Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 09, 2024, 05:39:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 9  (Прочетена 154172 пъти)
 
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #465 -: март 19, 2010, 17:05:58 »

Столчето е много хубаво и полезна вещ  Тити ще прави скоро 2 и още си се храни на него сега е 11 кг с мокър памперс.А за помпата съм с две ръце .Навремето по съвет на една мама от форума - Сиска, си я взех е в началото е маитап но си върши екстра работа.Не бързаите с активните гимнастики в повечето случай са си ненужни и само са загуба на пари.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #466 -: март 19, 2010, 17:53:21 »

Мамчета,връщах се назад и маи не съм ви питала! blush
Вие с какво постилате бебешките колички?Купувахте ли специални комплекти ии си ги нагласяхте и как?
И прали ли сте часта на коша,която се маха?
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: март 19, 2010, 21:20:59 »

Аз имам едно дюшече за портативния кош, на което смятам да сложа някаква фина памучна пелена. За летния кош (или както там се води) не мисля да застилам, няма и да мога, защото колана за бебето ще пречи да се застеле, пък и не виждам смисъл.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #468 -: март 19, 2010, 21:51:22 »

Аз точно това се чудя!Дали стига да се сложи една пелена и върху нея бебока? *crazy*А отделно вече може да се ползва и спално чувалче!А най-добре маи да си взема пелена и нещо за покриване и да е цпециално за количката!Нали така?
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: март 20, 2010, 01:53:24 »

Според мен една пелена ако постелеш на дъното и тя да си е само за количката, ще е достатъчно. А вече за отгоре с каквото прецениш можеш да я завиваш бебка според времето.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: март 20, 2010, 10:52:13 »

Рубин, за едно лятно бебе каквото ще е твоето кажи речи ще е напълно достатъчна една памучна или по-дебела пелена, която да е само за количката и за тая цел. Отгоре го завиваш с одеалце и толкова. Аз лично ползвах много "подлигавчета" - слагах й малки памучни кърпи под главата понеже тя много се плюнчеше. Комплекти не виждам за какво са ти.

Ако кошът има част, която се пере - те повечето имат - переш си я на ръка с малко препарат.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #471 -: март 20, 2010, 10:55:33 »

Благодаря ви съкровища! give_rose
Ами на нашта количка всяка част може да се сваля и пере в пералня!Та се чудих да взема ли да изпера частите на коша поне???Или няма значение,защото върху матрачето на коша ще се постила??? crazy
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: март 21, 2010, 16:02:57 »

Да питам аз мамите като Веси, които ще се справят с две малки дечица. Понеже моята бъдеща кака е малко мързелива и не и се ходи много пеш, пък ще е голяма за количка за породени какво да я правя. crazy
Харесала съм ето това, ама дали ще е удобно
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: март 22, 2010, 09:21:12 »

Момичета, аз да ви попитам, някоя от вас да е ползвала стол за кола от 0-18 кг. (т.е. не кошница за кола, а стол, който се ползва от 0-4г. на детето).  Въпросът ми по-скоро е, функционални ли са, в смисъл, това, че са за новородени си включва легнало положение+поставяне с гръб към движението, нали???
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #474 -: март 22, 2010, 09:52:26 »

gostenka_82, нашия стол е 0-25 кг и няма легнало положение за новородено. Навсякъде в магазините ни казаха, че може да се използва едва когато бебето може да седи поне мъничко. Ние го ползваме от както Филипа беше на 4 месеца и половина. Аз мисле, че не трябва да се пренебрегва първото столче за кола за бебето.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: март 22, 2010, 11:56:35 »

Рубин аз имах комплектче за количката, което се състоеше от едно като дюшече и възглавничка, която я ползваме в леглото Жорко да си я гушка, но не мисля, че е необходимо да се купува специално. Аз го взех, защото нашата количка беше комбинирана и да може да поизравни по-добре на гръбчето, а и не беше скъпо, но и с една пелена да постелиш пак става.  good
gostenka_82 , столчетата за кола, които са 0-18 кг си имат легнало положение като кошчетата и могат да се слагат както с гръб към движението до 9 кг, така и по посока на движението след това.  good
По въпроса на digita относно приставката за по-големи деца - аз съм виждала такава с дете, което се вози там и предполагам, че е удобна от гледна точка по-голямото дете да не ходи толкова много, а и за по-бързо придвижване, но все пак детето стои право и важното е да не поиска да сяда, а да издържа право.  pardon Другото, което е, че тя може да се слага на определени модели колички и трябва да се търси такава.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #476 -: март 22, 2010, 14:04:35 »

Благодаряя ви мацки! give_rose
Аз без да исках открих решението-онзи ден в Джъмбо по случаиност видях че продават комплект за аколичка,състоящ се от долно чаршавче,калъфчица и пликк за отгоре!Ами видя ми се много практично,защото както е тъничко памучно,ако е хладно нещо,мятам отгоре една пелена и готово!Но мисля че предимно ще ни е топло!А и цената е мн добра-9 лв беше yahoo!За миг се замислих да взема ли още едно????Ама за сега е достатъчно! good
Сега вече приключихме с покупките и остана матрачето да се вземе!
Аз   да ви питам-вие с протектор ли сте на детското легло?Питам защото ми е мн странно дали наистина е непромукаемо?
И другото е,дали да си купя сега контеинери за кърма или да изчакам да видим как ще сме с нея?
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: март 22, 2010, 15:26:28 »

Рубин-че, ние сме с протектор (взехме от Пигис Хаус и беше около 25 лв. ако не се лъжа - един синкав) и наистина върши добра работа - не запарява, а няколкото пъти, когато ми е изспускал памперса дюшечето е оставало сухо good Даже сега малкия като го преместим на голямото легло мисля и там да му сложа, че ни предстои махане на памперс   blum
Колкото до прането на количката - аз на нашето Бреви веднъж месечно пусках всичките възможни памучни материи от коша за новородено в пералнята.  good
Digita, ей такова чудо и аз си търся, че и нашия "батко" ми е малко сложно да го придвижвам надалече в определена от мен посока girl_impossible Дори се бях замислила, че ние така или иначе ще купувамe нова количка - за двойния модел на Phill& Teds... crazy Това нещо къде се продава и как точно се казва, за да поразровя малко инфо за него?
« Последна редакция: март 22, 2010, 15:29:04 от Harmonia » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #478 -: март 22, 2010, 15:40:10 »

Harmonia ,мерси кукло! give_rose
Аз всех някакви протектори непромокаеми от хиполенд за 11 лв единия!Не знам какви са??? crazy
А за количката-да и аз мисля да ги пускам веднъж на месеца,ама чуденка ми е ти изпра ли преди първото ползване или няма смисъл???
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: март 22, 2010, 15:53:50 »

Ами, мила, аз дори отвън я изпрах преди да пъхна вътре Калоян smile blush, макар че е излишно - но отвътре смятам, че е повече от необходимо, защото в крайна сметка тези колички са били по прозводствени цехове, складове, транспорти и куп прах най-малкото се е наслоил в тях и да сложа нежната бебешка кожа на няма месец вътре ми се струва  girl_impossible
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines