Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 05, 2024, 19:10:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Може ли сватба без хоро?  (Прочетена 48320 пъти)
 
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: ноември 19, 2007, 15:30:57 »

Аз също съм на мнение,че когато има хоро е по-хубаво!!!На нашата сватба имаше и беше супер!!!Имаше даже момент,в който но едно хоро имаше само 10-тина човека,които седяха...всички останали танцуваха!!!Ресторанта едва побра това хоро около 100 човека!!!Настръхвам,когато го гледам на DVD-то!!!Всичко обаче е въпрос на вкус!!!
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: ноември 19, 2007, 17:56:41 »

И както се изказаха някои момичета - това е българска традиция, която напоследък за съжаление чужденците повече уважават отколкото ние българите  Girl_sing

По повод на това мнение се сетих, че на нашата сватба като се пуснеше хоро и даже идваха чужденци, които в същото време минавали покрай ресторанта и им станало интересно, та идваха да се хванат и те на хорото. Като гледам DVD-то на няколко хора имаше по 3-4 полякини или рускини, които се бяха хванали и тропкаха весело с останалите. Голям купон се получава!  danceg
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #47 -: ноември 22, 2007, 14:21:28 »

На нашата сватба всички ставаха на хората - и млади и стари.Такива хора се извиваха!Аз също много обичам на сватбите да има хора и задължително танцувам на тях.Най-се кефя на едно, не знам как се казва,"бяла роза" се играе така dance
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #48 -: ноември 22, 2007, 15:18:35 »

Била съм на Коледно парти на Английското посолство в България във Военния клуб. Всичко беше много стилно направено с Шведски маси, много ядене и пиене, стилна украса и дисководещ, който пускаше много разнообразна музика. Не бях си и помислила, че може да пусне хоро  nea но какво се получи - на другата диско-музика танцуваха хора, но като пуснаха хоро, се хванаха доста повече и то англичаните с такъв ентусиазъм танцуваха, че посрамиха някои българи, които не можеха да играят БЪЛГАРСКО хоро  Oh my ...
Най-големия купон се получи, когато пуснаха хоро и ръченица  Party time danceg
И както се изказаха някои момичета - това е българска традиция, която напоследък за съжаление чужденците повече уважават отколкото ние българите  Girl_sing

Имам случай,сходен с този на Мария-никога няма да забравя една много колоритна сватба,на която бях като по-малка.Женеше се колежка на мама и на сватбата (не знам по чия линия  laugh ) присъстваха четирима японци.Първо,че те сами си поръчаха едно хоро,което не беше включено в програмата от младоженците (става въпрос за Елено моме) и второ-така от сърце танцуваха и се веселяха на хората,че бяха нещо като атракция за всички ни (все пак не всеки ден виждаш японец,играещ ръченица  Oh my ...  funnytooth !!!).Но разбира се посрамиха доста от гостите,които не знаеха и едно право хоро да изиграят.И аз също си помислих,че не е редно ние да си пренебрегваме традициите,когато по цял свят са търсени и харесвани  nea
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: декември 05, 2007, 19:08:08 »

Нещо не мога да си представя българска сватба без хоро?! Незнам какви доводи може да има, за да няма хора?
На нашата имаше доста хора - право, Дунавско, Елено моме, Самоковско, Чичовото. Много забавно беше, защото почти всички ставаха да играят. Голям смях падеше, но роднините на мъжа ми са от Видин и района и по друг начин играят - правят някакви връщания...Доста се позачудиха какво става, ама май хванаха ритъма. А пък и нали повечето хора ги водих аз, трябваше да следват моите стъпки. На Булчинското хора стана голяма тръпана smile - девойките и младежите яко се надпреварваха за букета smile.
 
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: януари 14, 2008, 20:00:56 »

Аз мразех хората като дете,никога не бях танцувала. Но от известно време се запалих по народните танци,музика и въобще всичко.Дори специално ще отида на курсове по хора,за да мога да танцувам на сватбата,а и не само на моята.Мисля да намеря поне 3-4 хора,иначе не мога да си представя моята сватба.Според мен дори и човек да не е фен,сватбата не може без хоро-не ставай да танцуваш,шом не обичаш,но поне остави другите да потанцуват. Party time
Активен
tigri
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #51 -: януари 15, 2008, 14:42:13 »

Според мен може сватба без хоро!  :)Нашата примерно беше без и беше страхотна!
Ако те дразни хорото, не го включвай в сватбата си.Ако ти харесва,включи го.Направи го така според собствените си разбирания и предпочитания и не робувай на предразсъдъци разни!Важното е на младоженците да им е весело!
За традициите ще ти кажа - Традициите не са това,което бяха!  pardon
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: януари 30, 2008, 21:05:26 »

Аз съм "за" хората.. това си е стара българска традиция, а и е доста забавно (особено във фазата, когато всички са пияни и всеки си танцува каквото си знае).
Но в крайна сметка е въпрос на предпочитания. Едно е сигурно за моята сватба - ще има МНОГО хора, ръченици, та дори и сиртаки  yahoo  danceg  smile
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: февруари 03, 2008, 18:58:17 »

Смятам, че за съжаление няма как да не мине една сватба без хора.Аз не харесвам хората по 20мин, особено когато се пускат едно след друго.Повярвайте била съм на такива сватби - доста е изтощително, а и като погледнеш накрая се друсат само потни баби и лели, А младитее гледат. И така минават 2 часа в хора.За съжаление сватбената вечер не е безкрайна и аз не бих прекарала 2 часа от нея в танцуване на хоро.Може би 1, заради традицията.
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 03, 2008, 23:02:30 »

според мен не може сватба без хоро..........но все пак всеки прави нещата така както му харесват..............
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: февруари 03, 2008, 23:07:12 »

И аз съм за хората. Не бива да се прекалява разбира се, за да няма скучаещи гости, но все пак си е наша българска традиция и е хубаво да се спази. Освен това аз много обичам да играя хоро pardon
Активен
morrisongirl
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9


Когато сгрешиш - признай, когато си прав - замълчи


« Отговор #56 -: февруари 16, 2009, 01:20:34 »

Не се съобразявай с общоприетото. Ако не обичаш хора, не ги включвай. На моята сватба също няма да има хора или може би само едно.
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 17, 2009, 17:58:38 »

Според мен не може без хоро smile
И да, вярно е че традициите не са това, което бяха... НО все още са традиции, дори леко поосвежени с някои елементи... Ако ги нямаше, тогава щяхме да му мислим Wink
Весело да ви е, момичета...  Bravo
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 18, 2009, 00:26:53 »

Според мен не може без хоро smile
И да, вярно е че традициите не са това, което бяха... НО все още са традиции, дори леко поосвежени с някои елементи... Ако ги нямаше, тогава щяхме да му мислим Wink
Весело да ви е, момичета...  Bravo

Вярно е че това е вашия ден и трябва да е така като вие го искате ,но все пак гостите също трябва да се уважават ! А на една сватба неможе да няма хора които да искат да изиграят поне едно хоро ! Съгласна съм че традициите вече не са това което са били, но си права че все още ги има !  good
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 18, 2009, 09:53:14 »

Абе знаете ли какво казах аз на ДиДжея - само бясни чалгии да няма, а за другото да преценява според гостите. Аз мисля, че ще съм толкова шашардисана, че изобщо няма да обърна внимание какво свири.

Според мен, ако Ди Джея е професионалист и умее да усеща настроението на гостите, няма нужда ние да му казваме какво да пуска. В крайна сметка, не му плащаме само да натиска play-бутона, я! Парите му хич не са малко, затова да се стяга и да си върши работата.

За народните хора, според мен са традиция и има опасност да те одумват после. Ако си само с приятели малко хора, тогава може, но от 100 - 120 човека все ще се намери кой да е недоволен. По-добре е да се разберете с ДиДжея да пусне хора докато ти си почиваш или ядеш, да потанцуват другите, а ти да се включиш на музика, която харесваш.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines