Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 04:39:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ 4"  (Прочетена 127010 пъти)
 
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #435 -: юли 27, 2010, 09:12:18 »

Здравейте момичета  smile. Ето ме и мен на работа след двуседмичен отпуск.
Изкарахме добре на морето, макар че на мен тези жеги не ми понасят добре.
Честито на всички разбрали пола на бебоците  Bravo
Аз реших тази седмица да ми е последната работна, защото не се чувствам добре. Въпреки магнезият и но шпа, имам почти постоянни контракции. Не ме боли, но е притеснително. Когато тръгна да вървя и след 20 метра почвам да се свивам. И краката ми страшно се подуват от седенето на стола. Другият и най-странен симптом за сега е болки и изтръпване на пръстите на ръцете.  shok Нощем се събуждам от болки в ставите на пръстите..... Но казват, че и това отминава.
Прегледите и при мен преминават с мерене, теглене, кръвно, ехограф, записки и въпроси дали имам оплаквания.
А килограмите -  crazy - до сега са +13 и със сигурност ще кача още   girl_impossible , но хормоните явно при мен са си в повече, а не храната.
На преглед съм на 04.08. и нямам търпение да видим как върви бебо, че нали сме по-големи от седмиците си. И вече трябва да помисля за покупки....
Поздрави на всички мами  give_rose
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: юли 27, 2010, 15:15:25 »

Тъкмо се връщам от ЖК и всичко е наред с бебо. Вече е станал 1,300 кг и си стои все обърнат с главата на долу, както казва таткото: "Готов е да излиза" smile, само че още му е рано и да си стои на топло blum
Единственото, което ме притесни е, че по време на прегледа док каза, че имам контракция и трябва да се следя по колко получавам на ден, за да пия магнезий, ако се наложи. Само, че на мен нещо не ми е много ясно с тези подговителните контракции. Получавам твърди издувания на места на корема, които понякога са малки и аз си мислех, че това е самото бебче, но понякога втърдяваниета са по-големи и усещам някакъв дискомфорт, като тежест. Уф как го обясних crazy Дали да не взема да пия превантивно магнезий crazy
Ако някой е имал подобни симптоми моля, да ги сподели, че аз нещо се обърках, т.к. до сега бях сигурна, че контракцията е нещо друго и всичко, което усещам е от бебчето, но май не е така.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #437 -: юли 27, 2010, 15:31:02 »

И аз ги имам същите симптоми,втърдява се корема на различни места понякога,аз кат оотида на доктор ще му кажа.Моите симптоми са от 6-ят месец.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: юли 27, 2010, 15:32:00 »

Ох и аз се интересувам за тези контракции какво усещате  crazy Просто винаги мисля, че бебка се разтяга или върти и никога не съм мислила, че може да е друго и сега като слушам... на прегледа за сега не са  ми улавяли да имам, но искам да съм подготвена  give_rose
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: юли 27, 2010, 15:38:13 »

Гледам  pleasantry, че и при вас се получават от тези безблознените контракции . И аз ги получавам от време на време и то много странни - или само от лямо като топка или само от дясно, повякога и целия корем (но тази само при секс). Важното е че не са болезнени. Аз също съм при мойта си докторка др седмица, та ще я питам?! Въпреки, че си пия магнезии.
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: юли 27, 2010, 20:13:33 »

fiamaa и при мен е по същия начин, а понякога и като две топки между пъпа. Не знам, но днес след прегледа ми се случи доста пъти и се притесних. Лекарката ми каза да си купя Нутри-маг и да пия 3 пъти по 1. А като си помисля тези неща ги получавам от два месеца и изобщо не съм си мислила, че може да е контракция и добре, че на прегледа имах та да разбера.
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #441 -: юли 28, 2010, 08:24:31 »

Такаааа, и при мен контракциите ги има - даже май са в повече. Тези дни, след като се върнах на работа се увеличиха, и даже мисля да звънна на докторката. И аз пия Нутри маг и Но шпа, но си ги имам. И тъй като след седмица влизам в 8 месец, взех да се притеснявам  huhhuh.gif
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: юли 28, 2010, 09:47:08 »

Мацки обаждах се на докито, че и аз притесних  с тези контракции - но тя каза, че щом не са болезнени няма нищо притеснително. Било си естествен физиологичен процес  blum
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #443 -: юли 28, 2010, 11:47:33 »

Мамчета ,аз имах контракции в 5 месец и се обадих на доки.Тя ми каза,че щом нямам болка,значи не е тревожно,било нормално.Пих нутримаг и ношпа 3 пъти по 2 до края!Не съм имала контракции,но продължих,доки каза че не вреди.
Контракции са нормални,акоо няма болка.Появи ли се болката,това значи че е възможно да правите разкритие и тогава е опасно.Но,ако ви тревожат тези контракции не се замисляйте и се обадете да споделите с доки.Поне да сте спокоойни и да се наслаждавате на този прекраен период-бремеността!
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: юли 28, 2010, 12:56:26 »

Рубин ,fiamaa   give_rose
И моята доки така ми каза, но аз не знам каква е точно болката. При мен се усеща нещо като стягане и понякога като тежест, която аз си мислех, че е от бебето. В такъв филм се вкарах, че снощи не съм спала цяла вечер, защото имах постоянно такива стягания и сутринта мислех да ходя в болницата, но след като се чух за пореден път с док по телефона решихме да си остана вкъщи и да си пия магнезия, т.к. той действал с натрупване.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #445 -: юли 28, 2010, 13:11:11 »

Zori83 ,да с натрупване е!
Лежи си и не се натоварвай!Успокой се и не мисли,че са опасни контракциите,защото понякога това,че се претесняваш оказва влияние!Когато усетиш олка като при цикъл,тогава вече е добре да те видят!И пак ти казвам,ако пък пстоянно се чудиш дали е оасно или не,по добре отиди да те погледнат и а се успокоиш! good
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: юли 29, 2010, 10:07:44 »

Вчера кумата ми, която чака бебе в началото на октомври ми каза, че при лекаря при който ходи и прави преглед и на гърдите и и е предписал крем за загрубяване, за да са по - устойчиви при кърмене. Моят лекар никога не ми ги е поглеждал или дори не ме е питал за тях и се чудех при вас как е? Аз мислх да го питам, но да не би обикновенните лекари да не го практикъват това, а този на къмата ми е някакъв по - специален в частна клиника е  crazy
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: юли 29, 2010, 10:19:19 »

Светле, моя док ми каза, че е хубаво от сега да започвам да подготвям зърната. Аз лично се мажа с PureLan, после живот и здраве като започна да кърмя, каза да продължа с него, може да се ползва без отмиване, тъй като е абсолютно натурален. Предполагам, че и тук го има по аптеките, на мен лично от чужбина ми го донесоха, но е мн хубаво.


http://www.roshko-bg.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=180&category_id=27&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=27&vmcchk=1&Itemid=35
« Последна редакция: юли 29, 2010, 10:23:49 от Поли » Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: юли 29, 2010, 11:40:39 »

Моята доки също никога не ме е питала за гърдите, но пък и аз не съмсе сещала....Добре, че стана дума - др.път ще я попитам.Вие как точно подготвяте гърдите си?Моя приятелка, която роди пред 15 дни ми каза, че към 6-7 месец започнала масажи на гърдите под душа.Топлата вода била важна...Аз ги масажирам всеки ден - когато се мажа с с масло, но това за под душа не го бяг чула...Вие какво правите?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: юли 29, 2010, 11:45:26 »

Момичета относно гърдите трябва да бъдите много внимателни.Дразненето на зърната и гърдите, води до свивания на матката, а от там контракции.
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines