Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 22, 2024, 09:35:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Готвенето - част 14  (Прочетена 209595 пъти)
 
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #360 -: април 22, 2012, 11:41:53 »

Bride2012, всичко изглежда много вкусно. Bravo
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #361 -: април 22, 2012, 11:54:39 »

Здравейте момичета,ние си бяхме в БГ и не съм готвила,снимах някой неща като едни неукрасени мечета Барни,направени от мен за прощъпулника на Марти имаше и мъфини и питки ,обаче в суматохата не се сетих да снимам питката.Другата снимка с която се разписвам е едни невероятни багети ,приготвени от свекърва ми ,рецептата тя е видяла в Бон Апети по Нова.


Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: април 22, 2012, 18:54:46 »

Ето тортата за на татко РД, стана разкошна на вкус, препоръчвам я, от на Йоли сайта е много е добра.Иначе аз не съм фотограф, а и за първи път работя с шоколад, та борда ми не стана добър smile

Маги, така ме съблазни с тази торта, че в момента пека първия блат  bouncinggirl
да видим дали ще я докарам  Girl_hide

аз правих за пръв път пиле върху сол и резултата беше невероятен  danceg вкъщи всички си облизаха пръстчетата.


Направих и лчбимите ни сметанови картофки, по рецепта на една приятелка...стават бързо, лесно и изклччително вкусно  girl_wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: април 23, 2012, 08:49:23 »

Bera, да кажеш как е станала.

Аз вчера правих Хумус, за първи път.На мен ми хареса, но моя мъж отказа да го яде, имало вкус на грис  crazy а той грис не яде.Къде усети вкус на грис не разбрах.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: април 23, 2012, 13:04:12 »

Номичета имам желание да сготвя нещо като чийзкейк с извара и моркови. Искам да е нещо полезно и вкусно за малакта ми дъщеричка... Не намирам в нета нещо подобно, а и като не е изпитано.. Ако някоя от вас е правила нещо подобно моля да споделите. Чудех се да си направя блатове с обесени ядки и да си ги намажа с крем от задушени настъргани моркожи и извара... , но все пак си ми трябжа рецепта, че иначе на око не знам какъв вкус ще докарам smile

Сега разгледах назад в темата и ябълковият сладкиш на Маги ми грабна окото  shok моье ли рецепта   give_rose
« Последна редакция: април 23, 2012, 13:15:01 от svetla_ety » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #365 -: април 23, 2012, 13:34:38 »

 Светле, Краси (KrasArt) от форума има чудесна рецепта за здравословен чийзкейк с овесени ядки и извара  smile Само че не е с моркови, а с ябълки.

http://krasart.com/2011/09/25/diy-cheesecake-for-babies-and-moms/
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: април 23, 2012, 15:53:23 »

Тъкмо щях да напиша и Мишел е показала. Хайде аз от кога те чакам да покажеш нещо, ти само влизаш и тихо четеш а smile
Аз по празниците не готвих, бяхме при нашите, толкова бяха щастливи, че видяха малка, не я бяха виждали 6м, сега съм по-зле отколкото като бях в Чикаго, направо не се виждам с тях и това много ми тежи, но това е друга тема, да спра с нея.
Но правих торти естествено. Сега съм качила пак е естествено по празниците и трябва да се вталясам, тия 3кг за 10дни ще ме изморят smile



В разрез май не изглежда добре, но пък е много вкусна, а обичам богати пълнежи, а не сухи торти.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #367 -: април 23, 2012, 16:01:08 »

Туити ,страхотна торта и аз ги обичам такива с пълнеж.Дай рецептата
Аз на рождения ден на племенника ми правих Династия,баща ми остана възхитен и само повтаряше такава торта никога не съм ял,браво.Зет ми на другия ден търсеше допълнително ,въобще обрах овации  smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #368 -: април 23, 2012, 16:07:46 »

Туити, много хубави торти! С какъв шоколадов крем си правила първата? Или това е просто шоколад на водна баня? smile
« Последна редакция: април 23, 2012, 16:11:26 от nadelina88 » Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: април 23, 2012, 16:17:56 »

Браво, Жужи smile
Блата за тортата е от известния сладкиш с майонеза.
2ч.ч.брашно
1ч.ч. вода
Аз лично слагам щипка сол
1чч захар
1 опаковка майонеза
5сл какао
бакпулвер
есенция по твой вкус каквата обичаш
Разбъркваш всичко, слагаш в намаслена тортена форма и брашно поръсваш, за да излезне по-лесно. печеш около30 мин на 180с, да не се препича много, пробвай с клечка. Като изстине го режа на две или 3. За пълнеж слагам течна сметана разбита (1/2л)и прибавям Йоткер Крем Оле за 3мин, като го сипя вътре и пасирам става гъст крем. Слагам ред крем, ред сладко , блат и редувам. Става супер, украсата е по желание. На тази в разрез имаше вътре киви и банан и сладко и крем и стана много богата и вкусна.
Аз не обичам шоколадови, но тази просто е върхът smile.  
Да се похвалиш, може и без повод да я направиш.
Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Наделина, мила, добре че попита та да не изпусна една подробност smile
Двете са еднакви. Разтопих два шоколада на водна баня и сложих олио на око, за да не стане твърдо с маслото и има по-хубав блясък. Полях отгоре. Шоколада е млечен шоколад със синя опаковка, най-евтиния вероятно, но с него ми става добре.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #370 -: април 23, 2012, 18:44:05 »

Туити,забравила съм да уточня ,че искам рецептата на тортата с киви.Идвете са чудесни,но втората ме грабна повече
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #371 -: април 23, 2012, 19:17:48 »

juji,

Двете са еднакви.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: април 23, 2012, 20:04:24 »

Ето какво спретнах - лесно и вкусно .Кренвиршчета ,нанизани на спагетки smile
Активен
fbvgb
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: април 24, 2012, 16:03:54 »

tweety bird, тортата ти е уникална - помислих си, че си я купила готова. Голяма сладкарка си, браво! Благодаря, че сподели с нас, много искам да пробвам и аз, макар че не ме бива в торите много много.  give_rose
fiibi_bg, допълнила си темата с още нещо оригинално, потекоха ми лигите!
« Последна редакция: април 24, 2012, 16:05:26 от Bride2012 » Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: април 24, 2012, 16:15:49 »

Bera, да кажеш как е станала.

Аз вчера правих Хумус, за първи път.На мен ми хареса, но моя мъж отказа да го яде, имало вкус на грис  crazy а той грис не яде.Къде усети вкус на грис не разбрах.

Ох Маги пълен провал беше тортата  sarcastic не знам дали не ми беше ден за развихряне в кухнята ли какво...то та блатовете ми се натрошиха...явно ми беше по голяма тавичката от тази в рецептата, понеже станаха мн тънки  pardon Загоря ми крема та го хвърлих  angry, Айде правих на нова сметка крем и като му сложих маслото се пресече малко  angry...Взех да я нареждам въпреки всичко, то тя взе да се разпада на всичките страни, заради начупените блатове...едва я закърпих...

Но пък на вкус стана хубава и вече почти е изядена  crazy не вярвах че ще я харесат.  Та пак ще правя .....някой ден.... ихихии....

tweety bird страхотно изглеждааааа....и изглежда сочничка...точно както аз ги обичам тортите  good

Фиби изглеждат супер кремвиршчетата...от давна се каня да направя такива и все не стигам до тях  pardon


Аз съм в чуденка какво да бъде днес менюто...то ден ли е два ли са  angry ...май ще забъркам едно фрикасенце, че отдавна не съм правила и това ще да му е... tease
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines