Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 22, 2024, 08:41:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 163899 пъти)
 
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: септември 06, 2012, 07:19:26 »

Анита в БГ системата на прегледите е различна - при нас това с прегледа на шийката, меренето на тонове и т.н. започва след 30та седмица през 2 седмици, а преди това прегледите са предимно само на ехограф, ако няма предпоставки за някакъв друг преглед .. а пък специално на мен всеки път ми казват колко тежи бебчето, защото аз директно си питам без да ме е срам biggrin ако не питам, няма и да ми кажат .. за киселините - да чукна на дърво имала съм не повече от 10тина пъти досега - 2 пъти бяха много неприятни, но пих газирана водичка и дискомфорта изчезна почти веднага .. в по-леките случаи смуча ментови бонбони - също ми помагат .. чувала съм, че и млякото носи облекчение, но не съм изпробвала и не мога да съм категотична .. доколкото знам за мамчета, на които тези неконвенционални помощни средства не помагат, при нас им изписват талцид и това е .. може би трябва да говориш с твоя док. и той евентуално да ти даде някаква идея как да пребориш проблема Hmmm
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: септември 06, 2012, 09:29:52 »

А меренето на шийката би трябвало да се прави веднъж в месеца, като се започне от 4 месец, защото е важен преглед. Аз като препатила, се радвам, че моят доктор го правеше редовно този преглед, защото никой не е застрахован от скъсяването на шийката, което няма как да се установи по друг начин, ако не се прави редовно преглед. Не знам защо повечето лекари го пренебрегват този преглед и ако го правят е вече накрая на бременността  crazy рядко са тези, които го провеждат в по-ранните месеци.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: септември 06, 2012, 20:46:57 »

на мен сефт ми провериха състоянието на шийката в средата на петия месец, защото имах контракции .. следващия път, в който ме ровиха беше в началото на седмия месец - защото пък бях с възпален бъбрек и от там пак контракции .. вчера пак ме проверяваха - казаха, че шийката била цяла и в много добро състояние .. какво значи туй - аз ни панимая, ама пък и никой не се и напъна да ми обясни .. ама пък поразпитах и разбрах, че сега вече редовно щели да я проверяват .. това ми е инфото .. и на мен не ми се струва някак нормално да проверяват в последните месеци, защото поразии стават по всяко време, а някои от тях с лежане и/или серклаж могат да бъдат избегнати на 100%, ама това е то българското здравеопазне nea
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: септември 06, 2012, 22:40:57 »

Права си rafaela  good за съжаление в България, ако не попаднеш на добър и съвестен лекар, трябва едва ли не самата бременна да се превърне в лекар, за да си иска тези прегледи! Ето това със скъсяването на шийката при мен се получи заради слаба съединителна тъкан в 6-ти месец и можеше да стане гаф, ако  доктора ми не ми беше направил серклаж... да не говорим, че в рамките на две седмици даже беше тръгнал вътрешния отвор на шийката да ми се отваря (не знам дали правилно го обяснявам, но горе-долу). Ами в този случай, ако не ме беше прегледал както трябва, бебето щеше да излезе... а до този момент бременността ми беше перфектна, никакви индикации за нищо, но тези неща протичат без симптоми понякога (не е задължително да имаш контракции) и доста бързо се случват! Това обясних и в другата тема, в която пишех, докато бях бременна, но тогава всички скочиха, че едва ли не този преглед не е толкова важен и може и без него, че само обикновения преглед с видеозон е достатъчен... ами ето аз съм доказателство точно за обратното! Затова си настоявайте да ви преглеждат с вагинален ехограф или с ръка, ако трябва, но да следят състоянието на шийката и то редовно!
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: септември 07, 2012, 07:40:55 »

Това обясних и в другата тема, в която пишех, докато бях бременна, но тогава всички скочиха, че едва ли не този преглед не е толкова важен и може и без него, че само обикновения преглед с видеозон е достатъчен...

въх свещени глупости! това пък е абсурдно .. как точно с ехограф ще се види състоянието на шийката, която крепи цялата бременност?!?! или пък как точно ще се види, ако има някаква инфекция или нещо от сорта?! дано си им казала на тез женички, че са пълна скръб Oh my ... crazy
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: септември 07, 2012, 08:03:32 »

Амии, какво да ти кажа, не го казах директно, опитах се да обясня, но... както и да е, всички тези момичета, които спориха с мен, си имат живи и здрави бебета, но идеята е, че никой не е застрахован и е по-добре да има превенция, отколкото да стане фал и тогава да се чудим ама защо и как. Тогава го написах с идеята да дам съвет, защото знам, че лекарите, които следят състоянието на шийката с вагинален ехограф и я измерват (защото са важни размерите) са по скоро изключение (за съжаление)... и съответно понеже при мен макар и следена по този начин, имах проблем, реших да им кажа да си го търсят този преглед, но се стигна до спор и триене на постове, затова и спрях да пиша там. Всеки сам си решава, аз само мога наистина да дам чистосърдечно съвет smile
Между другото, има вариант с видеозон, с който те преглеждат през корема, да видят размерите на шийката, но той трябва да е 3/4 Д... аз ходих на 4Д, просто от любопитство и така успяха да ми видят какво е състоянието на шийката, но с обикновен 2Д, с който се правят 99 % от прегледите няма как да стане това.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #441 -: септември 07, 2012, 08:42:10 »

Цитат
дано си им казала на тез женички, че са пълна скръб
rafaeLa, Мери си думите момиче, не си криви душата.
Аз съм една от тези които се възпротивиха че от ходене по голяма нужда, няма да ти изпадне бебето
Прочети, информирай се и без да знаеш не пиши такива неща
А ти lawyer тази тема я приклучихме отдавна, защо разпалваш бунтове пак, кажи си мнението и толкоз

ако имаш инфекции Рафаела най малкото розичката ще ти е червена от сърбежи, ще намирисва и т.н.


Цитат
Между другото, има вариант с видеозон, с който те преглеждат през корема, да видят размерите на шийката, но той трябва да е 3/4 Д... аз ходих на 4Д, просто от любопитство и така успяха да ми видят какво е състоянието на шийката, но с обикновен 2Д, с който се правят 99 % от прегледите няма как да стане това.

Евала, сега говорим на един език, значи можело.
Не сме в праисторическата Ера, едва ли има особено в Бг с всички реклами по стар модел видеозон от 3Д, мен ме гледаха с такъв и се виждаше, но ако отвориш старата тема, тогава спореше  

Цитат
Това обясних и в другата тема, в която пишех, докато бях бременна, но тогава всички скочиха, че едва ли не този преглед не е толкова важен и може и без него, че само обикновения преглед с видеозон е достатъчен... ами ето аз съм доказателство точно за обратното! Затова си настоявайте да ви преглеждат с вагинален ехограф или с ръка, ако трябва, но да следят състоянието на шийката и то редовно!

ето как сама си спориш, горе си го написала черно на бяло
« Последна редакция: септември 07, 2012, 08:54:10 от fibi » Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: септември 07, 2012, 09:05:59 »

Fibi, изобщо не разпалвам бунтове, ни най-малко, затова не съм и намесвала имената ви... идеята, както казах вече, беше, за да дам съвет, като минала по този път! И то защото знам, че лекарите, които преглеждат вагинално за шийката са изключение.
За инфекции, вярвай ми не е задължително да имаш сърбежи и т.н. По време на бременност, може да се получи инфекция на шийката, за която да нямаш симптоми и която да се установи само с микробиология.
Това го казвам, защото имам познати, които са имали такъв проблем- няма им нищо и добре, че лекарят пуска контролно микробиология, на която се хващат бактерии, та да се лекуват!
А за видеозоните, по-добре не говори за нещо, за което явно не си запозната и това не го казвам, за да се заяждам! В БГ всички прегледи се извършват с 2Д, а когато се прави фетална морфология се прави с 3/4 Д. Седни и прочети малко или говори със своя лекар, за да разбереш каква е разликата и защо всички прегледи се извършват с 2Д... това, че е 2Д изобщо не го прави по-малко добър и ако имаш един добър специалист насреща в комбинация с хубав (макар и 2Д) видеозон може да ти направи фетална морфология дори и с 2Д. И това пак го казвам от опит!
Това, което съм твърдяла в другата тема беше конкретно за вагиналния ехограф и за това, че е хубаво да се следи с него шийката, а не с коремния, защото вагиналния може да измери с точност, както и да се види има ли отваряне или не. Като съм говорила за коремен, съм имала предвид точно 2Д, защото много добре знам как протичат прегледите в БГ, а именно с 2Д. Няма лекар, който да те преглежда постоянно с 3/4 Д, поне в БГ. А с 2Д видеозон определено няма как да ти измери шийката! Пак казвам говорим за 2Д, защото в БГ редовните и чести прегледи се извършват с такива. Но нас ни интересува как е положението тук и смея да твърдя, че имаме страхотни професионалисти, при които ако попаднеш, можеш да избегнеш много фалове и да имаш едно страхотно раждане, както се получи при мен.
« Последна редакция: септември 07, 2012, 09:12:18 от lawyer » Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: септември 07, 2012, 09:14:48 »

Фиби това, че се чувстваш засегната от думите ми изобщо не значи, че променя мнението ми по въпроса поради простата причина, че се надявам да разбереш следното: масово жените не могат да си позволят наред с другите разходи месечно да платят 80лв. за преглед с 4D-ехограф, за състоянието на шийката, след като здравната каса / посочено в приложение N15 от 2012г./ поема мануален преглед и лекаря е длъжен да го прави .. в крайна сметка това е голямо перо, което натоварва семейния бюджет и ти може и можеш да си позволяваш лукса да не мислиш за какво даваш 80лв и за какво не ги даваш, но очевидно не всички сме на този принцип .. така че, вместо ей тука да ми се репчиш защитавайки и без това ненакърнената ти чест, приеми собствения си съвет и си пази назидателния тон за някой, който се интересува от него, защото това, което си казала изключително грубо и при добро желание, което ти очевидно нямаш, можеше да го изразиш и по друг начин ..
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: септември 07, 2012, 09:24:26 »

И тук коментирахме този вид преглед, а не до какво може да доведе запека fibi! И да, от ходенето по голяма нужда няма да ти "изпадне бебето" , както си се изразила, но ако имаш редовно запек, вярвай ми може да навреди! Тогава писах и сега пак ще го повторя, защото ти основно обичаш да четеш между редовете- основната причина за скъсяването и отварянето на шийката при мен беше заради слаба съединителна тъкан! С тази диагноза, обаче, не трябваше да имам никакви напъни, от каквото и да е естество! Е, ако се случи веднъж - два пъти да напънеш не е такъв проблем, но не и да напъваш (както аз) всеки ден по няколко пъти, в продължение на две седмици... ако съм нямала скъсяване, ок, може би нищо нямаше да се случи, но при положение, че имам отваряне, според теб, дали такова зверско напъване не е подпомогнало слабата тъкан? Така, че като коментираш нещо, поне не чети избирателно! А като раждала жена, би трябвало да знаеш, че при раждане (по естествен път) и запек се напъва по един и същи начин!
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #445 -: септември 07, 2012, 09:49:02 »

ха ха  Bravo, нека да не говорим кой е груб
не аз използвам епитети

никой не говори за паричната част на прегледите, нито някаде се споменава за 2Д, доколкото съм чела, не съм прочела за момиче с преглед с 2Д

Хубаво е да се извъртат нещата когато не ти отърва

Моята чест не е накърнена изобщо, просто не харесвам глупави коментари от сорта
Цитат
въх свещени глупости! това пък е абсурдно .. как точно с ехограф ще се види състоянието на шийката, която крепи цялата бременност?!?! или пък как точно ще се види, ако има някаква инфекция или нещо от сорта?! дано си им казала на тез женички, че са пълна скръб
без да си запосната с онзи спор

май трябва да отворят специална тема за спорове
Извинявам се за спама
Казах си мнението и приключвам
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: септември 07, 2012, 09:51:09 »

Е не мога да не се намеся, просто защото когато lawyer  иззи мнение в другат тема ,се отнасяше затова ,че ходенето по голяма нужда и е предизвикало скъсяване на шииката и т.н ,н взх тогава отношение ,но сега веч не мога да се въздържа и на коментара на рафаела...който ми изглежд като всякаква липса на уважение  към момичетата.......тия женички и т.н е рафаела без лоши чувства просто не всички можм да сме компетентни като теб и не се обиждай....
 като си идвам в Бг ходех на гинеколог за да ми следи бременоста поради това ,че пътувах и не се спирах и мога да ви кажа скъпи момичета дори в малкия град гинеколозите разполгат с апарат 3д ....аняма да ви кажа как е тук за да не започнете нов спор и ви прдлагам да спрете с кой какви прегледи трябва да направи,всеки има гинеколог и му се доверява...
Приятен ден!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: септември 07, 2012, 10:08:03 »

lawyer моля не извъртай нещата както на теб ти оттърва отново. Не съм оспорвала важността на прегледа за шийката на матката, а оспорих изказването ти, че скъсяването на шийката се е получило от запек. Писах, че съм се допитала до няколко различни медицински лица, тъй като аз лично нямам медицинско образование и не мога да правя подобни твърдения и те казаха, че не е възможно от запек да се получи такова състояние. В крайна сметка всеки има право да избира дали да вярва на своя лекуващ лекар/лекари или на нечие мнение във форум. И аз приключвам дотук по този въпрос, който е следял онази тема знае за какво става въпрос, нито имам намерение отново да участвам в някакви заяжданици. Предният път дори помолих модератор да махне мненията от темата, защото най-малко бременни жени имат нужда от подобни спорове.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: септември 07, 2012, 10:13:57 »

Не за стотен, ами за хиляден път: пак казвам, не говорим за обикновено напъване веднъж-два пъти, а за всекидневно такова в рамките на две седмици и то доста силно, защото запекът ми беше много голям sad освен това, повтарям за стотен път, че не това е основната причина, а слабата съединителна тъкан, а напъните подпомагат положението, в което бях и затова не трябваше да ги имам! И то е логично, че ако имаш започнало скъсяване и напъваш всеки ден по няколко пъти, в продължение на такъв дълъг интервал, ще се получи и отваряне! Тогава обясних, че при мен започна първо само скъсяване, а вследствие на тези напъни, които продължиха точно две седмици (помня го защото, след първия преглед на който се установи скъсяването, минаха две седмици и пак ме прегледаха за размера), се получи и отварянето на вътрешния отвор на шийката. Така, че не знам кой как се обяснява и засяга, но при мен това беше положението и се получи точно по този начин, както го обясних сега. Ако вие четете между редовете и се хващате само за отделните фрази, проблемът е ваш, защото мисля, че сто пъти наблягам на отделните стъпки, които са довели до това състояние.
 А за видовете видеозони, не виждам смисъл да уточнявам 2/3/4 Д, защото както казах всички прегледи се правят с 2Д, а за 3/4 Д се доплаща допълнително и затова се ходи на отделен преглед. Ние говорим за редовните ежемесечни консултации. И да, carol, навсякъде разполагат с 3Д и могат да те прегледат не е там въпроса, моят гинеколог също има такъв! Но се поинтересувайте малко, вие, които постоянно натърватвате, че живеете в чужбина, какво е положението в БГ- основно се преглежда с 2Д, затова и не съм уточнявала!
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: септември 07, 2012, 10:18:57 »

Ами lawyer просто не знаеш с какво да се заяждаш, да живеем в чужбина и виждам ,че те дразни ,но мога д ти кажа че често пътувм до Бг и правих пргледи и 3д апарата на гинеколога ми не е за украса......спирам до тук,защото явно е безсмислено .....
Прекрасен ден отново на теб !
« Последна редакция: септември 07, 2012, 10:20:43 от carol » Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines