Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 07:32:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата /църковна/ на m0onlight - 20.08.2012г.  (Прочетена 97351 пъти)
 
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #180 -: август 13, 2012, 15:49:01 »

Не от подписването, мила, булчинската рокля ще си облека smile
Girl_hide Не си задох правилно въпроса  tease Нова ли ще бъде роклята?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #181 -: август 13, 2012, 16:12:30 »

Весе, вече имам чувството, че само дебнеш кой има същите свещи smile Муун, и моите бяха такива. Нали знаеш, че после си ги запазвате и си ги палите по-мъничко на годишнини и или на семейни празници?

« Последна редакция: август 13, 2012, 16:16:03 от kiwi » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: август 13, 2012, 16:14:58 »

Весе, вече имам чувството, че само дебнеш кой има същите свещи smile Муун, и моите бяха такива. Нали знаеш, че после си ги запазвате и си ги палите по-мъчнико на годишнини и или на семейни празници?

Кив, не дебна, ама тя такава голяма снимка е сложила, че нямаше как да не забележа!  blum
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #183 -: август 14, 2012, 08:21:59 »

Явно са популярни тези свещи, нашите също бяха такива  blum
Как си, Муунче?
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: август 14, 2012, 09:35:51 »

Миличка много красиви свещи...поздравления на мъжа ти  tease
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: август 14, 2012, 12:12:07 »

Здравейте, милички!
Вчера ми беше доста зле bad и не можах да пиша, дори си тръгнах по-рано от работа. Минава обяд и май усещам, че пак почва да ми става зле, но този път няма да му позволя да ме надвие beating
Хехе относно дискусията за свещите - мисля, че на кутията мернах "Грънчаров и син", но не съм се заглеждала - така или иначе си ги купих от моя магазин или както те ми казват "нашата булка" хихи blush Защото това е сватбения салон, където ми шиха роклята миналата година и съм супер доволна от резултата и от тях като професионалисти Bravo И тъй като имат 3 магазина, тази година реших да мина и през другите им два - от единия взехме ритуалните свещи, а от цветарския им магазин си поръчах малките розички за прическата Girl_hide
Свекървичке, знаех, че ще реагираш за житото blum Ми .. май ще е по-добре да го купим от някоя църква ... Мисля, че ми беше споменала да не е белено или се лъжа? scratch one-s head
Пънки, да миналата година подписването ни беше на 19.08. в ритуална зала, а на 20.08. бяхме с изнесен ритуал smile
Зайче, да, със съшата рокля от миналата година ще си бъда. Дори трябва вече нашите да са ми я донесли вкъщи danceg Аз честно казано не робувам на стари традиции и роклята ми мина през химическо веднага след сватбата и мисля тази събота отново да я занеса хем да ми я поизгладят малко, че сигурно се е посмачкала.
Ох, преглеждам го тоя пост и знам, че изпускам нещо да ви кажа, но като не мога да се сетя сега pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #186 -: август 14, 2012, 12:21:18 »

Да, точно така, да не е грухано /белено/. Или от църквата, или от магазините за здравословна храна - това, което е за покълване. Абе то никъде не е писано, но на мен ми го казаха и аз пък на теб. Щом било за плодородие, трябвало да може да пониква  Wink, а груханото не може.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: август 14, 2012, 12:39:48 »

Ще се постарая да намеря такова. Както казах не съм много по традициите, но тази щом ти ми я казваш, ще я спазя Wink  give_rose
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: август 14, 2012, 12:43:04 »

и аз ще потърся такова, значи такова жито и късметчета могат ли да се хвърлят след църковния?
муунче, не остана  give_rose всички с нетърпение очакваме денят и снимките, ще бъдеш мн хубава  yahoo
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: август 14, 2012, 12:43:45 »

да, това за груханото и аз го знам, че трябва да е с люспите, не знам от къде да намеря и аз такова...
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: август 14, 2012, 13:01:34 »

Езра, да, ние ще хвърляме жито, стотинки и бонбонки на излизане от църквата или по-точното определение, както мъжа ми инструктира всички: "Докато ние излизаме и аз нося булката на ръце, кумовете ще хвърлят жито и стотинки, а останалите ще пляскате" biggrin biggrin biggrin
Josephine, миличка, моята свеки, а и нашата тук във форума потвърди, че може да се намери такова жито в църквите или магазините за здравословна храна Wink Хайде, чакам те да си пишеш в твоята темичка до къде сте стигнали вие give_rose
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #191 -: август 14, 2012, 13:03:34 »

Ееее това не го знаех  angry Няма да развалям късметчетата обаче... плодородно, неплодородно не ми се занимава  shok В готовите късметчета също ми се струва обелено  nea
А след венчавката не се ли хвърля само жито и бонбонки, без стотинки?
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: август 14, 2012, 13:11:39 »

biggrin biggrin biggrin Ах, че ме е яд, че ги няма половината емотикони, а за емоционален човек като мен това си е жива кастрация! GROAN biggrin
Казах ви аз, че не съм по традициите biggrin Хайде сега някой, който знае да казва за стотинките, защото е напълно възможно да съм си го изфантазирала това! Xixixi
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #193 -: август 14, 2012, 13:16:33 »

По принцип се хвърля смес от жито, бонбонки и стотинки, но за по практично някакси са започнали да ги правят на късметчета - често и от църквите не дават да се хвърля така сместа, защото трябва да се мете след това.
Освен това, след хвърлянето на въпросната смес дамите доста дълго се налага да пощят житото от сложните прически blum
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: август 14, 2012, 13:20:08 »

Муунче, отчетох се и в моята тема smile

а я да ви питам че май се омешах нещо...сега след църквата се хвърля жито с бонбонки и стотинки, а тези късметчета се хвърлят след гражданския ли?
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines