Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 22, 2024, 15:52:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: козметика за бебето  (Прочетена 148405 пъти)
 
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: май 17, 2011, 12:53:31 »

Момичета в БГ най-вискоя слънцезащитен фактор +50 ли е?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #241 -: май 17, 2011, 14:30:44 »

Мисля, че международно приеха 50+ да е най-високо указаното на опаковната, защото доказано няма тотален екран и вече нямат право да пишат "тотален екран" като индикация.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: май 17, 2011, 14:49:49 »

Ивка е със страшно суха кожа, особено след като времето се стопли.Казаха ми - зехтин.То аз го знам, ама нали си викам хората са измислили олио...Та знам, че много съфорумки използват зехтина.Искам да попитам какъв зехтин да взема?На няколко пъти залитам да купя, заставам пред рафта... пълно с 300 вида зехтин и незнам какъв да взема sad и се отказвам.И задължително ли е да е преварен?и ако да - как се преварява.Доколкото съм чувала -на водна баня (ври водата, не зехтина), но колко време?
Може и глупав да ми е въпроса, но това ме вълнува в момента Girl_hide
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #243 -: май 17, 2011, 14:56:06 »

най-високия обозначаван фактор е 50+.  good
аз за зехтина не мога да кажа, защото не съм мазала. blush
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #244 -: май 17, 2011, 15:00:48 »

По принцип казват,че не е хубаво лятото да се ползва олио, а лосион за тяло-заради претоплянето.
Зехтина-екстра върджин, слагаш бутилката в съд с вода-водна баня, след завиране 5-10 мин.
Пробвахте ли Нартхерцен, много го хвалят за суха кожа.

Моя слънцезащитен беше фактор 99, сега новата опаковка е фактор 100. Но не е подходящ за бебе.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #245 -: май 17, 2011, 15:03:17 »

Аз мажа сьс зехтин дупето. Купих Био, на една марка тук, дето е тип Икаров в Бг.

На курса за масаж на бебета, ни казаха, че за мазане на бебето може да се използва всяко олио, което си слагаме в устата - за предпочитане студено пресовано, за да няма химически остатьци в него.

За мен не е необходимо да се вари зехтина.

mwpo каква марка ти е крема?
 
Е сега проверих и си потвьрждавам горния пост  - нямат право да сигнализират на опаковката 100% защита.

За UV 50+ в енциклопедията пише, че спира 98% от льчите, които предизвикват еритема (изгаряне).

Цитат на англ, за кеото сьжалявам, но няма на Бг:

"Owing to consumer confusion over the real degree and duration of protection offered, labeling restrictions are in force in several countries. In the EU sunscreen labels can only go up to SPF 50+ (actually indicating a SPF of 60 or higher)[16] while Australia's upper limit is 30+.[17] The United States does not have mandatory, comprehensive sunscreen standards, although a draft rule has been under development since 1978. In the 2007 draft rule, Food and Drug Administration (FDA) proposed to institute the labelling of SPF 50+ for sunscreens offering more protection. This and other measures were proposed to limit unrealistic claims about the level of protection offered (such as "all day protection")."

Статия:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sunscreen
« Последна редакция: май 17, 2011, 15:15:16 от inaxastra » Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #246 -: май 17, 2011, 15:17:57 »

Да, и аз мисля, че е така... какви са тези фактори - да пишат 1000 ако искат това не е нормално обаче...Както и под 8 фактор също не се отбелязва на козметиката.... (все пак работя с козметика).
За това с какво да мажем бебоците и аз съм чувала максимата - през зимата с олио, а лятото с лосион, но според мен е важно и бебето,зависи и от продукта. Според мен може и лятото с олио(може и не цялото тяло, а само дупето, коремчето, гърдичките и гръбчето.) А може и зимата с кремове и лосиони (не знам как ще ви се види, но ние с олио не сме се мазали - сменихме няколко и от всичките се обриваше - не му понасяше толкова мазничко. pardon
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: май 17, 2011, 15:45:32 »

Момичета, мого се е коментирало за крем4е за дупето на бебето, но аз да питам доволни ли сте от това на Себамед? Аз ползвам техните неща, но кремче имах подарък от Испания и си карах с него, но сега е към края си. Питам за леко кремче за превантивно мазане ежедневно...
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: май 17, 2011, 16:37:48 »

Миналата година пролетта , за първи път пуснаха на пазара на Neutrogena 100+. Доколкото и аз съм запозната няма 100% защита, но естестявено си го купих.
Обаче в момента е в един кашон, който преплува през океана и не знам точно, къде се намира, за да потърся дали има парабени -марабени smile . Предполагам не е подходящ за бебета. Скоро обаче ще се наложи да го извадя, за да погледна, или просто в нета ще прочета.

Ина, прочетох и за САЩ това, което пише. По принцип те са държава, която забранява много вредни неща и сега ми е чудно, че са пуснали този продукт и на пазара вече една година.
Например забранен е аспартама и др. подсладители, които доказано са вредни и ги няма. Има малка част от подсладителите, не знам кой точно, защото аз не ги ползвам. Другия забранен продукт (готов) е шоколадовото яйце и т.н.
« Последна редакция: май 17, 2011, 16:42:21 от tweety bird » Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: май 17, 2011, 16:40:03 »

За това с какво да мажем бебоците и аз съм чувала максимата - през зимата с олио, а лятото с лосион, но според мен е важно и бебето,зависи и от продукта. Според мен може и лятото с олио(може и не цялото тяло, а само дупето, коремчето, гърдичките и гръбчето.)
Знам, че лятото олио не се препоръчва.Попитах сестрата (педиатъра вече беше излязъл от кабинета) и тя ми каза зехтин.Сухо ни е коремчето и гърдите.Крайниците са ОК.Мисля да пробвам да видим как ще се отрази ( с надеждата, че от няколко мазания може да се оправи).
Може ли някой да ми цъкне картинка какъв зехтин ползва? blush
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: май 17, 2011, 17:05:48 »

тук може да проверите кой продукт какво сьдьржа: http://www.ewg.org/skindeep/

tweety, ето за Neutrogena 100: http://www.ewg.org/skindeep/product/258426/Neutrogena_Ultra_Sheer_Dry-Touch_Sunblock%2C_SPF_100%2B/ Според мен този крем е непрепорьчителен за вьзрастни и неподходящ за бебе/дете.

valka27, марка зехтин аз лично не мога да препорьчам, но се сетих пост на bastet,  кьдето е снимала шишето (дано ти е от полза при избора): http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,9111.msg443907.html#msg443907
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: май 17, 2011, 17:15:20 »

М дам ... сега прочетох...ами аз за мен съм си го взела, понеже съм бяла, но и аз предполагах, че за бебета не става , пише след 6м възраст. Както и да е то вече какво ли е полезно.
Аз миналата година например реших да не ходя на море,заради слънцето... но не мога вечно да бягам...особено след Канкун smile.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #252 -: май 18, 2011, 08:06:35 »

Моя крем е Фотодерм,доволна съм.Не ставам на петна.
За него взех СебаМед-изчистен е,докато Мустелата не е напълно изчистена.
П.С-на моменти се усещам,че изперквам,четейки състава на всичко. Немога да го предпазя от всичко. Но се успокоявам, че мога ли-ще го избегна.
В Бг много се симулира това БИО, Без парабени и т.н. Скоро пуснаха това козметика за бебета и деца-Ойлатум. Ест.без парабени и консерванти. Но пълна с минерални масла и прочие-всички нефтени продукти. Каква е логиката да сипеш капачка от течноста във водата, да потопиш бебето и  о,чудо-то е чисто, но мазно.Продукт без изплакване-били ново поколение. Извинете за  Offtopic
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #253 -: май 18, 2011, 10:01:30 »

Фотодерм ли е с фактор 100 ?

Аз сьщо сьм използвала за себе си на Биодерма продуктите и сьм много доволна  good Не сьм гледала сьставките.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #254 -: май 18, 2011, 18:29:41 »

Да,Фотодерм http://www.amazon.com/Photoderm-Max-Spf100-Protection-UVA-UVB/dp/B000ROME4E/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=beauty&qid=1305736113&sr=8-1

Биодерм е ок на съставки, но е за деца, не за бебчета като вас:)
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines