни балони!  good
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines