Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 05, 2024, 12:29:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Може ли сватба без хоро?  (Прочетена 48319 пъти)
 
nadiag
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #30 -: октомври 23, 2007, 01:31:25 »

Абсолютно може  Bravo  Bravo
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 24, 2007, 11:20:50 »

Аз искам да има хора, не 4е ги играя вси4ките, но за мен саватба без хоро... sad
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 24, 2007, 12:13:52 »

Чесни казано не си представям моята сватба ако беше без хора Girl_sing Нямаше изсвирено хоро в ресторанта на което да не се хванат поне десетина човека и аз начело blum Незная дали може да съществува такава сватба без хоро  pardon поне аз не си представям
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: октомври 24, 2007, 15:11:32 »

Аз също мисля, че не може без хора! Няма да е сватба като сватба, така да се каже! На нашата сватба имаше от всичко по малко и беше много хубаво. Не си представям сватба без поне 1-2 хора!  huhhuh.gif
Активен
siska_rs
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35


Важно е да има кого да обичаш!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: октомври 24, 2007, 19:53:09 »

Според мен сватба без хоро не е сватба NO След нашата сватбата  коментара на операторо беше "Отдавна не съм бил на сватба на която се играят толкова хора Инещо повече почти всички на хорото да са млади хора smile" И наистина се побъркахме!Отиграхме си,то и по снимкити си личи! Dance
Активен
ina_i
Новак
*
Публикации: 16


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 28, 2007, 15:58:59 »

аз искам сватба без хоро не ги умея и не ги харесвам
И аз така. Не ща хора, ама хич. Но DJ каза, че не можело така и т.н, та склоних ако някой от гостите много пририта - да пусне едно. Но доброволно - не.
Защо пък да не може сватба без хоро. Вярно, че такава традицията, ама традицията е и булката да е девствена blum
Активен
Tanche
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #36 -: ноември 07, 2007, 15:00:56 »

И за не харесвам кой знае колко хората, но сватба без хора май не може.
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #37 -: ноември 13, 2007, 23:42:16 »

 Аз пък искам на моята сватба да има всякаква музика. drum violin Elvis singer Без хоро не може, но не защото е традиция ,а защото ми харесва как всички се хващат за ръце и заедно се веселят.
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #38 -: ноември 16, 2007, 15:33:20 »

Без хоро не си го представям...т.е.представям си го,но не знам защо човек трябва да се лиши от това забавление  scratch one-s head .Дори и да не танцуваш,а само да гледаш,си е голяма забава.И всички много се радват на хората  good .
Аз на която и сватба да отида,все съм 1ва писта да играя хоро chee ,а колко народ съм научила на стъпки най-различни,само аз си знам laugh .Но накрая винаги става много весело,особено когато вече и на по-срамежливите им дойде музата и като вземат да се развихрят и скриват шапката на всички  ROFL  Wink !
А това,което 100% ще отрежа от репертоара на своята сватба,ще е чалгата.Без нея съвсем спокойно можем да минем  pardon
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 16, 2007, 19:57:47 »

Дори и да не танцуваш,а само да гледаш,си е голяма забава.И всички много се радват на хората  good .

И аз не мога да играя ама много обичам да гледам хора, направо ми се отваря душата. Положението е малко сърце играе крак не мърда :funny:Но на сватба си трябват и хора good
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 16, 2007, 21:53:20 »

Моята беше без хоро, просто защото стилът на сватбата беше друг, но всички се чувствахме добре. Мисля че е въпрос на избор.
И като цяло аз обичам хора, но не обичам да бъде център на внимание като булчинско хоро например. smile
Активен
Emma
Ентусиаст
**
Публикации: 55



« Отговор #41 -: ноември 16, 2007, 22:25:55 »

на нашата сватба нямаше хоро smile
Активен
лин
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 32



« Отговор #42 -: ноември 16, 2007, 22:40:43 »

И аз мисля,че всичко зависи от стила на сватбата и гостите.
И все пак това е българска сватба и е добре да съхраним и продължим някои традиции.
Аз не мога да играя много много хора,но когато съм била в чужбина винаги са проявявали интерес към народните ни песни и танци.Това е нещо,което ни прави уникални, заслужава си да съхраним и сме длъжни да предадем на децата си.Всеки сам ще намери подходящия начин за това.
« Последна редакция: ноември 17, 2007, 17:45:03 от лин » Активен
margi
Ентусиаст
**
Публикации: 133



« Отговор #43 -: ноември 16, 2007, 22:46:50 »

Браво Лин! Националната гордост е много важна. Целия бит и душевност на българина е съхранна благодарание на традициите. Които макар и трудно са били спазвани и почитани. Уважавам българи като Слави Трифонов който винаги подчертава успехите на някой българин. Примерно - тенесистката Пиронкова. Сети се как Слави я поздрави затова че като победи се обърна за да видят всички какво пише на фланелката й: БЪЛГАРИЯ!
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 19, 2007, 14:02:05 »

Какво означава според "стила на сватбата" ? Това е българска сватба и както и да е направена, в какъвто и стил да е, си мисля, че едно хоро, няма да й развали "облика" или как там да го нарека  pardon
Малко ще се отдалеча от темата, може би, но колегите модератори ще ме извинят  blush
Била съм на Коледно парти на Английското посолство в България във Военния клуб. Всичко беше много стилно направено с Шведски маси, много ядене и пиене, стилна украса и дисководещ, който пускаше много разнообразна музика. Не бях си и помислила, че може да пусне хоро  nea но какво се получи - на другата диско-музика танцуваха хора, но като пуснаха хоро, се хванаха доста повече и то англичаните с такъв ентусиазъм танцуваха, че посрамиха някои българи, които не можеха да играят БЪЛГАРСКО хоро  Oh my ...
Най-големия купон се получи, когато пуснаха хоро и ръченица  Party time danceg
Не обвинявам никого, че не иска да има хоро на сватбата му, но да се каже, че всичко зависи от стила на сватбата, малко не мога да го разбера  pardon
И както се изказаха някои момичета - това е българска традиция, която напоследък за съжаление чужденците повече уважават отколкото ние българите  Girl_sing
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines