Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 22, 2024, 23:04:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 21   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: козметика за бебето  (Прочетена 148432 пъти)
 
sisonik
Ентусиаст
**
Публикации: 51



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: октомври 03, 2010, 15:54:08 »

Ние от самото начало ползваме Себамед - шампоан, душ гел, сапун, лосион, олио. А за подсичане Бочко.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: октомври 04, 2010, 19:28:05 »

А някой да е ползвал продукти на Хип?
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: октомври 05, 2010, 11:29:14 »

Ами шампоанчето с в комбинация с душ-гела е 34 на веледа, а на нустела е 20,ама едното е 250 мл., а другото е 500... сапунчето е 11 лв., кремчето за подсичане беше и то около 30, та малко се поохладих ако бях взела цялата серия едни 100 лв. не ми мърдаха че и повече...А и се стреля в тъмното, защото не се знае дали ще и понасят...акто се роди бебка, ще и взема нещо да пробваме и така лека полека може и да започна да ги ползвам...
« Последна редакция: октомври 05, 2010, 11:31:09 от m_eleva19 » Активен
loni6666
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #123 -: октомври 05, 2010, 18:22:21 »

Agent T, аз ползвам Хип и съм много доволна. Използвам душгел за коса и тяло, мляко за тяло и олио за тяло.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: октомври 05, 2010, 18:28:51 »

Мерси, loni6666 ...точно 1 глас ми беше нужен, за да реша  good blum
Аз отдавна ги харесах сред морето от продукти, но що има доволни, значи ОК..
А кога използваш млякото и кога олиото?
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #125 -: октомври 05, 2010, 19:03:47 »

ХИП ползвам и аз:) Имам проблеми с кожата на главата  и тялото. Живот и здраве и за бебче ще ги ползвам. Нямат консерванти и парабени.В шампоана няма СЛС,което е важно за мен. А сега ползвам и тяхното олио за стрии за бременни- ами доволна съм.
WELEDA ми е много мазно,попива бавно и цената не ме устройва:) Мустела имат СЛС,Клоран също,дори и Чико.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #126 -: октомври 05, 2010, 20:35:21 »

Какво е СЛС ??
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #127 -: октомври 06, 2010, 17:14:22 »

Sodium Laureth/Lauril Soulfate
Натриев Лаурил Сулфат /Sodium Lauryl Sulfate – SLS/

Евтино миещо средство, което се получава от кокосовото масло и широко се употребява в козметичните почистващи средства, шампоаните и гелове. Това е най-вредната съставка на препаратите за коса и кожа. Прониквайки в организма, той се натрупва в тъканите на очите, главния мозък, черния дроб. SLS може да предизвика появата на косопад и пърхот. Отстранява защитната мазнина от кожата…но това звучи почти безобидно на фона на гореспоменатото.

Натриев Лаурет Сулфат /Sodium Laureth Sulfate – SLES/

Съставка №1 в почистващите средства и шампоаните. Образува много пяна и създава илюзията, че шампоанът е гъст. В действителност това е доста слабо миещо средство. Освен това може да влезе в реакция с широко употребяваните в шампоаните съставки, като образува канцерогенни диоксини и нитрати.


малка копирана част. Ако на някой му се чете
http://www.bezlekarstva.bg/2010/08/%d0%be%d1%82%d1%80%d0%be%d0%b2%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%be%d1%82%d0%b0/
Активен
loni6666
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #128 -: октомври 06, 2010, 17:16:01 »

Agent T , използвах олио щом ни изписаха от болницата въпрки, че Дея се роди в най-голямата жега Август месец, но кожата и беше суха. След няколко седмици минах на млякото и до сега съм с него. Хубавото на олиото и че много бързо попива и има много дискретен и приятен аромат.
Радвам се, че помогнах  smile
« Последна редакция: октомври 06, 2010, 17:18:55 от loni6666 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #129 -: октомври 07, 2010, 00:31:27 »

Sodium Laureth/Lauril Soulfate
Натриев Лаурил Сулфат /Sodium Lauryl Sulfate – SLS/
.........

Много ти благодаря за информацията. Живо ме интересува. В Skin Deep го дават само 3 от 10 опасност, което в сравнение с останалите чудеса по шампоаните (които са с опасност от порядька на 8/10) е почти нищо  scratch one-s head

Ще погледна в подробности линка, който си дала.
Всяка такава информация е ценна  good

Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #130 -: октомври 11, 2010, 17:07:13 »

Ние ползваме за дупето Судокрем - не се е подсичал Влади до сега освен веднъж и по-скоро беше някакво претриване - мина за няколко мазания с кремчето. Къпя го със сапунче - Бочко със смрадлика  good. Пробвах и гелчета за душ, и шампоанчета и други сапуни, но най-добре е с този сапун. След къпане го мажа с леко кремче. Понякога ползваме и олио за масажчетата. Понякога ползвам и пудра за подмишничките, че му се зачервява на гънчеците и веднага му минава.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: октомври 20, 2010, 19:00:11 »

Като говорим за шампоани и  миещи средства, аз преди известно време открих един сапун African Black Soap не съм писала до сега , защото исках да го изпробам и да видя действието му. Направен изцяло от естетсвени продукти , няма парабени, СЛС , консерванти. Аз го използвам за миене на коса, тяло , лице. Прави кожата много мека, подхранва я и леко я овлажнява. особено е подходящ за екземи, псориазис, акне, кожни раздразнения. Смятам да го ползвам и за бебето, тъй като знам че няма да навреди. В интернет има доста информация, ако някой се интересува.
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: октомври 21, 2010, 10:27:18 »

аз пък да ви се оплача, педито само ни се кара че ни е суха кожата  sad
мазахме се с бюбхен (мляко и олио),себа мед,доктор тайс, но кожата й е една и съща, накрая си я оставих с млякото на бюбхен и я мажа по-обилно smile
за къпане ползваме също на бюбхен за коса и тяло smile много хубаво мирише  Bravo
а за подсичане в началото ползвахме само судокрем, защото от болницата я взехме страшно подсечена  diablo
сега вече нямаме проблеми и си я мажа с бюбхен за подсичане при смяна на пелените и ако случайно нещо се зачерви, слагам судокрема  good
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: октомври 21, 2010, 22:11:32 »

Щом ползваш на бюбхен,те имаха едно шампоанче което се сипва във водата и си омазнява.2в1  е шампоан с омазняващо действие.Пробвай и него щом е толкова суха кожата.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: октомври 28, 2010, 18:42:43 »

Аз доста видове козметика съм използвала, но като цяло мога да обобщя:

За дупе - судокрем.

От Хипп съм ползвала доста и шампоана за коса и тяло и лосиона, но откакто прочетох, че съдържат парабени спрях да ги използвам, въпреки, че съм доволна.

Мустела ухае страхотно, но си е страшна химия.

В момента всичко ни е на Нивеа - от шампоана, през сос крем-а, софт-крем и т.н. именно заради липсата на парабени.

От Бюбхен също имам добри впечатления, общо взето са в един клас с Хипп и Нивеа, но и тях ги изключвам заради парабените.

И преди всичко предпочитам да мажа Анди с естествени масла какъвто е зехтинът, колкото и да се подиграват някои майки, че бебето не било салата smile .  Нищо друго не влияе така добре на кожата й.


Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 21   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines