Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 14:53:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Топла януарска седмица 21- 27.01.2013  (Прочетена 36235 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #15 -: януари 22, 2013, 13:05:28 »

По принцип белият равнец е за "женски работи", пък аз нямам такива /оперативно са отстранени/. За копривата съм съгласна. Ще се помотам още малко и ще залегна и аз на народна медицина.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 22, 2013, 13:39:42 »

Свекърва, наблегни на последното от изброените - позитивното мислене Wink То е най-могъщото оръжие и спасение от всичко smile Изпитано, препоръчано give_rose
А за моята колежка... какво да ти кажа... към момента май няма изгледи да отиде пак на заточение, но знае ли човек Wink А за говоренето зад гърба ... как да ти кажа ... тук всеки може да бъде всякакъв според ситуацията Wink Аз лично не обичам да го практикувам, не обичам и да съм в конфликт с никого, а ако на тях им доставя удоволствие да го правят - нека се забавляват smile Ще се оправя, не ме мисли мен, просто ми е трудно да привикна пак на старото офисно положение, защото имам доста дразнители, които трябва да изолирам, но ще свикна, няма къде да ходя blum
А ти добре си се разкрасила май sad Нищо, те и гореливите котета си остават сладки пухкави котета Wink  catyea
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 22, 2013, 15:27:42 »

привет и от мен
иве, аз съм свикнала на повече работа, няма как за сега, това е положението;
муун, как си, на моята работа също има разни такива индивиди, по-скоро един ама му се смея колко е зле и ми минава  blum

Аз днес си почивам, чакам милото да се върне от работа да се разходим и да гледаме някой филм  heart

Черпя ви по едно кафенце за усмихнат ден
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #18 -: януари 22, 2013, 19:42:41 »

Ненавиждам позите, а на нея това й е хоби - да направи кофти поне на трима човека на ден. Страшна мисия в живота, нали? Wink
Това аз не мога да го издържа sad Сигурно отдавна ще съм и натрила носа и ще съм си тръгнала. И даже сега само като го чета и се изнервям...голяма мисия наистина... С такива хора не мога да се примиря да ме убиеш, но да е жив и здрав мъжа ми, че е наясно с тия неща и няма да се изненада blum Позитивно, непозитивно съм голяма вихрушка като видя такъв индивид насреща blush Общо взето съм на правилото - каквото почукало, такова се обадило...

Иначе на всички добър вечер give_rose Напоследък по-рядко се включвам, но гледам поне да ви прочета набързо smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 23, 2013, 14:43:56 »

Здравейте!

Леле, тази приятна темичка съвсем взе да запустява sad

Днес съм станала супер рано и съм луднала направо, ходя като призрак! Пак ходихме да се разправяме с разни хора, които не спират да дават всичко от себе си, за да ни навредят - нека пробват, няма да им излезе "късмета", не знаят с кого са се захванали Wink blum Вървя към офиса - заваля! Ако знаех, че ще съм като мокра кокошка, нямаше да си играя 100 часа да се боря с косата си хаха сега малко приличам на тази емотикона: leon Пристигам в офиса - изненада! Нова колежка тип агент - не спря да разпитва кой, къде, какво, как ... все по-зле започна да става bad И от всичкото нагоре цял ден всякакви хора идват да си получават наградите от милионите томболи, които направихме тази година, телефони звънят, бюрото ми отрупано със всякакви неща - сигурно в лудницата е по-спокойно Xixixi funnytooth И сега бързам да ви драсна два реда, защото след малко ще ме изритат от компютъра - ще го преинсталират и ще отнеме часове pardon

Езра, много се радвам да те видя тук give_rose give_rose give_rose От няколко дни все за теб си мисля как си, как я караш? Знам, че си много заета, питам иначе как си? Мисля, че книгата, която чета в момента много ще ти помогне точно сега heart Прегръщам те и се надявам да успяваш да се влючваш, когато можеш yea

Сакси, не е толкова лесно, колкото изглежда отстрани. Била съм като теб и повярвай ми много работи съм сменила заради подобни причини. Бих казала, че почти навсякъде ситуацията е подобна. Просто българският работодател има много странна логика да "стимулира" служителите си с намаляване на заплати и т.н. Това е много  дълга тема, няма да задълбавам, че край няма. Аз специално не мога да се оплача от моя работодател, напротив - винаги ми е помагал(дори и в момента, а конкретно не е длъжен да го прави), много е човечен и разбран. Много се надявам скоро повечето работодатели да осъзнаят как реално да задържат служителите си, а не експлоатация до дупка и непрекъснато текучество на персонал.

Пожелавам ви един прекрасен завършек на деня и спокойна вечер give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #20 -: януари 23, 2013, 19:00:34 »

Хехе, и мен ще ме преинсталират в петък. Днес като луда местих и трих файлове. За 6 години толкова боклуци съм натрупала, нямам време да ги трия. Обаче да видим после как ще намирам кое къде е. Днес в Пловдив беше пролет - слънце и красота. Красота е силно казано, по-точно мръсота, ама карай. Нещо ми се е заходило по любов пак, ама да видим.  smile
При нас пък има финансова ревизия. Мен не ме касае, обаче всички са луднали по правене на справки и ровене по документи. По коридора подтичват разни мацки и или веят листове в ръце, или мъкнат купища папки и отварят вратите с ритници. Спомних си моите първи години работа. Понеже ми беше много неподвижно /цял ден седиш и чертаеш/ и аз отварях вратите с крак - махам обувката, цап крака на дръжката и като маймуна....Да ама един път тъкмо си бях навирила крака и от външната страна директорът решил да влиза и отвори вратата. Пък той беше доста дребен и почти на сантиметри му се размина да си стоваря крачището на рамото му. Сигурно ми е видял и всичките подробности, защото застина с отворена уста. То хубаво той застина, ама и аз останах в поза на препикаващо дърво куче. А върви после отваряй врати с крак.....Обаче пък и при затваряне на врати имам лош спомен. Аз като затварям врата, не се обръщам, само протягам гърбом ръка за да хвана дръжката и затварям. Та влизам аз в стаята си и започвам да говоря, протягайки ръка зад гърба си. Направих аз няколко стискания във въздуха, белким улуча, ама не става. Обърнах се да видя каква е тая работа и какво да видя....Директорът /този обаче достатъчно висок/, застанал в поза "пазя си слабините", държи вратата. Човекът решил да се промъкне плътно зад мен през открехнатата врата, ама моята ръка точно на онова му място. Пак сантиметри ме спасиха от пълен резил.  smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 23, 2013, 21:02:50 »

ROFL ROFL ROFL
Страхотен завършек на дългия работен ден! Благодаря ти, свекърва give_rose Аз врати с крак не отварям, че и без това съм си спъната и изумявам всички около мен с невероятни умения по спъване във всичко, включително и на гладка повърхност blum Най-много глупости върша, когато съм под пара и имам много задачки за вършене или сутрин, когато много ми се спи. Сетих се за една случка. Понеже в комплекса, където се намира офисът ни тоалетните се помещават в отделен коридор, та всеки прекосява цееелия комплекс, за да стигне до там. Та, тръгвам аз към тоалетната и се опитвам да отключа, но нещо не успявам - поглеждам ... тръгнала съм с чашата за кафе! Представих си какво ли са си помислили другите - чак и с кафето до тоалетна! biggrin
« Последна редакция: януари 23, 2013, 21:09:11 от m0onlight » Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 23, 2013, 22:41:26 »

Здравейте, дами! give_rose
Аз да се включа днес, за да не остана по-назад, макар че съм меко казано скапана от път и работа! Ама жертвата си струва - любимата ми тема наистина взе да запустява, явно всички сме много заети! pardon
Свекърва  Bravo
Отново ни разсмя - явно ти върви на премеждия, включващи врата + шеф! Xixixi
Муунче, и аз ти съчувствам искрено и осъзнавам каква съм късметлийка с такава готина колежка в офиса (ние сме само две). Та вчера ни командироваха в Кюстендил, на обяд тръгнахме с моята кола, пристигнахме вечерта, и тази сутрин от 8 до 5 бяхме на срещи и оперативки с началството и колегите. И после шофиране по тъмно Кюстендил-Габрово  drive  ....пфф, и минахме в 17 часа през разбитото софийско околовръстно! Колата ми горката съвсем се раздрънка!  angry
Хайде лека вечер от мен! Да изтикаме четвъртък и петък, и ще има петъчен танц danceg
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #23 -: януари 24, 2013, 07:17:05 »

Охо, добро утро на празни чаши! Да не ги помъкнете пълни към тоалетните Wink, взимам мерки. Съвсем бързо историйка с кафе и ИТ специалист. В началото на компютъризацията ИТ специалистите колеха и бесеха, а ние ги гледахме като богове, защото от тях ни зависеше хлябът. Пък и те бяха малко откачалки, подобни на любимите си четива от Тери Пратчет. Та вървя аз по коридора и гледам нашия ИТ специалист, млад и хубав, застанал пред вратата си с по една чаша кафе в ръка да гледа безпомощно. Аз, нали трябва да се подмажа, му викам "чакай да помогна" и посягам да отворя вратата /нали неговите ръце са заети/. Той обаче взе да мучи и да прави странни чупки в кръста, все едно ми играе кючек. Викам си, е те тоя младок май ме сваля - гледа ме в очите, хили се и ми върти дупе. Ама аз хем се лаская, хем се правя на луда, та го попитах какво иска. Пък той:"в стаята няма никой и съм заключил, вземи ключа, ей тук на колана съм го закачил". Поля ме с гореща вода, аз за какво си мисля, той какво имал предвид. blum
Хайде, успешен и засмян ден!


* zakuska.jpg (42.82 KB, 480x360 - видяно 365 пъти.)
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 24, 2013, 08:01:02 »


Добро утро и от мен! Аз изпих кафето и си подготвям задачките за деня, който ще прекарам вкъщи с учебници и листи от лекциите  smile въйй ( blum ) голям кеф; ама няма как, още малко остава до изпита ми; тази седмица залягам над учебника пък другата ще трябва си отработвам хубаво... та не знам кога ще си почивам; все пак когато мога си подремвам за почивка  smile Муунче, мила, драго ми е че ме мислиш (защото напоследък само аз си знам как се чувствам и понякога се чудя дали някой му пука за мен, знам че на близките им пука много ясно, но понеже сега не е времето да се тръшкам и аз и да се кривя у нас, та си остава всичко в мен несподелено, приятелката ми едната е мн. заета с работа, предполагам и не иска да ме тревожи защ. уча, аз пък се инатя да не я търся ... че не искам ад се оплаквам пак... общо взето истински приятели трудно намира човек... наоплаквах ви се  smile blush ) ще погледна за книжката, благодаря ти отново;

свекърва, пак ме разсмя, големи историйки разказваш  Wink
Вчера бяхме при кумата на гости за малко, тя има две момчета на 4 и 2г. голяма игра падна, дигат къщата на главата си  Girl_hide с милото само се споглеждаме  blum ама няма как да си ги избираш я  girl_wink

Хубав ден ви желая!
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 24, 2013, 09:18:25 »

Здравейте дами  give_rose Прекрасни маси и прекрасни кафета  Girl_hide
Много ви се радвам на историите. При мен работата е толкова натоварена лятото, че даже не обръщам внимание на забавните случки, за което съжалявам  pardon
Напоследък не пиша често, защото явно съм в някаква емоционална дупка - не ми се ходи никъде, нищо не ми се прави, даже вчера затварях телефона на всички, защото не ми се приказва. Стоенето без работа толкова време определено не ми влияе добре. От седмица някъде се чудя и за магистратурата/едва декември ми дойде дипломата/ и се чудя между три специалности. Тук отново се сдухвам, защото знам, че каквото и да избера пак няма да работа по тази специалност. До скоро, когато кандидатствам за работа ми казваха, че имам опит, но без диплома - не съм квалифицирана, сега вече от при места ми съобщиха, че с опита и дипломата съм "твърде квалифицирана"  girl_impossible
Хайде да не започвам деня негативноо.. Днес се надявам да се запази хубаво времето, за да изляза на разходка с моята малка племенница  yahoo
Пожелавам на всички успешен и усмихнат ден  smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #26 -: януари 24, 2013, 09:25:41 »

Добро утро дами give_rose
Днес тук голямо слънчице грее Sunshine Sunshine Sunshine
Инлов ти до скоро беше заета с подготовката и сега се чувстваш прекалено свободна blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 24, 2013, 09:52:35 »

. До скоро, когато кандидатствам за работа ми казваха, че имам опит, но без диплома - не съм квалифицирана, сега вече от при места ми съобщиха, че с опита и дипломата съм "твърде квалифицирана"  girl_impossible


Мен са ме питали защо искам да работя при тях, сигурно било за по няколко месеца, за да мога да си намеря по -достойна  pleasantry за образованието ми работа. Не можели да поемат  риска да ме наемат в този случай. shok crazy
Затова сега си махнах от сивито някои от езиците и магистратурата, съветвам те и ти да го направиш, когато я пращаш... докъдв стигнахме- просто не е истина....
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 24, 2013, 10:06:58 »

casky, много си права  Wink Трябва ми нов проект  blum
emmmmmy, то хубаво да ги махна, но тогава предлагат заплащане, което даже не искам да коментирам. Честно казано вече съм...почти стегнала багажа за някъде другаде. Писна ми да чета обяви за работа с правописни грешки, обяви с хиляда изисквания и заплата от 380 лв. Уморих се..Честно казано и аз вече доста избирам - вложила съм много в образованието си, работя от 16 годишна и...не мога да склоня на работодател и работно място, които не ми "дават" нищо - нито като развитие, нито като заплащане, нито като връзки. Последните две години приемам работа само на места, където мога да науча нещо - някакъв нов софтуер например  pardon Но определено съм разочарована...
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 24, 2013, 10:10:28 »

Еми, как го пиеш този оцет- 1 ч.л в 1 чаша топла вода ли? Аз пия само топла вода сутрин, но не винаги помага biggrin. Казаха ми,че ако ти се повдига като пиеш топла вода на гладно е знак,че имаш някакъв проблем от рода на гастрит (както е случая при мен).

Хубав ден!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines