Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 11, 2024, 16:32:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Настаняване на гостите от други градове  (Прочетена 180047 пъти)
 
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: януари 02, 2009, 17:18:24 »

моите роднини са от Добрич,а неговите от Попово.Сватбата ще е в Попово и ще платим нощувките на моите роднини.Не ми се обиждайте ,ама ако и двамата сте от различни градове от София,не виждам причина да правите сватба там и да я обричате всички да я помнят като сватбата ,на която не отидох,защото нямах излишни 200лв или сватбата,на която ни настаниха в хотел,който сами си платихме.Ами дайте им да си платят и сметката в ресторанта,така ще спестите още пари!
Не е нужно да си  груба, просто изказах нашето виждане по въпроса. Всичките ни приятели - които между другото са студенти като нас, са от София, и да направим сватбата другаде, означава те да не дойдат. Кумувете ни също са от София, а ние самите живеем със семействата си тук от доста време - милото тук се е родил, а аз съм тук със семейството си от 10 години. Между другото, аз имам по-малки брат и сестра, на които половинките също са от София, така че, както виждаш, изобщо нямаме намерение да правим сватбата тук с цел да спестим пари, просто тук живеем и тук живеят родителите ни. Освен това ние сме се разбрали, че с родителите ни взаимно ще си помагаме с плащанията по сватбата. На милото татко му почина в началото на декември, за съжаление, така че изобщо не можем да си представим да накараме майка му да пътува самичка до друг град, само защото ние сме решили да спестим пътните на част от гостите. Моите роднини всичките са в Казанлък, да, но на милото половината са в Трън, другата половина в Кюстендил, къде по-точно да направим сватбата, без да има сърдити, че я правим тук или там - нали всеки тогава ще се запита защо спестяваме нечии пътни разходи, а не неговите? За това за нас компромисния вариант е да е дневна сватба в София - така за всички ще има еднакви предложени условия, всички ще трябва да попътуват, за да са до нас, но и всички ще имат възможността да се приберат, за да не се налага да се плаща и престой за една вечер. Така сватбата ни ще бъде запомнена просто като нашата сватба, сватбата на децата или внуците ми, а не като тази, на която не отидох, защото не можаха да ни настанят. Времената, в които живеем, са достатъчно трудни, за да не се правят излишни разходи от несъобразителност, още повече не мога да си представя да кажем на майка му, която сега трябва да се издържа сама, или на моите родители, които в същата година трябва да платят бала на сестра ми, а догодина и бала на брат ми, че ще трябва да ни дадат пари и за хотел за роднините,защото ние държим да ни запомнят като тези, дето не се съобразиха с възможностите на семействата си, и решиха да платят и престоя. За мен и бъдещият ми съпруг е по-важно заедно със семействата си да направим едно хубаво тържество, на което най-близките ни да са до нас, а не кой какво ще си помисли, за това, че нямаме финансовата възможност да поемем и престоят им София, щом имат възможност да се приберат.
« Последна редакция: януари 02, 2009, 17:21:05 от beb4eto_na_me4o » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: януари 02, 2009, 17:32:12 »

angel4e,всеки сам си преценява къде ще е сватбата му. Според мен една сватба не се прави заради роднините. Да не всеки има 200лв.,но повярвай ми човек ако има желание-начини много-никой не е казал,че трябва да се нощува някъде-влакове и рейсове има денонощно.
Ние макар все още да не сме тръгнали да се женим,ще изберем София(а и тук има по-голям избор относно ресторанти,и не на последно място-живеем в този град) pleasantry независимо,че роднините на мъжа ми не са от тук,ще измислим някакъв начин<рейсове,които да докарат и да върнат родата и т.н.>. Но това всеки самостоятелно си го решава,все пак никой не е задължен<още повече ако няма финансовата възможност> да поема разходите за хотел good.
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: януари 02, 2009, 18:50:42 »

В крайна сметка гостите на екскурзия ли са поканени или на сватба ?! Не мога да разбера логиката в това, да се плащат пътни и хотелски за гостите. Като гост на сватби, дали по морето или извън Бг, никога не съм очаквала младоженците да поемат пътя или престоя ми по време на сватбата. Специално ние каним само най-близките роднини, някои от тях идват от Италия, други са си в София; колеги от университета от Франция (на които естествено ще им съдействаме да си намерят самолетни билети и хотел), както и семейството и приятелите на Джон от Щатите. В крайна сметка ние каним само най-близките ни хора, които ще се радват да бъдат с нас на този специален ден, на каквато и да е цена...
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: януари 02, 2009, 20:07:26 »

моите роднини са от Добрич,а неговите от Попово.Сватбата ще е в Попово и ще платим нощувките на моите роднини.Не ми се обиждайте ,ама ако и двамата сте от различни градове от София,не виждам причина да правите сватба там и да я обричате всички да я помнят като сватбата ,на която не отидох,защото нямах излишни 200лв или сватбата,на която ни настаниха в хотел,който сами си платихме.Ами дайте им да си платят и сметката в ресторанта,така ще спестите още пари!
Изключително грубо изказване и честно казано не съм очаквала, че във форума пишат хора така настроени към останалите. Незная Вие госпожице колко сватби сте посетили, но аз лично съм била на 13 сватби за 3 години, една от които дори беше в Америка, а друга в Германия, нито там, нито в България, независимо в кой град съм била някой ми е плащал хотела или пътните за да стигна до там. Тук никой не говори за някакво просташко пестене на пари, хората просто те канят и ти ако прецениш отиваш и това е.  В моя конкретен случай ако ние платим нощувките на гостите от други градове това би означавало да дадем още поне 2000 лв, за пътните да не обсъждам, дали да не платим билетите на гостите от Америка, или на тези от Германия това би означавало да дадем и още 5000 лв за транспорт. Според мен по важно е отношението ти с тези хора. Да ако месечния ми доход беше 10 000 лв може би щях да си позволя да платя 5* all Inclusive, но всеки се съобразява все пак с възможностите си. Тук във форума се опитваме да си помагаме и да си даваме идеи или съвети, но в никакъв случай да правим изказвания от този род. Аз лично се почувствах крайно засегната от гореспоменатите думи, предполагам, че и други момичета са на това мнение.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: януари 02, 2009, 20:10:09 »

Ами, тъй като изказването беше след мой пост, го приемам лично насочено. Дори да не е лично към мен обаче, пак звучи много грубо.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: януари 02, 2009, 20:29:20 »

абсолютно, но beb4eto_na_me4o не обръщай внимание не си заслужава има всякакви хора. Като са толкова загрижени за това колко пари ще похарчат роднините ми да не вземат и подаръци и пари тогава, ама ще ги вземат нали .... Странно отношение не мога да си го обясня наистина защо е ....
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #216 -: януари 02, 2009, 21:23:04 »

Във Франция също сватбите се правят изключително в провинцията и всеки от гостите си покрива сам пътните и нощувката (понякога 2-3).

На нашата сватба в Благоевград гостите, които бяха от чужбина и от други градове си покриха сами въпросните разходи. Като на всички, идващи специално от друга държава бяхме казали, че не искаме никакви подаръци, а за нас е важно само тяхното присъствие.
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: януари 02, 2009, 21:40:16 »

inaxastra много ми хареса това, което сте направили и ние точно така мислим да постъпим с гостите от други страни, в крайна сметка тяхното присъствие е много по-важно от подаръците.  Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #218 -: януари 02, 2009, 22:44:28 »

В интерес на истината, много от тях все пак ни направиха подаръци - някои символично, други ни дадоха значителна сума пари. Поне бяха предупредени, че не са длъжни и ако са ни подарили нещо, са го направили от сърце  pardon
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: януари 02, 2009, 23:18:11 »

Изключително грубо и сметкаджийско изказване на Ангелче.
мисля че първо всеки си преценява къде да си направи сватбата, и дали да покрива разходите или не!
нашата сватба ще е в Пловдив, аз съм от Ямбол, от дълги години живеем в Англия, и ще имаме 80 човека гости само от тук, и още 15 от други даржави. и аз ако трябва да поема на всички.. crazy
Според мен всеки гост си преценя сам дали може да отиде или не..ти все пак му даваш покана нали така..и както казваш Ангелче, спестяваш твоите си 200 лв, а не мислиш ли че накрая само емоциите които би могла да изживееш ще се запомнят и ще останат в съзнанието ти, и това че си уважил едни твои приятели, които са те поканили да изживееш с тях най-прекрасния момент от живота си?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: януари 02, 2009, 23:32:23 »

Ами ако наистина ви струва половинат бюджет ,разбира се че няма да плащате нощувки.Ние лично не сме плащали.Сватбата беше във Велико Търново и гостите ни бяха от София,Стара Загора,Попово,Варна и т.н.Успях обаче да уредя нощувка в хотела,в чийто ресторант беше сватбата на половин цена,което мисля,че не е малко.А и повечето гости си съчетават една такава сватба със екскурзийка и среща с близки и приятели,така че мисля че всеки в края на краищата остава доволен.
Както казва inaxastra предупредете и,че не държите и на подаръците и всичко ще бъде ОК.

А осигуряването на транспорта от всички краища на страната и света и поемането на разноските за него според мен си е чисто безумие.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: януари 03, 2009, 14:25:20 »

пак казвам-не се обиждайте!не е било лично към никого,защо не го приемете като съвет.И на мен ми се иска да направя сватбата в по-голям град,заради големия избор,но...не мога да си го позволя.Поставете се на страната на родата,която трябва да задели доста пари,за да дойде.Или да хапне,пийне и да ходи да гони влак или автобус.Поради тази причина ще поканя и по-близки хора ,защото н е мога да заделя много пари за нощувка.Но ми се струва ненужно да наема супер ресторант във Варна,агенция да ми украси ресторанта,скъпа рокля и накрая да няма кой да дойде да ме види.Не съм злобна в никакъв случай,никога не съм искала да обидя никого,тази тема малко ме дразни и явно затова съм се изказала така,че е прозвучало злобно.ПРОСТЕТЕ МИ!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: януари 03, 2009, 14:55:58 »

Чувствам се много виновна ,че съм обидила толкова много хора и затова ще ви разкажа защо съм така настроена.Братовчедка ми е от Добрич,а бъдещия и съпруг от Кюстендил.Сватбата
ще е в София,защото там живеят.Реално тя ще даде толкова много пари за кола,ресторант,украса,че ако я беше направила в Кюстендил щеше да плати нощувката на гостите от Добрич и да и останат.Последното и предложение беше да ни "извозва" с автобус(500км в едната посока).Представяте ли си как ще се отрази това на по-възрастните!Така,че аз ще спестя от други неща и ще осигуря нощувките(не пътните),за да съм сигурна ,че хората на които държа ще дойдат.Пак извинявайте!
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: януари 03, 2009, 15:21:09 »

да, но според мен е супер глупаво при условие, че аз живея от 12  г в София, макар и да не съм от тук, а милото е родено и израсло в София да решим да ходим да се женим в малкия провинциален град за да ни излезе по-евтино и да убия гостите от път и да ги тъпча в автобуси дори и им ги платя. Аз съм абсолютно съгласна, че предпочитам нищо да не ми подарят, но да стане голям купон. Само че според мен не само за нас, а и за голяма част от момичетата тук е непосилно да платим по 2000 лв за нощувки за гостите при все, че ако трябва всеки да си плати по 30 лв на човек не е чак толкова страшно. А и ние правим сватба заради купона, а не за да се демонстрираме пред роднини и приятели колко сме финансово обезпечени и как можем на 60 човека да платим нощувките. По добре да дадът 30 лв за нощувка и да не ми дават подарък. Но това не значи че сме стиснати и че ще ги накараме да си платят ресторанта и такива глупости.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: януари 03, 2009, 15:25:44 »

Извинявай за въпроса, да приемем, че си права, ангелче. Обаче ти винаги в постовете си говориш само за едната страна на роднините...или за тези, които от страна на булката, или за тези от страна на младоженеца...Ами, извинявай, като те е грижа толкова за възрастните роднини, които са от Добрич, замисли ли се за възрастните роднини, които са от Кюстендил примерно?? Все едно от чия страна са хората,не мислиш ли? Защото няма значение, че ще платиш на едната страна престоя, а пък ще направиш сватбата там, където е удобно на другата страна....Едната от двете винаги ще трябва да пътува, без значение кой ще и плати или дали ще и се платят пътни или нощувка или и двете. Все едно е. Освен това реално, това си е сватбата на братовчедка ти и изобщо не ти прави чест да коментираш по такъв начин решението на бъдещото семейство по отношение на финансите. Ако и те са разсъждавали като нас, че е по-добре да я направят на неутрално място, за да няма сърдити и обидени после за това, че едната от двете страни все пак е трябвало да пътува, разбирам ги. Не мога аз пък да си представя да трябва да избирам чии баба и дядо да накарам да пътуват - моите или на Жоро. И как ще им обясня на хората, че правим сватбата в Казанлък, за да не пътуват моите роднини, или я правим в Кюстендил или Трън, за да не пътуват неговите, пък другата страна нека си попътува...Това да избирам между моите и неговите роднини ми се вижда още по-нечестно. Освен, че ни е непосилно да платим нощувките, колкото и евтин хотел да намерим - все пак не можем да ги настаним хората в нещо долнопробно, нали...Това би било още по-обидно според мен. Така че, щом си решила да плащаш на едната страна нощувките, за да не пътува другата - твоя работа. Което пак не ти дава право да се изказваш по подобен категоричен и груб начин, като тази фраза например : Ами дайте им да си платят и сметката в ресторанта,така ще спестите още пари! А щом темата те дразни и това ти е извинението за поведението - просто не пиши в нея, никой не те кара насила, но да обиждаш останалите с подобни реплики е..грубо най-малкото!
« Последна редакция: януари 03, 2009, 15:33:43 от beb4eto_na_me4o » Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines