Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 13:17:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Майски вълнения 2016  (Прочетена 170032 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #360 -: май 19, 2016, 18:23:04 »

Константин и Елена празнуват на 21 май, хитър ход за баламосване на свеки.  Бабата си знае, а на който не му влиза в работата - не.
Свекс, хубаво правиш, че удряш едно рамо на колектива, ако сте си близки особено. Такава активна жена като теб, предполагам, че ти втръсна все да ходиш по любов smile
ФанФан, следя сериала с бутилката, ма ти до следващата седмица ще ни мъчиш с развръзката, сега очаквам да пускаш и видео с реклама на средста на поста. Истинска медийна кралица!  Bravo
Фери, честита ходишнина, много още по пет ви пожелавам! На нощта на музеите няма да ходя, защото ми се изпари ентусиазма. Веднъж бях на театрална нощ, е хората като обезумели, на тълпи, предпочитам ден на музея, планиран, спокоен и всъщност съм си набелязала художествената галерия.
Пиша от тел... наместете си праеилни букви където е нужно, че ми втръсна да поправям по пет пъти.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #361 -: май 20, 2016, 07:10:32 »

Добро утро в последния работен ден преди дълга почивка!
Днес дамата с картинките не се е постарала да направи хубав колаж с дата, напраскала е разни плодови комбинации, но с толкова временни.... Wink
Киви, от телефонните думи най- ми харесва "ходишнина". Пак само една буква объркана, аз като пиша от телефон обикновено не уцелвам и една правилна и в по- голямата част от времето трия. Ако съм без очила, не питай. Казала съм - ако са букви, значи съм добре, ако са цифри обаче - работата върви на зле и се налага да ми се звъни smile
За името на бебето ни е смешно, защото колежката, още като забременя дъщеря и, казваше, че ще е кръстено на свекървата - хубавата Елена чакахме. Като се разбра, че е момче, залагахме на Емил или Емануел, нещо с Е. Сега ми идва на ума, че можеше и Парис да е по историческа логика, та много добре си е Коцето /или Тино/.


* 13260275_1144547628928665_3086248525992107341_n.jpg (66.92 KB, 303x303 - видяно 2667 пъти.)
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #362 -: май 20, 2016, 08:11:13 »

Добро утро smile

Май месец ми е много изпълнен с празници   heart Днес бабчето ми празнува рожден ден, както и Бобчо на Миленка (става на 1 годинка) и Влади на Мимето  smile Да са живи и здрави всички  give_rose



Ние още се чудим за нощта на музеите...миналата година бяхме, ама останаха доста необиколени, та може да се разходим smile Нямам лоши наблюдения, даже напротив, доста добре беше организирано...е верно, имаше хора, ама на мен не ми правят толкова впечатление Wink
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: май 20, 2016, 08:25:58 »

Честито на всички рожденици - да са живи и здрави!

Името е един път, никога не бих имала подобна асоциация  tease

На нощта на музеите ми се ходи, но няма кога, трябва да съм си у дома и да помагам за годежа.

Да ви пожелая приятни почивни дни, аз лично се надявам да минат по-бързо и най-сетне да си почина  pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: май 20, 2016, 09:16:54 »

Добро утро!


Днес най-най-най-любимият ми човек има рожден ден! Почерпете се за здравето на прекрасния ми съпруг!  heart heart heart



Не съм ви чела, ще ме прощавате, но отивам на разходка, докато не е заваляло. pardon
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #365 -: май 20, 2016, 09:44:08 »

Добро утро! Да са живи и здрави всички любими рожденици!
 И ние миналата година бяхме на нощта на музеите,после пък в края на лятото пак имаше нещо за вход свободен на някои музеи през деня,та тогава ходихме в Св. София. Не беше много фрапантно пълно с хора.Все пак това му е смисъла. Чакахме малко за археологическия музей. Иначе на мен най-интересно ми беше в Политехническия музей. Той е точно срещу нас,но е така скрит от къщата на Георги Димитров,че изобщо не може да се разбере какво вълнуващо и интересно място има зад нея. Тази година едва ли ще ходим обаче.
 Аз от вчера съм много трогната и развълнувана от една любовна история и днес ще си купя книгата "Аз още броя дните". Мен така нещо като ме завладее изчитам и гледам всичко,което мога да открия. Та вчера се рових и бях абсолютно погълната.
 Днес пък ми се появи един сайт за пътувания от страницата на един от най-шарените градове в Америка- Provincetown - и сега го разглеждам.  Този град е на второ място в класацията най-любими градове на Америка,а е мястото където живеят най-много хомосексуални двойки и по тази причина има много художници и въобще артисти.Ние ходихме докато бяхме на бригада,защото беше относително близко до нас и бяхме много раздвоени шарен пъстър град и огромни мъже, хванати за ръце.Та понеже знам,че тук сме любителки на пътуванията ви давам сайта: http://www.travelandleisure.com/
и една шарена снимка от това интересно градче за край на културния преглед,който направих днес Wink
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: май 20, 2016, 09:47:38 »

Да са живи и здрави  всички рожденници  Torte  Фери,честита годишнина,на патеричка,,,,още многооо ,многоо по 5 да има да празнувате
Брат ми нали избиха рибата,като кръстиха бебето Данте  и понеже на баща ми го питаха през минута,е ок,ма на кой е кръстен,та той човека се научи да отговаря: Ами Данте ,на дядо му Киро !
Отвъд океана другия дядо отговаря същото: Данте,на дядо му Цанко,та хората не питат повече  blum
Моята "любима" свекърва,като разбрахме,че ще е момиче и намекна,че ще е Снежанка ( тя така се казва) ,ма бързо и обясних,че нито Снежанка нито Снежинка ще е,даже и от Сиана се отказах,заради нея.Ма напоследък  все повече ми се върти в главата мисълта да взема буквата на тати.А бях твърдо против да я кръстим на някой,ма хормони,много съм омекнала...Пък и той милият наистина заслужава heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #367 -: май 20, 2016, 10:10:44 »

lolitkabg, пробвай с Росица /по агрегатно състояние/ или по име на някоя героиня от приказките, а може и на цвете, щото нали всички, които нямат имен ден, празнуват на Цветница. Даже  Искра, Пламена и други земни стихии има логика да е. Марица, Арда - реки /вода е все пак/...голям ти е изборът good funnytooth
Ох, смешно ми е, ама дано не изкукам и аз след някое време blush. Колкото до заслугите, всички родители смятаме, че правим най- доброто за децата си. Женските са в по- изгодна позиция, има кой да се сети и застъпи за тях, ама мъжките...Предполагам и по тези причини традициите са наклонили везната Wink
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: май 20, 2016, 10:23:46 »

Свекърва пак ме разби с логика  Bravo Росица,Сълзица....Арда ми е фаворит  yahoo
Иначе си права,че жените са в по-изгодна позиция,както казва мама : Я родила ,я кръстила,,,Ма по нейно време баба ми си е казала тежката дума, няма искаш ,не искаш,така ще се казва,та до ден днешен и го натяквам,че са ме прецакали с името.За това сега никой не смее дума да ми каже,ма все по-мило ми става да кръстя бебето на тати,дано след време не ме хока и мен,че съм и прецакала името.А пък свекърите,на брата на моя мъж-жена му ,кръсти малката Анджи,на свекъра Асен,тъй,че да не се бутат и тук...имат си едно уж на тях кръстено Wink
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: май 20, 2016, 10:23:53 »

Е, ми то тогава - имаше една детска книжка- приказка, за принцеса Капчица. Там краля беше Гъл, гъл, гъл 4-ти pardon

Не моА да я намеря тая приказка из нета, ама ми беше много любима...Тъй де, намерих я.

http://knizhen-pazar.net/index.php?option=add_book&id=67395

Принца бил Ромол, пък аз го помня като Ромоалдо, ма се тая де. Тя е водна приказка.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: май 20, 2016, 10:28:26 »

Оф, това с кръщаването много ме дразни. Аз съм от привилегированите с две баби с едно и също име, та поне са минали метър. И добре, че не са ме кръстили Здравка. Не, че имам нещо против името, просто не ми харесва pardon

Аз нали съм ги измислила имената от време ОНО и могат да стават и на мъжко и на женско. Тъпото е, че много бих искала да кръстя дЕти (кУ имам) на майка, ама тя е Мариана. Т.е. ако е момче, би трябвало да е Мариан...а много хора не го харесват това име, пък веднъж Ина ми беше разказвала за един неин познат, дето във Френско се прекръстил, щоТ там Мариан е женско име pardon И Мариан отпадна. Пък и винаги съм искала имената да са такива, че да може лесно да се измисли галено име. Щот да ви кажа - на Златина, като ми кажат Тиииинчеееее ииии bad
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #371 -: май 20, 2016, 10:31:31 »

Хахахах Лоли, кръсти я Джуджанка, на Снежанка и седемте джуджета  pardon
Верно си е друго да си имаш дъщеря като забременее и се размекне да помисли за теб и да ѝ стане мило smile

Тоя град ми е прекалено кичозен и шарен  angry

На мен освен мама, друг не ми е правил намеци за името на бебка, и съм им благодарна че са ми го спестили  smile

Скай, ма аз на Златина винаги Злати съм ѝ казвала (няколко познавам)...

Мойта баба е Здравка, ма добре че мама е казала, че 10 да роди нито едно няма да е на свекървата...иначе ако не бях на дядо и двете се обичаха, сигурно щях да съм Зорница... pardon
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: май 20, 2016, 10:33:26 »

И аз да закъсам с 3 поста подред...

Ся се разбих тотално - гледам в книжната борса за тая книжка и понеже има прИмоция за над 3 книги, гледам какво продават тия хора едните...

http://knizhen-pazar.net/index.php?option=add_book&id=811768&title=%D0%91%D0%B5%D0%B1%D0%B5%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%BD%D1%83%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B0%20%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82

И сега да ви кажа - таА книга не знам защо я знам, ама съм я държала в ръцете си. Помня, че имаше много хубави рисунки вътре. Ма са пита в заданието...за чуй я знам аз тая книжка и дали не е нейде на тавана при баба???
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: май 20, 2016, 10:35:08 »

Аз смятам, че кръщаването на децата и заслугите на прародителите нямат нищо общо помежду си и въобще е много изкривена тази логика.
Живеем в различни времена, има куп фактори, с които трябва да се съобразяваме при избора на имена, просто излишно се усложнява животът като се сложи и това "признание", което е една голяма илюзия.

Моите и двете деца са със "С", на майка ми.... уж, понеже тя се казва Славка.

Е, не сме ги мислили да са на нея и не мисля, че тя скача от радост, че са на нея кръстени.... просто разни хора, разни идеали.

И препоръчвам всеки да се замисли, както Скай, че в днешно време нищо не се знае....
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: май 20, 2016, 10:36:23 »

Скай, ма аз на Златина винаги Злати съм ѝ казвала (няколко познавам)...

Ми то всичко е много хубаво, ама Злати започнаха да ми викат в София. Иначе в Бс ни викаха ЗлатЕ (с една адашка).

Даже баба ми разправя - минал един познат от София покрай нас лятото и решил да провери дали случайно не съм си на морето. И видял баба и я питал - извинявайте, Злати в къщи ли си е? А тя - ми тука такъв няма crazy

Щото Злати е мъжко име girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines